Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής, ΟΠΑ & ΠΑΜΑΚ

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Εγω θελω να γινω συμβουλος επιχειρήσεων να συμβουλεύω επιχειρηματιες τι πρεπει να κανουν για να εχουν κερδος η και επιχειρησης. Να γνωριζω επισης και νομους για να μπορω να συνδιάζω τους νόμους για να παρεχω μια πολυδιαστατη ενημερωση. Επισης αυτο που εκανε η GOOGLE. Περιληπτικα αυτο που ξερω εκανε μια δουλεια παρανομη και ειχαν βρει πιο πριν οτι μεχρι να τους πιασουν θα βγάλουν 200 εκατομμύρια και ο αναλογος φορος ειναι 30 εκκατομμύρια. Θέλω να είμαι σε θέση να μπορώ να προσδίδω κέρδος στις επιχειρήσεις.
Γνωριζεις ποια σχολη μπορεί να με βοηθήσει περισσοτερο?

Αν δεν σε ενδιαφέρουν όλες οι πτυχές τις οικονομικής επιστήμης, και ξέρεις από τώρα πως θέλεις να ασχοληθείς αποκλειστικά με επιχειρήσεις, επιχειρηματική στρατηγική κλπ., πράγματι δεν υπάρχει λόγος να επιλέξεις τμήματα Οικονομικής/-ών Επιστήμης/-ών.

Σε αυτή την περίπτωση, θα σου πρότεινα κάποιο τμήμα Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων, το οποίο αφενός θα σε εφοδίαζε με γνώσεις σχετικά με όλες τις πλευρές των επιχειρήσεων (Διοίκηση, Μάρκετινγκ, Λογιστική, Χρηματοοικονομικά, Πληροφοριακά Συστήματα, Εμπορικό και Αστικό Δίκαιο...), αφετέρου θα σου επέτρεπε να εξειδικευτείς στον τομέα που θα έβρισκες εσύ πιο ενδιαφέροντα, η οποία εξειδίκευση επιτυγχάνεται και με μεταπτυχιακό.

Αν, όμως, είσαι βέβαιος ότι θέλεις Λογιστική και Χρηματοοικονομικά, να δηλώσεις εξαρχής το συγκεκριμένο τμήμα. Μόνο αν είσαι βέβαιος όμως, διαφορετικά καλύτερα να ξεκινήσεις από κάτι γενικότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

billonios

Νεοφερμένος

Ο billonios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Τα χρηματοοικονομικα και λογιστικη μπορει καποιος εμπειρος να μου αναλυσει τι ειναι, με τι ασχολειτ , για να δω αν εχω την σωστη εικονα για το τμημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coxs

Νεοφερμένος

Ο coxs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους μολις τελειωσαν οι πανελληνιες και ξεκιναν οι σκεψεις για σχολες.Θα ηθελα γνωμες απο ατομα που φοιτουν στα αντιστοιχα τμηματα ή απο οποιον γνωριζει ποια τα θετικα και ποια τα.αρνητικα.Η ζωη στην Αθηνα ειναι επικινδυνη και κουραστικη?Θα ηθελα να μετριασω καθε παραγοντα πρωτου παρθει η αποφαση.Σας ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ναι πολυ επικινδυνη, καθε μερα πανηγυριζουμε που γυρναμε σπιτια μας ζωντανοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

presvis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Το οπα είναι το καλύτερο πανεπιστήμιο της Ελλάδας στον χώρο τον οικονομικών. Οπότε εάν βγάλεις τα μόρια για το οπα, να το επιλέξεις. Η φοιτητική ζωή στην αθήνα είναι πολύ ωραία, έχει πολλούς τρόπους διασκέδασης. Αρκεί να προσέχεις, γιατί όπως σε κάθε μεγάλη πόλη υπάρχουν κίνδυνοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
To ΟΠΑ είναι όντως, χωρίς να θέλω να περιαυτολογήσω, το καλύτερο οικονομικό πανεπιστήμιο στην Ελλάδα και τα τμήματά στο είδος τους πρωτεύουν τόσο πανελλαδικώς όσο και παγκοσμίως. (είτε προπτυχιακά είτε κυρίως μεταπτυχιακά)

Αλλά, Αθήνα δεν θα σου πρότεινα να έρθεις. Η Θεσσαλονίκη είναι αμέτρητα καλύτερη από φοιτητικής απόψεως και όχι μόνο.
Δεν θα έχεις θέματα με την εγκληματικότητα, προς θεού. Απλά, τη φοιτητική ζωή εδώ τη βρίσκω αδιάφορη και χαοτική!

Άσε, που μόνο καυσαέριο και τσιμέντο έχεις, ενώ στη Σαλόνικα σε 5 λεπτάκια είσαι λευκό πύργο και γίνεται της μουρλής από κόσμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

presvis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
To ΟΠΑ είναι όντως, χωρίς να θέλω να περιαυτολογήσω, το καλύτερο οικονομικό πανεπιστήμιο στην Ελλάδα και τα τμήματά στο είδος τους πρωτεύουν τόσο πανελλαδικώς όσο και παγκοσμίως. (είτε προπτυχιακά είτε κυρίως μεταπτυχιακά)

Αλλά, Αθήνα δεν θα σου πρότεινα να έρθεις. Η Θεσσαλονίκη είναι αμέτρητα καλύτερη από φοιτητικής απόψεως και όχι μόνο.
Δεν θα έχεις θέματα με την εγκληματικότητα, προς θεού. Απλά, τη φοιτητική ζωή εδώ τη βρίσκω αδιάφορη και χαοτική!

Άσε, που μόνο καυσαέριο και τσιμέντο έχεις, ενώ στη Σαλόνικα σε 5 λεπτάκια είσαι λευκό πύργο και γίνεται της μουρλής από κόσμο!

Δεν σπουδάζει πόλη αλλά σχολή όμως ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σίγουρα, αλλά ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια για την εισαγωγή του στο Πανεπιστήμιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Δεν σπουδάζει πόλη αλλά σχολή όμως ;)
Κι ούτε θα βγει λιγότερο οικονομολόγος από το παμακ..;)
Υπάρχουν πολλά κριτήρια, με τα οποία αποφασίζει κανείς που θα σπουδάσει.
Το βασικότερο είναι που θα σπουδάσει στο αντικείμενο που θέλει. Μετά, ο καθένας τι θεωρεί
σημαντικότερο. Να είναι στην θεωρητικά καλύτερη σχολή του αντικειμένου ή να σπουδάσει στην "καλύτερη" γι'αυτόν πάντα
πόλη; Διαλέγει και παίρνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Γνώμη μου είναι πάτε Αθήνα σε καιρούς κρίσης δε κοιτάμε φοιτητική ζωή αλλά περισσότερες θέσεις εργασίας και ευκαιρίες και είτε το θέλουμε είτε όχι η Αθήνα προσφέρει παραπάνω και εγώ μισώ την Αθήνα αλλά αναγκαστικά θα πάω εκεί......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Γνώμη μου είναι πάτε Αθήνα σε καιρούς κρίσης δε κοιτάμε φοιτητική ζωή αλλά περισσότερες θέσεις εργασίας και ευκαιρίες και είτε το θέλουμε είτε όχι η Αθήνα προσφέρει παραπάνω και εγώ μισώ την Αθήνα αλλά αναγκαστικά θα πάω εκεί......
Δεν το κατάλαβα αυτό...για ποιό λόγο η Αθήνα προσφέρει περισσότερες ευκαιρίες; Επειδή είναι η πρωτεύουσα; Μην μένεις σε αερολογίες. Στήριξε την άποψή σου με επιχειρήματα και παραδείγματα. Σε ποιούς ακριβώς τομείς προσφέρει ευκαιρίες και θέσεις εργασίας; Εγώ απ'ότι ξέρω ο κόσμος φεύγει από την Αθήνα στην επαρχία, όχι το αντίθετο.. Θα συμφωνήσω μονάχα αν αναφέρεσαι στον καλλιτεχνικό τομέα.

edit: Ακόμα κι αν είναι έτσι όπως τα λες, το γέγονος ότι είναι από τις πιο πυκνοκατοικημένες πόλεις του κόσμου σε συνδυασμό με την κρίση, όχι μόνο εξισορροπεί την κατάσταση, αλλά την χειροτερεύει κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σιγά τα παραπάνω! Μπαρούφες.
Παραπάνω δουλειά και λεφτά έχεις στην επαρχία. Πάρα στην Αθήνα με τόσα έξοδα, ανεργία και μισθούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

presvis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Δεν το κατάλαβα αυτό...για ποιό λόγο η Αθήνα προσφέρει περισσότερες ευκαιρίες; Επειδή είναι η πρωτεύουσα; Μην μένεις σε αερολογίες. Στήριξε την άποψή σου με επιχειρήματα και παραδείγματα. Σε ποιούς ακριβώς τομείς προσφέρει ευκαιρίες και θέσεις εργασίας; Εγώ απ'ότι ξέρω ο κόσμος φεύγει από την Αθήνα στην επαρχία, όχι το αντίθετο.. Θα συμφωνήσω μονάχα αν αναφέρεσαι στον καλλιτεχνικό τομέα.

Η Αθήνα προσφέρει τις περισσότερες θέσεις εργασίας από οποιαδήποτε άλλη πόλη στην Ελλάδα. Οι πιο πολλές εταιρίες είναι στην Αθήνα, τα πιο πολλά πανεπιστήμια τα έχει η Αθήνα. Ο κόσμος φεύγει από την Αθήνα για να ασχοληθεί με τα αγροτικά. Για αυτό ναι. Ένας νέος που έχει σπουδάσει , κατευθείαν στην Αθήνα θα ψάξει για δουλειά, την Αθήνα θα σκεφτεί πρώτα σε όποιον τομέα και να διαλέξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Η Αθήνα προσφέρει τις περισσότερες θέσεις εργασίας από οποιαδήποτε άλλη πόλη στην Ελλάδα. Οι πιο πολλές εταιρίες είναι στην Αθήνα, τα πιο πολλά πανεπιστήμια τα έχει η Αθήνα. Ο κόσμος φεύγει από την Αθήνα για να ασχοληθεί με τα αγροτικά. Για αυτό ναι. Ένας νέος που έχει σπουδάσει , κατευθείαν στην Αθήνα θα ψάξει για δουλειά, την Αθήνα θα σκεφτεί πρώτα σε όποιον τομέα και να διαλέξει.
Υπάρχει και υστερόγραφο...απλά μάλλον άργησα να το βάλω.:redface:
Επίσης το γεγονός ότι ο κάθε 22χρονος που μόλις τελείωσε τη σχολή και ονειρεύεται να ζήσει στην πρωτεύουσα δεν μου λέει κάτι εμένα για τις αμέτρητες "ευκαιρίες"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δεν το κατάλαβα αυτό...για ποιό λόγο η Αθήνα προσφέρει περισσότερες ευκαιρίες; Επειδή είναι η πρωτεύουσα; Μην μένεις σε αερολογίες. Στήριξε την άποψή σου με επιχειρήματα και παραδείγματα. Σε ποιούς ακριβώς τομείς προσφέρει ευκαιρίες και θέσεις εργασίας; Εγώ απ'ότι ξέρω ο κόσμος φεύγει από την Αθήνα στην επαρχία, όχι το αντίθετο.. Θα συμφωνήσω μονάχα αν αναφέρεσαι στον καλλιτεχνικό τομέα.

edit: Ακόμα κι αν είναι έτσι όπως τα λες, το γέγονος ότι είναι από τις πιο πυκνοκατοικημένες πόλεις του κόσμου σε συνδυασμό με την κρίση, όχι μόνο εξισορροπεί την κατάσταση, αλλά την χειροτερεύει κιόλας.

Φίλε μου τα TEDx στην Αθήνα γίνονται. Επίσης οι χορηγίες στην Αθήνα είναι oi περισσότερες όπως και τα events εύρεση εργασίας σε όλους τους τομείς. Ένας φοιτητής που κάνει πρακτική στην Αθήνα έχει περισσότερες ευκαιρίες βρει μόνιμη εργασία στην Αθήνα παρά με τους τζαμπατζίδες της επαρχίας.

Ακόμα και στο χώρο της υγείας η ποιότητα των νοσοκομείων της Αθηνας και της Θεσσαλονικης είναι ασύγκριτα καλύτερα από τα άλλα νοσοκομεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μερόπη Αντωνίου

Νεοφερμένος

Η Μερόπη Αντωνίου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Άμα είσαι από Βόρεια Ελλάδα γιατί να κατέβεις Αθήνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Φίλε μου τα TEDx στην Αθήνα γίνονται. Επίσης οι χορηγίες στην Αθήνα είναι oi περισσότερες όπως και τα events εύρεση εργασίας σε όλους τους τομείς. Ένας φοιτητής που κάνει πρακτική στην Αθήνα έχει περισσότερες ευκαιρίες βρει μόνιμη εργασία στην Αθήνα παρά με τους τζαμπατζίδες της επαρχίας.

Ακόμα και στο χώρο της υγείας η ποιότητα των νοσοκομείων της Αθηνας και της Θεσσαλονικης είναι ασύγκριτα καλύτερα από τα άλλα νοσοκομεία.
Δεν καταλαβαίνω πως από αυτά που είπες προκύπτει ότι στην Αθήνα υπάρχουν περισσότερες ευκαιρίες. Το γεγονός ότι δίνονται περισσότερες χορηγίες συνεπάγεται περισσότερες θέσεις εργασίας; Δε νομίζω. Το πιο πιθανό είναι οι χορηγίες να μπαίνουν κατευθείαν στις τσέπες των καρχαριών. Επίσης ΓΙΑΤΊ ένας φοιτητής που κάνει πρακτική στην Αθήνα έχει περισσότερες ευκαιρίες απ'ότι στην Λάρισα π.χ.; (Όσο για τους τζαμπατζίδες βλέπεις το αφήνω ασχολίαστο..μόνο ως επιχειρηματολογία δεν θα μπορούσε να εκληφθεί η περιφρονιτική σου διάθεση). Γενικά, το ότι έχει περισσότερες θέσεις εργασίας είναι το μόνο σίγουρο. Δεν θα ήταν λογικό άλλωστε να είχε της ίδιες θέσεις με μια μικρότερη πόλη. Δεν θα έλεγα όμως ότι έχει περισσότερες ευκαιρίες από κάποια άλλη πόλη της Ελλάδας σε όλους τους τομείς. Και για να μιλήσω με παραδείγματα, θεωρώ ότι στήνεις μια επιχείρηση οποιουδήποτε χαρακτήρα με περισσότερες προοπτικές για ανάπτυξη και επιτυχία στην Αλεξανδρούπολη, παρά στην Αθήνα. Αν σε μια οποιαδήποτε πόλη είναι δύσκολο για μια επιχείρηση να σταθεί στα πόδια της, τότε στην Αθήνα είναι 2 και 3 φορές πιο δύσκολο, λόγω του τεράστιου ανταγωνισμού. Συμφωνώ για τα νοσοκομεία, αλλά κι αυτό συμβαίνει μόνο και μόνο επειδή τα νοσκομεία της περιφέρειας είναι παραμελημένα.
Να μου έλεγες ότι έχουν περισσότερες ευκαιρίες στο εξωτερικό, θα συμφωνούσα γιατί ως πρωτεύουσα έχει ισχυρότερο όνομα από τα Γιάννενα και το Ηράκλειο...αλλιώς διαφωνώ κάθετα!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
. Το πιο πιθανό είναι οι χορηγίες να μπαίνουν κατευθείαν στις τσέπες των καρχαριών. Επίσης ΓΙΑΤΊ ένας φοιτητής που κάνει πρακτική στην Αθήνα έχει περισσότερες ευκαιρίες απ'ότι στην Λάρισα π.χ.; (Όσο για τους τζαμπατζίδες βλέπεις το αφήνω ασχολίαστο..μόνο ως επιχειρηματολογία δεν θα μπορούσε να εκληφθεί η περιφρονιτική σου διάθεση).
Να μου έλεγες ότι έχουν περισσότερες ευκαιρίες στο εξωτερικό, θα συμφωνούσα γιατί ως πρωτεύουσα έχει ισχυρότερο όνομα από τα Γιάννενα και το Ηράκλειο...αλλιώς διαφωνώ κάθετα!! :)



οι χορηγίες εκτός από αυτά που λες , δίνουν ευκαιρίες για επιχειρηματικότητα!!! και δίνει σίγουρα περισσότερες ευκαιρίες στους φοιτητές να υλοποιήσουν μια σκέψη τους (δε μιλάμε μόνο να είσαι υπάλληλο σε μια εταιρία)..


Εξ εξυπακούεται όποιος έχει σπίτι στην Θεσσαλονίκη και γνωριμίες και μία βάση ώστε να ανοίξει κάτι δικό του να μείνει εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

presvis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Θέσεις εργασίας Θεσσαλονίκη : 961

Θέσεις εργασίας Αθήνα : 4.552

gr.indeed.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Εντάξει, τώρα που είδα και το βίντεο στο yt, με έπεισες. Ένα job fair όπως αναφέρεται...που απευθύνεται πολλούς..βρίσκει όμως δουλειά σε πόσους; 50; 100; 300; Και τι είδους είναι αυτή η δουλειά; Είναι μόνιμη; Προσωρινή; Προσφέρει αξιοπρεπή μισθό ή πενιχρό; Τι συνθήκες εργασίας παρέχονται στους εργαζόμενους; Τι περιβάλλον;

Υ.Γ. Έβαλα ένα παράδειγμα στο προηγούμενό μου ποστ..δες το αν θες:)

Θέσεις εργασίας Θεσσαλονίκη : 961

Θέσεις εργασίας Αθήνα : 4.552

gr.indeed.com
Πληθυσμός Αθήνας 2011 : 3.181.872

Πληθυσμός Θεσσαλονίκης 2011 : 790.824
Αν διαιρέσεις τον πληθυσμό με τις θέσεις εργασίας, θα δεις ότι η Θεσσαλονίκη μάλλον νικάει..
source: Wikipedia..αν δεν το θεωρείς αξιόπιστο, μπορείς να ψάξεις και αλλού:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top