Γενικό -  Προετοιμασία από τη Β' Λυκείου

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Θα φουντάρω από πουθενά με αυτά που ακούω ρε Σωτήρη:P
Μαζι θα φουνταρουμε νομιζω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Και απο Γ'λυκειου να την ξεκινησεις θα την βγαλεις την υλη εγκαιρα αρκετες φορες! Μην ανησυχεις. Υπαρχει χρονος αρκει να τον εκμεταλευτεις σωστα ωστε και να μην πιεστεις και να πας πολυ καλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Και απο Γ'λυκειου να την ξεκινησεις θα την βγαλεις την υλη εγκαιρα αρκετες φορες! Μην ανησυχεις. Υπαρχει χρονος αρκει να τον εκμεταλευτεις σωστα ωστε και να μην πιεστεις και να πας πολυ καλα!!
+1:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εγώ ήδη το καλοκαίρι θα πάρω την Ιστορία της Α Λυκείου.Οπότε καλό δικό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Αν θες να μάθεις ιστορία πάρε επιστημονικά βιβλία ή τελος πάντων στο διαδίκτυο μπορείς να βρεις πολύ χρήσιμες πληροφορίες.Μην έχεις στην άκρη του μυαλού σου τις Πανελλήνιες,δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να αγχώνεσαι,πόσο μάλλον που τώρα θα εισαχθείς στο Λύκειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Αν θες να μάθεις ιστορία πάρε επιστημονικά βιβλία ή τελος πάντων στο διαδίκτυο μπορείς να βρεις πολύ χρήσιμες πληροφορίες.Μην έχεις στην άκρη του μυαλού σου τις Πανελλήνιες,δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να αγχώνεσαι,πόσο μάλλον που τώρα θα εισαχθείς στο Λύκειο.
Μπορείς να μου πεις κανένα βιβλίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Εγώ,προσωπικά,δε μπορώ να συ προτείνω κάποιο συγκεκριμένο,δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις επί του θέματος.Ωστόσο,έχω ακουστά την ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ και μία σειρά τόμων απο τις εκδόσεις ελληνικά γράμματα.Μπορείς,βέβαια,να ζητήσεις από μια καθηγήτριά σου προτάσεις,να γραφτείς σε μία βιβλιοθήκη κ.α.Γι'αυτό είναι οι καθηγητές μας,όχι μόνο για τα διαγωνίσματα και τους ελέγχους:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εγώ,προσωπικά,δε μπορώ να συ προτείνω κάποιο συγκεκριμένο,δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις επί του θέματος.Ωστόσο,έχω ακουστά την ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ και μία σειρά τόμων απο τις εκδόσεις ελληνικά γράμματα.Μπορείς,βέβαια,να ζητήσεις από μια καθηγήτριά σου προτάσεις,να γραφτείς σε μία βιβλιοθήκη κ.α.Γι'αυτό είναι οι καθηγητές μας,όχι μόνο για τα διαγωνίσματα και τους ελέγχους:bye:
Θα πάω σε έκθεση να κοιτάξω αλλα μέχρι τότε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandros199106

Νεοφερμένος

Ο Alexandros199106 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Όσον αφορά βιβλία ιστορίας, πείτε την εποχή που θα θέλατε να διερευνήσετε και ίσως να μπορώ να σας προτείνω τίποτε αρκετά ενδιαφέροντα βιβλία. (Ειδικά για βυζαντινή εποχή)-αν και δεν ήμουν και ο πιο διαβαστερός της τάξης, στην ιστορία ανέκαθεν ήμουνα freak.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Εγώ ήδη το καλοκαίρι θα πάρω την Ιστορία της Α Λυκείου.Οπότε καλό δικό σου.

Ποιος ο λόγος ακριβώς; Η ιστορία της Α' λυκείου δεν είναι καν κατεύθυνσης και δεν πρόκειται να σε βοηθήσει στις πανελλήνιες. Καλύτερα πάρε διάβασε ένα εξωσχολικό ιστορικό βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ποιος ο λόγος ακριβώς; Η ιστορία της Α' λυκείου δεν είναι καν κατεύθυνσης και δεν πρόκειται να σε βοηθήσει στις πανελλήνιες. Καλύτερα πάρε διάβασε ένα εξωσχολικό ιστορικό βιβλίο.
Γεια να ξέρω τι θα αντιμετοπίσω στην Α Λυκείου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
παιδια μην διαβαζετε χωρις λογο στην δευτερα λυκειου .... κατευθειαν της τριτης , και ολα ! στην τριτη θα σας ειναι χρησιμα μονο των αρχαιων και των λατινικων , ολα τα αλλα δεν εχουν καμμια σχεση .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
παιδια μην διαβαζετε χωρις λογο στην δευτερα λυκειου .... κατευθειαν της τριτης , και ολα ! στην τριτη θα σας ειναι χρησιμα μονο των αρχαιων και των λατινικων , ολα τα αλλα δεν εχουν καμμια σχεση .
και εκθεσή ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
η εκθεση ειναι αλυσιδα απο ολες τις ταξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Γεια σας! Υπάρχει κάποιος που έχει ξεκινήσει προετοιμασία για γ΄ λυκείου σε λατινικά και ιστορία; Ρωτάω γιατί πολλά φροντιστήρια έχουν ξεκινήσει με το νέο σύστημα προετοιμασία (ενώ υποτίθεται ότι δεν γνωρίζουμε τίποτα για την ύλη). Εάν κάποιος έχει ξεκινήσει προετοιμασία, θα μπορούσε να με ενημερώσει για το τι ακριβώς διδάσκεται; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

χίλια συγγνωμη, το εβαλα σε λάθος ποστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top