Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,105 εγγεγραμμένα μέλη και 2,482,974 μηνύματα σε 79,148 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 370 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πανελλήνιες 2014

akis95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O akis95 έγραψε: στις 22:50, 13-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
What the.. με τέτοια θέματα;
οι δημοσιογραφοι το ειπαν για να δουμε............
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

Χρυσα21

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Χρυσα21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H Χρυσα21 έγραψε: στις 00:00, 14-06-14:

Απο που το εμαθες αυτο;

Dogie (Ειρήνη)

Φοιτητής

H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.

H Dogie έγραψε: στις 00:07, 14-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από ΕΙΡΗΝΙΚΟΣ
Ακουσατε τι ειπανε για τα αρχαια; οτι οι βαθμολογιες ειναι μικροτερες απο περσι και προβλεπεται μικρη πτωση βασεων στο 1ο πεδιο...για να δουμε!!
τι λέτε βρε παιδιά τώρα... αφού τα θέματα ήταν πάρα πολύ εύκολα και το φετινό άγνωστο ήταν σαν μεταφρασμένο...
2

buffon85

Απόφοιτος

H buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 500 μηνύματα.

H buffon85 . έγραψε: στις 00:15, 14-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Dogie
τι λέτε βρε παιδιά τώρα... αφού τα θέματα ήταν πάρα πολύ εύκολα και το φετινό άγνωστο ήταν σαν μεταφρασμένο...
κι εγω πολυ αμφιβαλλω. οπως και για την εκθεση αμφιβαλλω οτι ειναι τετοιο το ποσοστο των κατω απο την βαση.
καποιοι εκτος θεματος ναι αλλα οχι τετοια ποσοστα.
3

britguy

Φοιτητής

Ο britguy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 57 μηνύματα.

O britguy Il faut chercher avec le cœur έγραψε: στις 00:40, 14-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Πάντως ένας καθηγητής μας είπε ότι οι βαθμοί μας μάλλον θα βγουν 3 Ιουλίου αλλά ακόμα τίποτα δεν είναι σίγουρο.
Όοοοοχι 3 Ιουλίου!!! Είναι τα γενέθλιά μου και θέλω να τα περάσω ευχάριστα Αν μου τύχει κι αυτό, τι να πω, η γκαντεμιά μου πάει σύννεφο!!!

Emilouko (Γιούκου)

Φοιτητής

H Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,993 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε: στις 01:05, 14-06-14:

Απ'τη μια λες ότι πολλοί δεν είχαν διαβάσει Ηθικά...Αλλά οι ενότητες που μπήκαν ήταν γελοίες.Η πρώτη ερώτηση έβγαινε καθαρά από την μετάφραση. Και στις 2 πάντως δεν ήθελε σχόλια από το βιβλίο;Αυτά δεν θέλουν κυρίως να δουν; Γιατί σε κάτι απαντησεις φροντιστηρίων δεν τα είχαν συμπεριελάβει.
Λίγες μέρες ακόμη.Θα μάθουμε σίγουρα.

Akis_Megara (possit felix esse)

Φοιτητής

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 01:34, 14-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Emilouko
Απ'τη μια λες ότι πολλοί δεν είχαν διαβάσει Ηθικά...Αλλά οι ενότητες που μπήκαν ήταν γελοίες.Η πρώτη ερώτηση έβγαινε καθαρά από την μετάφραση. Και στις 2 πάντως δεν ήθελε σχόλια από το βιβλίο;Αυτά δεν θέλουν κυρίως να δουν; Γιατί σε κάτι απαντησεις φροντιστηρίων δεν τα είχαν συμπεριελάβει.
Λίγες μέρες ακόμη.Θα μάθουμε σίγουρα.
Αυτε που λένε τα σχολια ειναι του βιβλίου αλλά εμπλουτισμένα. Μην αγχώνεσαι

Hephaestus

Φοιτητής

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,427 μηνύματα.

O Hephaestus έγραψε: στις 01:47, 14-06-14:

Μακαρι να βγουν σε κανα δυο εβδομαδες

notis_19 (Πάνος)

Φοιτητής

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Στατιστικής (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,077 μηνύματα.

O notis_19 https://www.ischool.gr/member.php?u=7709 έγραψε: στις 02:33, 14-06-14:

Κοιμάστε ωρέ πανελληνιομάχοι? Πάμε να κάνουμε λίγο θόρυβοοο..!

Δικό σας..-->> https://www.youtube.com/watch?v=NygkY-18Mv0

Καψούραα

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

H Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Peace_ έγραψε: στις 10:33, 14-06-14:

Nιώθω σαν ενδοσπόριο που μεταμορφώνεται σε βακτήριο, ξαναβρέθηκα σε ευνοικές συνθήκες!
6
1

tweetyslvstr (Αγγελος)

Φοιτητής

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 540 μηνύματα.

O tweetyslvstr έγραψε: στις 10:40, 14-06-14:

Καλημέρα σε όλους!!!!!!!!!!!!!
Παμε δυνατα https://www.youtube.com/watch?v=urXKGL346xM

Alexl1996

Φοιτητής

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,207 μηνύματα.

O Alexl1996 έγραψε: στις 10:40, 14-06-14:

Να κάθεσαι να βλέπεις Μουντιάλ μέχρι τις 3, να κοιμάσαι, και να ξυπνάς 9μιση το πρωί χωρίς να υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος (διάβασμα ή κάτι τέτοιο).. Γαμώ το βιολογικό μου ρολόι γαμώ
9

kostaspap1996

Νεοφερμένος

Ο kostaspap1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O kostaspap1996 έγραψε: στις 10:55, 14-06-14:

Ακριβώς ιδια φάση είμαι φίλε
1

Emilouko (Γιούκου)

Φοιτητής

H Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,993 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε: στις 11:39, 14-06-14:

Εγώ γυρνάω απ'εξω αργά,κάθομαι βλέπω ταινία ή σειρά μέχρι τις 4,κοιμάμαι,σηκώνομαι όταν συμπληρώσω οκτάωρο και μετά κάνω ξανά ό,τι θέλω.Παράδεισος! Πάντως σαν χθες μου φαίνεται που ξεκινούσα προετοιμασία. Δεν έχω συνειδητοποιήσει ακόμη ότι δεν θα ξαναπιάσω Ιστορία και Γνωστό στα χέρια μου.
Σήμερα έχει αποχαιρετιστήριο πάρτυ η τάξη μου.Εσείς θα κάνετε; :Ρ
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Emilouko : 14-06-14 στις 11:43.
1

PeterTheGreat (Staphylococcus aureus)

Φοιτητής

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 892 μηνύματα.

O PeterTheGreat έγραψε: στις 11:54, 14-06-14:

Έλεγα να διαβάσω λίγα αρχαία, αλλά τελικά θα δω Breaking Bad, θα παίξω λίγο Battlefield και μετά έξω πάλι.
2

Σπυρακος (^^)

Φοιτητής

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας (ΤΕΙ/Αίγιο) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,590 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε: στις 11:55, 14-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από PeterTheGreat
Έλεγα να διαβάσω λίγα αρχαία, αλλά τελικά θα δω Breaking Bad, θα παίξω λίγο Battlefield και μετά έξω πάλι.
Σωστοςςςςςςς!!

notis_19 (Πάνος)

Φοιτητής

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Στατιστικής (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,077 μηνύματα.

O notis_19 https://www.ischool.gr/member.php?u=7709 έγραψε: στις 12:09, 14-06-14:

Καλημέρα..

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,463 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε: στις 12:29, 14-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Emilouko
Εγώ γυρνάω απ'εξω αργά,κάθομαι βλέπω ταινία ή σειρά μέχρι τις 4,κοιμάμαι,σηκώνομαι όταν συμπληρώσω οκτάωρο και μετά κάνω ξανά ό,τι θέλω.Παράδεισος! Πάντως σαν χθες μου φαίνεται που ξεκινούσα προετοιμασία. Δεν έχω συνειδητοποιήσει ακόμη ότι δεν θα ξαναπιάσω Ιστορία και Γνωστό στα χέρια μου.
Σήμερα έχει αποχαιρετιστήριο πάρτυ η τάξη μου.Εσείς θα κάνετε; :Ρ
εμας η ταξη μας ειναι τοσο "αγαπημενη" που απο την πολλη αγαπη μας μαλλον δεν θα κανουμε τιποτα
3

Dias

Διδακτορικός

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Διδακτορικός . Έχει γράψει 7,531 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 12:48, 14-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από nikoslarissa
Να ρωτήσω κάτι;Ενα καλό απολυτήριο που μπορεί να φανεί χρήσιμο;
Ποτέ δεν ξέρεις...
Αν περάσεις σε ανώτατη σχολή, καταθέτεις επικυρωμένο αντίγραφο και λογικά με την πρώτη ματιά φαίνεται ότι το απολυτήριο δεν θα σου το ζητήσει κανένας. Όμως, πριν λίγα χρόνια ο ΟΤΕ προσλάμβανε φοιτητές με βάση το βαθμό του απολυτηρίου. Τα τελευταία 2-3 χρόνια, δεν είναι λίγοι οι πτυχιούχοι που μη μπορώντας να βρουν δουλειά στην ειδικότητά τους, υποβάλλουν αίτηση σε προκηρύξεις για αποφοίτους λυκείου και εκεί μετράει καθοριστικά ο βαθμός του απολυτηρίου. Στα δικαιολογητικά που θέλει κάποιο βρετανικό πανεπιστήμιο που με ενδιαφέρει για μεταπτυχιακό, αναφέρει ως επιθυμητό (και όχι απαραίτητο) το απολυτήριο. Αυτά ισχύουν ως σήμερα. Το πώς μπορεί να αλλάξουν τα πράγματα δεν μπορούμε να το προβλέψουμε και δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι στο άμεσο μέλλον δεν θα χρειάζεται το (καλό) απολυτήριο σε κάτι σημαντικό. Στην περίπτωση αυτή θα είναι κρίμα να έχει κάποιος ένα απολυτήριο του κώλου, επειδή στις ενδοσχολικές της Γ βαριότανε να διαβάσει, προτιμούσε να βλέπει το Μουντιάλ ή το έπαιζε μάγκας δίνοντας λευκή κόλλα στα θρησκευτικά.
Κάτι σχετικό-άσχετο που έχω πληροφορηθεί είναι ότι εδώ και λίγο καιρό γίνονται από δημόσιες και ιδιωτικές εταιρίες έλεγχοι ζητώντας από τα σχολεία να επιβεβαιώσουν τη γνησιότητα των απολυτηρίων που έχουν καταθέσει οι εργαζόμενοί τους (ακόμα και για παλιά απολυτήρια πριν 20-30 χρόνια) και για το αν είναι αληθινά και για το μήπως έχουν πλαστογραφηθεί οι βαθμοί.
Το θέμα είναι ότι ΤΟ ΑΠΟΛΥΤήΡΙΟ ΔΕΝ ΑΛΛάΖΕΙ ΠΟΤέ, ο βαθμός του δεν μπορεί να βελτιωθεί. Άρα καλό είναι όλοι να σκεφτούν και να προσπαθήσουν να αποκτήσουν ένα "αξιοπρεπές" απολυτήριο, μελετώντας (έστω και στοιχειωδώς) στις ενδοσχολικές εξετάσεις.
Όταν στο σχολείο μου παίρναμε τα απολυτήριά μας, ο Υποδιευθυντής (και Φυσικός) μας έλεγε: "Παιδιά προσέξτε, όσα χρόνια και αν περάσουν το απολυτήριο να το έχετε καλά κρυμμένο και κλειδωμένο". Όταν τον ρωτούσαμε γιατί, μας εξηγούσε: "Γιατί αν κάποτε μετά από δεκαετίες το βρει το παιδί σας, θα σας την πει: <<Μπαμπά-μαμά μαλώνετε εμένα για τους βαθμούς μου, ενώ εσείς πήρατε τόσο χαμηλό απολυτήριο;>>".
Καλά αποτελέσματα.
8

nikoslarissa (Νικος)

Φοιτητής

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 653 μηνύματα.

O nikoslarissa έγραψε: στις 13:39, 14-06-14:

Dias με έπεισες.Θα κάνω ένα στοιχειώδες διάβασμα για τις ενδοσχολικές.
1

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Demy03, ExoticAura