Εφηβεία

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ραφαελα κοριτσι μου εχω την εντυπωση πως ειμαστε αδελφες ψυχες..
:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Εγώ η μόνη αλλαγή που βλέπω είναι στη συμπεριφορά μου.. Δηλαδή, όλα αυτά που έκανα μικρός, ενώ τότε τα θεωρούσα πλάκες, τώρα τα θεωρώ βλακείες..
Κατά τ'άλλα, δεν βλέπω κάτι διαφορετικό.. Να ανησυχώ;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
-Τηλέφωνα με απόκρυψη σε τυχαίους αριθμούς. Καλά κάποιοι δεν ήταν τόσο τυχαίοι.:redface:
-Κόψιμο λουλουδιών από αυλές. :flowers:
-Να μπλεχτώ με τους τουρίστες και να κόβω βόλτες μαζί τους. :P
-Να χαθώ στη Νίσυρο, στην φετινή τελική εκδρομή. :P
-Χτύπημα πόρτας και τρέξιμο.:D
-Κοπάνες στην άλγεβρα. :angelnot:
-Βράδια στην οικοδομή κοιτώντας τα αστέρια (και περιμένοντας να δω κανέναν...:P) :redface:
-Σπάσιμο σε γριές με το smoky στα μάτια μου στην εκκλησία. :devil:
-Χαρακιές στα θρανία, σε τοίχους και στους στύλους της ΔΕΗς, γράφοντας ό,τι θέλω, για να αφήσω το στίγμα μου. :whistle:
-Ποτό μέχρι να νιώσω τη ζαλάδα που με κάνει να ευθυμήσω. :P
-Να φύγω από το σπίτι και να πάω σε άλλο χωριό στις κολλητές μου. (Είχα μαλώσει με τη μαμά. :/:)

Αυτά μου έρχονται τώρα! Δε ξέρω κατα πόσο είναι τρέλες. :P
Κάποια άλλα βεβαίως θα ήθελα να τα κρατήσω προσωπικά. :redface:

Omg,& you still have a clean criminal record?Δεν σ'έβαλαν στο αναμορφωτήριο? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Εκεί με βρήκε ο Τσακ Νόρρις τους σκότωσε όλους και την έβγαλα καθαρή. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Α ναι, Πόρτες παίζαμε κι εμείς παλιά. Σε παππούδες με τα πόδια και σε σπίτια που δεν ξέραμε με ποδήλατα. 10-15 άτομα να τρέχουν στα στενά, καλά ήμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Guys, αυτό το "ήμαστε" ως παρατατικός... "εδώ" μου κάθεται:P Ή λες "ήμασταν", ή δε λες τίποτα:hehe: Στον προφορικό λόγο, ειδικά, δημιουργεί παρεξηγήσεις, αφού ακούγεται ίδιο με το "είμαστε" του ενεστώτα.
Αυτά:P (Μην ακούσω κανέναν να λέει ότι το "ήμασταν" δεν είναι σωστός τύπος, θα φάει κλωτσίδι:pfff: Ίσως είναι και πιο σωστός από το "ήμαστε").

Εγώ πιστεύω ότι η εφηβεία μού έμαθε πολλά:P Έμαθα να βρίζω, να μπινελικώνω και να δέρνω, άμα λάχει. Εντάξει, αυτά συμβαίνουν στις ακρότητες και στη φιλική προσφώνηση "ρε μαλάκα/πούστη/αρχίδι":P Κατάφερα να ξεπεράσω τα ταμπού που είχα για τις "κακές" λεξούλες, με λίγα λόγια.
Ωρίμασα και άρχισα να βλέπω τον κόσμο πιο σφαιρικά και πλέον καταλαβαίνω πότε κάνω/κάνουμε κάτι στην πλάκα και πότε στα σοβαρά. Νομίζω ότι έγινα πιο trustworthy και γενικά, ο χαρακτήρας μου άλλαξε ριζικά. Από το ψαρωμένο, μικρό και ανώριμο παιδάκι που ήμουν, έγινα ένας έφηβος (που πλησιάζει την ενηλικίωση, πια) που πιστεύει στον εαυτό του και δε φοβάται να υποστηρίξει τη θέση του, όποια κι αν είναι αυτή.

Μερικά στοιχεία του χαρακτήρα μου, όμως, έμειναν αλώβητα, όπως η αγάπη και η καλοσύνη που δείχνω στους άλλους, ιδίως όσους θέλω να έχω δίπλα μου. Αν και αυτές είναι οι αξίες που μας δίνει η οικογένειά μας και πιστεύω ότι είναι ένα σημάδι αδυναμίας για όσους δεν μπορούν να τις κρατήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Χαλια... Μιλαω αποτομα, νευριαζω με το παραμικρο χαλια ειναι η φαση χαλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Εφηβεία. Δυυυυυσκολα πραγματα.
Ας αρχισω απο ο,τι μου ρθει.
- 9:00 το πρωί: Eίμαι μες την τρελή χαρά, γεμάτη όρεξη, αυτοπεποίθηση και ενθουσιασμό για να περάσω τη μέρα όσο καλύτερα μπορώ.
9:02 το πρωί: Διάθεση αίσχος, νιώθω ένα τίποτα, ένα μηδενικό, βαριέμαι να κάνω το οτιδήποτε και να πάω οπουδήποτε και φυσικά μου φταίνε για όλα οι γονείς μου και η αδερφή μου.:confused:
- Αμφισβητώ τα πάντα, από το πιο απλό πράγμα μέχρι και τον κόσμο ολόκληρο.
- Στο λεξιλόγιό μου έχουν προστεθεί λέξεις που δεν τολμούσα να σκεφτώ μικρή. Όχι νταλικιέρης βέβαια είπαμε.:P
- Με απασχολούν έντονα υπαρξιακά ερωτήματα, το οικολογικό, οι κοινωνικές ανισότητες, γενικά είμαι ευαισθητούλι.
- Ε.. Νταξ.. Έχει αρχίσει και το ενδιαφέρον για το άλλο φύλο από μεριά μου :redface: (χωρίς να έχω κολλήσει με κανέναν προς το παρόν) και από της φίλης μου (π.χ. φάρσες στον τύπο που αρέσει στη φίλη μου, στήσιμο έξω από το σπίτι του κτλ)
- Καμιά κοπάνα από το μάθημα δήθεν ότι είμαι άρρωστη (όλη μέρα όχι μονόωρη βέβαια).
- Ονειροπολήσεις στο μπάνιο, στο κρεβάτι, όταν διαβάζω ιστορία και συστήνω σε όλους την ώρα των θρησκευτικών στο σχολείο.;)
- Τις προάλλες δοκίμασα και λίγο ποτό, βότκα συγκεκριμένα, αλλά απορώ τί του βρίσκουν. Κρασάκι και μια χαρά μου είναι.

Δυστυχώς δεν έχω κάνει κάτι extreme μέχρι τώρα όπως τα ^^ παραπάνω παιδιά γιατί είμαι και λίγο φοβητσιάρα, το παραδέχομαι.
Εκτός αν το να βγεις μπροστά σε 1000 άτομα να τραγουδήσεις θεωρείται extreme (όσο το θυμάμαι ντρέπομαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εφηβεία. Δυυυυυσκολα πραγματα.
Ας αρχισω απο ο,τι μου ρθει.
- 9:00 το πρωί: Eίμαι μες την τρελή χαρά, γεμάτη όρεξη, αυτοπεποίθηση και ενθουσιασμό για να περάσω τη μέρα όσο καλύτερα μπορώ.
9:02 το πρωί: Διάθεση αίσχος, νιώθω ένα τίποτα, ένα μηδενικό, βαριέμαι να κάνω το οτιδήποτε και να πάω οπουδήποτε και φυσικά μου φταίνε για όλα οι γονείς μου και η αδερφή μου.:confused:
- Αμφισβητώ τα πάντα, από το πιο απλό πράγμα μέχρι και τον κόσμο ολόκληρο.
- Στο λεξιλόγιό μου έχουν προστεθεί λέξεις που δεν τολμούσα να σκεφτώ μικρή. Όχι νταλικιέρης βέβαια είπαμε.:P
- Με απασχολούν έντονα υπαρξιακά ερωτήματα, το οικολογικό, οι κοινωνικές ανισότητες, γενικά είμαι ευαισθητούλι.
- Ε.. Νταξ.. Έχει αρχίσει και το ενδιαφέρον για το άλλο φύλο από μεριά μου :redface: (χωρίς να έχω κολλήσει με κανέναν προς το παρόν) και από της φίλης μου (π.χ. φάρσες στον τύπο που αρέσει στη φίλη μου, στήσιμο έξω από το σπίτι του κτλ)
- Καμιά κοπάνα από το μάθημα δήθεν ότι είμαι άρρωστη (όλη μέρα όχι μονόωρη βέβαια).
- Ονειροπολήσεις στο μπάνιο, στο κρεβάτι, όταν διαβάζω ιστορία και συστήνω σε όλους την ώρα των θρησκευτικών στο σχολείο.;)
- Τις προάλλες δοκίμασα και λίγο ποτό, βότκα συγκεκριμένα, αλλά απορώ τί του βρίσκουν. Κρασάκι και μια χαρά μου είναι.

Δυστυχώς δεν έχω κάνει κάτι extreme μέχρι τώρα όπως τα ^^ παραπάνω παιδιά γιατί είμαι και λίγο φοβητσιάρα, το παραδέχομαι.
Εκτός αν το να βγεις μπροστά σε 1000 άτομα να τραγουδήσεις θεωρείται extreme (όσο το θυμάμαι ντρέπομαι)
Μια απο τα ιδια:/::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
- 9:00 το πρωί: Eίμαι μες την τρελή χαρά, γεμάτη όρεξη, αυτοπεποίθηση και ενθουσιασμό για να περάσω τη μέρα όσο καλύτερα μπορώ.
9:02 το πρωί: Διάθεση αίσχος, νιώθω ένα τίποτα, ένα μηδενικό, βαριέμαι να κάνω το οτιδήποτε και να πάω οπουδήποτε και φυσικά μου φταίνε για όλα οι γονείς μου και η αδερφή μου.:confused:
- Αμφισβητώ τα πάντα, από το πιο απλό πράγμα μέχρι και τον κόσμο ολόκληρο.
Μην δεις το Death Note.
- Καμιά κοπάνα από το μάθημα δήθεν ότι είμαι άρρωστη (όλη μέρα όχι μονόωρη βέβαια).
Α εδώ θες μάλωμα.
- Ονειροπολήσεις στο μπάνιο, στο κρεβάτι...
Εγώ ακόμα ονειροπολώ. Nothing bad here. Αυτοί που δεν ονειροπολούν δεν έχουν όνειρα, simple as that.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Όλο τσακώνομαι με την μάνα μου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
λίγο τσακωμός με τους γονείς, λίγη ακμή θα περάσει μωρέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εφηβεια= Ακμη, Νευρα, Αλλαγες διαθεσεις, Τσακωμοι, Ευαισθησια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Μην δεις το Death Note.


Α εδώ θες μάλωμα.


Εγώ ακόμα ονειροπολώ. Nothing bad here. Αυτοί που δεν ονειροπολούν δεν έχουν όνειρα, simple as that.

Θριλερ μυρίζομαι αλλά επειδή πρέπει να ναι για παρανοικό άτομο δε νομίζω να το δω.
Γιατί δε θέλω να ξαναπεράσω τα ίδια με τη σκατόφατσα του εξορκιστή. :eek:

Τί λες καλέ? Ξέρεις τί είναι να σου φωνάζει κάθε μέρα το κρεβάτι σου "ΜΕΙΝΕΕ ΜΕΙΝΕΕΕ ΜΗ ΜΕ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΕΙΣ!"?:P

Ε εντάξει δεν είσαι δα και μεσήλικας, όλοι οι νέοι ονειροπολούμε. Μα ειδικά αν παρατηρήσεις, όχι μόνο εμένα αλλά και όλη την τάξη στο σχολείο, είμαστε ο καθένας στην κοσμάρα του. Ο ένας σκέφτεται τον έρωτά του, ο άλλος τη μηχανή που θα αγοράσει, ο από δίπλα το πάρτυ του Σαββάτου. Εγώ ό,τι μου ρθει. :redface:

Α και ένα edit στο αρχικό post.
Τελικά έχω κάνει κάτι extreme.
Έχω οδηγήσει μηχανάκι.
Όχι μια φορά.
Όχι στο χωριό μου. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dre@m-0n-me

Νεοφερμένος

Η Νινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Δεν ειναι τιποταα...ετσι οπως την περναωω γωω τουλαχιστον...(Νταξ αυτο με την αγαπηη ειναι πολυυ καπως αλλααα...το προσπαθουμαι!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stark21

Νεοφερμένος

Ο Stark21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ειναι λογικό να νιώθεις συναισθηματικά περίεργα σε αυτή τη περίοδο και αν ναι πως το αντιμετωπίσατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Πρέπει να δώσεις περισσότερες πληροφορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Στην εφηβεία εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stark21

Νεοφερμένος

Ο Stark21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
16 χρονων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top