Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,825 εγγεγραμμένα μέλη και 2,472,522 μηνύματα σε 78,643 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 408 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Test de Français International(TFI)

chloe26

Νεοφερμένος

H chloe26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H chloe26 έγραψε: στις 07:01, 17-03-18:

Από τμήμα προσωπικού εταιρείας με πληροφόρησαν ότι ως αποδεικτικό για γνώση της Γαλλικής Γλώσσας αποδέχονται τα DELF, DALF, SORBONNE, TCF, TEF και το TFI.
Ξέρει κανείς ποιος φορέας διεξάγει την εξέταση του TFI, τι δομή έχει η εξέταση και το κόστος των εξετάστρων;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

chloe26

Νεοφερμένος

H chloe26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H chloe26 έγραψε: στις 16:44, 03-05-18:

Η Hellenic American Union (Ελληνοαμερικάνικη Ένωση) διεξάγει την εξέταση του TFI στη χώρα μας, σύμφωνα με την ιστοσελίδα https://www.ets.org
Η δομή της εξέτασης φαίνεται ότι μοιάζει με τη δομή του TOEIC. Δεν βρήκα το κόστος των εξετάστρων.Ίσως κάποια καθηγήτρια (ή καθηγητής) μπορεί να μας δώσει περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την εξέταση αυτή
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    RedDemon

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • International Baccalaureate (IB) - Από marimar!33
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Η Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-09-19 στις 15:50.
    • Proverbes en francais - Από A propos
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-07-15 στις 21:48.
    • Paired t-test vs. Independent t-test - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικές Επιστήμες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-06-09 στις 14:00.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα