Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,482,278 μηνύματα σε 79,128 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 517 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Γαλλικά περιοδικά

Pantelis_P

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Pantelis_P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

O Pantelis_P έγραψε: στις 14:23, 03-07-11:

Alors, ψάχνω να βρω γαλλικά περιοδικά (κυρίως για νέους και για μουσική) κι εφημερίδες. Έχετε κάτι να προτείνετε;;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 560 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε: στις 14:31, 03-07-11:

ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.lib.uoa.gr/biblio8ikes/se.../?tx_wfqbe_pi1[libid]=galliki
Παράθεση

Vassia! (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 360 μηνύματα.

H Vassia! έγραψε: στις 16:02, 03-07-11:

Δες εδώ : http://blog.okapi-jebouquine.com/oka...-juillet-2011/
Παράθεση

socially excluded

Πολύ δραστήριο μέλος

H socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 486 μηνύματα.

H socially excluded έγραψε: στις 17:51, 03-07-11:

Voila !

Le figaro: http://www.lefigaro.fr/

Le monde: http://www.lemonde.fr/

Les ados: http://www.ados.fr/
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Φοιτητής

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,528 μηνύματα.

O stathakis έγραψε: στις 20:30, 03-07-11:

phosphore pour toujours!ειναι ενα περιοδικο a ne pas rater!
Παράθεση

Pantelis_P

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Pantelis_P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

O Pantelis_P έγραψε: στις 20:35, 03-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από stathakis
phosphore pour toujours!ειναι ενα περιοδικο a ne pas rater!
Ναι, πήρα κι εγώ μια φορά το Phosphore και μου άρεσε. Μακάρι να υπήρχαν τέτοια περιοδικά στην Ελλάδα!
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Φοιτητής

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,528 μηνύματα.

O stathakis έγραψε: στις 21:09, 03-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Pantelis_P
Ναι, πήρα κι εγώ μια φορά το Phosphore και μου άρεσε. Μακάρι να υπήρχαν τέτοια περιοδικά στην Ελλάδα!
μακαρι γιατι εδω τα περιοδικα για νεους,μονο κοτσομπολια λενε!
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε: στις 19:19, 23-05-14:

Εγώ βρίσκω το Okapi και το Phosphore σε ένα μαζί με ξένα περιοδικά στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.Στη Γαλλία το Okapi είναι πολύ δημοφιλές περιοδικό στο γυμνάσιο!Το διαβάζουν σχεδόν όλοι.Γενικά στη Γαλλία διαβάζουν πολύ.Εδώ στην Ελλάδα δεν έχω δει κάποιον που να διαβάζει περιοδικά στο σχολείο.Μόνο κάτι ξεχασμένα τεύχη superkaterina βρίσκει κανείς σε κάτι παγκάκια του λυκείου-κι αυτά από το 2006.... απλά κανείς δεν ενδιαφέρθηκε να τα μαζέψει από τότε!
1
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 894 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε: στις 04:05, 03-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotists13
Εγώ βρίσκω το Okapi και το Phosphore σε ένα μαζί με ξένα περιοδικά στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.Στη Γαλλία το Okapi είναι πολύ δημοφιλές περιοδικό στο γυμνάσιο!Το διαβάζουν σχεδόν όλοι.Γενικά στη Γαλλία διαβάζουν πολύ.Εδώ στην Ελλάδα δεν έχω δει κάποιον που να διαβάζει περιοδικά στο σχολείο.Μόνο κάτι ξεχασμένα τεύχη superkaterina βρίσκει κανείς σε κάτι παγκάκια του λυκείου-κι αυτά από το 2006.... απλά κανείς δεν ενδιαφέρθηκε να τα μαζέψει από τότε!
Μήπως γνωρίζεις κανένα βιβλιοπωλείο που πουλάει τέτοια περιοδικά στην Αθήνα; Εκτός από τη βιβλιοθήκη του Γαλλικού Ινστιτούτου
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε: στις 10:24, 03-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από PanosGR
Μήπως γνωρίζεις κανένα βιβλιοπωλείο που πουλάει τέτοια περιοδικά στην Αθήνα; Εκτός από τη βιβλιοθήκη του Γαλλικού Ινστιτούτου
Όχι,για Αθήνα δεν ξέρω.
Παράθεση

financial

Δραστήριο Μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 369 μηνύματα.

O financial So much for my happy ending... έγραψε: στις 12:11, 03-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από PanosGR
Livre Ouvert, Σολωνος 77, απο εκει είχα αγοράσει που ήθελα...
2
Παράθεση

laurentides

Δραστήριο Μέλος

H laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 194 μηνύματα.

H laurentides έγραψε: στις 14:17, 03-01-15:

Εκτός από το Ανοιχτό Βιβλίο (που δεν έχει πάντα τεράστια ποικιλία) εγώ βρίσκω πάντα τα περιοδικά που με ενδιαφέρουν είτε στο léa books ακριβώς απέναντι από το Γαλλικό Ινστιτούτο επί της οδού Σίνα είτε στο αεροδρόμιο που φέρνει πάντα πρώτα από όλους ξένο/διεθνή τύπο. Τέλος γαλλικά περιοδικά βρίσκω και στην ομόνοια στο περίπτερο διεθνή τύπου International Press που βρίσκεται επί της οδού Ελ.Βενιζέλου 73 ή στο βιβλιοπωλείο Τσιγαρίδας στην Ιπποκράτους. Εναλλακτικά αν κάποιος δεν θέλει να αγοράζει κάθε μήνα το περιοδικό που τον ενδιαφέρει μπορεί να κάνει την εγγραφή του στο http://www.prismashop.fr/ και να του έρχονται πιο οικονομικά ανάλογα την συνδρομή που επιλέγει.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη laurentides : 03-01-15 στις 14:23.
1
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 894 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε: στις 19:11, 03-01-15:

Σας ευχαριστώ παιδιά!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Περιοδικά που διαβάζαμε μικροί - Από libre
      Το θέμα έχει λάβει 26 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-03-18 στις 01:14.
    • Τι περιοδικά και εφημερίδες διαβάζετε; - Από bunny217
      Το θέμα έχει λάβει 92 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lifestyle.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-04-14 στις 23:44.
    • Τι περιοδικά διαβάζετε στο WC; - Από Γιώργος
      Το θέμα έχει λάβει 95 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-05-13 στις 00:29.
    • Γυναικεία περιοδικά - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-09-11 στις 14:08.
    • Περιοδικά πληροφορικής - Από Scandal
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υπολογιστές.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-07-10 στις 01:36.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα