[12/6/2017] Φυσική Κατεύθυνσης

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ας μοιραστώ κι εγώ την ατυχία μου.

Γεια σε όλους!
Καταρχήν τα θέματα της φυσικής ήταν πολύ καλά με την έννοια ότι όντως, ένας διαβασμενος μαθητής θα έγραφε το άριστα με άνεση (18-20). Μέσα στους "διαβασμένους" κατατάσσω και τον εαυτό μου. Μου κόβει ρε παιδί μου πως να το πω.

Αλλά η ατυχία με χτύπησε εκεί που δεν το περίμενα. Η φυσική, που είναι η αγαπημένη μου επιστήμη αυτή τη στιγμή φαίνεται σαν να με πρόδωσε.

Το ζουμί:
Πήγα να γράψω που λέτε, ήμουν άνετη, λέω μόνο φυσική δεν φοβάμαι. Όταν τα έλυνα είχα και γαμω αυτοπεποίθηση. Παραδίδω το γραπτό και βγαίνω έξω. Ένα λάθος στο Σ-Λ. Λάθος το Β1(λέτε να μην ήξερα την δύναμη ελατηρίου?) και το Β3 (μα τον τύπο της συχνότητας?). Τρίτο θέμα δεν έγραψα την εξίσωση του κύματος, αλλά της πηγής. Βρήκα την ταχύτητα του Σ αλλά χωρίς πρόσημο. Στο τέταρτο δεν πήρα καθόλου τις ροπες για τη ράβδο (Στ=0), αλλά πήρα όμως το ΣF=0 και βέβαια βρηκα λάθος την ταση του νήματος.

Δεν έχω ιδέα γιατί. Και το σίγουρο είναι ότι πλέον μια σχολή βιολογίας ή χημείας είναι κάτι που θα πετύχω γράφοντας εικοσαρια στην χημεία αύριο και στη βιολογία την Παρασκευή. Αδύνατο σωστά? Ε λοιπόν, αυτό που μου μένει είναι να ξαναδώσω του χρόνου. Δεν βαριέμαι να διαβάσω, ίσα-ίσα. Μαθήτρια του 18 και πάνω είμαι και δεν είναι ιδέα μου. Αυτό που με απασχολεί περισσότερο από οτιδήποτε είναι η προσπάθεια των γονέων μου (οικονομική και ψυχολογική) που με συγκινεί.

Βρισκομαι σε μια κατάσταση όπου δεν μπορώ να πιστέψω πως έχω γράψει γύρω στο 14 όταν περίμενα τουλάχιστον 18. Έχω μείνει βρε παιδιά. Η απογοήτευση είναι μεγάλη.

Αλλά χαίρομαι που πολλοί εδώ μέσα έγραψαν όπως έπρεπε. Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία στα υπόλοιπα μαθήματα που δίνετε!!!
δε ξερω αν το χεις με το πως βγαινουν τα μορια,αλλα δεν εχεις δωσει ακομα τα μαθηματα βαρυτητας,αρα το παρατησες χωρις λογο... με βαθμους κοντα στο 15 σε Φυσικη και Εκθεση ,περνας Χημικο με βαθμους κοντα στο 17 σε Βιολογια και Χημεια ,καλη τυχη στα τελευταια
για να καταλαβεις τι σου λεω βιολογια χημεια μετρανε μαζι 60% ,ενω φυσικη γλωσσα 40% μαζι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Χαχαχα εγω ξεχασα να γραψω το Γ3 βασικα δεν το παρατηρησα καν σαν ερωτημα αλλα νταξει δεν πειραζει συνεχιζουμε με ψηλα το κεφαλι και στο κατω κατω κι αν δεν μας βγει φετος δεν πειραζει δεν τα καταφερνουν ολοι με την πρωτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OliaK

Νεοφερμένος

Η OliaK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Η απόλυτη ταύτιση.Απο χθες νιώθω σκατα.Τους ακούω να λένε πως όλοι έγραψαν,τα θέματα βατα κι εγώ είμαι σε φάση "γιατί να το κάνω εγώ αυτό".Έτσι είναι οι πανελλήνιες,ένας διαγωνισμός.Για να καταφέρεις να πιάσεις βιολογικό ή χημικό η αλήθεια είναι πως πρέπει να γράψεις άριστα στα δύο μαθήματα που έμειναν γιατί αν δεν βάλουν δύσκολα θέματα βιολογία προβλέπω μικρή αύξηση στο 3ο πεδίο.Τι ήθελαν και έβαζαν το χημικό στο 3ο πεδίο για να φτάσει 18.000;Όπως και να χει,καλή επιτυχία να χεις και καλά αποτελέσματα.
Εγώ προσεύχομαι να βάλουν δύσκολα στη βιολογία, να καλυφθεί κάπως αυτός ο χαμός στη φυσική (πάντα για μένα μιλώ). Έχει και συντελεστή οπότε κάθε λάθος είναι πολύ πιο "βαρύ". Δεν πιστεύω σε θαύματα, αλλά χρειάζομαι ένα. Καλή επιτυχία και στα υπόλοιπα μαθήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
στο δ4) εκανα την εξισωση επιβραδυνομενη αντι επιταχυνομενη ποσο κοβουν;..επισης στο γ4) βρηκα τη ταχυτητα απ γραφικη παρασταση αφου ειχαν δφ=3π/2 ειναι λαθος;
στο Γ4 ωραιος,στο Δ4 δε καταλαβες ποτε το φαινομενο,δυσκολα θα σου βαλουν μοναδες σ αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
στο Γ4 ωραιος,στο Δ4 δε καταλαβες ποτε το φαινομενο,δυσκολα θα σου βαλουν μοναδες σ αυτο
ελα μωρε γιατι;:redface:..βρηκα ταχυτητα 1 αντι για 3 και μου βγηκε τελικα 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OliaK

Νεοφερμένος

Η OliaK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
δε ξερω αν το χεις με το πως βγαινουν τα μορια,αλλα δεν εχεις δωσει ακομα τα μαθηματα βαρυτητας,αρα το παρατησες χωρις λογο... με βαθμους κοντα στο 15 σε Φυσικη και Εκθεση ,περνας Χημικο με βαθμους κοντα στο 17 σε Βιολογια και Χημεια ,καλη τυχη στα τελευταια
για να καταλαβεις τι σου λεω βιολογια χημεια μετρανε μαζι 60% ,ενω φυσικη γλωσσα 40% μαζι...
Έχεις λάβει υποψη σου ότι η σχολή της χημείας έχει τις βάσεις του 2ου πεδίου? Ειλικρινά πιστεύεις ότι θα κάτσουν εκεί? Γιατί ο μέσος μαθητής στα μαθηματικά θα γράψει φέτος ένα 13 ενώ ο ίδιος μέσος μαθητής θα γράψει στη βιολογία ενα 18. Αναμενόμενο είναι να χάσει το χημικό αυτός με το 13. Άρα οι βάσεις δεν θα είναι τοσο χαμηλές όσο πέρυσι. Κάνω κάποιο λάθος? Παρακαλώ διορθωσε με ??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
τι θες να πεις με το εχει τις βασεις του 2ου πεδιου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OliaK

Νεοφερμένος

Η OliaK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
τι θες να πεις με το εχει τις βασεις του 2ου πεδιου?
Φέτος δεν μπήκε το χημικό και στο 3ο με τη βιολογία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
ελα μωρε γιατι;:redface:..βρηκα ταχυτητα 1 αντι για 3 και μου βγηκε τελικα 2
ρε φιλε απλα για ενα φυσικο ειναι σοβαρο λαθος να του λες οτι οταν μια μπαλα πεφτει προς τα κατω υπο την επιδραση μονο του βαρους του οσο παει πεφτει πιο αργα(με μικροτερη ταχυτητα),τωρα ασε αυτη τη χαζομαρα και κανε κτ αλλο

Φέτος δεν μπήκε το χημικό και στο 3ο με τη βιολογία?
το χημικο ειναι κοινη σχολη σε 2ο και 3ο πεδιο(οπως και περυσι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OliaK

Νεοφερμένος

Η OliaK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ρε φιλε απλα για ενα φυσικο ειναι σοβαρο λαθος να του λες οτι οταν μια μπαλα πεφτει προς τα κατω υπο την επιδραση μονο του βαρους του οσο παει πεφτει πιο αργα(με μικροτερη ταχυτητα),τωρα ασε αυτη τη χαζομαρα και κανε κτ αλλο


το χημικο ειναι κοινη σχολη σε 2ο και 3ο πεδιο(οπως και περυσι)
Α οκ γιατί είχα αυτή την ιδέα, μάλλον λέω μπούρδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
αυτο σε βολευει γιατι ο βαθμος σου στη βιολογια αντιστοιχει στο βαθμο του αλλου στα μαθηματικα και ο βαθμος σου στη χημεια στο βαθμο του αλλου στη φυσικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevibar

Νεοφερμένος

Η paraskevibar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Πρωτη φορα φετος μπαινει το χημικο στο 3o πεδιο δεν ηταν περυσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Πρωτη φορα φετος μπαινει το χημικο στο 3o πεδιο δεν ηταν περυσι.
ναι εχεις δικαιο,σρ για τη βλακεια που ειπα πριν,ρωτησα μια φιλη που ηταν περυσι στο 3ο πεδιο και μου το ειπε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Νασια Τ.

Νεοφερμένος

Η Νασια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Αυτο το γαμημενο Β1 μας εκαψε! Εγω προσωπικα νομιζα οτι ζητουσε δυναμικη ενεργεια ταλαντωσης...και επιανε και 9μοναδες το τυχη μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just1n

Νεοφερμένος

Ο Just1n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Εγώ έγραψα ότι η δυναμική ενέργεια ελατηρίου υπολογίζετε από την απόσταση της ΑΘΤ απτη Θφμ και κάπως μου κόλλησε στο μυαλό ότι Α=Δχ και το έβαλα μόνο μια φορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OliaK

Νεοφερμένος

Η OliaK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδιά, πιάνουν πολύ τα αριθμητικά στις φυσικές και χημείες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitriss123

Νεοφερμένος

Ο dimitriss123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδια θεματα γελοια τι να λεμε εγω εγραψα καθαρο 100αρι.Γ4 δε θυμομουν πως λυνεται αλλα το εβγαλα λογω εμπειριας με στιγμιοτυπο και δικαιολογησα την ταχυτητα.Δ4 ναι μεν λιγο δυσκολο για αρκετους βατο δε για τελευταιο ερωτημα φυσικης.Ισως φταιει που εχω τη φυσικη στο μυαλο μου σαν το μαθημα που 17 ειναι αριστα,οπως γινοταν πριν λιγα χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top