Ερωτικές σχέσεις

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Εσύ που την έχεις βιώσει δεν θα την μοιραστείς μαζί μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Έχω πολλά να γράψω γι'αυτό θα το κάνω όταν θα'χω χρόνο :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Κάτι σαν "Παιδιά πάμε να αλλάξουμε τον κόσμο εδώ και τώρα! Εγώ θα βοηθήσω από το επόμενο δίσεκτο έτος..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Κάτι σαν "Παιδιά πάμε να αλλάξουμε τον κόσμο εδώ και τώρα! Εγώ θα βοηθήσω από το επόμενο δίσεκτο έτος..."

χαχαχαχα.. μην δικάζεις έτσι! :)

Από ο,τι ξέρω καψούρα είναι αρνητικό συναίσθημα γενικά, γιατί δεν έχεις ανταπόκριση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Μόνο Εγώ δεν εχω καταλάβει που ακριβώς αποσκοπεί το συγκεκριμένο θέμα; Τι ακριβώς θες να συζητήσουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Επειδή έχω την αίσθηση ότι η συζήτηση περιστρέφεται γύρω από αυτό το σεχ, μεξ, πώς το λέτε,
εγώ δεν έχω να συνεισφέρω κάτι σε αυτή τη συζήτηση, σου εύχομαι όμως καλή τύχη σε ό,τι κι αν θέλεις να κάνεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Τι είναι τελικά αυτό που ονομάζουμε καψούρα? Είναι θετικό ή αρνητικό συναίσθημα? Κατά πόσο μπορεί να επηρεάσει το νέο (σε διάφορους τομείς της καθημερινότητάς του)?
Όσοι εκλεκτοί έχετε βιώσει την καψούρα αν θέλετε μπορείτε να τη μοιραστείτε μαζί μας :Ρ !

Η καψούρα δεν είναι συναίσθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Τελικά βρήκατε τι είναι η καψούρα, να μου πείτε και εμένα? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά..
Θέλω να ζητήσω γνώμες σχετικά με το τι πρέπει να κάνω στην περίπτωση μου...

Υπάρχει μια κοπέλα που μου αρέσει με την οποία γνωριζόμαστε 6 χρόνια, αν και πότε δεν κάναμε παρέα.(3η λυκείου πάω και είμαστε στο ίδιο τμήμα). Πότε δεν έκανα κίνηση παλαιότερα αλλά φέτος το επιχείρησα. Πήρα το ρίσκο να την προσεγγίσω αρχικά, στη συνέχεια της μίλαγα σχεδόν κάθε μέρα και μιλάγαμε μέσω μηνυμάτων κάθε βράδι... Της έστελνα εγώ πάντα βέβαια εκτός από μια φορά που έστειλε αυτή... Τεσπά να μην τα πολυκογω την προηγούμενη βδομάδα της ζήτησα να πάμε για καφέ αλλά αρνήθηκε επειδή είχε διάβασμα (ελπίζω όντως να'χε). Της πετάω συχνά σπόντες οτι μου αρέσει μέσω μηνυματων. Γενικά είναι προφανές ότι τη γουστάρω και το ξέρουν όλοι στο σχολείο.
Ωστόσο , αυτή ποτέ δεν πρόκειται να έρθει να μου μιλήσει στο σχολείο (αν αυτό σημαίνει κάτι που νομίζω σημαίνει , γυροβολαει με τις φίλες της όπου είμαι και κάθονται κάπου κοντά μου(στο διπλανό παγκάκι)). Πάντα πρέπει να της μιλάω εγώ. Και όταν της μιλάω αισθάνομαι ότι είναι πολύ ψυχρή.."σοβαρευει" η φωνή της και είναι κάπως σφυγμενη ενώ σπάνια με κοιτα στα μάτια..προτιμάει να κοιτάει το δάπεδο.

Πρόσφατα έμαθα από έναν φίλο ότι καποιες φίλες της του είχαν πει ότι και γω της αρέσω(τουλάχιστον πριν ένα μήνα που του το παν)..

Γενικά έχω ξενερώσει και νευριάσει γιατί ενώ έχω κάνει τόση προσπάθεια , αυτή απλά περιμένει...
Κάποιοι φίλοι μου μου είπαν ότι πρέπει να της φτύσω λίγο (τουλάχιστον αυτό το ΣΚ να μην στείλω μπας και προβληματιστεί).
Υ.Γ Έχω σκοπό να της πω τι νιώθω για αυτή στη διήμερη στην Αθήνα (14-15 Δεκεμβρίου).
Ποια είναι η γνώμη σας για όλα αυτά;
Η κοπέλα είναι αρκετά ντροπαλή και δεν είχε κάνει ποτέ σχεση. Παίζει να έχω κάνει κάτι και να μην της αρέσω πια?(γτ έστειλε την προηγούμενη βδομάδα και από τότε τίποτα) Ή απλά να ντρέπεται? Σε αυτές τις περιπτώσεις τι κάνω; Προσπαθώ να κάνω συνέχεια να τη κάνω να γελάει μήπως σπάσει ο πάγος αλλά την επόμενη μέρα πάλι τα ίδια..
Ευχαριστώ όποιον ασχοληθεί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Δες το βιντεάκι πως θα βγεις από το friendzone. Χαχαχαχα
Θα πρέπει να ξεκαθαρίσεις αν όντως σ αρέσει ή τι θέλεις για να δοκιμάσεις(κές τι) . Από αυτά που γράφεις δείχνει ότι είναι ένα πολύ σοβαρό κορίτσι κ δεν θα σ συγχωρέσει τίποτα. Θεωρητικά πάντα την κίνηση σου την έκανες, πρέπει να περιμένεις από αυτήν. Αλλά αν είναι τέτοιος χαρακτήρας κάνε μια κίνηση πιο αποφασισμένος πχ. Αύριο ή μεθαύριο θα πάμε για καφέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Εννοείται πως μ'αρεσει...
Σαν τι εννοείς να "δοκιμάσω"
Αυτό που λες δεν παίζει να γίνει γιατί της είχα πει για αυτό το ΣΚ και είπε ότι είχε γάμους ,τραπέζια κλπ οπότε της ήταν δύσκολο (τα τραπέζια οι γάμοι κλπ ισχύουν όντως, απλά δεν ξέρω αν θέλει και δεν μπορεί ή βρίσκει δικαιολογίες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Lancelot Εγώ από αυτο που διαβασα παίρνω την αισθηση ότι πρόκειται για μια κοπέλα που δεν την ενδιαφέρει κάτι σοβαρά και απλώς δεν θα την χάλαγε άμα παιζόταν κάτι μεταξύ σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Lancelot Εγώ από αυτο που διαβασα παίρνω την αισθηση ότι πρόκειται για μια κοπέλα που δεν την ενδιαφέρει κάτι σοβαρά και απλώς δεν θα την χάλαγε άμα παιζόταν κάτι μεταξύ σας

Μια απ'τα ιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσες διαμαρτύρεστε που δεν βρίσκετε σχέσεις ή γκρινιάζετε ότι είστε μόνες κάποιες θα πρέπει να έχετε υπόψη σας ότι δεν είστε και τόσο ομιλητικές.Αν είναι θέμα του άντρα να κάνει την πρώτη κίνηση και να ξεκινάει πρώτος μια συζήτηση θα πρέπει και η γυναίκα από την μεριά της να προσπαθεί να την συνεχίζει.Όμως όταν η άλλη απαντάει μονολεκτικά ή κόβει σύντομα μία συζήτηση την οποία ξεκινάει κάποιος προφανώς το φταίξιμο είναι μάλλον των ίδιων γυναικών που επιλέγουν τέτοιες συμπεριφορές.Ας πούμε και το άλλο.Σου μιλάει κάποιος για πρώτη φορά στο chat και σου ζητάει αμέσως για καφέ.Εσύ προφανώς και αρνείσαι.Οκ δεκτό και αυτό.Δεν θες να βγεις για καφέ με έναν άγνωστο.Αλλά κάποιες φορές μάθε και λίγο να ρισκάρεις.Δέξου να βγεις με κάποιον να δεις αν θα ωφεληθείς από αυτό το άτομο.Να δεις πως θα φερθεί όταν θα είστε πρόσωπο με πρόσωπο.Δεν θα στην πέσει απευθείας αν δεν του δείξεις στην αρχή κάτι τέτοιο.Μπορεί αυτός που σου ζητάει αμέσως για καφέ να θέλει και αυτός από κοντά να συζητήσετε.Όμως διαπιστώνω ότι υπάρχουν αγόρια τα οποία μια χαρά σας μιλούν και εσείς χωρίς να υπάρχει πάντα κάποια συγκεκριμένη αίτια αδιαφορείτε και τους απορρίπτετε.Οπότε το πρόβλημα είναι σε εσάς.Κανένας άντρας δεν θα σας έρχεται πάντα εξ ουρανού αν και εσείς δεν προσπαθείτε.Και αν κάποια αγόρια δεν τα βλέπετε στην σχολή σας και θέλετε να τα γνωρίσετε ή θέλετε να γνωρίσετε αγόρια και από άλλες σχολές υπάρχει και το διαδίκτυο.Χρησιμοποιείστε όμως το διαδίκτυο σωστά και προσπαθήστε να γίνετε ομιλιτικές.Το πιο βασικό είναι αυτό.Αν δεν είστε ομιλιτικές και δεν προσπαθείτε καθόλου δεν θα γίνει τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Όσες διαμαρτύρεστε που δεν βρίσκετε σχέσεις ή γκρινιάζετε ότι είστε μόνες κάποιες θα πρέπει να έχετε υπόψη σας ότι δεν είστε και τόσο ομιλητικές.Αν είναι θέμα του άντρα να κάνει την πρώτη κίνηση και να ξεκινάει πρώτος μια συζήτηση θα πρέπει και η γυναίκα από την μεριά της να προσπαθεί να την συνεχίζει.Όμως όταν η άλλη απαντάει μονολεκτικά ή κόβει σύντομα μία συζήτηση την οποία ξεκινάει κάποιος προφανώς το φταίξιμο είναι μάλλον των ίδιων γυναικών που επιλέγουν τέτοιες συμπεριφορές.Ας πούμε και το άλλο.Σου μιλάει κάποιος για πρώτη φορά στο chat και σου ζητάει αμέσως για καφέ.Εσύ προφανώς και αρνείσαι.Οκ δεκτό και αυτό.Δεν θες να βγεις για καφέ με έναν άγνωστο.Αλλά κάποιες φορές μάθε και λίγο να ρισκάρεις.Δέξου να βγεις με κάποιον να δεις αν θα ωφεληθείς από αυτό το άτομο.Να δεις πως θα φερθεί όταν θα είστε πρόσωπο με πρόσωπο.Δεν θα στην πέσει απευθείας αν δεν του δείξεις στην αρχή κάτι τέτοιο.Μπορεί αυτός που σου ζητάει αμέσως για καφέ να θέλει και αυτός από κοντά να συζητήσετε.Όμως διαπιστώνω ότι υπάρχουν αγόρια τα οποία μια χαρά σας μιλούν και εσείς χωρίς να υπάρχει πάντα κάποια συγκεκριμένη αίτια αδιαφορείτε και τους απορρίπτετε.Οπότε το πρόβλημα είναι σε εσάς.Κανένας άντρας δεν θα σας έρχεται πάντα εξ ουρανού αν και εσείς δεν προσπαθείτε.Και αν κάποια αγόρια δεν τα βλέπετε στην σχολή σας και θέλετε να τα γνωρίσετε ή θέλετε να γνωρίσετε αγόρια και από άλλες σχολές υπάρχει και το διαδίκτυο.Χρησιμοποιείστε όμως το διαδίκτυο σωστά και προσπαθήστε να γίνετε ομιλιτικές.Το πιο βασικό είναι αυτό.Αν δεν είστε ομιλιτικές και δεν προσπαθείτε καθόλου δεν θα γίνει τίποτα.


Χωρίς να θέλω να δικαιολογώ τις κοπέλες.Γιατι να βγουν με έναν άγνωστο από το διαδύκτιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αν είναι θέμα του άντρα να κάνει την πρώτη κίνηση και να ξεκινάει πρώτος μια συζήτηση θα πρέπει και η γυναίκα από την μεριά της να προσπαθεί να την συνεχίζει.Όμως όταν η άλλη απαντάει μονολεκτικά ή κόβει σύντομα μία συζήτηση την οποία ξεκινάει κάποιος προφανώς το φταίξιμο είναι μάλλον των ίδιων γυναικών που επιλέγουν τέτοιες συμπεριφορές.
Εν τω μεταξύ για να σε μιλάει κάποια μονολεκτικά και να μη συνεχίζει την κουβέντα προφανώς της είσαι αδιάφορος οπότε δεν έχεις ελπίδα έτσι και αλλιώς. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ας πούμε και το άλλο.Σου μιλάει κάποιος για πρώτη φορά στο chat και σου ζητάει αμέσως για καφέ.Εσύ προφανώς και αρνείσαι.Οκ δεκτό και αυτό.Δεν θες να βγεις για καφέ με έναν άγνωστο.Αλλά κάποιες φορές μάθε και λίγο να ρισκάρεις.Δέξου να βγεις με κάποιον να δεις αν θα ωφεληθείς από αυτό το άτομο.Να δεις πως θα φερθεί όταν θα είστε πρόσωπο με πρόσωπο.Δεν θα στην πέσει απευθείας αν δεν του δείξεις στην αρχή κάτι τέτοιο.Μπορεί αυτός που σου ζητάει αμέσως για καφέ να θέλει και αυτός από κοντά να συζητήσετε.

Αλήθεια τώρα; Μου ζητάει άνθρωπος από το τσατ απευθείας να βγούμε για καφέ και θέλει απλά να βγούμε και να συζητήσουμε; Ότι είδε την φωτό προφίλ μου και κατευθείαν εκτίμησε τον πλούσιο εσωτερικό μου κόσμο και είπε ας στην στείλω για να βγούμε να την γνωρίσω καλύτερα;
Δεν είμαι κατά να βγω με τελείως αγνώστους που έχω γνωρίσει στο νετ (το έχω κάνει πολλάκις), αλλά να έχουμε μιλήσει λίγο, να έχουμε πει 5 μαλακίες, να ψιλοταιριάζουμε σε ένα δυο θέματα και να μπορούμε να υποστηρίξουμε στοιχειωδώς μια συζήτηση. Να έχει γίνει και το εγκεφαλικό κλικ εν πάσει περιπτώσει και να έχω την περιέργεια να δω πώς είναι ο άλλος από κοντά, κάτι που πιστεύω ότι γενικά δεν είναι αποκλειστικά γυναικεία "ιδιοτροπία". Και καλώς ή κακώς αυτό παίρνει λίγο χρόνο, δεν γίνεται να έχεις ανταλλάξει με την άλλη 3 κουβέντες εκ των οποίων οι 2 είναι το "γεια σου τι κάνεις" και το "καλά είμαι κι εγώ", και να περιμένεις ότι αν της πεις να βγείτε θα είναι και δεκτική. Δηλαδή κάτσε ρε άνθρωπε το μόνο που ξέρω για σένα είναι ότι μου έγραψες ότι είσαι καλά και θέλεις να πάμε για καφέ. Οκ δεν θα ειπωθούν όλα μέσω τσατ αλλά πρέπει να ιντριγκάρουμε λίγο και ο ένας τον άλλον για να πέσει η πρόταση και να βρει γόνιμο έδαφος. Και μετά θα ρισκάρουμε αμφότεροι για ραντεβού στα τυφλά και βλέπουμε αν θα πετύχει ή θα απογοητευτούμε. Τόσο παράλογο είναι; :confused:
Κατά τ άλλα ότι ο κυρίως λόγος ενός τέτοιου ραντεβού είναι διαφορετικός, είναι κάτι που αναγνωρίζουν και τα 2 φύλα πιστεύω πριν βγουν (εκτός και αν υπάρχουν τόσο αθώοι και αθώες εκεί έξω που η πρόσκληση για καφέ από άγνωστο περιλαμβάνει φιλοσοφικές συζητήσεις και φιλική προσέγγιση).
Το θέμα ασφάλειας το αφήνω τελείως στην άκρη αν και είναι σημαντική παράμετρος και αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αχ βρε Ερινύς, συνεχίζεις να με ενθουσιάζεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top