"No Borders Camp 2016" στο ΑΠΘ.

snol

Νεοφερμένος

Η snol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
https://www.asyntaxtostypos.org/?p=19767

απορώ αν πέρασε κανένας/καμία σας καμιά βόλτα από το nb (όσοι/ες είστε σελανικ, τουλάχιστον) ή απλώς είδατε τιβι και φρικάρατε με την ανομία αυτού του τόπου!!!1!!έναένα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
τι λές ρε μεγάλε? φυσικά και άν κάνεις όλα αυτα είσαι το πρόβλημα..
και η απλη συμπάθεια προς τέτοιες καταστάσεις είναι πρόβλημα.

μην βγάζεις τον εαυτό σου έξω από μια σάπια κατάσταση. το κράτος δεν φταίει για την καφρίλα των πολιτών και την ανοχή που δείχνουν.
γιατί ότι και να κάνει το κράτος ο ένας θα πεί οτι οι φασίστες μπήκαν στις σχολές, ο άλλος οτι ο καπιταλισμός κυριεύει την παιδεία, ο άλλος οτι ζούμε χούντα κτλ κτλ

η λύση είναι απλή αλλά με σύριζα δεν θα γίνει τίποτα. οι πρεζέμπορες θα συνεχίσουν να πουλάνε πρέζες και το κάθε αναρχοαυτόνομο κατακάθι θα συνεχίσει να βρομίζει και να καταστρέφει δημόσια περιουσία σαν παρασιτικός οργανισμός που ζεί εντός του ξενιστή

Προφανώς, έχεις κάψει όλα τα εγκεφαλικά σου κύτταρα, διότι θέλει υπερπροσπάθεια για να ΜΗΝ καταλάβεις ότι ΠΡΟΦΑΝΩΣ ειρωνεύομαι. Επιλεκτικά, όμως, βουτηγμένος στις προαιρέσεις σου προς εμένα, απαντάς κατ'αυτόν τον τρόπο.

Το υπόλοιπό σου μήνυμα είναι GASPAR απλά.
Ταμπέλες, κοσμητικά επίθετα, γενικεύσεις και παραλληλισμούς των οπισθίων.

Ηθικό δίδαγμά σου θα πρέπει να γίνει επιτέλους:

Μην συμπεριφέρεσαι όπως δεν θέλεις να σου συμπεριφέρονται οι άλλοι.
Όπως λες εσύ τον άλλο αναρχοαυτόνομο κατακάθι, εγώ μπορώ να σε πω συστημικοβολεμένο πιράνχας αρνητικού IQ και ενσυναίσθησης. Δεν πάει όμως έτσι. Όλοι είμαστε άνθρωποι πάνω απ'όλα, διαφορετικοί αλλά συνάμα ίσοι με τα θετικά μας και με τα αρνητικά μας. Ας ξεκινήσουμε λοιπόν με την αποδοχή της διαφορετικότητας, η οποία υπόκεινται βέβαια σε κάποια ανθρωπιστικά πλαίσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
https://www.asyntaxtostypos.org/?p=19767

απορώ αν πέρασε κανένας/καμία σας καμιά βόλτα από το nb (όσοι/ες είστε σελανικ, τουλάχιστον) ή απλώς είδατε τιβι και φρικάρατε με την ανομία αυτού του τόπου!!!1!!έναένα!!!

Αυτό το site απ'το 1976 είναι? Μου βγήκαν τα μάτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
https://www.asyntaxtostypos.org/?p=19767

απορώ αν πέρασε κανένας/καμία σας καμιά βόλτα από το nb (όσοι/ες είστε σελανικ, τουλάχιστον) ή απλώς είδατε τιβι και φρικάρατε με την ανομία αυτού του τόπου!!!1!!έναένα!!!

Ποιος John Lennon και οράματα μας λέει μωρε το μέλλον μας είναι οι γραβατάκηδες της βουλής των εφήβων που διαμαρτύρονται στον Φίλη ότι αλλοιώνει την Ελληνοχριστιανική μας παιδεία :lol:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Μην συμπεριφέρεσαι όπως δεν θέλεις να σου συμπεριφέρονται οι άλλοι.
Όπως λες εσύ τον άλλο αναρχοαυτόνομο κατακάθι, εγώ μπορώ να σε πω συστημικοβολεμένο πιράνχας αρνητικού IQ και ενσυναίσθησης. Δεν πάει όμως έτσι. Όλοι είμαστε άνθρωποι πάνω απ'όλα, διαφορετικοί αλλά συνάμα ίσοι με τα θετικά μας και με τα αρνητικά μας. Ας ξεκινήσουμε λοιπόν με την αποδοχή της διαφορετικότητας, η οποία υπόκεινται βέβαια σε κάποια ανθρωπιστικά πλαίσια.
μαζί σου δεν έχω απολύτως τίποτα και καμία προαίρεση
γενικεύεις και αοριστολογείς χωρίς ουσία και χωρίς να δίνεις λύσεις

πχ λύση στο πρόβλημα των προσφύγων έδωσε το κράτος με τα hotspot και την οργάνωμένη τροφοδοσία και καταγραφή.
δομές που χρειάστηκε προσπάθεια να στηθούν και φιλοξενούν 50.000 ανθρώπους!
όχι το nobordercamp οπου μερικοί εισαγόμενοι αργόσχολοι κατέλαβαν χωρίς καμία άδεια απο τον πρύτανη το απθ, και πήραν 50 πρόσφυγες για να τους εκμεταλλευτούν ωστε να το παίξουν ανθρωπιστές, καπνίζοντας μπάφους:P

ομως και τα σκουπίδια και τις ζημιές που θα προκαλέσουν, πάλι το κράτος και το απθ θα τα καθαρίσει όπως γίνεται πάντα με τις καταστροφές που προκαλούν αυτου του είδους ιδεολόγοι.
επομένως έχω κάθε δικαίωμα να τους αποκαλώ παράσιτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
μαζί σου δεν έχω απολύτως τίποτα και καμία προαίρεση
γενικεύεις και αοριστολογείς χωρίς ουσία και χωρίς να δίνεις λύσεις

πχ λύση στο πρόβλημα των προσφύγων έδωσε το κράτος με τα hotspot και την οργάνωμένη τροφοδοσία και καταγραφή.
δομές που χρειάστηκε προσπάθεια να στηθούν και φιλοξενούν 50.000 ανθρώπους!
όχι το nobordercamp οπου μερικοί εισαγόμενοι αργόσχολοι κατέλαβαν χωρίς καμία άδεια απο τον πρύτανη το απθ, και πήραν 50 πρόσφυγες για να τους εκμεταλλευτούν ωστε να το παίξουν ανθρωπιστές, καπνίζοντας μπάφους:P

ομως και τα σκουπίδια και τις ζημιές που θα προκαλέσουν, πάλι το κράτος και το απθ θα τα καθαρίσει όπως γίνεται πάντα με τις καταστροφές που προκαλούν αυτου του είδους ιδεολόγοι.
επομένως έχω κάθε δικαίωμα να τους αποκαλώ παράσιτα

Δεν εκπέμπουμε λογικά στα ίδια μήκη κύματος :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Δεν εκπέμπουμε λογικά στα ίδια μήκη κύματος :whistle:
τεσπα chriss sorry αν δεν έπιασα το βαθύτερο νόημα του ειρμού σου
οι απαντήσεις μου ήταν προς τους συμπαθούντες Nobordercamp και όχι εσένα
αρκετά κραχτήκαμε
καλό απόγευμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
τεσπα chriss sorry αν δεν έπιασα το βαθύτερο νόημα του ειρμού σου
οι απαντήσεις μου ήταν προς τους συμπαθούντες Nobordercamp και όχι εσένα
αρκετά κραχτήκαμε
καλό απόγευμα

Βαθύτερο δεν το λες. Ξεκάθαρο, επιφανειακό τόσο που σου βγάζει το μάτι το λες.

Από εκεί και.πέρα, καλή συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.

https://www.kathimerini.gr/867945/article/epikairothta/ellada/fovoi-alysidwtwn-epeisodiwn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

Sorsor

Νεοφερμένος

Ο Sorsor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Αντι ο πρυτανης και ο καθε πρυτανης να κοιταξει τι γινεται με τα προβληματα που εχουν τα ιδρυματα ασχολουνται με αυτους που πηγαν στο απθ και κατασκηνωσαν.Ανεκαθεν το πανεπιστημιο ηταν χωρος διακινησης ιδεων και αυτο δεν μπορει να το σταματησει κανεις.Οσο για αυτα που λεγονται οτι αυτοι που κατασκηνωσαν στο απθ ειναι συριζαιοι ειναι λασπολογιες αλλα και συριζαιοι να ηταν τι προβλημα εχετε;Δηλαδη αν πηγαινε η οννεδ(γελαμε τωρα μονο σε πολυτελεις ξενοδοχια πανε αυτοι) και κατασκηνωνε στο απθ για παραδειγμα κανεις δεν θα ελεγε τωρα.Αλλα ετσι ειναι σας καιει που καποιοι αγωνιζονται για το καλο της ανθρωποτητας.

Έχω 10 μεγάλα προβλήματα και 1 μικρό. Με τη λογική σου ή θα βρω και θα λύσω μία και καλή και τα 11 προβλήματα, αλλιώς το να ασχοληθώ με το 1 πρόβλημα, όσο υπάρχουν ακόμα τα 10 είναι παραλογισμός, στοχευμένη μεθόδευση εναντίον μειονωτήτων, μια κίνση παράνομη, απεχθής, επονείδιστη και μη βιώσιμη. Right? Not.
Όταν έχεις ένα πρόβλημα, το λύνεις. Και αφού το λύσεις ασχολείσαι με το επόμενο. Και το επόμενο. Μέχρι να μην έχεις προβλήματα να λύσεις. Η λογική "Δεν ασχολούμαι με το μικρό πρόβλημα γιατί έχω άλλα μεγαλύτερα, που προς το παρόν δεν μπορώ να λύσω, αλλά είναι μεγαλύτερης σημασίας του μικρού", ακούει σε δύο φράσεις συνώνυμες μεταξύ τους:
Τεμπέλια και Απωποίηση Ευθύνης.

Το πανεπιστήμιο ήταν είναι και θα είναι χώρος διακίνησης ιδεών. Και θα συμφωνήσω στο να κάτσουν οι πρόσφυγες στο γρασίδι του ΑΠΘ, όταν μου εξηγήσεις πώς στο διάλο συμβάλλουν στην παραπάνω προσπάθεια. Ή η έκφραση "Διακίνηση ιδεών" είναι αρκετά γενική, ώστε να μου πεις ότι είναι self-explanatory και ότι είμαι απλά χαζός που δεν μπορώ να καταλάβω πώς μια προσφυγική κατασκήνωση άπτεται άμεσα και συμβάλλει στην εδραίωση των ακαδημαϊκών στόχων του Πανεπιστημίου?

Ποιος είπε ότι είναι Συριζαίοι? Βασικά, συριζαίος δεν είσαι εσύ? Το camping δεν το υποστηρίζεις? Τότε γιατί ενοχλείσαι τόσο από τη δήλωση? Και, στην τελική, αν θέλεις να το στρέψεις προς την κατεύθυνση άλλης πολιτικής οργάνωσης, κάντο σωστά:
Από τη μία λες ότι οι ΟΝΝΕΔίτες δεν θα καταδέχονταν να κάνουν οποιαδήποτε πολιτική τους δράση στο campus του ΑΠΘ, γιατί είναι πολύ μη μου άπτου και προτιμούν ακριβά και γκλαμουράτα ξενοδοχεία.
Και από την άλλη λες ότι ΑΝ έκαναν κάτι στο campus του ΑΠΘ κανείς δεν θα έλεγε τίποτα. Αυτό πώς προκύπτει? Αφού παραπάνω λες ότι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ποτέ κάτι τέτοιο στους χώρους του Πανεπιστημίου. Είναι απλά μια πεποίθηση, μια εικασία? Ή προβλέπεις με ακρίβεια κάτι που θα γίνει στο προσεχές μέλλον???
Να περιμένω δηλαδή, τώρα, μετά την Μεγάλη Επανίδρυση της ΟΝΝΕΔ, να ξεχυθεί η νεοσυσταμένη ηγεσία της Νεολαίας και να καταλάβει το campus του ΑΠΘ?

Στο δια τάυτα. Το νόημα όταν ψηφίστηκε το άσυλο δεν ήταν να μπουκάρει η αστυνομία κάθε τρεις και λίγο που δεν μας αρέσει μία εκδήλωση. Ήταν να δοθεί η ευθύνη στους φοιτητές και τις διαδικασίες τους, να περιφρουρήσουν τέτοιες εκδηλώσεις με σεβασμό στο δημόσιο χώρο. Επειδή σήμερα οι συλλογικές διαδικασίες είναι διαλυμένες αυτό δε σημαίνει ότι θα πρέπει να επικροτηθεί η καταστολή και οι παραβιάσεις του ασύλου. Αντίθετα πρέπει πιο δυναμικά να κινηθούμε στην περιφρούρηση των δημοκρατικών μας δικαιωμάτων. Το πρόβλημα δεν είναι μόνο το κράτος λοιπόν. Είμαστε και εμείς που έχουμε διαλύσει τις συλλογικές μας διαδικασίες και πρέπει επιτέλους να γίνει μία αυτοκριτική για αυτό.

Θες να μου θυμίσεις την τελευταία φορά που μπούκαρε η αστυνομία σε Ελληνικό Πανεπιστήμιο? Γιατί εγώ δεν έχω την εντύπωση ότι είναι ένα γεγονός που συμβαίνει "κάθε τρεις και λίγο". Και αν όντως μπουκάρουν τόσο συχνά σε εσάς στας Αθήνας, μαζί με τα άρθα που θα παραθέσεις, θες να κάνεις και έναν σύντομο σχολιασμό για το αν ήταν δικαιολογημένη ή όχι η είσοδος αστυνομικών δυνάμεων?
Ωραία, σκοπός του ασύλου είναι οι φοιτητές να αναλάβουν την κατάσταση στα χέρια τους, να γίνουν κύριοι του εαυτούς, να μην καταδυναστεύονται από επιχειρήσεις και κεφάλαιο που προσπαθούν να μπουν στα Πανεπιστήμια, να, να, να.... Ερωτώ:
Η ύπαρξη του ασύλου έχει δώσει δικαίωμα σε διάφορους τοξικομανείς να περιφέρονται στο χώρο του Πανεπιστημίου και, εκμεταλλευόμενοι την ύπαρξη του ασύλου, να προβαίνουν σε παραβατικές συμπεριφορές που θέτουν σε κίνδυνο την σωματική ακεραιότητα των φοιτητών καθώς και των προσωπικών τους αντικειμένων. Πέρα από τους τοξικομάνεις, το campus του ΑΠΘ έχει δώσει "στέγη" σε ορισμένους διακινητές ναρκωτικών, οι οποίοι δρουν υπό του ασύλου. Για τις δύο παραπάνω περιπτώσεις τι ακριβώς θα κάνει το φοιτητικό κίνημα?
Θα βγούμε έξω οι εκπρόσωποι του ΔΣ μαζί με τους παραταξιακούς και θα κάνουμε περιπολίες και, όποιο πρεζάκι βρίσκουμε θα το πετάμε έξω από το Πανεπιστήμιο? Και, άντε πες, αυτό το κάνουμε. Τους πωλητές? Όταν θα πας να τους αφαιρέσει με τη βία και θα σου βγάλουν μαχαίρι/πιστόλι/σύριγγα τι θα τους πεις? "Όχι, είμαι φοιτητής του Συλλόγου και το άσυλο με προστατεύει"?
Το άσυλο είναι του Πανεπιστημίου και απευθύνεται σε όσους έχουν παρτίδες με το πανεπιστημίο. Οι τοξικομανείς ΔΕΝ έχουν σχέσεις με το πανεπιστήμιο. Οι πρόσφυγες ΔΕΝ έχουν σχέση με το πανεπιστήμιο. Οι πρεζέμπορεί ΔΕΝ έχουν σχέση με το πανεπιστήμιο. Το άσυλο ΔΕΝ ίσχυει και ΔΕΝ πρέπει να ισχύει για αυτές τις ομάδες πολιτών. Εκτός αν η πώληση ηρωίνης είναι Δημοκρατική/Συλλογική Διαδικασία και αυτό κάπως μου έχει ξεφύγει.... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsigaraki

Νεοφερμένος

Ο tsigaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ρε παλικαρια να ρωτησω , εσεις που γραφετε για το no borders εχετε πατησει στο απθ το τελευταιο διμηνο ή παω σε λάθος παραγγα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
ρε παλικαρια να ρωτησω , εσεις που γραφετε για το no borders εχετε πατησει στο απθ το τελευταιο διμηνο ή παω σε λάθος παραγγα ;

Δεν μπορώ να διακρίνω κάπου το point σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

tsigaraki

Νεοφερμένος

Ο tsigaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δεν μπορώ να διακρίνω κάπου το point σου.

Χμμ , εγω που παω σε αυτη τη παραγκα βλέπω κατι έμπορες που αραζουν χημειου . Βλεπω πεσιματα μερα μεσημερι αλλα κοιτα να δεις τι δεν βλεπω δε βλεπω θεμα στο ischool και συσωμη την πανεπιστημιακη κοινοτητα και το πολιτικο γιγνεσθαι να επιτιθεται σε αυτο το γεγονος .

ΑΛλα και παλι τι σημασια εχει τι λεω ειμαι ενα απλο τσιγαρακι ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χμμ , εγω που παω σε αυτη τη παραγκα βλέπω κατι έμπορες που αραζουν χημειου . Βλεπω πεσιματα μερα μεσημερι αλλα κοιτα να δεις τι δεν βλεπω δε βλεπω θεμα στο ischool και συσωμη την πανεπιστημιακη κοινοτητα και το πολιτικο γιγνεσθαι να επιτιθεται σε αυτο το γεγονος .

ΑΛλα και παλι τι σημασια εχει τι λεω ειμαι ενα απλο τσιγαρακι ....

Γιατί βλέπεις να γίνεται τίποτα διαφορετικό στις basic bitch καταλήψεις ή κάτι τέτοιο; Οι περισσότεροι δε νοιάζονται εκτός αν το πράγμα παραγίνει και οι υπόλοιποι ξέρουν πως με τη λογική δε μπορούν να μεταπείσουν τους τρομοκράτες που , επίσης, αποτελούν τον πυρήνα του ελληνικού κράτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
[Disclaimer: Off-topic message]

Εφόσον σε κάθε πολιτικού τύπου ζήτημα στο οποίο αναρτά απάντηση ο Alejandro Che 7, γνωρίζετε a priori ποιες θα είναι οι απόψεις του, πώς αυτές θα διατυπωθούν καθώς και πώς θα σας ανταπαντήσει όταν εξηγήσετε -ευγενικά και μη- την έντονη διαφωνία σας, τότε για ποιο λόγο εξακολουθείτε να ασχολείστε μαζί του σε βαθμό που ορισμένα ποστ είναι παντελώς επιθετικά;

Κοίταξε να δεις, εμένα καμιά φορά με πιάνει υπόταση, οπότε ή που θα φάω λίγη ζαχαρίτσα (παχαίνει) ή που θα μπω στο iSchool (ομορφαίνει, δεν παχαίνει) για να μου ανέβει η πίεση. Μάντεψε τι κάνω από χθες το πρωί.



Παγωτό να 'σουν μάναμ, τόσο δεν θα 'λιωνες.

ΑΛλα και παλι τι σημασια εχει τι λεω ειμαι ενα απλο τσιγαρακι ....

Μήπως είσαι τσιγαριλίκι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Κοίταξε να δεις, εμένα καμιά φορά με πιάνει υπόταση, οπότε ή που θα φάω λίγη ζαχαρίτσα (παχαίνει) ή που θα μπω στο iSchool (ομορφαίνει, δεν παχαίνει) για να μου ανέβει η πίεση. Μάντεψε τι κάνω από χθες το πρωί.





Παγωτό να 'σουν μάναμ, τόσο δεν θα 'λιωνες.



Μήπως είσαι τσιγαριλίκι;

Λιώνω!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top