Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικής: Γενικό θέμα

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Ξέρετε οι λύσεις και τα αποτελέσματα(βιάζομαι:P)πότε περίπου θα ανακοινωθούν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Εμας στην Θεσσ μας είχαν πει 8.30 να ειμαστε εκει...

Πού έδωσες Θεσσαλονίκη;Εμάς μας είπαν σε ένα λύκειο-δε θυμάμαι ποιο-στις Συκιές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSpecial

Νεοφερμένος

Ο SuperSpecial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Στο 3ο θέμα της Γ γιατί βρίσκει το λ και δεν κάνει κατευθείαν την γρ.παράσταση Ε-f όπου Ε=qV;Έτσι κι αλλιώς το λ δεν θα το βρει από την συχνότητα;Έχω καταλάβει κάτι λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
καλη επιτυχια σε ολους παιδια και κυριως στη γ λυκ :D ο διαγωνισμος φυσικης ειναι απλα ΥΠΕΡΟΧΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Καλά αποτελέσματα σε όλους:D
Πραγματικά ο διαγωνισμός της φυσικής είναι εκπληκτική εμπειρία,συνιστώ σε όλους να το δοκιμάσουν αξίζει τον κόπο 100% ανεξαρτήτως του αποτελέσματος.
Και αφού είδαμε και τις λύσεις τώρα τα αποτελέσματα πότε περίπου θα βγουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
[...]
Και αφού είδαμε και τις λύσεις τώρα τα αποτελέσματα πότε περίπου θα βγουν;
Για τη Γ λυκ συντομα για τους υπολοιπους νομιζω Ιουνη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Καλη επιτυχια σε οσους πέρασαν παιδια! :D και μπραβο σας ειτε περασατε στη β φαση ειτε οχι :D η συμμετοχη αξιζει πολλα παραπανω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Έχει κανείς καμία πληροφορία πότε θα βγουν τα αποτελέσματα;
Βαρέθηκα να περιμένω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Κι εγω κοιτάω κάθε μέρα για τα αποτελέσματα αλλά αν θυμάμαι καλά πέρσυ κάπου στον Ιουνιο τα εβγαλαν, οποτε υπομονη! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Κι εγω κοιτάω κάθε μέρα για τα αποτελέσματα αλλά αν θυμάμαι καλά πέρσυ κάπου στον Ιουνιο τα εβγαλαν, οποτε υπομονη! :D

Ναι αλλά φέτος έγινε έναν μήνα πιο πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Σήμερα ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του διαγωνισμού Φυσικής.

Γυμνάσιο
Λύκειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Σήμερα ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του διαγωνισμού Φυσικής.

Γυμνάσιο
Λύκειο

Λες ο φυσικός μου να καταλάβει ότι εγώ δεν πάτησα στις εξετάσεις?(το όνομά μου δεν θα είναι στα αποτελέσματα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Λες ο φυσικός μου να καταλάβει ότι εγώ δεν πάτησα στις εξετάσεις?
Φαντάζομαι ότι ο Φυσικός σου χέ . . . . . αν εσύ πάτησες ή δεν πάτησες στις εξετάσεις.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Φαντάζομαι ότι ο Φυσικός σου χέ . . . . . αν εσύ πάτησες ή δεν πάτησες στις εξετάσεις.



Μην το λες!Αυτός είναι τρελαμένος με τη φυσική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Μην το λες!Αυτός είναι τρελαμένος με τη φυσική!

Όντως έχει δίκαιο ο Dias.Εμάς πέρυσι ο φυσικός μας είπε δηλώστε και ας μην πάτε.Οπότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Πήγε κάνεις σήμερα?? Εγώ πήγα, με το πειραματικό μέρος με έπιασαν κάτι γέλια αλλά το θεωρητικό πρέπει να ήταν πιο δύσκολο, δεν πρόλαβα να γράψω γιατί αργήσαμε πάρα πολύ να μπούμε και έφυγα στη δυνατή αποχώρηση γιατί είχα μάθημα :( Πήγε κανείς?? Πώς τα πήγατε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εγω πήγα. Γ Λυκ. Έλυσα το 2ο Θέμα. Κουτσα στραβά και το 1ο. Μετά από αυτά το χάος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
παιδια για τον διαγωνισμο φυσικης "αριστοτελης " β λυκειου περα απο το να λυσω παλια θεματα τι αλλο θα μπορουσα να κανω?..φοβαμαι λιγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
παιδια για τον διαγωνισμο φυσικης "αριστοτελης " β λυκειου περα απο το να λυσω παλια θεματα τι αλλο θα μπορουσα να κανω?..φοβαμαι λιγο

Δυστυχως δεν υπαρχει κατι παραπανω να κανεις. Στα αγγλικα υπαρχει μεγαλυτερη βιβλιογραφια αλλα ενας μαθητης δεν ξερει ορολογιες οποτε ειναι δυσκολο. Στα ελληνικα υπαρχει ενα βιβλιο για διαγωνισμους φυσικης αλλα ειναι θεματα ολυμπιαδας οποτε και αρκετα ανεβασμενα.

Παντως ενα απο τα πλεον κλασσικα βιβλια με ασκησεις ειναι το Problems in General Physics του Irodov. Αλλα θελει πολυ καλη γνωση της θεωριας(εχει συνοπτικη στην αρχη καθε ενοτητας αλλα δεν καλυπει σε καμια περιπτωση τις αναγκες των ασκησεων) και ισως καποιες γνωσεις απειροστικου λογισμου(παραγωγους, ολοκληρωματα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top