Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Orfanato, El (2007)

Drama / Horror / Mystery / Thriller


Αυτό μάλιστα!! :D
Ταινία που άξιζε βρε παιδί μου και δυστυχώς άξιζε σίγουρα περισσότερο στον κινηματογράφο ή τουλάχιστον σε αξιόλογο home cinema. Πρέπει να ομολογήσω ότι οι παλμοί της καρδιάς μου στο μεγαλύτερο μέρος της ταινίας, ήταν παραπάνω από το φυσιολογικό και γενικότερα ήμουν στην τσίτα. Συγκροτημένο σενάριο, με πολύ ικανοποιητικό τέλος. Must see!

Ένα πράγμα θα πω μόνο και κλείνω:
Un, dos, tres, toca la pared...:worry:

Την είδα κι εγώ αυτή την ταινία προχθές. Αν πω ότι δε μου άρεσε θα με βρίσετε;; Δε μου άρεσε το γεγονός ότι είχε να κάνει με παιδιά. Είμαι ευαισθητούλα :P και δεν άντεχα αυτό που γινόταν με τα παιδάκια. Επιπλέον πέρασε από όλα τα αναμενόμενα στάδια. Με λίγα λόγια, έγινε ακριβώς ό,τι περίμενα να γίνει. Ήταν πολύ προβλέψιμο στα περισσότερα σημεία δηλαδή.

Παρόλα αυτά δεν είναι από τις ταινίες για τις οποίες μετάνιωσα που είδα. Είχε πολύ καλές ερμηνείες και ωραία εξέλιξη της ιστορίας. Η κάθε σκηνή δηλαδή ταίριαζε απόλυτα με την προηγούμενη. Τέλος, μου άρεσε πολύ και το ότι ήταν στα ισπανικά. Εκτός του ότι μ' αρέσει πολύ σαν γλώσσα, ξεφύγαμε από τα αγγλικά και κυρίως τα US αγγλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
(fandago με μπερδεψες..στην αρχη νομιζα οτι λες για το scream, μετα ειδα την ατακα απ'το ορφανοτροφειο. πως και σ'αρεσε? :P)
:P
Εσένα είναι το θέμα πως και σ' άρεσε κυρία σινεφίλ. Το ορφανοτροφείο ήταν mainstream :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν ηταν μαινστριμ, στο φεστιβαλ θεσσαλονικης παιχτηκε ΑΡΑ ηταν καραπχιοτητα, αλλο αν εφαγες πχιοτικη κριση για λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ok, ήταν ποιοτικό mainstream :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Το δεχομαι :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Πάντως το there will be blood είχε πολύ αργή πλοκή είναι η αλήθεια,και κάποιες σκηνές όντως διήρκεσαν περισσότερο απ'όσο θα έπρεπε.Παρ'όλα αυτά εμένα μου άρεσε;)
Ειδικά εκεί που το παιδί έκαψε το σπίτι:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Enchanted (2007)

Animation / Adventure / Comedy / Family / Fantasy / Romance


Συμπαθητική ταινιούλα. Είχε ωραίες ατάκες και γελούσες σε αρκετά σημεία. Αναγκαστικά το σενάριο είναι προβλέψιμο λόγω του είδους της ταινίας, η οποία κάνει και για μικρά παιδιά. Καλοφτιαγμένα animations και ο σκίουρος σε μια σκηνή δίνει ρεσιτάλ. Είναι μια όμορφη χαλαρή ταινιούλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Enchanted (2007)

Animation / Adventure / Comedy / Family / Fantasy / Romance


Συμπαθητική ταινιούλα. Είχε ωραίες ατάκες και γελούσες σε αρκετά σημεία. Αναγκαστικά το σενάριο είναι προβλέψιμο λόγω του είδους της ταινίας, η οποία κάνει και για μικρά παιδιά. Καλοφτιαγμένα animations και ο σκίουρος σε μια σκηνή δίνει ρεσιτάλ. Είναι μια όμορφη χαλαρή ταινιούλα :)

Έχω ξετρελλαθεί με τη μουσική αυτής της ταινίας!
Ειδικά το "Happy Working Song" μου άρεσε τόσο που το έβλεπα το βίντεό του κάθε πρωί!
Λέτε να ξαναμωραίνομαι; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Είδα το "jumper", τίποτε ιδιαίτερο, για να περάσει η ώρα είναι καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
The Recruit (2003)

Action / Thriller


Την πέτυχα ξανά στην τηλεόραση προχθές. Πολύ καλή ταινία. Παρόλο που την είχα ξαναδεί, μ' άρεσε. Έξυπνο σενάριο και πολύ καλή ηθοποιία από τους δύο αρσενικούς :)


Chinjeolhan geumjassi (2005) [aka Sympathy for Lady Vengeance]

Drama / Thriller


Ομολογώ ότι είμαι μπερδεμένος. Δεν ξέρω αν μου άρεσε η όχι. Σαν ταινία είναι σίγουρα καλή, αλλά τα συναισθήματα που μου έβγαλε με προβλημάτισαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
I Now Pronounce You Chuck & Larry (2007)

Comedy / Romance


Καλή ταινιούλα. Ανάλαφρη, ότι πρέπει για το σπίτι. Αγγίζει πολύ όμορφα ένα ευαίσθητο θέμα και σε αυτό έχει πετύχει νομίζω. :)
Επίσης η Jessica Biel είναι....:inlove:
https://www.youtube.com/watch?v=J_OaRrS-Q5c
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Fear and loathing in Las Vegas

Αν θέλετε να δείτε μια ταινία που θα σας σακατέψει το μυαλό,χωρίς να το παίζει ο σκηνοθέτας της υψηλή τέχνη,σας την συνιστώ.Αν θέλετε να μάθαιτε πώς είναι να ζεις μαστουρωμένος από το πρωί μέχρι το βράδυ στην πόλη του Las Vegas,τότε χάνετε χρόνο που διαβάζετε ακόμα αυτό.Άντε,τρεχάτε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lotta

Νεοφερμένος

Η Vicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
10.000 π.Χ.
Την προτείνω μόνο για τα γραφικά ,τα τοπία και τα μαμούθ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μια ταινία μικρού μήκους: Food Fight :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Southland Tales (2006)

Comedy / Drama / Sci-Fi / Thriller


Καταρχήν, μιλάμε για πολλή φαντασία η ταινία. Κατά δεύτερον, απορώ με τον σεναριογράφο! Προσωπικά ήμουν τόσο μπερδεμένος στην αρχή, που αφού έφτασε μετά τη μέση για να αρχίσω να καταλαβαίνω τι γίνεται, σκεφτόμουν να το ξαναβάλω από την αρχή για να τα πιάσω όλα :redface:
Αν και αρχικά φαίνεται χάσιμο χρόνου, δεν είναι. Δείτε το να μου πείτε την άποψη σας και να συζητήσουμε τις απορίες μας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
darjeeling limited.
παναγιά μου και χριστέ μου, τι bαπάρα ήταν αυτή?:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kargas

Νεοφερμένος

Ο Kargas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
10.000 π.Χ.
Την προτείνω μόνο για τα γραφικά ,τα τοπία και τα μαμούθ......

ουτε για πλακα, μουφα η ταινία, δεν ειχε και κανενα δεινόσαυρο να γουστάρουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
darjeeling limited.
παναγιά μου και χριστέ μου, τι bαπάρα ήταν αυτή?:D:D:D:D:D

The Darjeeling Limited (2007)

Adventure / Comedy / Drama


Όπως τα λέει η dooo. Πολύ σινεφίλ η ταινία μάλλον, γιατί μετά από την 1,5 ώρα που κράτησε, δεν βρήκα κανένα νόημα σε όλο αυτό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Με αφορμή την νέα ταινία της Pixar, βρήκα κάποια short films της στο youtube που είχα ξαναδεί και μου άρεσαν:


και το γνωστό από το Monsters Inc.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
À l'intérieur (2007) [aka Inside]

Horror / Thriller


Πολύ αίμα... Δεν είναι κάφρικο όπως το Hostel, ούτε τόσο ψεύτικο. Σε αυτήν την ταινία, νιώθεις ο ίδιος τον πόνο. Λίγο τραβηγμένο σενάριο, γιαυτό και είναι απρόβλεπτο. Δείτε το τουλάχιστον ανά δύο άτομα να έχετε στήριξη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top