Facebook: Είσοδος ελεύθερη μόνο με... ταυτότητα!

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Και πάλι,το πόσο "προσωπικό" είναι ένα προφίλ στο facebook εξαρτάται από το πως το χρησιμοποιεί ο κάθε χρήστης!;)

Αν εμπίπτεις στην κατηγορία "Ο χρήστης Τραμπάκουλας βρίσκεται στην τοποθεσία WC" με σχόλιο "Να'τη κρέμεταιαιαι!" φυσικά και θα γίνεις ρόμπα στα μάτια του επίδοξου εργοδότη σου!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Και πάλι,το πόσο "προσωπικό" είναι ένα προφίλ στο facebook εξαρτάται από το πως το χρησιμοποιεί ο κάθε χρήστης!;)

Αν εμπίπτεις στην κατηγορία "Ο χρήστης Τραμπάκουλας βρίσκεται στην τοποθεσία WC" με σχόλιο "Να'τη κρέμεταιαιαι!" φυσικά και θα γίνεις ρόμπα στα μάτα του επίδοξου εργοδότη σου!:D


Δεν το καταλαβαίνω αυτό γιατί πρέπει να αφορά τον καθένα πώς διαχειρίζεται κάποιος το profil του σε ένα site που προσανατολίζεται σε προσωπικές επαφές;
Ας γράφει και για τις σεξουαλικές του προτιμήσεις τι θα πει αυτό; Δεν είναι θέμα χρήστη είναι θέμα συνόλου. Το facebook είναι αρκετά προσωπικό για να χρησιμοποιηθεί για τέτοιους σκοπούς. Κι αν αυτό δεν ισχύει για κάποιους ισχύει για τους υπόλοιπους.

Προσωπικά δε θα θελα να βγω μεθαύριο να ψάξω για δουλειά και να μου ζητήσει κάποιος το fb μου δε ξέρω για σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Aν δίνουν προσωπικά στοιχεία θα χάσουν το 90% των πελατών τους και θα στραφούν όλοι σε άλλη υπηρεσία που σίγουρα θα ξεπεταχτεί γρήγορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Τι να σου πω εγώ δεν έχω ούτε απ' το ένα ούτε απ' το άλλο. Όπως και να χει το facebook είναι αρκετά προσωπικό για να χρησιμοποιηθεί για εύρεση εργασίας. Εγώ τουλάχιστον δε θα θελα τον κάθε ενδιαφερόμενο να έχει πρόσβαση σε πληροφορίες που δε χρειαζόταν.
[/U]Ας γράφει και για τις σεξουαλικές του προτιμήσεις τι θα πει αυτό; Δεν είναι θέμα χρήστη είναι θέμα συνόλου. Το facebook είναι αρκετά προσωπικό για να χρησιμοποιηθεί για τέτοιους σκοπούς. Κι αν αυτό δεν ισχύει για κάποιους ισχύει για τους υπόλοιπους.

Προσωπικά δε θα θελα να βγω μεθαύριο να ψάξω για δουλειά και να μου ζητήσει κάποιος το fb μου δε ξέρω για σας.

Αποφάσισε,είναι για "όλους" προσωπικό ή για "κάποιους";!:P

Εγώ με βάση τον υπαινιγμό σου απάντησα ότι αν κάποιος το χρησιμοποιεί με προσοχή και διακριτικότητα δεν έχει τίποτε να ντραπεί ή να φοβηθεί!
Τώρα για τους υπόλοιπους αφενός ας πρόσεχαν που δημοσίευαν τις πομπές τους,αφετέρου όπως αντιδρούν στο facebook θα αντιδρούν και στην "κανονική" τους ζωή οπότε αν είναι ρόμπες σε αυτό θα είναι και έξω,δεν περίμεναν το facebook να γελοιοποιηθούν!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Αποφάσισε,είναι για "όλους" προσωπικό ή για "κάποιους";!:P

Εγώ με βάση τον υπαινιγμό σου απάντησα ότι αν κάποιος το χρησιμοποιεί με προσοχή και διακριτικότητα δεν έχει τίποτε να ντραπεί ή να φοβηθεί!

λολ τη δική μου γνώμη λέω πώς θες να μιλάω σε α πληθυντικό;

Να το κάνω πιο σαφές. Δε θα έπρεπε να απασχολεί κάποιον το κατά πόσο μπορεί να τον εκθέσει κάτι που προορίζεται μόνο για το στενό του περίγυρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
λολ τη δική μου γνώμη λέω πώς θες να μιλάω σε α πληθυντικό;

Να το κάνω πιο σαφές. Δε θα έπρεπε να απασχολεί κάποιον το κατά πόσο μπορεί να τον εκθέσει κάτι που προορίζεται μόνο για το στενό του περίγυρο.

Όχι απλά απ'το γενικό πας στο ειδικό και ανάποδα!

Συμφωνώ με τα bold,αλλά δεν φαίνεται να προκύπτουν αβίαστα από αυτά που έγραψες προηγουμένως!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top