Πέθανε ο Νίκος Φώσκολος

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Φαίνεται η απόγνωση στα μάτια του ...το νιώθει ο άνθρωπος... αλλά ρε παιδιά πολύ δράμα!!

Μα αυτός ήταν ο ρόλος. Ο ίδιος ενσάρκωσε έναν ρόλο όσο πιο πειστικά μπορούσε. Εκεί είναι το στοίχημα ενός ηθοποιού. Να έρθει σε κόντρα με αυτό που ο ίδιος είναι στην προσωπική του ζωή. Αυτό θέλει πολλές εικόνες και εμπειρίες ζωής, για να επιτευχθεί. Δεν διδάσκεται. Οι ηθοποιοί εκείνης της εποχής, το είχαν. Βιώναν τον ρόλο. Τον μετέφεραν στην καθημερινή ζωή του μέσου Έλληνα, ειδικά αν μιλάμε για δράματα. Γι' αυτό και τα σενάρια έχουν θεματολογία με βάση τα δεδομένα του '60-70. Τα δεδομένα του '13 ίσως επιβάλλουν ηθοποιούς τύπου Λάκη Γλυκούλη. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnie Hunter

Νεοφερμένος

Ο Johnnie Hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Τέτοια σκηνή μόνο ο Φώσκολος θα μπορούσε να σκαρώσει:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Τέτοια σκηνή μόνο ο Φώσκολος θα μπορούσε να σκαρώσει:


Ε εντάξει...''swag level...100'' ...πολύ μαγκιά!!! :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.


ΚΑΤΑ ΤΑ ΕΡΓΑ ΣΟΥ!
ΚΑ ΤΑ ΤΑ ΕΡΓΑ ΣΟΥ!
ΚΑ ΤΑ ΤΑ ΕΡΓΑ ΣΟΥ!
ΤΟΜΑΡΙ!
ΒΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΩΜΙΑΡΗ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Αλήτηηη...κατά τα έργαααα σου!!! Βρρρρρρρρρρρρρρρρρρωμμιάρρηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη :P

Την έχει δει πολύ ταξίαρχος ο Βασιλείου...μπορεί να νομίζει ότι υπηρετεί και τον Δένδια :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Όλες οι γριές θρηνούν...
Δε θα υπάρξει άλλη ελληνική σαπουνόπερα...:P

Εδώ που τα λέμε, πολύ αγγουροάγγουρα οι ηθοποιοί της Λάμψης. Ακόμη και η Δανδουλάκη σαν χαζή έπαιζε:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Η Δανδουλάκη είναι μεγάλη ηθοποιός. Έχει παίξει με πολλούς παλιούς, που δεν ζουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.

Aυτός ο διάλογος θα μπορούσε να κάνει και κύκλο ...
Μόλις φτάσεις στο τέλος διαβάζεις πάλι την αρχή και εξακολουθεί όλο αυτό για κανά μισάωρο..
πχ -Τι εννοείς δεν έχει μερέντα?
-Εννοώ ότι τελείωσε η μερέντα.
-Τελείωσε η μερέντα???
-Ναι....
-Πες μου ξεκάθαρα!Τί θες να μου πεις!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Aυτός ο διάλογος θα μπορούσε να κάνει και κύκλο ...
Μόλις φτάσεις στο τέλος διαβάζεις πάλι την αρχή και εξακολουθεί όλο αυτό για κανά μισάωρο..
πχ -Τι εννοείς δεν έχει μερέντα?
-Εννοώ ότι τελείωσε η μερέντα.
-Τελείωσε η μερέντα???
-Ναι....
-Πες μου ξεκάθαρα!Τί θες να μου πεις!?

π.χ. Τι εννοείς ότι "η στο διάολο πάμε κάνει σκονάκια;"
Εννοώ ότι "η στο διάολο πάμε κάνει σκονάκια"
Κάνει σκονάκια "η στο διάολο πάμε";
Ναι...
Πες μου ξεκάθαρα Βίρνα! Τι θες να μου πεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
π.χ. Τι εννοείς ότι "η στο διάολο πάμε κάνει σκονάκια;"
Εννοώ ότι "η στο διάολο πάμε κάνει σκονάκια"
Κάνει σκονάκια "η στο διάολο πάμε";
Ναι...
Πες μου ξεκάθαρα Βίρνα! Τι θες να μου πεις; :P

Τελικά κάνω ή δεν κάνω σκονάκια? :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnie Hunter

Νεοφερμένος

Ο Johnnie Hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ο διάλογος έχει και συνέχεια..

-Πώς να σου το πω, κάνει σκονάκια, αντιγράφει, κλέβει τις εξετάσεις. Χαζός είσαι και δεν καταλαβαίνεις τί θέλω να σου πω; Κοροϊδεύει τους καθηγητές της και εκμεταλλεύεται τους συμφοιτητές της προκειμένου χωρίς κόπο να πάρει δέκα και μετά με τη βοήθεια του κολλητού βουλευτή του πατέρα της να πιάσει δουλειά στο δημόσιο και να εκμεταλλεύεται μετά όλους τους Έλληνες. Είναι μια γυναίκα χωρίς ηθικούς φραγμούς, χωρίς τσίπα. Αδίστακτη και έτοιμη για όλα.
-Θα τρελαθώ. Δεν μπορείς να μιλάς για αυτήν έτσι. Την ξέρω από μικρή. Ήμασταν οι καλύτεροι φίλοι στο σχολείο. Κολλητοί. Μοιράζαμε το ψωμί στα δύο και το τρώγαμε. Δεν είναι δυνατόν, πέφτω από τα σύννεφα.
-Κι όμως, αυτή που κάποτε ήταν μια αθώα και απονήρευτη κοπέλα, τώρα έχει ξεπουλήσει τα πάντα στο βωμό του χρήματος. Έχει κυλιστεί στο βούρκο και δεν θέλει να βγει από εκεί μέσα...

Και ο διάλογος συνεχίζεται αέναα με ανάλογου ύφους κοινωνικούς αφορισμούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Ο διάλογος έχει και συνέχεια..

-Πώς να σου το πω, κάνει σκονάκια, αντιγράφει, κλέβει τις εξετάσεις. Χαζός είσαι και δεν καταλαβαίνεις τί θέλω να σου πω; Κοροϊδεύει τους καθηγητές της και εκμεταλλεύεται τους συμφοιτητές της προκειμένου χωρίς κόπο να πάρει δέκα και μετά με τη βοήθεια του κολλητού βουλευτή του πατέρα της να πιάσει δουλειά στο δημόσιο και να εκμεταλλεύεται μετά όλους τους Έλληνες. Είναι μια γυναίκα χωρίς ηθικούς φραγμούς, χωρίς τσίπα. Αδίστακτη και έτοιμη για όλα.
-Θα τρελαθώ. Δεν μπορείς να μιλάς για αυτήν έτσι. Την ξέρω από μικρή. Ήμασταν οι καλύτεροι φίλοι στο σχολείο. Κολλητοί. Μοιράζαμε το ψωμί στα δύο και το τρώγαμε. Δεν είναι δυνατόν, πέφτω από τα σύννεφα.
-Κι όμως, αυτή που κάποτε ήταν μια αθώα και απονήρευτη κοπέλα, τώρα έχει ξεπουλήσει τα πάντα στο βωμό του χρήματος. Έχει κυλιστεί στο βούρκο και δεν θέλει να βγει από εκεί μέσα...

Και ο διάλογος συνεχίζεται αέναα με ανάλογου ύφους κοινωνικούς αφορισμούς...

Εντάξει...νομίζω ότι μόλις ανακαλύψαμε το διάδοχο του συγχωρεμένου!Θα ήταν περήφανος για σένα! :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnie Hunter

Νεοφερμένος

Ο Johnnie Hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Εντάξει...νομίζω ότι μόλις ανακαλύψαμε το διάδοχο του συγχωρεμένου!Θα ήταν περήφανος για σένα! :P :P :P

Είναι που έχω δει σχεδόν όλες του τις ταινίες...

Το απόλυτο κλου σε όλα τα έργα του Φώσκολου είναι τα επώνυμα των ηρώων. Όλα βαρύγδουπα και με νόημα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Είναι που έχω δει σχεδόν όλες του τις ταινίες...

Το απόλυτο κλου σε όλα τα έργα του Φώσκολου είναι τα επώνυμα των ηρώων. Όλα βαρύγδουπα και με νόημα.:P

Γιάγκος Δράκος :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top