Κέντρα Μεταπτυχιακών Σπουδών (GMAT - GRE - IELTS - TOEFL )

GordonGekko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GordonGekko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Καμια εμπειρια για τετοια κεντρα?
υπηρχε γενικη υποστηριξη?
εννοω προετοιμασια cv, αιτησεις, μεταφρασεις κλπ..
κοστος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Καμια εμπειρια για τετοια κεντρα?
υπηρχε γενικη υποστηριξη?
εννοω προετοιμασια cv, αιτησεις, μεταφρασεις κλπ..
κοστος?

Απο 2 φιλους μου που ειχαν ρωτησει περσι, μου ειχαν πει και οι 2 οτι ειναι λιγο πανω απο 1 χιλιαρικο για ολη τη δουλεια. Αυτο συμπεριλαμβανει δηλαδη, το πληρες στησιμο της αιτησης για τα μεταπτυχιακα, μαζι με ολες τις μεταφρασεις και τα συνοδευτικα που χρειαζονται. Δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα μονος σου, ουτε καν να γραψεις το personal statement, εκτος απο το να προσκομισεις τις συστατικες απο τους καθηγητες.

Κατα τη γνωμη μου και την εμπειρια μου που εχω κανει αιτησεις για μεταπτυχιακα και μαθηματα IELTS, δεν αξιζει να δωσεις ευρω γιατι η ολη διαδικασια ειναι πανευκολη αν ακολουθεις τα βηματα του καθε παν/μιου.

Το IELTS δεν ειναι τιποτα σπουδαιο, ευκολα πιανεται ενα 6.5-7 που ζητανε τα περισσοτερα προγραμματα, ειτε με προετοιμασια με οποιονδηποτε καθηγητη ή ακόμα και μόνος σου. Για GMAT/GRE είναι μόνο διαφορετική περίπτωση όπου πρέπει να απευθυνθείς σίγουρα σε κέντρο που εξειδικεύεται σε αυτό γιατί είναι πολύ πιο δύσκολες εξετάσεις και οι δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Υπαρχουν κεντρα που σε βοηθουν στην ολη προετοιμασια για αυτα τα χαρτια και μαλιστα κανουν διαφορα workshops για το πως θα πρεπει να ειναι το βιογραφικο σου, το personal statement κλπ. Φτανουν στο σημειο να σου λενε πως θα πρεπει να εκφραστεις λεξη προς λεξη και γενικως σε διορθωνουν οπου πιστευουν πως εχεις κανει λαθος. Αν ενδιαφερεσαι, μπορω να σου σε πμ πιο συγκεκριμενα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top