Τα πάντα για τις Ακαδημαϊκές Ταυτότητες / Φοιτητικά Πάσο

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε περίπου πόσο καιρό κάνει για να βγει το πάσο; Την αίτηση την έκανα την Δευτέρα...
Περίπου 2 μέρες μετά την έγκριση της αίτησης από τη γραμματεία έρχεται το sms.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εγώ έκανα την τρίτη την αίτηση και ακόμη το sms δεν το πήρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Εχω καποιες αποριες...
1)Μονιμη κατοικια βαζουμε εκει που μενουν οι γονεις μας και μεις μεχρι τον αυγουστο,ή το σπιτι που νοικιαζει ο πρωτοετης?
2)πρεπει να βαλουμε οπωσδηποτε την ιδια φωτο που εχουμε σε ολα τα αλλα δημοσια εγγραφα??(τριπτυχο κτλπ) ή μπορουμε να βαλουμε και διαφορετικη?
3)το ανοιχτο καφε θεωρειται ουδετερο φοντο?:worry:
4)οταν συναινεις να γινεις δωρητης οργανων,ποτε(ηλικιακα)και ποια οργανα μπορεις να δωρησεις...?
και τελος...πηγα να μπω πριν και μου βγαζει αυτο στην υποβολη αιτησης:

CAS is Unavailable
There was an error trying to complete your request. Please notify your support desk or try again.

τι σημαινει αυτο ωρε?
1)Εγώ έβαλα εκεί που είμαι δημότης,ουσιαστικά αυτό σημαίνει μόνιμη κατοικία.Ένας φίλος έβαλε εκεί που νοικιάζει.Δεν νομίζω ότι είναι σημαντικό γενικά.
2)Ότι θες.
3)Πρέπει να φαίνεσαι καθαρά.Εγώ για να μη ψάχνομαι σκάναρα τις φωτογραφίες που μου είχαν βγάλει πέρσυ όταν πήγα για εγγραφή και είμαι τζιτζι:P
4)Λογικά όποια όργανα σου κάνουν.Ξες αν πάθεις κάτι και σου πάρουν τα όργανα βλέπουν τι είναι καλό και τι όχι και αναλόγως πράττουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
ναι ρε μαν ευχαριστω για τις ινφο,αλλα συνεχιζει να μου βγαζει αυτο το κειμενακι στην πιστοποιηση χρηστων:

CAS is Unavailable

There was an error trying to complete your request. Please notify your support desk or try again.

γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω(εστω προγραμματιστης)????
δεν μπορω να μπω να συμπληρωσω την αιτηση για την ταυτοτητα...
Η αληθεια ειναι οτι την πρωτη φορα που μπηκα,το κλεισα βιαστικα χωρις να πατησω αποσυνδεση...
μηπως πρεπει να παω σε ιντερνετ καφε μηπως και στο λαπτοπ μου εχουν κατοχυρωθει οι κωδικοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

refresh

Νεοφερμένος

Η refresh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
ναι ρε μαν ευχαριστω για τις ινφο,αλλα συνεχιζει να μου βγαζει αυτο το κειμενακι στην πιστοποιηση χρηστων:

CAS is Unavailable

There was an error trying to complete your request. Please notify your support desk or try again.

γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω(εστω προγραμματιστης)????
δεν μπορω να μπω να συμπληρωσω την αιτηση για την ταυτοτητα...
Η αληθεια ειναι οτι την πρωτη φορα που μπηκα,το κλεισα βιαστικα χωρις να πατησω αποσυνδεση...
μηπως πρεπει να παω σε ιντερνετ καφε μηπως και στο λαπτοπ μου εχουν κατοχυρωθει οι κωδικοι?

Εισαι πρωτοετης ; Γιατι και μενα το ιδιο μου βγάζει σημερα! Ή κατι έχει παθει το συστημα ή τους πρωτοετής θα ξεκινησουν να τους δεχεται το συστημα απο 1/10( καπου πηρε το ματι μου ενα σχετικο δελτιο ύπου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Εισαι πρωτοετης ; Γιατι και μενα το ιδιο μου βγάζει σημερα! Ή κατι έχει παθει το συστημα ή τους πρωτοετής θα ξεκινησουν να τους δεχεται το συστημα απο 1/10( καπου πηρε το ματι μου ενα σχετικο δελτιο ύπου)

ναι πρωτοετης ειμαι φιλε,αλλα το θεμα ειναι οτι την πρωτη φορα(26/09) μπηκα κανονικοτατα!τωρα δεν μπορω να μπω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

refresh

Νεοφερμένος

Η refresh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
ναι πρωτοετης ειμαι φιλε,αλλα το θεμα ειναι οτι την πρωτη φορα(26/09) μπηκα κανονικοτατα!τωρα δεν μπορω να μπω...

Χαχαχα! Κοπέλα είμαι ! Άρα κάποιο πρόβλημα έχει το σύστημα σήμερα! Και γω το βαλα 20 φορες σημερα και δε με βάζει ! Ας μας πει και καποιος άλλος αν μπόρεσε σημερα να μπει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Χαχαχα! Κοπέλα είμαι ! Άρα κάποιο πρόβλημα έχει το σύστημα σήμερα! Και γω το βαλα 20 φορες σημερα και δε με βάζει ! Ας μας πει και καποιος άλλος αν μπόρεσε σημερα να μπει!

συγνωμη για την αλλαγη φυλου!λαθος κεκτημενης ταχυτητας!:)εγω παντως θα παρω τηλεφωνο στη γραμματεια του τμηματος μου τη δευτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
εμ, στο κενο για μονιμη κατοικια ξερει κανεις εαν οσοι φοιτητες προερχονται απο αλλη πολη ποια διευθυνση βαζουν; (λεω να μην διαβασω τις 50 σελιδες του θεματος μηπως υπαρχει η απαντηση :S ) περυσι ειχα βαλει στον τοπο φοιτησης:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
εμ, στο κενο για μονιμη κατοικια ξερει κανεις εαν οσοι φοιτητες προερχονται απο αλλη πολη ποια διευθυνση βαζουν; (λεω να μην διαβασω τις 50 σελιδες του θεματος μηπως υπαρχει η απαντηση :S ) περυσι ειχα βαλει στον τοπο φοιτησης:hmm:
Θα βάλεις τη διεύθυνση της πόλης από την οποία ήρθες και μένουν μόνιμα οι γονείς σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
και ολο περιμενεωωωω να φανεις!!!! οπως λεει το ασμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Θα βάλεις τη διεύθυνση της πόλης από την οποία ήρθες και μένουν μόνιμα οι γονείς σου.

really ?:hmm: ισως να παρω και ενα τηλ το γραφειο αρωγης χρηστων:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
really ?:hmm: ισως να παρω και ενα τηλ το γραφειο αρωγης χρηστων:redface:
Oh yeah baby!

Επικοινώνησα εγώ ηλεκτρονικά με το γραφείο αρωγής και μου είπαν αυτό που σου λέω (δες συννημένη εικόνα). Πάντως και εγώ για το Δελτίο Ειδικού Εισιτηρίου πέρυσι την διεύθυνση προσωρινής κατοικίας έδωσα. Μάλλον αυτό ζητούσε πέρυσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • ex45yu.png
    ex45yu.png
    41.7 KB · Εμφανίσεις: 246

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Oh yeah baby!

Επικοινώνησα εγώ ηλεκτρονικά με το γραφείο αρωγής και μου είπαν αυτό που σου λέω (δες συννημένη εικόνα). Πάντως και εγώ για το Δελτίο Ειδικού Εισιτηρίου πέρυσι την διεύθυνση προσωρινής κατοικίας έδωσα. Μάλλον αυτό ζητούσε πέρυσι.

:hehe: οκ τοτε
ευχαριστω πολυ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marou93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
παιδια να κανω μια ερωτηση?? ειμαι πρωτοετης και δενμ εχουν δωσει ακομα το κωδικο . επομενως οταν αρχισουν τα μαθηματα και δεν εχω το πασο ακομα πειραζει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
γιατι? το μαθημα στο πανεπιστημιο σε λεωφορεια, τραμ και μετρο γινεται? αν εννοεισ αν πειραζει να παρεισ φοιτητικο εισιτηριο για να πασ στην σχολη ενω δεν εχεισ πασο δεν υπαρχει προβλημα απλα παρε το χαρτι που σου εδωσαν απο το πανεπιστημιο που πιστοποιει οτι σπουδαζεισ... και καλη αρχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
παιδια να κανω μια ερωτηση?? ειμαι πρωτοετης και δενμ εχουν δωσει ακομα το κωδικο . επομενως οταν αρχισουν τα μαθηματα και δεν εχω το πασο ακομα πειραζει???

Όχι εφόσον οι συμφοιτητές σου πρωτοετείς βρίσκονται στην ίδια θέση με εσένα. Προς το παρόν δεν σου χρειάζεται ο κωδικός, επειδή δεν έχουν αρχίσει τα μαθήματα. Σε οτι αφορά το πάσο, επειδή δεν είχες πέρισυ, ίσως υπάρξει πρόβλημα με τα φοιτητικά εισητήρια στα λεωφορεία (αν αγοράσεις φοιτητικό και σε κάνουν έλεγχο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Με τη βεβαίωση εγγραφής, Marou, μπορείς να βγάζεις μειωμένο εισιτήριο στα λεωφορεία, μετρό, ηλεκτρικό, κ.λ.π..
Απλά να έχεις μαζί σου ένα επικυρωμένο αντίγραφο της βεβαίωσης για πιθανό έλεγχο εισιτηρίων. Είσαι καλυμμένη δεν έχεις πρόβλημα (μέχρι να βγει η ταυτότητα/paso)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marou93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
τι προβλημα? με αγχωσες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
τι προβλημα? με αγχωσες...
Δεν υπάρχει πρόβλημα. Τα παιδιά απο πάνω αναφέρουν περι μη υπαρξης κωλυματος σε περιπτωση μη κατοχης πασο αλλά ειναι απαραιτητη η βεβαιωση εγγραφης για τα μειωμενα εισητηρια. Μην αγχεσαι... υπαρχουν πολυ σοβαροτερα προβληματα στη ζωη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top