Ιστορία - Πώς σας φαίνεται ως μάθημα; Βατό ή δύσκολο;

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Θα είμαι ειλικρινής. Ενώ θα διαβάζετε την ιστορία της Β Γυμνασίου φτάνετε στον πολιτισμό των Αράβων και των Ινδών, περνάτε και πιο πριν την Υπατία χωρίς κανένα σχολείο και αφιερώνει σελίδες πάνω στην βυζαντινή τέχνη που δεν έχει καμία αναλογία... Έτσι μια μέρα αποφάσισα να κάνω μια εργασία για τους Άραβες και Ινδούς μαθηματικούς και το ευχαριστήθηκα και την έκανα και παρουσίαση μες την τάξη... Απλά προτιμώ την Ιστορία των Μαθηματικών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_rouli

Νεοφερμένος

Η maria_rouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
το βιβλιο ετσι κι ετσι!η καθηγητρια ομως μας τα εξηγει πολυ αναλυτικα και τα καταλαβαινουμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εμμμ...καλα τωρα το βιβλιο δεν ειναι και οτι καλυτερο...σε ορισμενα ειναι καλο, σε μερικα αλλα ομως οχι....η καθηγητρια μας ειναι σχετικα καλη παντως,οποτε κατι γινεται....(αν και στο διαγωνισμα πηρα 18.5!:()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Αίσχος.
Βασικά ποτέ δεν μου άρεσε η Ιστορία αλλά της Β' είναι χάλια.Ποτέ δεν κατάλαβα τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Εμένα δεν με δυσκόλεψε ακόμα η Ιστορία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εμμμ...καλα τωρα το βιβλιο δεν ειναι και οτι καλυτερο...σε ορισμενα ειναι καλο, σε μερικα αλλα ομως οχι....η καθηγητρια μας ειναι σχετικα καλη παντως,οποτε κατι γινεται....(αν και στο διαγωνισμα πηρα 18.5!:()
πω πω πως αντεξες?εγω θα χα αυτοκτονησει!






















































ξυπνηστε ρε!η ζωη ειναι αλλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilint_ntara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Προς το παρόν εύκολη...
Ευτυχώς που έχω τον αδερφό μου που πάει 5η τάξη Δημοτικού (μαθαίνουμε σχεδόν τα ίδια) και μου μένουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Μέτρια....πολύ μέτρια..
-----------------------------------------
Προς το παρόν εύκολη...
Ευτυχώς που έχω τον αδερφό μου που πάει 5η τάξη Δημοτικού (μαθαίνουμε σχεδόν τα ίδια) και μου μένουν :)
Έλεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@r@ki

Δραστήριο μέλος

Η M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
Προς το παρόν εύκολη...
Ευτυχώς που έχω τον αδερφό μου που πάει 5η τάξη Δημοτικού (μαθαίνουμε σχεδόν τα ίδια) και μου μένουν :)



Αχ ναι, και εμένα η αδερφή μου μαθαίνει αυτά που είχε η πεσρινή μας ιστορία.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
πολύ βαρετή αλλά από της πρώτης είναι καλύτερη.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πολυ καλυτερη απο εκεινη της πρωτης! Εχουμε πολυ καλη καθηγητρια φετος! Δεν εχω κανενα προβλημα! Ωραια ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Η μόνη λύση για την ιστορία της β είναι, δυστυχώς, παπαγαλία

Ακριβως. Εχει τόσο δυσκολο και προχωρημένο λεξιλογιο που η μονη λυση ειναι παπαγαλια! Και μετα σε ρωτανε και ''μα γιατι δεν τα καταλαβαινεις, είναι τόσο ευκολα''... Ευτυχως η καθηγητρια μας μας δινει δικια της φωτοτυπια και διαβαζω απο εκει.. Αλλιως παπαγαλία όλα! Είναι απαραδεκτο αυτο κατα την γνωμη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ακριβως. Εχει τόσο δυσκολο και προχωρημένο λεξιλογιο που η μονη λυση ειναι παπαγαλια! Και μετα σε ρωτανε και ''μα γιατι δεν τα καταλαβαινεις, είναι τόσο ευκολα''... Ευτυχως η καθηγητρια μας μας δινει δικια της φωτοτυπια και διαβαζω απο εκει.. Αλλιως παπαγαλία όλα! Είναι απαραδεκτο αυτο κατα την γνωμη μου

Δεν διαβαζετε μια μια την παραγραφο και αναλυεται τις αγνωστες λεξεις μετα υπογραμμιζετε τα βασικα;:hmm: εμμ... εμεις ετσι κανουμε και τα απλοποιουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top