«Λουκέτο» στην ΕΡΤ;

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Κλείνει το άντρο βολεμένων; ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!
Πληρώναμε μια μαλακία που δεν έδειχνε τίποτα το ουσιαστικό.
Άθλιες εκπομπές όπως το "στην υγειά μας" που το έβλεπε μόνο ο παππούς μου(i feel sorry for you) και το κάθε επεισόδιο κόστιζε 100χιλιάδες ευρώ. Ο κάθε βολεψάκιας έπαιρνε τα κέρατα του, επίδομα στρίβω τσιγάρο, επίδομα πάω τουαλέτα, επίδομα ανοίγω ένα πισί. Ένα γαμημένο τσάμπιονς λιγκ έβλεπα και στα μισά ματς δεν είχε φωνή και στα άλλα μισά μας έπρηζε τον πούτσο με τις απεργίες τους.

Και εμένα ήταν η πρώτη σκέψη όταν άκουσα την είδηση ...
Αλλά δεν είναι σωστό να κλείνουν έναν ολόκληρο οργανισμό επειδή έτσι τους ήρθε !!!
Αύριο θα έρθει η σειρά μας !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Παλι καλα που θα μας μεινει το αντικειμενικο mega και ο ποιοτικος ant1, και το επαγγελματικοτατο και σοβαροτατο skai, οι ιδιοκτητες των οποιων καθολου καραχρεωμενοι σε δημοσιες τραπεζες/διαπλεκομενοι με ΝΔΣΟΚ και αντικειμενικοτατοι παρα τα συμφεροντα των ιδιοκτητων και των φιλων τους ειναι.

Και στην τελικη ναι ρε, υπαρχουν μερικοι που εβλεπαν βαξεβανη, εβλεπαν και κανενα ντοκιμαντερ να ξεστραβωθουν, εβλεπαν καμια ταινια που να αξιζει και ξενα σηριαλ που δεν εχουν καμια σχεση με τουρκικα ή ηλιθια ελληνικα.

Εκσυγχρονισμος, ρε. Γιατι να αφησουμε την ανεργια στο 27% οταν ειμαστε τοσο κοντα στο 30.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Κλείνει το άντρο βολεμένων; ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!
Πληρώναμε μια μαλακία που δεν έδειχνε τίποτα το ουσιαστικό.
Άθλιες εκπομπές όπως το "στην υγειά μας" που το έβλεπε μόνο ο παππούς μου(i feel sorry for you) και το κάθε επεισόδιο κόστιζε 100χιλιάδες ευρώ.
Ο κάθε βολεψάκιας έπαιρνε τα κέρατα του, επίδομα στρίβω τσιγάρο, επίδομα πάω τουαλέτα, επίδομα ανοίγω ένα πισί.
Ένα γαμημένο τσάμπιονς λιγκ έβλεπα και στα μισά ματς δεν είχε φωνή και στα άλλα μισά μας έπρηζε τον πούτσο με τις απεργίες τους.

Δηλαδή εσύ νομίζεις οτι θα γλιτώσεις αυτούς τους φόρους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Μιας και εχουμε φαει την ποιοτητα με το κουταλα της σουπας απο τα αλλα...Ας κλεισουμε την ΕΡΤ με τις σαχλες εκπομπες. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Ξαφνικά βγαίνουν όλοι και το παίζουν "ηθικιστές" δημοκρατίας όταν μέχρι χθες κατηγορούσαν την ΕΡΤ για την "στρατευμένη" είδηση. Τελικά μήπως παίρνουν χάπια για τούτη τη μεταστροφή; Η αρκούδα χορεύει..

Ενημερωτικά, η ανεργία έφτασε στο 70% του Ελληνικού λαού. Το 30% εργάζεται κανονικά μέχρι ώρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Και εμένα ήταν η πρώτη σκέψη όταν άκουσα την είδηση ...
Αλλά δεν είναι σωστό να κλείνουν έναν ολόκληρο οργανισμό επειδή έτσι τους ήρθε !!!
Αύριο θα έρθει η σειρά μας !!!

Η σειρά μας έχει έρθει προ πολλού φίλε μου.
Μόλις τελειώσεις την σχολή σου βγες έξω στην κοινωνία να τρως την μια σφαλιάρα μετά την άλλη.
Προσωπικά στα ρχίδια μου, κάθε μέρα έβγαινε κι απο ένα σκάνδαλο-επίδομα που έπαιρνε ο κάθε βολεψάκιας όταν ο υπόλοιπος κόσμος πεινούσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Κλείνει το άντρο βολεμένων; ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!
Πληρώναμε μια μαλακία που δεν έδειχνε τίποτα το ουσιαστικό.
Άθλιες εκπομπές όπως το "στην υγειά μας" που το έβλεπε μόνο ο παππούς μου(i feel sorry for you) και το κάθε επεισόδιο κόστιζε 100χιλιάδες ευρώ.
Ο κάθε βολεψάκιας έπαιρνε τα κέρατα του, επίδομα στρίβω τσιγάρο, επίδομα πάω τουαλέτα, επίδομα ανοίγω ένα πισί.
Ένα γαμημένο τσάμπιονς λιγκ έβλεπα και στα μισά ματς δεν είχε φωνή και στα άλλα μισά μας έπρηζε τον πούτσο με τις απεργίες τους.
συγνωμη αλλα θα διαφωνισω μαζι σου..η ερτ πιστευω μετεδιδε απο τα καλυτερα προγραμματα που παιχτηκαν ποτε ασχετα αν ποτε δεν τα βλεπαμε γιατι ο σουλειμαν ειναι πιο hot! υπηρχε θυμαμαι ενα εργο για την ζωη του καβαφη με πολυ αξιολογους ηθοποιους και πληθωρα αλλων. επισης οι ταινιες ηταν ποιοτικες και υπηρχαν πολλες ξενες σειρες που σαρωναν σε πολλες χωρα και οσο για το στην υγεια σας μορφη ψυχαγωγιας ηταν αν δεν σου αρεσε εγω feel sorry for you , δεν λεω οτι δεν δινονταν αμοιβες εκατομμυριων τωρα η Σταη κλαιγεται στο δελτιο αυριο θα μπει καπου αλλου απο την πισω πορτα, αλλα μην τα ισοπεδωνουμε και ολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Ξαφνικά βγαίνουν όλοι και το παίζουν "ηθικιστές" δημοκρατίας όταν μέχρι χθες κατηγορούσαν την ΕΡΤ για την "στρατευμένη" είδηση. Τελικά μήπως παίρνουν χάπια για τούτη τη μεταστροφή; Η αρκούδα χορεύει..

Ενημερωτικά, η ανεργία έφτασε στο 70% του Ελληνικού λαού. Το 30% εργάζεται κανονικά μέχρι ώρας.
Η νετ ηταν πιο αντικειμενικη απο τα ιδιωτικα καναλια,βλεπε τις καθαιρεση του πρωινου διδυμου το θεμα της νετ δεν ειναι αυτο καθαυτο το θεμα ειναι οτι η κατ επιφαση δημοκρατια που ειχαμε εχει χαθει και αυτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Μόλις τελειώσεις την σχολή σου βγες έξω στην κοινωνία να τρως την μια σφαλιάρα μετά την άλλη.

Νομίζεις δεν το ξέρω ; Αλλά δεν θα είμαι ο μόνος ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hidd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hidd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Η ΕΡΤ ειναι σε μεγαλο βαθμο αντρο των βολεμενων. Οι προσληξεις στην ΕΡΤ μονο αξιοκρατικα δεν γινονταν. Το καθε κομμα βολευε απο μερικους δικους του. Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι ολοι ανεξερετως οι δημοσιογραφοι της ΕΡΤ ειναι κομματοσκυλα- κοπριτες- αχρηστοι. Βεβαια και υπαρχουν ικανοι και αξιοι δημοσιογραφοι στην ΕΡΤ. Απο την αλλη το δημοσιο πρεπει να μειωθει ειναι θεμα απλης λογικης. Η λογικη του τυπου λεφτα υπαρχουν μας τσακισε. Ο δημοσιος τομεας δεν λειτουργει απο μια μηχανη που παραγει χρηματα αλλα απο τα λεφτα των φορολογουμενων. Αν δεν θελουμε να ανεβουν κι αλλο οι φοροι, να κοπουν κι αλλο οι συνταξεις πρεπει να περιοριστουν οι δαπανες. Σιγουρα υπαρχουν αλλοι τομεις του δημοσιου που ειναι πολυ πιο αντιπαραγωγικοι σε σχεση με την ΕΡΤ, δυστυχως ομως καθως μεγαλο μερος του εκλογικου σωματος ειναι δημοσιοι υπαλληλοι δεν υπαρχει πολιτικη βουληση για περικοπες. Δεν ειμαι σιγουρος αν η ΕΡΤ ειναι το καλυτερο μερος να αρχισουν ειναι παντως μια αρχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εγω θέλω να θέσω το εξής ερώτημα:Η ΕΡΤ εφόσον είναι δημόσιος φορέας γιατί έχει διαφημίσεις?

Re man κάπως πρέπει να πάρει και ο δημόσιος οργανισμός λεφτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Νομίζεις δεν το ξέρω ; Αλλά δεν θα είμαι ο μόνος ...
ναι δεν θα εισαι ο μονος, θα ειμαι κι εγω θα ειναι και ο Α θα ειναι και ο Β . στην ουσια τι γινεται, απλα θα "ειμαστε" ή θα πρεπει σιγα σιγα να περνουμε την κατασταση στα χερια μας;;; με το να παραπονιομαστε δεν βγαινει τπτ στην πραξη , εχουμε τα κοτσια κι αν ναι ποτε θα ξυπνησουμε μετα απο 50 χρονια οταν δεν θα εχει μεινει τπτ ορθιο απο την ελλαδιτσα μας;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Δηλαδή εσύ νομίζεις οτι θα γλιτώσεις αυτούς τους φόρους?
Αυτό κατάλαβες;

συγνωμη αλλα θα διαφωνισω μαζι σου..η ερτ πιστευω μετεδιδε απο τα καλυτερα προγραμματα που παιχτηκαν ποτε ασχετα αν ποτε δεν τα βλεπαμε γιατι ο σουλειμαν ειναι πιο hot! υπηρχε θυμαμαι ενα εργο για την ζωη του καβαφη με πολυ αξιολογους ηθοποιους και πληθωρα αλλων. επισης οι ταινιες ηταν ποιοτικες και υπηρχαν πολλες ξενες σειρες που σαρωναν σε πολλες χωρα και οσο για το στην υγεια σας μορφη ψυχαγωγιας ηταν αν δεν σου αρεσε εγω feel sorry for you , δεν λεω οτι δεν δινονταν αμοιβες εκατομμυριων τωρα η Σταη κλαιγεται στο δελτιο αυριο θα μπει καπου αλλου απο την πισω πορτα, αλλα μην τα ισοπεδωνουμε και ολα...

Η ερτ δεν μετέδιδε τίποτα ίσως 2-3 καλά προγράμματα αλλά μόνο αυτά τα υπόλοιπα ήταν αηδίες.
Λίγες ποιοτικές ταινίες έδειχνε μετά τα μεσάνυχτα που τις έβλεπαν ελάχιστοι.
Σε μια άλλη σειρά που προβλήθηκε φέτος, ο πύργος του (κάτι) έκοβε σκηνές που "σόκαραν" όπως φιλί μεταξύ 2 αντρών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Ξέρετε ότι καθημερινά υποβαθμίζονται τομείς όπως υγεία, παιδεία, ασφάλεια, άμυνα; Υπάρχουν πολλές χιλιάδες άνεργοι και εργαζόμενοι με μισθούς πείνας! Η ΕΡΤ ήταν ένας οργανισμός που χρέωνε το δημόσιο. Προσωπικό τετραπλάσιο- εξαπλάσιο από αυτό που χρειάζεται και εκπομπές που κοστίζαν περί τα 100.000 ευρώ κάποιες φορές για ένα επεισόδιο! Και μαντέψτε ποιός τα πλήρωνε όλα αυτά: ο μαλάκας ο πατέρας μου , ο μαλάκας ο πατέρας σου κ.ο.κ. . Ναι, σίγουρα είναι τραγικό να κλείνεις έναν οργανισμό, ούτε από μόνο του αυτό θα σώσει την χώρα. Επίσης, είναι λυπηρό να βλέπεις 2.656 εργαζόμενους. Αλλά θα υπάρξει νέα ΕΡΤ, η οποία θα είναι αναβαθμισμένη και θα έχει εργαζόμενους όχι βυσματιούχους και όχι αχρείαστους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Ξέρετε ότι καθημερινά υποβαθμίζονται τομείς όπως υγεία, παιδεία, ασφάλεια, άμυνα; Υπάρχουν πολλές χιλιάδες άνεργοι και εργαζόμενοι με μισθούς πείνας! Η ΕΡΤ ήταν ένας οργανισμός που χρέωνε το δημόσιο. Προσωπικό τετραπλάσιο- εξαπλάσιο από αυτό που χρειάζεται και εκπομπές που κοστίζαν περί τα 100.000 ευρώ κάποιες φορές για ένα επεισόδιο! Και μαντέψτε ποιός τα πλήρωνε όλα αυτά: ο μαλάκας ο πατέρας μου , ο μαλάκας ο πατέρας σου κ.ο.κ. . Ναι, σίγουρα είναι τραγικό να κλείνεις έναν οργανισμό, ούτε από μόνο του αυτό θα σώσει την χώρα. Επίσης, είναι λυπηρό να βλέπεις 2.656 εργαζόμενους. Αλλά θα υπάρξει νέα ΕΡΤ, η οποία θα είναι αναβαθμισμένη και θα έχει εργαζόμενους όχι βυσματιούχους και όχι αχρείαστους.
τι πινετε γαμωτο,ποιος πιστευει οτι αυτο γινεται για να αναβαθμιστει η ερτ;η αντιδραση δεν ειναι μονο για το κλεισιμο της ερτ αλλα οπως ειπα η μικροτητα μας θα φανει ακομα μια φορα,αθανατοι νεοελληνες του καναπε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hidd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hidd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
τι πινετε γαμωτο,ποιος πιστευει οτι αυτο γινεται για να αναβαθμιστει η ερτ;η αντιδραση δεν ειναι μονο για το κλεισιμο της ερτ αλλα οπως ειπα η μικροτητα μας θα φανει ακομα μια φορα,αθανατοι νεοελληνες του καναπε

Εγω δεν θελω οι φοροι μου να πηγαινουν στις τσεπες του πελατιακου κρατους. Προτιμω να δοθουν ως επιδομα στους φτωχους, προτιμω να δοθουν στην εκπαιδευση, να βοηθηθουν τριτοκοσμικες χωρες! Δεν ειναι θεμα μικροτητας! Το πελατειακο κρατος πρεπει να συρρικνωθει. Βεβαια θα υπαρχουν και παραλληλες αποωλειες. Βεβαια θα υπαρξουν και ικανοι ανθρωποι που θα χασουν τη δουλεια τους. Εχε ομως στο νου σου οτι ο ικανος θα την βρει την ακρη του! Η ελλειψη αξιοκρατιας ειναι το μεγαλυτερο προβημα σε αυτη τη χωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Αυτό κατάλαβες;



Η ερτ δεν μετέδιδε τίποτα ίσως 2-3 καλά προγράμματα αλλά μόνο αυτά τα υπόλοιπα ήταν αηδίες.
Λίγες ποιοτικές ταινίες έδειχνε μετά τα μεσάνυχτα που τις έβλεπαν ελάχιστοι.
Σε μια άλλη σειρά που προβλήθηκε φέτος, ο πύργος του (κάτι) έκοβε σκηνές που "σόκαραν" όπως φιλί μεταξύ 2 αντρών.
καλα δες μια το προγραμμα και μετα πες μου, αν εσυ δεν εβλεπες δεν σημαινει οτι δεν επαιζαν κιολας να σου πω καποια ετσι να εχεις μια ιδεα;;; μενουμε ελλαδα, στην υγεια μας, αληθινα σεναρια, πληθωρα ντοκιμαντερ στην ερτ3 επαιζε μια φορα τον βιο του Ιωαννη του Χρυσοστομου απογευμα, borgen , η ζωη του καββαφη , ο ψευτης παππους ενα αλλο με 3 γυναικες πολυ ωραιο, το καλοκαιρι εβαζε ταινιες που ειχαν παρει οσκαρ...ασε κι εσυ το ξερεις απλα τα ιδιωτικα διαφημιζονται αλλιως γιατι το τουρκικο ανημερα 25ης Μαρτιου ειναι απαραιτητο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
ναι δεν θα εισαι ο μονος, θα ειμαι κι εγω θα ειναι και ο Α θα ειναι και ο Β . στην ουσια τι γινεται, απλα θα "ειμαστε" ή θα πρεπει σιγα σιγα να περνουμε την κατασταση στα χερια μας;;; με το να παραπονιομαστε δεν βγαινει τπτ στην πραξη , εχουμε τα κοτσια κι αν ναι ποτε θα ξυπνησουμε μετα απο 50 χρονια οταν δεν θα εχει μεινει τπτ ορθιο απο την ελλαδιτσα μας;;;

Κοίταξε που βρήκαν να ξεκινήσουν τις απολύσεις από έναν οργανισμό που είναι δεν είναι ένας τυπικός δημόσιος φορέας.
Τι εννοώ ... Η ΕΡΤ ως κανάλι επηρεάζεται άμεσα από τα προβλήματα της κοινωνίας. Υπάρχει μία μορφή (έστω και ψευδής) επικοινωνίας με τον κόσμο ... Σε κανέναν άλλο οργανισμό δεν υπάρχει αυτό ... Όλοι κάθονται στις γραφειάρες τους και όταν τους πεις για κανένα λάθος σε διαολοστέλνουν ...
Σίγουρα δεν είναι λύση η απάθεια , αλλά αυτό προσπαθούν να κάνουν ... Να μην μπορούμε να αντιδράσουμε ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ξέρετε ότι καθημερινά υποβαθμίζονται τομείς όπως υγεία, παιδεία, ασφάλεια, άμυνα; Υπάρχουν πολλές χιλιάδες άνεργοι και εργαζόμενοι με μισθούς πείνας! Η ΕΡΤ ήταν ένας οργανισμός που χρέωνε το δημόσιο. Προσωπικό τετραπλάσιο- εξαπλάσιο από αυτό που χρειάζεται και εκπομπές που κοστίζαν περί τα 100.000 ευρώ κάποιες φορές για ένα επεισόδιο! Και μαντέψτε ποιός τα πλήρωνε όλα αυτά: ο μαλάκας ο πατέρας μου , ο μαλάκας ο πατέρας σου κ.ο.κ. . Ναι, σίγουρα είναι τραγικό να κλείνεις έναν οργανισμό, ούτε από μόνο του αυτό θα σώσει την χώρα. Επίσης, είναι λυπηρό να βλέπεις 2.656 εργαζόμενους. Αλλά θα υπάρξει νέα ΕΡΤ, η οποία θα είναι αναβαθμισμένη και θα έχει εργαζόμενους όχι βυσματιούχους και όχι αχρείαστους.

Τωρα η ΕΡΤ σε πειραξε που χρεωνε το δημοσιο,και οχι οι παχυλοι μισθοι του Τσοχατζοπουλου και των μεγαλοτραπεζιτων τοσα χρονια.Επιπλεον,κανενα δημοσιο δεν χρεωνε με τον τροπου που αναφερεις,απλως υπηρχε μια εισφορα φορου απο ολους τους πολιτες,οπως υπαρχει σε καθε ευρωπαικη χωρα.Βεβαια για αυτο,εκανα νυξη στ πρωτο ποστ.
Ο μαλακας ο πατερας σου και ο πατερας μου πληρωνει τοσους φορους,οι οποιοι ειναι αντισυνταγματικοι(απο νεοσυστατους φορους μεχρι παρανομα χαρατσια),και τωρα ολο αυτο το στρεφεις εναντιον της ΕΡΤ.

Η Νεα ΕΡΤ θα ειναι μια τηλεοραση που θα υποστηριζει χωρις υπαινιγμους την κρατικη πολιτικη και θα προαγει φανερα την κρατικη προπαγανδα,αφου μεχρι τωρα οι δημοσιογραφοι της ΕΡΤ ηταν ανεξαρτητοι.

Και ναι,επειδη ηταν αχρειαστοι οι εργαζομενοι της ΕΡΤ,δημιουργηθηκε το ψηφιακο αρχειο ΕΡΤ

''Περιγραφή έργου
Η ΕΡΤ ξεκίνησε από το 2008 ένα έργο ευθύνης. Άρχισε την καταγραφή, διάσωση, ψηφιοποίηση, τεκμηρίωση και ανάδειξη του οπτικοακουστικού της αρχείου. Παράλληλα, για τη σωστή διατήρηση αυτού του θησαυρού δημιούργησε μία διεθνών προδιαγραφών αρχειοθήκη 1.200 τ.μ., που βρίσκεται στο Ραδιομέγαρο της ΕΡΤ στην Αγία Παρασκευή.''
https://www.ert-archives.gr/V3/public/main/b--doc-proj.aspx

Φτυσε την καραμελα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όταν κάνανε διαδηλώσεις οι αλλοι φορείς οι ΕΡΤ σιγούσε τώρα ζητά την υποστήριξη μας
fockos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top