Σε ποια ηλικία πήρατε κινητό;

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Θυμάμαι εκείνο το κλασσικό γκρι νόκια που όλοι είχαμε , κάπου 3η δημοτικού το μοιραζόμουν με τη μητέρα μου , και καλά, εγώ απλά έπαιζα φιδάκι,εξωγήινους
και έστελνα εικονομηνύματα με τον ξάδερφό μου . Το πρώτο ΔΙΚΟ ΜΟΥ κινητό ήταν ένα τέλειο-καημένο αλκατελ με πορτάκι στην έκτη . <3 Αγαπημένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Χμμ.. Εγώ, κατά γενική ομολογία, άργησα λίγο. Πήρα το πρώτο μου κινητό στα 16 μου, ύστερα από πίεση των δικών μου, με αφορμή την τριήμερη σχολική εκδρομή. Βασικά, ποτέ δεν είχα θέμα με τα κινητά. Θυμάμαι, είχαν όλοι οι συνομήλικοι μου, και εγώ... πέρα βρέχει. Και ακόμα και τώρα δηλαδή, με το κινητό έχω τυπικές σχέσεις. Μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτό.:P
Το πρώτο μου κινητό ήταν ένα Sony Ericsson. To W660i ,Rose Red.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
Motorolla Razr,θα ήμουν 12? Ακόμα και τώρα το έχω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Στο γυμνάσιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Χμμ.. Εγώ, κατά γενική ομολογία, άργησα λίγο. Πήρα το πρώτο μου κινητό στα 16 μου, ύστερα από πίεση των δικών μου, με αφορμή την τριήμερη σχολική εκδρομή. Βασικά, ποτέ δεν είχα θέμα με τα κινητά. Θυμάμαι, είχαν όλοι οι συνομήλικοι μου, και εγώ... πέρα βρέχει. Και ακόμα και τώρα δηλαδή, με το κινητό έχω τυπικές σχέσεις. Μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτό.:P
Το πρώτο μου κινητό ήταν ένα Sony Ericsson. To W660i ,Rose Red.



Ακριβως το ιδιο σε αλλο χρωμα τεταρτη δημοτικου , τι μου θυμισες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

doublepoulos

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
13 πήρα το πρώτο μου κινητό.Nokia Lumia 610!!!Με αυτό είμαι ακόμα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εγώ πήρα το πρώτο μου όταν ήμουν Α Γυμνασίου και ήταν ένα Nokia με καπάκι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Τρίτη γυμνασίου, τα Χριστούγεννα. Είναι ένα LG με slide-up, ακόμα το έχω, σκυλί, το τι έχει αντέξει δεν περιγράφεται. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Πηρα το πρωτο μου κινητο στην γ'γυμνασιου, ενα με μνημη 2gb που στο τελος γεμισα με μουσικη. Η αληθεια ειναι οτι τοτε το χρειαστηκα πραγματικα που πηγα την πρωτη μου 4ημερη... Για τις αλλες μου βολτες επαιρνα της μητερας μου. Τωρα το εχω αλλαξει με ενα καλο κινητο το οποιο δεν προκειται να αποχωριστω μεχρι να τα τιναξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisk99

Νεοφερμένος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
3ή δημοτικού :P
Ένα παλιακό ΝΟΚΙΑ το οποίο δουλεύει κανονικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_ts

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Πρωτο κινητο (το παλιο του μπαμπα μου) στην α' γυμνασιου, αλλα επεσε απο τον 3ο οροφο...-χιλια κομματια εγινε-! Ακολουθησε στην γ γυμνασιου ενα sony ercson το οποιο εχω ακομα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Δ΄ Δημοτικου ενα ροζ Νοκια, ακομα το εχω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
α' γυμνασίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos 7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
γ γυμνασίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
τι μου θυμίσατε.... 2α λυκείου πήρα το πρώτο μου κινητό...κι αυτό μαζί με την αδερφή μου το είχα...βασικά έδωσαν στην αδερφή μου μια παλιά μπακατέλα μοτορόλα για να συννενοούνται όταν έλειπε φροντιστήριο και μετά από δική μου γκρίνια αποφασίστηκε να το έχουμε μαζί...πολλή φάση...να μου στέλνουν οι φίλες μου μήνυμα και να απαντάει η αδερφή μου...:P
-οι γονείς μου ήταν φανατικά κατά των κινητών λόγω της ακτινοβολίας...τέλος πάντων...-
δικό μου κινητό πήρα στα μισά της 3ης λυκείου...η αδερφή μου, 2α λυκείου πια, συμμετείχε σε ένα διεθνή διαγωνισμό εκτός πόλης φυσικά, οπότε της πήραν το πιο καινούριο samsung galaxy που κυκλοφορούσε κι έμεινα εγώ με τη μπακατέλα...τη λάτρεψα όμως...
πάντως η μικρή μας ( 1η λυκείου τώρα) πήρε το πρώτο της κινητό πέρσι...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Αυτό, αρχές πρώτης γυμνασίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Στην πρώτη γυμνασίου μέχρι την δευτέρα λυκείου και πολύ άντεξε!!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 334 μηνύματα.
Στα τελη της πεμπτης δημοτικου μου δωρισαν ενα nokia με πληκτρα!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Κάπου 1η - 2α γυμνασίου, το Nokia 3310, στο οποίο έβαλα silver πρόσοψη. :giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
1ος έτος στο πολυτεχνείο. nokia 6600.


Φοβερό κινητό. Έπαιζα όλα τα παιχνιδια του gameboy μέσω emulator. Είχα χάρτη συνδεμένο με εξωτερικό gps. Σωτήριο για κάποιον που δεν είχε ιδέα από Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top