Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,385 εγγεγραμμένα μέλη και 2,454,489 μηνύματα σε 77,801 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 168 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

ΕΠΑ.Λ. - [19/5/2015] Νεοελληνική Γλώσσα

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 3)
Άριστα 18-20
1
33,33%
Πολύ καλά 15-18
0
0%
Καλά 12-15
1
33,33%
Μέτρια 10-12
1
33,33%
Μέτρια 10-12
0
0%
Μέτρια 10-12
0
0%

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε: στις 00:44, 19-05-15:

Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.

Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2015, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια...

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί.

Καλή επιτυχία!

Θέματα!

Απαντήσεις!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitris001 : 19-05-15 στις 14:59. Αιτία: προσθήκη θεμάτων
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,932 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 09:27, 19-05-15:

Το θέμα ξεκλειδωθηκε! Καλη επιτυχία σε όλους
Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε: στις 15:00, 19-05-15:

Προστέθηκαν τα θέματα
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.

O Vold έγραψε: στις 15:11, 19-05-15:

Απ' τα καλύτερα θέματα για ανάπτυξη ο τουρισμός, κατά την γνώμη μου.
Πρόσφατα είχα γράψει μια έκθεση για τα θετικα/αρνητικά του τουρισμού, in English, βέβαια.
2
Παράθεση

katerina_022

Μαθητής Β' ΕΠΑΛ

H katerina_022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ . Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H katerina_022 έγραψε: στις 15:18, 19-05-15:

γεια σας παιδια!σημερα εδεινα εκθεση με το επαλ ,επεσε θεμα ο τουρισμος.αυτο που με απασχολησε ειναι αυτο το ερωτημα :

Β1.Να αναπτύξετε σε μία παράγραφο 60-80 λέξεων το περιεχόμενο της παρακάτω περιόδου:
Μας αρέσουν «τα ψεύτικα τα λόγια, τα μεγάλα»,ενώ η αλήθεια είναι άλλη και πληγώνει.

αυτη η προταση ηταν μεσα στο κειμενο.Την ανεπτυξα οσο καλυτερα μπορουσα,βαση δικων μου λογων ΟΧΙ του κειμενου (δλδ δε την ανεπτυξα με βαση το τουρισμο που εγραφε το κειμενο,αλλα με δικες μου γενικες αποψεις).
Επιπλεον εκει που λεει :Οδηγιες για τους εξταζομενους αναφερει : "4.Καθε τεκμηριωμενη απαντηση ειναι αποδεκτη"
Τωρα βαση αυτων,θα χασω και τις 10 μοναδες που παιρνει η ασκηση ή μπορει και να μην τη παρουν λαθος;...ειδα απαντησεις απο διαφορα φροντηστηρια και σε αλλα την ανεπτυξαν βαση κειμενου και αλλα βαση δικων τους,ακυρων παραδειγματων.Αφου ρε παιδια δε λεει καπου"αναπτυξτε τν βαση του κειμενου" ,τι πρεπει δηλαδη,να το μαντεψω?
Παράθεση

BartMan

Νεοφερμένος

Ο BartMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 28 μηνύματα.

O BartMan έγραψε: στις 14:50, 20-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από katerina_022
γεια σας παιδια!σημερα εδεινα εκθεση με το επαλ ,επεσε θεμα ο τουρισμος.αυτο που με απασχολησε ειναι αυτο το ερωτημα :

Β1.Να αναπτύξετε σε μία παράγραφο 60-80 λέξεων το περιεχόμενο της παρακάτω περιόδου:
Μας αρέσουν «τα ψεύτικα τα λόγια, τα μεγάλα»,ενώ η αλήθεια είναι άλλη και πληγώνει.

αυτη η προταση ηταν μεσα στο κειμενο.Την ανεπτυξα οσο καλυτερα μπορουσα,βαση δικων μου λογων ΟΧΙ του κειμενου (δλδ δε την ανεπτυξα με βαση το τουρισμο που εγραφε το κειμενο,αλλα με δικες μου γενικες αποψεις).
Επιπλεον εκει που λεει :Οδηγιες για τους εξταζομενους αναφερει : "4.Καθε τεκμηριωμενη απαντηση ειναι αποδεκτη"
Τωρα βαση αυτων,θα χασω και τις 10 μοναδες που παιρνει η ασκηση ή μπορει και να μην τη παρουν λαθος;...ειδα απαντησεις απο διαφορα φροντηστηρια και σε αλλα την ανεπτυξαν βαση κειμενου και αλλα βαση δικων τους,ακυρων παραδειγματων.Αφου ρε παιδια δε λεει καπου"αναπτυξτε τν βαση του κειμενου" ,τι πρεπει δηλαδη,να το μαντεψω?
του χρονου παλι δε πειραζει
3
Παράθεση

katerina_022

Μαθητής Β' ΕΠΑΛ

H katerina_022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ . Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H katerina_022 έγραψε: στις 14:05, 21-05-15:

Συγνωμη αν ρωτησα κατι τοσο χαζο
1
1
Παράθεση

paul7100

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O paul7100 έγραψε: στις 16:20, 21-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από katerina_022

Προσωπικά,πιστεύω ότι δεν θα στο πάρουν λάθος ή τουλάχιστον όχι όλο λάθος. Εξάλλου η ανάπτυξη παραγράφου γίνεται με πολλούς τρόπους συμπεριλαμβανομένου αυτών των παραδειγμάτων, της αιτιολόγησης κλπ. Επομένως, πιστεύω ότι θα κριθεί κυρίως από το πόσο καλά το ανέλυσες και όχι αν συμπεριέλαβες στοιχεία του κειμένου
1
1
Παράθεση

katerina_022

Μαθητής Β' ΕΠΑΛ

H katerina_022 έγραψε: στις 16:27, 21-05-15:

Ευχαριστω πολυ!!πιστευω το ανεπτυξα καλα,με δικα μ λογια και σκεψεις παντα δυστηχως εκεινη την ωρα δεν μου "εκοψε" οτι πρεπει να βασιστω στο κειμενο :Ρ
Παράθεση

panelladikes015

Νεοφερμένος

Ο panelladikes015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O panelladikes015 έγραψε: στις 22:48, 25-05-15:

μπραβο που υπαρχουν και τα θεματα με τα επαλ...

ευκολα ηταν με την κυριολεξια δεν τα πηγα καλα αλλα ενταξει 1 στα 100 σιγα
εεε και εβαλα 12-15 διοτι οσο καλα και να πιστευεις οτι εγραψες σε εκθεση τοσο πιο πονηρεμενος νασαι
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια