Εργασία στο εξωτερικό

liakok

Νεοφερμένος

Η liakok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά!Είμαι δασκάλα ειδικής αγωγής.Εργάζομαι πρώτη χρονιά φέτος όμως το τελευταίο διάστημα σκέφτομαι σοβαρά να εργαστώ στην Αγγλία στον τομέα μου.Δεν έχω ιδέα όμως τι απαιτείται και πού μπορώ να απευθυνθώ.Κατατοπίστε με λεπτομερώς όποιος γνωρίζει!!Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vlavi

Νεοφερμένος

Η vlavi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα,
Είμαι φυσικός και θα ήθελα να εργαστώ στο εξωτερικό, στην Αγγλία. Θα ήθελα παρακαλώ πληροφορίες σχετικά με το τι θα χρειαστώ. Πού πρέπει να απευθυνθώ για μετάφραση του πτυχίου μου, επίσης τι άλλο θα πρέπει να κάνω ώστε αν αποδεκτώ πρόταση από κάποιο αγγλικό σχολείο, να έχω προετοιμαστεί σωστά; Γενικά, τι έγγραφα χρειάζεται να έχω έτοιμα;
Ευχαριστώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Είμαι φυσικός και θα ήθελα να εργαστώ στο εξωτερικό, στην Αγγλία. Θα ήθελα παρακαλώ πληροφορίες σχετικά με το τι θα χρειαστώ. Πού πρέπει να απευθυνθώ για μετάφραση του πτυχίου μου, επίσης τι άλλο θα πρέπει να κάνω ώστε αν αποδεκτώ πρόταση από κάποιο αγγλικό σχολείο, να έχω προετοιμαστεί σωστά; Γενικά, τι έγγραφα χρειάζεται να έχω έτοιμα;
Ευχαριστώ!:)

Το καλύτερο είναι να επισκεφθείς τη βρετανική πρεσβεία, για να πάρεις απαντήσεις από τους πλέον αρμόδιους. Τώρα, για τη μετάφραση του πτυχίου σου, πρέπει να απευθυνθείς στην μεταφραστική υπηρεσία του ΥΠ.ΕΞ. ή στο Βρετανικό Συμβούλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dickensian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dickensian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Καλησπέρα ! Είμαι γ'λυκειου , και θέλω να περάσω Αγγλική Φιλολογία ! Οι προσδοκίες μου είναι να πάω στο εξωτερικό και να δουλέψω ώς καθηγητής σε ένα σχολείο . Γνωρίζω άριστα αγγλικά :D Παρακαλώ όποιος γνωρίζει περεταίρω να μου πεί. Επισκέφθηκα το ΑΠΘ και μου είπαν οτι το πτυχίο είναι πλήρως αναγνωρισμένο.
Απαντήστε μου ! :)
1) Τι χρειάζεται για να εργαστείς ως καθηγητης αγγλικών σε ένα σχολείο του εξωτερικού(Αγγλία , Γαλλια , Γερμανια , Ολλανδια)
2)Χρειάζεται καποιο πτυχιο που πρεπει να πάρω(περα απο της αγγλικής φιλολογίας)---κατι ακουσα για ενα Celta...[έχω proficiency]
3)Ποια ειναι η καλυτερη επιλογη για μεταναστευση;Εσείς τι θα προτιμούσατε/έχετε προτιμήσει;


Ευχαριστώ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aikat_

Νεοφερμένος

Η aikat_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Η Αγγλία απαιτεί την κατοχή ielts ώστε να σε δεχτεί . Για τις περισσότερες ειδικότητες συνήθως ζητάνε σκορ από 7/10 και πάνω σε κάθε επιμέρους τεστ. Πάντως η Αγγλία δεν θα λέγαμε πως έχει μικρό ποσοστό ανεργείας πια .. ενώ ταυτόχρονα αποτελεί ένα μέρος με μεγάλο κόστος ζωής . Πέρα από αυτό έχει και πολύ διαφορετικό τρόπο ζωής .. Σε κάθε περίπτωση πρέπει να επικοινωνήσεις με το βρετανικό συμβούλιο και τη βρετανική πρεσβεία για πληροφορίες .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos1234567

Νεοφερμένος

Ο manos1234567 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top