Απορίες για κατατακτήριες

ΠΙΟΥ

Νεοφερμένος

Ο ΠΙΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Πως τα πάτε με το διάβασμα?βγάλατε την ύλη?έχετε άγχος?εγω δουλεύω και δεν προλαβαίνω να διαβάσω καλά...
και έχω πολύ άγχος!
για ποια σχολή ενδιαφέρεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LIAGAN

Νεοφερμένος

Η LIAGAN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Για το Οικονομικό πανεπιστήμιο,μου φαίνονται πολλά και δύσκολα ειδικά τα μαθηματικά:confused:
εσύ δίνεις κατατακτήριες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΙΟΥ

Νεοφερμένος

Ο ΠΙΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Για το Οικονομικό πανεπιστήμιο,μου φαίνονται πολλά και δύσκολα ειδικά τα μαθηματικά:confused:
εσύ δίνεις κατατακτήριες?

Οχι δίνει ο αδελφός μου για οδοντιατρική και διαβαζει μέρα νυχτα απλώς να ξέρεις οι κατατακτήριοι δε δικαιούνται πάσο και βιβλία και ίσως για αυτο τον λόγο φέτος να έχουμε λιγότερο ανταγωνισμό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LIAGAN

Νεοφερμένος

Η LIAGAN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ναι,έμαθα γιαυτά αφού αποφάσισα να δώσω,δεν πειράζει όμως..Όσο για τα άτομα που θα δώσουν έχω κι εγω μια εντύπωση ότι δεν θα είναι
πάρα πολλά,όποιος πιάσει τη βάση και λίγο πιο πάνω θα περάσει,εξαρτάται βέβαια και τη σχολή που δίνει ο καθένας.Εύχομαι σε όλους καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Με κατατακτήριες μπαίνεις στο 2ο έτος ή στο 3ο?
Ισχύει ότι αν υπάρχουν αρκετά κοινά μαθήματα στις δυο σχολές μπαίνεις κατευθείαν στο 3ο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Με κατατακτήριες μπαίνεις στο 2ο έτος ή στο 3ο?
Ισχύει ότι αν υπάρχουν αρκετά κοινά μαθήματα στις δυο σχολές μπαίνεις κατευθείαν στο 3ο?
Αναλογα τι σχολη εχεις τελειωσει και για ποιο τμημα θα δωσεις κατατακτηριες...
Αν εχεις πολλα κοινα μαθηματα μπαινεις στο 3ο εξαμηνο και σε λιγες περιπτωσεις στο 5ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Αναλογα τι σχολη εχεις τελειωσει και για ποιο τμημα θα δωσεις κατατακτηριες...
Αν εχεις πολλα κοινα μαθηματα μπαινεις στο 3ο εξαμηνο και σε λιγες περιπτωσεις στο 5ο

Απο παιδαγωγικο προσχολικης σε ψυχολογια. Εχει πολλά μαθήματα ψυχολογίας.:)
5ο???Μακαριιι...
Απλα η ολη διαδικασια φαινεται δυσκολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Απο παιδαγωγικο προσχολικης σε ψυχολογια. Εχει πολλά μαθήματα ψυχολογίας.:)
5ο???Μακαριιι...
Απλα η ολη διαδικασια φαινεται δυσκολη...
Στο πρωτο εξαμηνο θα μπεις :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Στο πρωτο εξαμηνο θα μπεις :/:
Σιγουρα δεν ειναι στο πρωτο .Απο δευτερο ετος μπαινεις. Απλα δεν ξερω αν γινεται να μπεις σε ποιο προχωρημενο εξαμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Σιγουρα δεν ειναι στο πρωτο .Απο δευτερο ετος μπαινεις. Απλα δεν ξερω αν γινεται να μπεις σε ποιο προχωρημενο εξαμηνο.
https://www.psy.auth.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=2074&Itemid=1
κατεβασε την προκηρυξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisosfp

Νεοφερμένος

Ο mixalisosfp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γεια σε όλους!Έψαξα αρκετά site και το μόνο κατάλληλο και αξιόπιστο ήταν αυτό προκειμένου να το δούν όσο περισσότερα άτομα ενδιαφέρονται να δώσουν κατατακτήριες στο Πανεπιστήμιο Κρήτης και συγκεκριμένα στη Φιλοσοφική Σχολή στο τμήμα Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών. Λοιπόν, έδωσα φέτος κατατακτήριες για πρώτη φορά και πέρασα!!!! Τα θέματα που μας έβαλαν ήταν τα εξής: Θα σας πω και τα τρία θέματα και στη συνέχεια ποιό επιλέχθηκε ύστερα απο κλήρωση. Θεματα 2012:
Στο μάθημα της Κοινωνιολογίας: 1) Η ανάλυση του καταμερισμού της εργασίας από τον Ντυρκαίμ, 2) Η κοινωνικοοικονομική ανάλυση από τον Καρλ Μαρξ και 3) Η θρησκευτική ανάλυση απο τον Βέμπερ. Επιλέχθηκε το πρώτο θέμα.
Στο μάθημα της Ψυχολογίας: 1) Η ανάλυση της δομής της προσωπικότητας και οι μηχανισμοί άμυνας του Εγώ από τον Φρόυντ, 2) Τα στάδια της γνωστικής ανάπτυξης του Piaget και 3) Μπορούμε να εμπιστευτούμε τα στερεότυπα και γιατί; Επιλέχθηκε το πρώτο θέμα.
Τέλος, στο μάθημα της Φιλοσοφίας: 1) Ποιόν θεωρεί ευδαίμονα ο Αριστοτέλης και γιατί; 2) Η διαδικασία που ακολουθεί ο Καρτέσιος προκειμένου να βρεί μια σίγουρη γνώση μέσω της αμφισβήτησης. (εν ολίγοις η γνωσιοθεωρια του) και 3) Η διαφορά της πεποίθησης και της γνώμης από τον Λοκ. Επιλέχθηκε το πρώτο θέμα.
Μια συμβουλή απλά να σας δώσω μην δώσετε βάση στην βιβλιογραφία που σας προτείνει το τμήμα καθώς εγω που δεν βρήκα τα βιβλία τα συγκεκριμένα διάβασα απο αλλού και έτσι κάλυψα την ύλη και όμως πέρασα.Το θέμα δεν είναι να βρείς τα συγκεκριμένα βιβλία αλλά να καλύψεις την ύλη με όποια βιβλία εσύ επιλέξεις. Καλή επιτυχία σε όλους και ελπίζω να σας βοήθησα!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

black_mamba1985

Νεοφερμένος

Η black_mamba1985 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά καλημέρα!
Κάπου είχα διαβάσει αλλά δε ξέρω αν ισχύει και θελω να μου πείτε. Αν κάποιος απο ΑΕΙ δεν είναι στους 4-5 των ΑΕΙ που περνάνε αλλά έχει γράψει πάνω από τον τελευταίο εισακτέο των ΤΕΙ είναι αναγκασμένοι να τον δεχτούν και αυτόν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα!
Κάπου είχα διαβάσει αλλά δε ξέρω αν ισχύει και θελω να μου πείτε. Αν κάποιος απο ΑΕΙ δεν είναι στους 4-5 των ΑΕΙ που περνάνε αλλά έχει γράψει πάνω από τον τελευταίο εισακτέο των ΤΕΙ είναι αναγκασμένοι να τον δεχτούν και αυτόν;

Ναι, αν δεν καλυφθούν οι θέσεις από τη μία κατηγορία (Πανεπιστήμια ή ΤΕΙ) τότε οι θέσεις της κατηγορίας αυτής που έμειναν κενές διατίθενται στους υποψηφίους της άλλης κατηγορίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drak94

Νεοφερμένος

Ο drak94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα ηθελα να ρωτησω επειδη ειμαι προπτυχιακος φοιτητης εαν μπορω να δωσω κατατακτηριες για την ασοεε...ξερω οτι ειναι υπερβολικα δυσκολα τα θεματα!!!
Ευχαριστω!!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Καλησπερα ηθελα να ρωτησω επειδη ειμαι προπτυχιακος φοιτητης εαν μπορω να δωσω κατατακτηριες για την ασοεε...ξερω οτι ειναι υπερβολικα δυσκολα τα θεματα!!!
Ευχαριστω!!!:):)

δεν ειναι υπερβολικα δυσκολα
στ τμημα μου, δινεις του πρωτου εξαμηνου νομιζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Καλησπερα ηθελα να ρωτησω επειδη ειμαι προπτυχιακος φοιτητης εαν μπορω να δωσω κατατακτηριες για την ασοεε...ξερω οτι ειναι υπερβολικα δυσκολα τα θεματα!!!
Ευχαριστω!!!:):)

δεν ειναι υπερβολικα δυσκολα
στ τμημα μου, δινεις του πρωτου εξαμηνου νομιζω :P

Ναι ρε, άνετα γράφεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Παιδιά δεν έχω καταλάβει κάτι τι είναι οι κατατακτήριες? Σας ρωτάω γιατί του χρόνου θα δώσω πανελλήνιες και θέλω να περάσω στην σχολή υπαξιωματικών διοικητικής αεροπορίας (ΣΥΔ) και να πάρω την ειδικότητα του στρατολόγου. Ωστόσο το όνειρο μου είναι να σπουδάσω νομική. Όμως επειδή είμαι στην τεχνολογική κατεύθυνση(επειδή δεν είμαι τόσο καλός στα αρχαία) έχω ακούσει ότι μπορώ να μπω στη νομική μέσω των κατατακτήριων. Ισχύει όμως αυτό αν γνωρίζει κανείς κάτι περί του θέματος ας μου απαντήσει σύντομα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top