Γερμανικά εξ αποστάσεως

lia_jase

Νεοφερμένος

Η lia_jase αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μένω στο εξωτερικό και θέλω να αρχίσω γερμανικά , αλλά με με καθηγητή που η μητρική του γλώσσα δεν είναι καν η αγγλική καταλαβαίνετε ότι είναι δύσκολο. Έτσι σκέφτομαι να κάνω μέσω σκάιπ με καθηγητή από Ελλάδα αλλά δεν γνωρίζω κάποιο φροντιστήριο να το κάνει αυτό.

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaBer

Νεοφερμένος

Η MaBer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Μένω στο εξωτερικό και θέλω να αρχίσω γερμανικά , αλλά με με καθηγητή που η μητρική του γλώσσα δεν είναι καν η αγγλική καταλαβαίνετε ότι είναι δύσκολο. Έτσι σκέφτομαι να κάνω μέσω σκάιπ με καθηγητή από Ελλάδα αλλά δεν γνωρίζω κάποιο φροντιστήριο να το κάνει αυτό.

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο;
Ευρωδιάσταση. Ξέρω ότι κάνουν μαθήματα εξ αποστάσεως, αλλά το πως, με ποια βιβλία κλπ μου είναι τελείως άγνωστο.
 

Guest 753952

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μένω στο εξωτερικό και θέλω να αρχίσω γερμανικά , αλλά με με καθηγητή που η μητρική του γλώσσα δεν είναι καν η αγγλική καταλαβαίνετε ότι είναι δύσκολο. Έτσι σκέφτομαι να κάνω μέσω σκάιπ με καθηγητή από Ελλάδα αλλά δεν γνωρίζω κάποιο φροντιστήριο να το κάνει αυτό.

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο;
Αφου στο εξωτερικο κανουν δωρεαν μαθηματα γερμανικων,γιατι θελετε να πληρωνετε αφου υπαρχουν δωρεαν?Για να κανεις διαφημιση ανοιξες το θεμα?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top