Γαλλική Φιλολογία στη Γαλλία

Danai_clio

Νεοφερμένος

Η Danai_clio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
θα ξεκινησω με την προσωπικη μου ιστορια....
Ειμαι φοιτητρια στη γαλλικη φιλολογια και σκεφτομαι να παω γαλλια για να σπουδασω το αντιστοιχο πτυχιο<<License>>.Αν μου αναγνωρισουν καποια μαθηματα απο αυτα που εχω περασει εχει καλλος..αλλιως απο την αρχη.. αν και ειναι μονο 4 το εξαμηνο!!!!!!!!

Το θεμα ειναι εχει σκεφτει να κανει κανεις κατι αντιστοιχο..? αν ναι....ας μας ενημερωσει..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angy123

Νεοφερμένος

Η angy123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
κι εγώ σκέφτομαι μήπως βγάλω δεύτερη σχολή στη γαλλία, αλλά δεν ξέρω τι παίζει και με τα μεταπτυχιακά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.

angy123

Νεοφερμένος

Η angy123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αφού (θα) έχουμε ήδη ένα πτυχίο, γιατί να μην συνεχήσουμε με κάτι παραπάνω, όπως ένα μεταπτυχιακό, αντί να κάνουμε άλλα τρία χρόνια προπτυχιακό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,375 μηνύματα.
θα ξεκινησω με την προσωπικη μου ιστορια....
Ειμαι φοιτητρια στη γαλλικη φιλολογια και σκεφτομαι να παω γαλλια για να σπουδασω το αντιστοιχο πτυχιο<<License>>.Αν μου αναγνωρισουν καποια μαθηματα απο αυτα που εχω περασει εχει καλλος..αλλιως απο την αρχη.. αν και ειναι μονο 4 το εξαμηνο!!!!!!!!

Το θεμα ειναι εχει σκεφτει να κανει κανεις κατι αντιστοιχο..? αν ναι....ας μας ενημερωσει..........


Γιατί δε τελειώνεις εδώ και να πας μετά για μεταπτυχιακό έξω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Αφού (θα) έχουμε ήδη ένα πτυχίο, γιατί να μην συνεχήσουμε με κάτι παραπάνω, όπως ένα μεταπτυχιακό, αντί να κάνουμε άλλα τρία χρόνια προπτυχιακό;
Δεν είναι μεγάλη η διαφορά. Τρία χρόνια το License, δύο το Master. Μολονότι προτιμότερη η περισσότερη εξειδίκευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Πήγε στα 3 έτη η Γαλλία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Πήγε στα 3 έτη η Γαλλία;
5 έτη μαζί με μεταπτυχιακό. Εξαιρέσεις: Ιατρική, Οδοντιατρική, Φαρμακευτική, Μαιευτική, Κτηνιατική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Μάλιστα. Πώς αλλάζουν τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Διαφωνώ με την αγγλοσαξονοποίηση. Όμως αυτοί ξέρουν καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Αχ, δε σε πιάνω. :(
Εννοείς ότι ο Ηράκλειτος δεν το είχε πει έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Καμία σχέση.
Απλώς οι πουρκουάδες ζήλεψαν την επιτυχία των Αγγλοσαξόνων κι έσπευσαν να τους μιμηθούν. Το αν θα τους βγει σε καλό, οψόμεθα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Καμία σχέση.
Απλώς οι πουρκουάδες ζήλεψαν την επιτυχία των Αγγλοσαξόνων κι έσπευσαν να τους μιμηθούν. Το αν θα τους βγει σε καλό, οψόμεθα.
Από τότε που άρχισα να ψάχνομαι περισσότερο για τη ζωή στη Γαλλία, έτσι έχει το εκεί εκπαιδευτικό σύστημα. Δε γνωρίζω πότε έγινε η μεταρρύθμιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
4 χρόνια θυμάμαι. Όμως δεν είμαι βέβαιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
5 έτη μαζί με μεταπτυχιακό. Εξαιρέσεις: Ιατρική, Οδοντιατρική, Φαρμακευτική, Μαιευτική, Κτηνιατική.

Επιστημονικες δημοσιευσεις στην ιατρικη μονο στα αγγλικα και στα γαλλικα γινονται πια. Αυτο μου ειπε φιλος που σπουδασε ιατρικη και κανει μεταπτυχιακο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top