Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Είναι ωραία εμπειρία...δε θα θελα να την ξαναζήσω βέβαια αλλα εμένα μ έμαθε πολλά αυτη η χρονια :) Καλή επιτυχία σε όλους σας :) Διάβασμα-υπομονή-πιστη στον εαυτό μας=το εισιτήριο για την επιτυχία...το συναίσθημα που έχεις όταν αντικρύζεις τους βαθμούς σου και ειναι καλοί δεν υπάρχει...προσωπικά δε θα το άλλαζα με τίποτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κοιταξε να διαβασεις αυτη τη φορα.Οχι οπως στη χημεια.
Έχω διαβάσει ήδη. Και χημεία διάβασα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σημείωση Συντονιστή: Το θέμα ξανάνοιξε. Προσοχή με τα off-topic posts σας, υπάρχουν πιο εξειδικευμένα διαθέσιμα θέματα για τέτοια ζητήματα. :)

Καλή συνέχεια. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_dk

Νεοφερμένος

Η maria_dk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγώ ξεκινώ τα μαθήματα 1η Σεπτεμβρίου. Λίγο άγχος το έχω, πως να το κάνουμε.
Για την ακρίβεια φοβάμαι μήπως δεν προλαβαίνω να πηγαίνω τέλεια διαβασμένη στα μαθήματα, και κυρίως, μήπως δεν κάνω σωστό διάβασμα και δε μου μένουν αυτά που διαβάζω στην τελική.
Καλή μας επιτυχία, 9 μήνες είναι, θα την παλέψουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Τι πανελλήνιες τι εγκυμοσύνη ε; :P
Πάντως μην αγχώνεσαι, η αρχή είναι σχετικά νορμάλ, μετά λίγο εντείνονται οι ρυθμοί. Και όντως θα υπάρξουν φορές που θα δυσκολευτείς να αντεπεξέλθεις και στις υποχρεώσεις σου στο σχολείο και στο φροντιστήριο. Μην στεναχωριέσαι γι αυτό. Όλοι τα περάσαμε.
Μην αφήνεις κενά, μην λες "ε δεν πρόλαβα σήμερα αύριο θα διαβάσω τα διπλά". Δε θα τα διαβάσεις, trust me :P

Άντε δυναμικάαααααα !
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tazoulini

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θάσος (Καβάλα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Παιδια τι να σας πω...καλη δυναμη και κουραγιο...Επειδη απεκτησα κ εγω φετος την εμπειρια εχω να σας πω οτι αξιζε ο κοπος...Απλα προτεινω να κρατησετε δυναμεις για το Πασχα κ επειτα..μεχρι εκει χαλαρα και χωρις κενα...Το αγχος ειναι δεδομενο αλλα μονο και μονο για να σας αναγκαζει να διαβαζετε...Θα ερθουν στιγμες που δεν θα αντεχετε, αλλα το μυαλο σας πρεπει να ειναι εκει...Προετοιμαστε τους δικους σας γιατι ειναι μια ψυχοφθορα διαδικασια..και απο προσωπικη εμπειρια χωρις τους ανθρωπους της ζωης μου δεν θα τα ειχα καταφερει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos45

Νεοφερμένος

Ο stefanos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Παιδια τι να σας πω...καλη δυναμη και κουραγιο...Επειδη απεκτησα κ εγω φετος την εμπειρια εχω να σας πω οτι αξιζε ο κοπος...Απλα προτεινω να κρατησετε δυναμεις για το Πασχα κ επειτα..μεχρι εκει χαλαρα και χωρις κενα...Το αγχος ειναι δεδομενο αλλα μονο και μονο για να σας αναγκαζει να διαβαζετε...Θα ερθουν στιγμες που δεν θα αντεχετε, αλλα το μυαλο σας πρεπει να ειναι εκει...Προετοιμαστε τους δικους σας γιατι ειναι μια ψυχοφθορα διαδικασια..και απο προσωπικη εμπειρια χωρις τους ανθρωπους της ζωης μου δεν θα τα ειχα καταφερει...

ε ρε ποσες φορες ειπα "τα παραταω ολα, δεν με νοιαζει". Αλλα μετα απο λιγο ξανα επαιρνα μπροστα, γιατι λεω εχω ριξει τοσο διαβασμα, τωρα θα τα παρατησω?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δεν ξέρω για σας πάντως εγώ αυτές τις μέρες δεν διαβάζω όπως διάβαζα όταν είχα μαθήματα. :(
Ξεκινάω κάθε μέρα με στόχους και μέχρι στιγμής τα μόνα σημαντικά πράγματα που έχω κάνει είναι να μάθω την αντιγραφή στη βιολογία και μια περίληψη. :( Μάλλον λειτουργώ καλύτερα με πίεση, όταν ξέρω ότι για αύριο έχω φυσική, για μεθαύριο χημελια κτλ. Τώρα, δεν ξέρω τι να πρωτοκάνω και με το σκεπτικό οτι έχω μερες ακόμα αναβάλλω ότι με δυσκολεύει... :/:
Πφφφ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Mια απ' τα ίδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΧριστίναΤσ

Νεοφερμένος

Η ΧριστίναΤσ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εγώ μένω Κύπρο!ξεκινάω με νέα στις 28 Αυγούστου.να ρωτήσω εσείς στην Ελλάδα πόσες ώρες την εβδομάδα έχετε φροντιστήριο νέων?επειδή εμένα μου είπε 2 ώρες και μου φάνηκαν λίγες.θέλω τουλάχιστον 3 ώρες την εβδομάδα!είναι όμως αρκετές?ιδού η απορία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
εγώ μένω Κύπρο!ξεκινάω με νέα στις 28 Αυγούστου.να ρωτήσω εσείς στην Ελλάδα πόσες ώρες την εβδομάδα έχετε φροντιστήριο νέων?επειδή εμένα μου είπε 2 ώρες και μου φάνηκαν λίγες.θέλω τουλάχιστον 3 ώρες την εβδομάδα!είναι όμως αρκετές?ιδού η απορία!
1.30-2 νομιζω;) (μαθημα)
καθε 2 εβδομαδες 3ωρο διαγωνισμα ομως αν δεν κανω λαθος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΧριστίναΤσ

Νεοφερμένος

Η ΧριστίναΤσ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ευχαριστώ Dhmh !!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Και όντως θα υπάρξουν φορές που θα δυσκολευτείς να αντεπεξέλθεις και στις υποχρεώσεις σου στο σχολείο και στο φροντιστήριο. Μην στεναχωριέσαι γι αυτό. Όλοι τα περάσαμε.

:D

Δεν νομίζω να την παλέψει κανείς και να διαβάζει και για σχολείο και για φροντιστήριο....προσωπικά λέω το σχολείο να το χρησιμοποιήσω μόνο στα διαγωνίσματα σαν επανάληψη αυτών που θα κάνω στο φρότν.(αφού θα είμαστε πιο μπροστά εκεί)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Eγώ σήμερα παρά το πρόγραμμα, τα σκάτωσα... Όλη μέρα με το κινητό στο χέρι είμαι!
Μακάρι το πρόγραμμα που θα βγάλεις και εσύ και ο καθένας μας να τηρείται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Ποστάρω για να παρακολουθώ το θέμα. :P

Προτιμότερο, ειδικά για την Γ' Λυκείου, είναι να έχετε εβδομαδιαίους στόχους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Δεν νομίζω να την παλέψει κανείς και να διαβάζει και για σχολείο και για φροντιστήριο....προσωπικά λέω το σχολείο να το χρησιμοποιήσω μόνο στα διαγωνίσματα σαν επανάληψη αυτών που θα κάνω στο φρότν.(αφού θα είμαστε πιο μπροστά εκεί)
στο φροντιστηριο παντως μας ειπαν να μην εχουμε τελειως γραμμενο το σχολειο, ωστε να μην εχουμε σκατα βαθμους στις τελικες εξετασεις και αρα να εχουμε καλο απολητηριο;)(για τα μαθηματα που δεν δινουμε λεω)
Ποστάρω για να παρακολουθώ το θέμα. :P

Προτιμότερο, ειδικά για την Γ' Λυκείου, είναι να έχετε εβδομαδιαίους στόχους.
(δεν χρειαζεται να ποσταρεις για να παρακολουθεις το θεμα;))
παντως νομιζω πως το φροντιστηριο βοηθαει αρχικα ωστε να διαβαζεις τα μαθηματα οσο πρεπει(το μινιμουμ) και μετα εχεις εσυ την συνειδηση και διαβαζεις και ''για τον εαυτο σου'';)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
(δεν χρειαζεται να ποσταρεις για να παρακολουθεις το θεμα;))

Ναι, το γνωρίζω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Τρομερός κομπλεξισμός....το ψωμί τους τρώμε??Τι θα τους πειράξει να βάλουν έναν βαθμό...??
χαχαχα ελα μου ντε!
καλα παντως αν ειναι να ειναι ετσι η κατασταση, θα επρεπε στην γ' λυκειου να κανουμε μονο τα μαθηματα που δινουμε πανελληνιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
χαχαχα ελα μου ντε!
καλα παντως αν ειναι να ειναι ετσι η κατασταση, θα επρεπε στην γ' λυκειου να κανουμε μονο τα μαθηματα που δινουμε πανελληνιες!

Μπα.. μην το λες! Υπαρχουν ακομα και σε αυτη την ταξη καποιοι καθηγητες που θα σου κεντρισουν το ενδιαφερον!
Για παραδειγμα εμεις φετος περιμεναμε ποτε θα κανουμε κοινωνιιολογια γιατι ηταν ενα ευχαριστο διαλειμμα! Αλλα και σε αλλα μαθηματα! Ακουγες κατι το οποιο και σου εμενε αλλα και σε βοηθουσε να αλλαξεις λιγο παραστασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Μπα.. μην το λες! Υπαρχουν ακομα και σε αυτη την ταξη καποιοι καθηγητες που θα σου κεντρισουν το ενδιαφερον!
Για παραδειγμα εμεις φετος περιμεναμε ποτε θα κανουμε κοινωνιιολογια γιατι ηταν ενα ευχαριστο διαλειμμα! Αλλα και σε αλλα μαθηματα! Ακουγες κατι το οποιο και σου εμενε αλλα και σε βοηθουσε να αλλαξεις λιγο παραστασεις...
καλα ναι σιγουρα χαλαρωνεις λιγο σε αυτες τις ωρες, αλλα φαντασου στην γ' λυκειου να πηγαιναμε σχολειο κατα τις 10 και να καναμε μονο τα μαθηματα που δινουμε και τιποτα αλλο. θα ειχαμε περισσοτερο χρονο για ξεκουραση και να κανουμε πραγματα που αρεσουν σε εμας και οχι να καθομαστε σε ενα θρανιο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top