Σεξ: η πρώτη φορά

Πόσο χρονών ήσασταν την πρώτη φορά που κάνατε σεξ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 319)
  • 13-15

    Ψήφοι: 20 6.3%
  • 15-17

    Ψήφοι: 59 18.5%
  • 17-19

    Ψήφοι: 89 27.9%
  • >19

    Ψήφοι: 18 5.6%
  • δεν έχω κάνει

    Ψήφοι: 133 41.7%

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Μπράβο σου που το συνειδητοποιείς. Δείχνει ωριμότητα.
Ασχέτως βέβαια, οι μάγκες του φόρουμ θα σε πούνε πούσι. Be prepared.

Το πούσι το γνωστό?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μπράβο. Όλα τα βλαμμένα της τάξης μου αυτή τη συσχέτιση είχαν κάνει στη Γ λυκείου στον Καββαδία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
ο έρωτας(οχι το σεξ)

Στο λεξικο του Μπαμπινιωτη παντως,εχει ως συνωνυμη στον ερωτα την λεξη σεξ :upside::upside:
Καθως και το πηδημα,γαμησι.:hmm:

Εγω δεν βλεπω καποια σημασιολογικη διαφορα στις λεξεις -ουτε στην πραξη- :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
esteki και ischool βλέπω βράδυ Δευτέρας πολλές ορμές έχουν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
esteki και ischool βλέπω βράδυ Δευτέρας πολλές ορμές έχουν:P
Κακό είναι?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Χαχαχα! Όχι μωρέ Δία, δεν είναι κακό( συγχωρείσαι:P )
πλάκα κάνω φυσικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πόρτο Λάγος (Ξάνθη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Στο λεξικο του Μπαμπινιωτη παντως,εχει ως συνωνυμη στον ερωτα την λεξη σεξ :upside::upside:
Καθως και το πηδημα,γαμησι.:hmm:

Εγω δεν βλεπω καποια σημασιολογικη διαφορα στις λεξεις -ουτε στην πραξη- :look:

Άμα πραγματικα δεν καταλαβαίνεις την διαφορα δεν μπορω να στην εξηγήσω εγω όντας αρκετα μικρότερος. Ας το αναλάβει κάποιος άλλος. Δεν μπορούν να λεχθουν και τόσο παραστατικά τέτοια πράγματα σε σχολικά forums ;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Άμα πραγματικα δεν καταλαβαίνεις την διαφορα δεν μπορω να στην εξηγήσω εγω όντας αρκετα μικρότερος. Ας το αναλάβει κάποιος άλλος. Δεν μπορούν να λεχθουν και τόσο παραστατικά τέτοια πράγματα σε σχολικά forums ;) :P

Βασικώς αυτή είναι η άποψή του, δεν θέλει να δει διαφορά (εάν υπάρχει διαφορά) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
δεν εχω κανει ακομη.θελω αυτο να μου το εμπνευση το ατομο που θα εχω διπλα μου για να προχωρησω στην ερωτικη πραξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
δεν εχω κανει ακομη.θελω αυτο να μου το εμπνευση το ατομο που θα εχω διπλα μου για να προχωρησω στην ερωτικη πραξη
Έρχεται...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
Έρχεται...


ελα μωρε εγω μιλαω σοβαρα και οχι δεν ειμαι τοσο ρομαντικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

ΤΑΖ

Νεοφερμένος

Ο ΤΑΖ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ίσως να φανώ λιγάκι παρορμητικός, αλλά όταν έρθει μια συγκεκριμένη ηλικία σου έρχεται, είσαι δεν είσαι μικρός, οπότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι. :P Προσωπικά, έστω στη θεωρία, περίπου 2α με 3η λυκείου αν δεν έχεις ήδη αρχίσει να το σκέφτεσαι, είναι η ώρα να το κάνεις μεγάλο θέμα... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Μπράβο. Όλα τα βλαμμένα της τάξης μου αυτή τη συσχέτιση είχαν κάνει στη Γ λυκείου στον Καββαδία.

Δευτέρα Λυκείου δεν διδάσκεται ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fastmen

Νεοφερμένος

Ο Fastmen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δεν διδάσκεται ότι μάθεις απο το Ίντερνετ,απο τσόντες,απο τον πατέρα σου (άμα μιλάτε για τέτοια θέματα) και απο φίλους σου

Διδάσκεται μόνο πως να βάζεις σωστά το προφυλακτικό και για τις αρρώστιες που μεταδίδονται μέσω του σεξ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Δεν διδάσκεται ότι μάθεις απο το Ίντερνετ,απο τσόντες,απο τον πατέρα σου (άμα μιλάτε για τέτοια θέματα) και απο φίλους σου

Διδάσκεται μόνο πως να βάζεις σωστά το προφυλακτικό και για τις αρρώστιες που μεταδίδονται μέσω του σεξ

Μα άμα δεν ενημερωθείς είτε μέσω ίντερνετ, είτε μέσω γονέων είτε από κάποια άλλη έγκυρη πηγή(βιβλία κλπ) πώς θα ξέρεις πώς να φορέσεις το προφυλακτικό ή για τα ΣΜΝ? :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Μα άμα δεν ενημερωθείς είτε μέσω ίντερνετ, είτε μέσω γονέων είτε από κάποια άλλη έγκυρη πηγή(βιβλία κλπ) πώς θα ξέρεις πώς να φορέσεις το προφυλακτικό ή για τα ΣΜΝ? :|

Ε καλα, δεν ειναι και επιστημη το πως να φορεσεις το προφυλακτικο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ε καλα, δεν ειναι και επιστημη το πως να φορεσεις το προφυλακτικο :)

Μην το γελάς: ξέρω άτομα που δεν γνωρίζουν ότι πρέπει το προφυλακτικό να'ναι απ'έξω, για να ρολλάρει, και ότι πρέπει να πιέσεις και λίγο την κορυφή του προφυλακτικού, για να μην παγιδευτεί αέρας και σπάσει κατά την σεξουαλική πράξη,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Μην το γελάς: ξέρω άτομα που δεν γνωρίζουν ότι πρέπει το προφυλακτικό να'ναι απ'έξω, για να ρολλάρει, και ότι πρέπει να πιέσεις και λίγο την κορυφή του προφυλακτικού, για να μην παγιδευτεί αέρας και σπάσει κατά την σεξουαλική πράξη,

Μα θεωρούνται ταμπού τέτοιου είδους συζητήσεις. Θεωρείται δεδομένο ότι όλοι πρέπει να ξέρουν. Αχχ Ελλάδα με τα καλά σου..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ε καλα, δεν ειναι και επιστημη το πως να φορεσεις το προφυλακτικο
Επιστήμη δεν είναι, όμως καλό είναι να υπάρξει κάποια προετοιμασία και εξάσκηση, ώστε να μην προσπαθεί κάποιος να το φορέσει για πρώτη φορά την κρίσιμη στιγμή. Η προετοιμασία πρέπει να περιλαμβάνει, σαν homework, προσεκτική μελέτη των οδηγιών χρήσης, όχι λίγες δοκιμές για το πώς το φοράνε, crash test και ατομική χρήση μέχρι το τέλος.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top