[27/5/2013] Αρχαία Ελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 5 12.5%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 12 30.0%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 13 32.5%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 8 20.0%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 2.5%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 1 2.5%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Jok19

Νεοφερμένος

Η Jok19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
εντάξει γύρω στο 14 στην καλύτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Λολ έλεος, έχει παραγκωνιστεί ο καψερός ο Πρωταγόρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Τρελάθηκα μόλις είδα πολιτικά 11-15-16 :inlove: :inlove: :inlove:
ήθελα πολύ να πέσουν...
και οσον αφορα το αγνωστο... ΦΡΙΚΤΟ! καλα που τα πηραμε κι απο τις ασκησεις δηλαδη,γιατι απο μεταφραση...εντελως μετρια...
συν το οτι δεν προλαβα να μεταφρασω τις 2 τελευταίες σειρες,επειδη ειχε χτυπησει κουδούνι κι ο αλλος ουτε μια λεξη παραπανω αφησε -_-
υπήρξαν και πολλά άτομα που δεν πρόλαβαν μετάφραση καν,απ'ότι έμαθα.
Από τα χάλια άγνωστα των πανελληνίων κατ'εμέ,μακάρι να μας έβαζαν κάτι σαν το περσινό... :/
Δε μπορώ να πω ότι απογοητεύτηκα, γενικώς εντάξει νομίζω ήμουν,αλλά ούτε κι ότι πετάω από χαρά,όσον αφορά το άγνωστο δηλαδή.Τουλάχιστον το γνωστό ήταν ωραίο :) ..Τέλος πάντων,πάμε για ένα καλό φινάλε με λατινικά τώρααα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ιρις21

Νεοφερμένος

Η Ιρις21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Τι μαραθώνιος γραψίματος θέε μου! Χέρι κ δάχτυλα τουμπάνιασαν κ μέχρι κ το δαχτυλίδι μου έβγαλα για να συνεχίσω!!! :P

Τρελάθηκα μόλις είδα πολιτικά 11-15-16 :inlove: :inlove: :inlove:
ήθελα πολύ να πέσουν...
και οσον αφορα το αγνωστο... ΦΡΙΚΤΟ! καλα που τα πηραμε κι απο τις ασκησεις δηλαδη,γιατι απο μεταφραση...εντελως μετρια...
συν το οτι δεν προλαβα να μεταφρασω τις 2 τελευταίες σειρες,επειδη ειχε χτυπησει κουδούνι κι ο αλλος ουτε μια λεξη παραπανω αφησε -_-
υπήρξαν και πολλά άτομα που δεν πρόλαβαν μετάφραση καν,απ'ότι έμαθα

Εμένα αν ο διορθωτής καταλάβει τη μετάφραση μου θα 'ναι ήρωας!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Πραγματικα ηταν δυσκολη η μεταφραση.Ειδικα στο τελος με το επιλεγοντες.

Στον υποθετικο εγραψα οτι ειναι πλαγιασμενος , λάθος είναι ;; και θα χασω μοναδες εαν το εγραψα και δεν ειναι;
κατα τα αλλα , ειδος απλη σκεψη του λεγοντος εβαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Παιδιά, ήταν πολύ απαιτητικό διαγώνισμα. Και οι ερωτήσεις στο γνωστό δεν ήταν τόσο σαφείς. Ειδικά η Β1 με δυσκόλεψε καθώς στα χωρία που είχαμε μπροστά μας δεν υπήρχε καμιά αναφορά στην πόλη ως τελειότερη μορφή κοινωνίας. Χώρια που έμοιαζε με τη Β3. Δεν ήξερα τι ακριβώς να γράψω ως απάντηση στο Β1. Εσείς τι γράψατε;

Το άγνωστο από την άλλη ήταν εξαιρετικά δύσκολο. Η μετάφραση έβγαινε εν μέρει μόνο. Η γραμματική από την άλλη ήταν για πολύ καλά διαβασμένους και μόνο αυτήν έχω σίγουρα σωστή. Σχετικά με τον υποθετικό λόγο, ήταν απλή σκέψη του λέγοντος, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Εμένα αν ο διορθωτής καταλάβει τη μετάφραση μου θα 'ναι ήρωας!!! :P
χαχαχ κι εμένα σε μερικά σημεία :P το ξεκίνησα καλά αρχικα,αλλα μετα εκεί ειδικά με τον αλκιβιάδη το πέθανα (αν ειναι στενοχωρημενος/σε ασχημες φασεις ο διορθωτης μου ,ισως του φτιαξω το κεφι και μου ανεβασει :P :P )
άσε που είχα 3 λεπτά χρόνο για να μεταφράσω γιατί είχα γράψει ΤΟΜΟ στο γνωστό (μα αυτά ήθελε :P ) και έκανα και τις ασκήσεις του αγνώστου πριν από τη μετάφραση (φυσικά,το είχα μελετήσει από πριν το κείμενο,δεν έκανα ασκησεις στα τυφλα :P )...στη μεταφραση ομως τραβηξα τεραστιο ζορι...θα γινει χαμος στο αγνωστο,το πιστευω απολυτα αυτο...

Παιδιά, ήταν πολύ απαιτητικό διαγώνισμα. Και οι ερωτήσεις στο γνωστό δεν ήταν τόσο σαφείς. Ειδικά η Β1 με δυσκόλεψε καθώς στα χωρία που είχαμε μπροστά μας δεν υπήρχε καμιά αναφορά στην πόλη ως τελειότερη μορφή κοινωνίας. Χώρια που έμοιαζε με τη Β3. Δεν ήξερα τι ακριβώς να γράψω ως απάντηση στο Β1. Εσείς τι γράψατε;

Το άγνωστο από την άλλη ήταν εξαιρετικά δύσκολο. Η μετάφραση έβγαινε εν μέρει μόνο. Η γραμματική από την άλλη ήταν για πολύ καλά διαβασμένους και μόνο αυτήν έχω σίγουρα σωστή. Σχετικά με τον υποθετικό λόγο, ήταν απλή σκέψη του λέγοντος, έτσι;
η β1 ηταν ο συλλογισμος της 11ης ενοτητας (ενας απο τους 2 δηλαδη) με τις 3 προκειμενες,τελος παντων... η αλλη σχετικα με τη σχεση πολης-πολιτη ναι,ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΣΑΦΗΣ,κι επρεπε να γραψεις σχεδον τα παντα...
πιστευω μια ελαστικοτητα απο τους διορθωτες θα υπαρξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george398

Νεοφερμένος

Ο george398 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Πάρα πολλά και δύσκολο άγνωστο!! Στις ερμηνευτικές όποιος κατάφερε να τα γράψει όλα και να προλάβει και το άγνωστο με τις ασκήσεις του τι να πω μπράβο!!!
Τις ερμηνευτικές τις σταματούσα στη μιαμιση σελίδα, κάνω και λίγο μικρά γράμματα. Αν προσπαθούσα να τα γράψω όλα ακόμα εκεί θα ήμουν. Έλεος δηλαδή μ αυτά που βάζουν, τα θέματα δεν ήταν καθόλου εύκολα. Ναι μεν σαφείς οι απαντήσεις αλλά αυτό δεν τα κάνει εύκολα. Ήθελε αναλύσεις όρων, ανάλυση του κειμένου, χίλια δυό. Το 3ωρο δεν έφτανε με τίποτα και κάποιοι όπως είναι φυσιολογικό δεν πρόλαβαν.
Τις ετυμολογικές πιστεύω να τις πήρατε από το το αμετάφραστο. Πάνω στο άγχος αν δεν έβλεπες τη λέξη πρωτότυπο την πατούσες άνετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Μόνο εγώ έγραφα μισή σελίδα απάντηση στις ερωτήσεις του γνωστού? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
τελικα ρε σεις ειναι πλαγιασμενος ο υποθετικος ;
αν + απαρ.:worry::worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Πάρα πολλά και δύσκολο άγνωστο!! Στις ερμηνευτικές όποιος κατάφερε να τα γράψει όλα και να προλάβει και το άγνωστο με τις ασκήσεις του τι να πω μπράβο!!!
Τις ερμηνευτικές τις σταματούσα στη μιαμιση σελίδα, κάνω και λίγο μικρά γράμματα. Αν προσπαθούσα να τα γράψω όλα ακόμα εκεί θα ήμουν. Έλεος δηλαδή μ αυτά που βάζουν, τα θέματα δεν ήταν καθόλου εύκολα. Ναι μεν σαφείς οι απαντήσεις αλλά αυτό δεν τα κάνει εύκολα. Ήθελε αναλύσεις όρων, ανάλυση του κειμένου, χίλια δυό. Το 3ωρο δεν έφτανε με τίποτα και κάποιοι όπως είναι φυσιολογικό δεν πρόλαβαν.
Τις ετυμολογικές πιστεύω να τις πήρατε από το το αμετάφραστο. Πάνω στο άγχος αν δεν έβλεπες τη λέξη πρωτότυπο την πατούσες άνετα.
θα πέσουν οι βάσεις,τι το αναλύουμε; :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
τελικα ρε σεις ειναι πλαγιασμενος ο υποθετικος ;
αν + απαρ.:worry::worry::worry::worry:

Ναι πλαγιασμένος ήταν, απλή σκέψη του λέγοντος μάλιστα. Αυτά έγραψα εγώ, χωρίς να κάνω τη μετατροπή, αφού δεν τη ζητούσε :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CLONOA

Νεοφερμένος

Ο CLONOA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εντάξει, το άγνωστο ήταν αυτό που έπρεπε να είναι κάθε χρονιά (δεν λέω ότι ήταν εύκολο).
Αν κάποιος είχε υπόψη του, το ιστορικό περιστατικό με το κόψιμο των ερμαικών στηλών από τον Αλκιβιάδη το κουτσόβγαζε. Εγώ πάντως στις τελευταίες 2-3 σειρές τα σκάτωσα.
Το γνωστό θα το χαρακτήριζα απαιτητικό αλλά η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι δεν χρειάζονταν πια να γράψεις και τόσα πολλά. Περίπου με μια σελίδα σε κάθε απάντηση πιστεύω ήσουν πλήρης (γαλλιστί> κομπλέ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Ναι πλαγιασμένος ήταν, απλή σκέψη του λέγοντος μάλιστα. Αυτά έγραψα εγώ, χωρίς να κάνω τη μετατροπή, αφού δεν τη ζητούσε :redface:

Εισαι ωραια!!!:clapup:

Και τώρα η μονη απορια ειναι με το επιλεγοντες στο τελος.Τι στο διαολο ειπαν παλι οι κατηγοροι του μεγα αλκιβιαδη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Πιο δυσκολο αγνωστο,πεθαινεις... κ νταξει πολιτικα γι καποιον διαβασμενο ηταν βατοτατα,αλλα για καποιον αλλο οχι κ ηταν κ πολλα,4 ενοτητες..πρωτη φορα τοσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Δεν εβγαιναν σε ενα 3ωρο.
Το διδαγμενο ηταν ευκολακι,απλως ηθελε να αναλυεις αρκετα.

Οταν διαβασα το αγνωστο ημουν καπως


Μαλιστα,νομιζα οτι με τρολλαρε η μεταφραση που εβγαζα,εκει με τα παιδια και τους μεθυσους απο το κρασι.Σοβαρα,διστασα να το γραψω αρχικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Δεν εβγαιναν σε ενα 3ωρο.
Το διδαγμενο ηταν ευκολακι,απλως ηθελε να αναλυεις αρκετα.

Οταν διαβασα το αγνωστο ημουν καπως


Μαλιστα,νομιζα οτι με τρολλαρε η μεταφραση που εβγαζα,εκει με τα παιδια και τους μεθυσους απο το κρασι.Σοβαρα,διστασα να το γραψω αρχικα.
ακριβώς αυτή η εικόνα όσον αφορά το άγνωστο!ΑΚΡΩΣ ΕΥΣΤΟΧΗ!

κι όμως... στα αρχαία θα γίνει χαμός στα βαθμολογικά κέντρα,είμαι σίγουρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
το παιδιας το μετεφρασα διασκεδαζοντας και το μετα οινου = υπο την επηρεια του κρασιου
το παιδιάς ( με περισπωμενη ) το ειδα πρωτη φορα, δεν ξερω για εσας.:redface:
δεν ηξερα τι σημαινει ουτε μηνυται , ουτε υπολαμβανοντες , ουτε ποσα αλλα.Εβαζα ο,τι ταιριαζε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Μου θύμιζε το άγνωστο από πλευρά δυσκολίας τη χρονιά που έδινα εγώ το 2011...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top