Εκπαιδευτικοί: Ρόλος & Αξία

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ο' Zorgnax απο εμενα +2!
(Ετσι για να παω και κοντρα στους αλλους!:P )
Περα απο την πλακα ομως πιστευω οτι πραγματικα το εθεσες απιστευτα σωστα το θεμα και μιλησες αληθινα.:)

Ενω εμείς απλώναμε τραχανά τόση ώρα.:P

Αμάν ρε Μάριε μιλάμε 50 ώρες με το παλιράκι πετάς ένα καλά τα λέει και καθάρισες.
Μας την σακάτεψες την κουβέντα!:D 9Πλάκα κάνω φυσικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχ, ορίστε η κοινή γνώμη είναι με το μέρος μου! :P
Παιδιά, πραγματικά πολύ ωραία η κουβέντα μας και θα συνεχιστεί στο προσεχές μέλλον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχ, ορίστε η κοινή γνώμη είναι με το μέρος μου! :P
Παιδιά, πραγματικά πολύ ωραία η κουβέντα μας και θα συνεχιστεί στο προσεχές μέλλον...

Βρε προβοκάτορα μόνο ο Μάριος συμφώνησε μαζί σου!:P

Εγω και το Λενιό άπλά είπαμε μπράβο που είπες κάποια πράγματα με το όνομα σου.
Όντως κάποια άλλη στιγμή να το συνεχίσουμε ήταν ωραία κουβέντα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι είναι έτσι τα πράγματα.
'Οταν βλέπεις κάποιον (άσχετα άν είναι σωστό η όχι) να πληρώνετε για 14 μήνες και να δουλέυει 9, να δουλέυει 4-6 ώρες την ημέρα και να παίρνει 1300 ευρώ κάθε 3 και λίγο να έχει απεργία, κατάληψη (απο μαθητές αλλα και πάλι δεν δουλευει) αργίες κτλ κτλ
Και συνέχεια ζητάει περισσότερα τι πρέπει να πεις?
Μίλησε στον υπάλληλο των 600 ευρώ που σκοτώνετε 12ωρο κάθε μέρα.
Αυτή είναι η εικόνα που έχει ο κόσμος, άσχετα αν έχεται δίκιο η όχι.
Όπως και να το κάνουμε όμως κάθε 3 και λίγο οι δάσκαλοι, καθηγητές, εκπαιδευτικοί κτλ απεργία κάνουν, τι περιμένεις να κάνει η κοινή γνώμη, να το υποστηρίζει λέγοντας σας ότι έχεται δίκιο?

Και οι δυο γονεις μου ειναι καθηγητες. Και πραγματικα, εχω βαρεθει να ακουω ανθρωπους να κρινουν, χωρις να ξερουν. Ειλικρινα, πειτε μου αν θεωρειτε οτι κουραζεται το ιδιο ενας υπαλληλος γραφειου σε 1 ωρα με εναν καθηγητη που διδασκει επι μια ωρα. Ασφαλως, σε καθε τομεα υπαρχουν και οι τεμπεληδες και αδιαφοροι, αλλα οταν ενας καθηγητης θελει να ειναι σωστος και υπευθυνος, εκτος απο τις ωρες που ειναι στο σχολειο, χρειαζεται περιπου 2 ωρες διαβασμα στο σπιτι, συν επιπλεον χρονο για διορθωμα γραπτων κλπ.
Και στο κατω κατω, επειδη μιλαμε και για δημοσιο, κοιταξτε λιγο ποσα λεφτα παιρνουν οι υπαλληλοι στις εφοριες! Μη μου πειτε οτι κουραζονται πιο πολυ απο τους καθηγητες! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Και οι δυο γονεις μου ειναι καθηγητες. Και πραγματικα, εχω βαρεθει να ακουω ανθρωπους να κρινουν, χωρις να ξερουν. Ειλικρινα, πειτε μου αν θεωρειτε οτι κουραζεται το ιδιο ενας υπαλληλος γραφειου σε 1 ωρα με εναν καθηγητη που διδασκει επι μια ωρα. Ασφαλως, σε καθε τομεα υπαρχουν και οι τεμπεληδες και αδιαφοροι, αλλα οταν ενας καθηγητης θελει να ειναι σωστος και υπευθυνος, εκτος απο τις ωρες που ειναι στο σχολειο, χρειαζεται περιπου 2 ωρες διαβασμα στο σπιτι, συν επιπλεον χρονο για διορθωμα γραπτων κλπ.
Και στο κατω κατω, επειδη μιλαμε και για δημοσιο, κοιταξτε λιγο ποσα λεφτα παιρνουν οι υπαλληλοι στις εφοριες! Μη μου πειτε οτι κουραζονται πιο πολυ απο τους καθηγητες! :/:
Πες τα χρυσόστομη! Σχολιάζω τα τρία κομμάτια που έκανα bold.
1. Ας πάει κανείς να κάνει μια ώρα μάθημα κατεύθυνση σε Λύκειο και αν δεν του φύγει η μαγκιά να έρθει να με βρει να του δώσω συγχαρητήρια. Τώρα αν αυτή η ώρα θεωρείται ίδια με μία ώρα υπαλλήλου γραφείου (ξέρετε καφές, σφραγίδες, τηλέφωνα κτλ) τι να πω.
Υπάρχει άλλωστε και σχετική απόφαση του ΣτΕ που εξισώνει την μία διδακτική ώρα των καθηγητών με τρεις ώρες γραφείου. Αυτό είχε γίνει όταν οι υπόλοιποι δημόσιοι υπάλληλοι (σε γραφεία, υπουργεία κτλ) είχαν καταθέσει προσφυγή ώστε να έχουν το ίδιο ωράριο με τους καθηγητές (21 ώρες την εβδομάδα για έναν νεοδιόριστο)
2. Εννοείται! Πώς θα πας την επόμενη μέρα στο σχολείο; Τι θα τους πεις αν δεν έχεις διαβάσει; "Ο κήπος είναι ανθηρός;"
3. Ο μισθός νεοδιόριστου εφοριακού είναι 1350 ευρώ. Του εκπαιδευτικού 950. Τι να λέμε τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xmavidis

Νεοφερμένος

Ο xmavidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Ξεχνάτε όμως κάτι σημαντικό όσον αφορά τους εφοριακούς. Η θέση τους είναι τέτοια που ΠΡΕΠΕΙ να έχουν μεγαλύτερο μισθό λόγω του ότι διαχειρίζονται το δημόσιο χρήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Ένας από τους κύριους λόγους που δε γίνεται αυτό είναι ότι το κράτος, αν εξαιρέσει κανείς τα κονδύλια της Ευρωπαϊκής Ένωσης, δεν έχει από πουθενά αλλού έσοδα.
Εννοείς έσοδα συγκεκριμένα για την παιδεία;
Να σου πω εγώ από που θα μπορούσε να τα βρει.
Πριν από κανένα μήνα περίπου ο Αρχιεπίσκοπος Χριστόδουλος (βοήθειά μας) επισκέφτηκε τον πρωθυπουργό για μια συνάντηση εφ' όλης της ύλης. Ανάμεσα στα υπόλοιπα μεγάλα θέματα που συζήτησαν ήταν κι αυτό το μικρό: Ζήτησε ο Πάσης Ελλάδος να καταργηθεί ένας φόρος που πλήρωναν τα μοναστήρια προς το Ελληνικό Δημόσιο, αίτημα με το οποίο ο Πρωθυπουργούλης μας συμφώνησε εν όψει βέβαια και των δημοτικών εκλογών. Πόσο κόστισε αυτό; Δεν ξέρω ακριβώς, αλλά ρίξτε μια ματιά εδώ και πάρτε μια ιδέα.

Να λοιπόν από που να τα πάρει τα λεφτά. Να τα πάρει από τους "κουμπάρους", από τις μίζες, από τα ρουσφέτια. ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΜΙΖΕΡΙΑΣ ΠΛΕΟΝ. Έλεος! Είμαι 29 χρονών και από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου ακούω ότι δεν υπάρχουν λεφτά. Πώς γίνεται να υπάρχουν για τους απατεώνες και όχι για τους τίμιους; Πώς γίνεται να υπάρχουν για την κομπίνα και την λούφα και όχι για την παιδεία. Τα αξίζουν όλοι αυτοί τα λεφτά και δεν τα αξίζει η παιδεία;
Ως εδώ ! Ξυπνήσαμε ( ; ) πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Ξεχνάτε όμως κάτι σημαντικό όσον αφορά τους εφοριακούς. Η θέση τους είναι τέτοια που ΠΡΕΠΕΙ να έχουν μεγαλύτερο μισθό λόγω του ότι διαχειρίζονται το δημόσιο χρήμα.
Σωστό αυτό για τους εφοριακούς, αλλά κατά τη γνώμη μου, αυτό που διαχειρίζονται οι δάσκαλοι και οι καθηγητές είναι τουλάχιστον το ίδιο σημαντικό με το δημόσιο χρήμα.
Χωρίς να είναι κάποιος από τους δικούς μου εκπαιδευτικός, χωρίς δηλαδή να ξέρω από πρώτο χέρι για οικονομικές δυσκολίες σχετικά με το μισθό των εκπαιδευτικών, όταν ακούω υπουργό παιδείας να λέει ότι δεν υπάρχουν άλλα λεφτά για την παιδεία, λες και έδινε μέχρι τώρα με το τσουβάλι, το θεωρώ, το λιγότερο, προκλητικό.Όταν λέει ότι έκανε τόσες προσλήψεις δασκάλων και το παρουσιάζει σα να τους έκανε χάρη, ε ας άφηνε τα σχολεία χωρίς δασκάλους.
Συμφωνώ με τον O'Zorgnax, ότι φτάνει πια με τη μιζέρια.Δε μπορώ να καταλάβω πώς τόσα χρόνια υπάρχουν λεφτά για διάφορα άλλα εκτός από την παιδεία και την υγεία.
Ας πάρουμε ένα f 16 λιγότερο βρε αδερφέ, δεν έγινε και τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ξεχνάτε όμως κάτι σημαντικό όσον αφορά τους εφοριακούς. Η θέση τους είναι τέτοια που ΠΡΕΠΕΙ να έχουν μεγαλύτερο μισθό λόγω του ότι διαχειρίζονται το δημόσιο χρήμα.
Εγω νομιζω οτι αυτος που θα κλεψει, θα κλεψει ειτε παιρνει 1000 ευρω ειτε 3000 ειτε 50.000 το μηνα. Εκτος βεβαια αν πειναει, που και παλι αμφιβαλλω για το αν ενας ανθρωπος με αρχες θα εκλεβε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Κι εδω ειναι αυτοί που με το ζόρι προσπαθούν και έχουν καταφέρει να μου επιβληθούν και έχουν την τιμή να λέγονται «καθηγητές». Δεν μπορω αλλο, πραγματικά οι αξιολογοι καθηγητές εδω περα είναι μετρημενοι στα δαχτυλα!
Ζητούν την προσοχή σου τρομοκρατώντας σε, φωνάζοντας, βάζοντας ωριαίες. Κάνουν ένα μάθημα που αν ποτέ μπορούσαν να παρακολουθήσουν από μια μεριά θα βαρούσαν κι αυτοί ένεση και στο τέλος νευριάζουν γιατί δε δίνεις δεκάρα για το άθλιο μάθημά τους! Νευριάζουν που χασμουριέσαι, που κοιτάς σαν καρφί στον τοίχο, που δεν ξέρεις την απάντηση, που δε συμμετέχεις. Σε κοιτούν μνησίκακα, υποτιμητικά και τελικά σου χτυπάνε ένα 13 έτσι... για να συμμορφωθείς. Για εκδίκηση. Για δικιά τους ικανοποίηση. Για να σου δείξουν ποιος είναι ο master εδώ μέσα.
Μπαίνουν μέσα με μια μούρη μέχρι κάτω απαιτώντας από σένα να είσαι ευδιάθετος και να τους ανεχεσαι. Σου λένε πως θέλουν να συζητήσουν μαζί σου και να ακούσουν τη γνώμη σου και μόλις αρχίσεις να λες κάτι αρχίζουν τα δικά τους... «Τι ιδέες είναι αυτές που έχει η σημερινή γενιά... δεν είναι όπως τα λες παιδί μου... ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ...».
Σώπα ρε σωστέ! Σοβαρά; Και δηλαδή ΕΣΥ τα λες καλά και ΕΓΩ τα λεω λαθος; Και τι κατάφερες με τα σωστά σου; Τι καλύτερο έκανες από μένα που είμαι όλη ένα λάθος; Θα σου πω εγώ τι εκανες: κατάφερες να μπαίνεις στην ίδια τάξη επί 17 χρόνια, να κάνεις το ίδιο μάθημα επί 17 χρόνια, να σε μισούν παιδιά επί 17 χρόνια, να σε κοροϊδεύουν παιδιά επί 17 χρόνια και να σε αποφεύγουν οι μαθητές σου στον δρόμο επί 17 χρόνια.
Και να τι ΔΕΝ κατάφερες: Να μάθεις αρχαια σε παιδιά, να σ’ αγαπήσουν παιδιά, να σε θαυμάσουν παιδιά, να θελήσουν μια μέρα να γίνουν σαν κι εσένα, να εμπνεύσεις παιδιά... ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ, ΝΑ ΔΙΑΦΕΡΕΙΣ!!!
Με παιδιά δουλεύεις, όχι με στρατιωτάκια. Τι ωραία που θα ήταν... Να έμπαιναν οι καθηγητές μες στην τάξη με ένα χαμόγελο αντί για την παγωμένη «καλημέρα» που μας λένε! Να μας δίνανε ερεθίσματα αντί για εργασίες (που πρέπει να απαντηθούν με αντιγραφή του κειμένου). Να καθόντουσαν και συζητούσαμε τι είναι αυτό που θα θέλαμε να αλλάξει, από το να κάθονται και να κοιτούν το ρολόι τους για το πότε θα χτυπήσει το κουδούνι. Να τους απασχολούσαν κι εκείνους οι προβληματισμοί μας και να αφιέρωναν χρόνο σ’ αυτό. Κι όχι να αγχώνονται για το αν θα βρουν μέρα για το διαγώνισμα και αν θα προλάβουν να βγάλουν την ύλη πριν τα Χριστούγεννα. Αυτό είναι σχολείο; Γιατί αυτό στον κόσμο μου λέγεται αγγαρεία! Δεν περιμενω συγκεκριμενες απαντησεις, απλά μπήκα λίγο να ξεσπάσω... Λεω την δικια μου γνωμη, ανεξαρτητα αν ισχυει η οχι. Μπορει και να μην ισχυει. Εγω αυτα πιστευω και απλά θελω να τα μοιραστω. Κραξτε ελευθερα

Σημείωση από την ΟΔ: Τα μηνύματα 30-70 προήλθαν από συγχώνευση θέματος με τίτλο: "Ξέσπασμα για τους καθηγητές!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Αυτα στον καθηγητη σου τα εχεις πει;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Ζητούν την προσοχή σου τρομοκρατώντας σε, φωνάζοντας, βάζοντας ωριαίες. Νευριάζουν που χασμουριέσαι, που κοιτάς σαν καρφί στον τοίχο, που δεν ξέρεις την απάντηση, που δε συμμετέχεις. Σε κοιτούν μνησίκακα, υποτιμητικά και τελικά σου χτυπάνε ένα 13 έτσι... για να συμμορφωθείς. Για εκδίκηση. Για δικιά τους ικανοποίηση . Για να σου δείξουν ποιος είναι ο master εδώ μέσα.
Μπαίνουν μέσα με μια μούρη μέχρι κάτω απαιτώντας από σένα να είσαι ευδιάθετος και να τους ανεχεσαι. Σου λένε πως θέλουν να συζητήσουν μαζί σου και να ακούσουν τη γνώμη σου και μόλις αρχίσεις να λες κάτι αρχίζουν τα δικά τους... «Τι ιδέες είναι αυτές που έχει η σημερινή γενιά... δεν είναι όπως τα λες παιδί μου... ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ...».


Κι όχι να αγχώνονται για το αν θα βρουν μέρα για το διαγώνισμα και αν θα προλάβουν να βγάλουν την ύλη πριν τα Χριστούγεννα. Αυτό είναι σχολείο; Γιατί αυτό στον κόσμο μου λέγεται αγγαρεία! Δεν περιμενω συγκεκριμενες απαντησεις, απλά μπήκα λίγο να ξεσπάσω... Κραξτε ελευθερα

Χμ ας πω και εγώ τη γνώμη μου.Καταρχάς μη συγκρίνεις τα προβλήματα τα δικά σου(του καθημερινού παιδιού) με αυτά του καθηγητή.Όπως και να το κάνουμε πιο καλή διάθεση έχει ο νέος καθώς δεν αγχώνεται για τα έξοδα για τη δουλειά κλπ κλπ.Οπότε φυσιολογικό είναι να θέλουν να σας βλέπουν ευδιάθετους και όχι με τη μούρη μέχρι κάτω.

Επίσης είναι υποχρεωμένοι να βγάλουν την ύλη.Για αυτό το λόγο έχουν ένα πλάνο με βάση το οποίο δουλεύουν.Ωστόσο όπως ξέρεις και εσύ πολλά μαθήματα χάνονται με αποτέλεσμα να μένουν πίσω στην ύλη.Αυτό μπορεί να φέρει κάλλιστα το άγχος στους καθηγητές,κάνοντας τους να νοιάζονται(κυρίως) για το πως θα τη βγάλουν.Μη ξεχνάς επίσης ότι υπάρχουν αρκετοί καθηγητές που κάνουν ένα χ μάθημα.Έτσι αν ο 1 από τους 5 είναι πολύ πίσω φυσικό είναι να θέλει να φτάσει τους άλλους 4

Τέλος οι περισσότεροι καθηγητές δεν είναι όπως τους παρουσιάζεις.Μπορεί αρκετοί να μην είναι καλοί σε αυτό που κάνουν αλλά σε καμία περίπτωση δεν συμπεριφέρονται έτσι.Οπότε καλό θα είναι να μην υπερβάλλεις και να μην γενικεύεις.

Τέλος σε μια τάξη όσο και να μη το παραδεχόμαστε φταίνε και σε μεγάλο βαθμό οι μαθητές(με εξαιρέσεις πάντα).Αλλά κατά ένα παράξενο λόγο δε βλέπω να αντιδράει κανένας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Την καταλαβαίνω λίγο ρε παιδιά:P Εμάς τουλάχιστον στο σχολείο μας 2 καθηγητές είναι καλοί, 2-3 παλεύονται και οι υπόλοιποι είναι πάρε τον έναν και βάρα τον άλλον. Έχω σιχαθεί πολλά μαθήματα εξαιτίας καθηγητών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
οι περισσότεροι καθηγητές δεν είναι όπως τους παρουσιάζεις.Μπορεί αρκετοί να μην είναι καλοί σε αυτό που κάνουν αλλά σε καμία περίπτωση δεν συμπεριφέρονται έτσι.Οπότε καλό θα είναι να μην υπερβάλλεις και να μην γενικεύεις.

Δεν είπα ότι όλοι είναι ετσι, ανεφερα πολύ αξιολογους καθηγητεςοι οποιοι όμως είναι μετρημενοι. Δεν υπερβαλλω, αυτα ολα τα λεω απο εμπειριες μου μεσα στην ταξη και παρολο που ειμαι λιγα χρονια στην δευτεροβαθμια, ακουω και απο παρα πολλά άλλα παιδιά τις ίδιες απόψεις με εμενα. Καθε μερα σκεφτομαι αυτα τα πραγματα, απλά τωρα τελευταια εχει ξεχειλισει λίγο το ποτήρι και μπήκα να ξεσπάσω. Όσο κι αν δεν το περίμενα ένιωσα πολύ καλύτερα! Γιαυτό ούτε υπερβάλλω, ούτε γενικεύω. Σαφως υπαρχουν και εξαιρετικοι καθηγητες, που όμως δεν αποτελούν τον κανονα αλλά την εξαίρεση. :worry::worry::worry:

Αυτα στον καθηγητη σου τα εχεις πει;;;

Μπορεί να είμαι εκνευρισμενη, τρελη όμως δεν είμαι σίγουρα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fleria

Νεοφερμένος

Η Fleria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γι'αυτό αντιδρούν στην αξιολόγηση, διότι πολλοί απάυτούς έχουν μάθει να είναι μέτριοι ή κακοί χωρίς καμμία συνέπεια :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Fleria συμφωνω, και βλέπω ότι αυτο είναι το πρώτο σου μήνυμα ε? Καλωσόρισες στην παρέα μας λοιπον!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Fleria

Νεοφερμένος

Η Fleria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ πολύ :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Περιμένω πότε επιτέλους θα μπει η αξιολόγηση καθηγητών,ελπίζω φέτος που είναι η τελευταία μου χρονιά ως μαθητής,να προλάβω.Έχω να μοιράσω μονάδες..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Οι φιλόλογοι είναι όντως σπαστικοί,σου βάζουν 20 ασκήσεις και μετάφραση κάθε μέρα και αν δεν κάνεις κάτι σου συμπεριφέρονται σαν σκουπίδι.
Δεν θέλω να μάθω αρχαία κύριε θα γίνω στρίπερ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Περιμένω πότε επιτέλους θα μπει η αξιολόγηση καθηγητών,ελπίζω φέτος που είναι η τελευταία μου χρονιά ως μαθητής,να προλάβω.Έχω να μοιράσω μονάδες..:redface:

Τι εννοεις, να αξιολογουν οι μαθητες τους καθηγητες επισημα? Απο πότε γινεται αυτο???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top