Οικονομικών Επιστημών ΠΑΜΑΚ

giannis_92

Νεοφερμένος

Ο giannis_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Ποιοι περάσαν στο συγκεκριμμένο τμήμα? Σε τι σειρά? Τελικά η σχολή έχει περισσότερα θεωρητικά μαθήματα από ότι πρακτικά τι πιστεύετε? Εγώ πέρασα 51ος. Περιμένω να ακούσω αρκετούς-τες.

Περιμένω........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adam el único

Νεοφερμένος

Ο Αδάμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Έλα ρε τζόν,εγώ πέρασα..103ος σε σειρά και με την πεποίθηση οτι θα έχουμε αρκετούτσικα πρακτικά μαθήματα γιατί θα πήξουμε με τις πολλές θεωρτικούρες!!Ένιγουέϊ θα δούμε στην πορεία τι παίζει με τα μαθήματα..Καλή αρχή να'χουμε!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis_92

Νεοφερμένος

Ο giannis_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Μακάρι να έχει πιο πολλά πρακτικά μαθήματα.Καλή αρχή! Οι εγγραφές πότε αρχίζουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Ενας μαθητης μου που θα ειναι συμφοιτητης σας μου ειπε οτι οι εγγραφες ειναι 13 εως 30 του μηνος, αλλα σας το μεταφερω με επιφυλαξη. Αυτα ισως σας ενδιαφερουν, οσον αφορα τις εγγραφες:

https://www.uom.gr/modules.php?op=modload&name=News&file=article&tmima=1&categorymenu=7&sid=3695

https://www.uom.gr/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=3705&categorymenu=7&tmima=1

Απο κει και περα, εριξα μια ματια στα μαθηματα και τους καθηγητες που θα εχετε στο πρωτο εξαμηνο. Ιδου τα σχολια μου:


Εισαγωγη στην Οικονομικη Θεωρια Ι - Βελεντζας/Κατσικας

Λογικα ο Βελεντζας θα εχει το τμημα Α εως Μα και ο Κατσικας το Με εως Ω.

Αυτο το μαθημα ειναι κατα 80% ιδιο με τις ΑΟΘ που κανατε περσι. Εχει καποιες προσθηκες, αλλα δεν ειναι τοσο σημαντικες. Σχεδον δεν θα καταλαβετε την διαφορα. Αν το επιθετο σας αρχιζει απο Α εως Μα, τοτε ειστε τυχεροι, θα εχετε εναν απο τους πιο ταλαντουχους καθηγητες της σχολης στο πιατο. Αν παλι το ονομα σας αρχιζει απο Με εως Ω, περαστικα σας.

Αν παρακολουθειτε Βελεντζα, τοτε δωστε βαση στις ασκησεις.


Εισαγωγη στην Πολιτικη Οικονομια - Μαυρουδεας

Ενα απο τα πιο βαρετα μαθηματα που υπαρχουν οχι στην σχολη, αλλα στον κοσμο ολο. Οι περισσοτεροι το περναν βασιζομενοι σε 15 ερωτησεις που εχει δωσει ο καθηγητης και βαζει απο εκει.

Μαθηματικα Ι

Καλα θα κανετε να παρακολουθειτε μαθηματικα απο το πρωτο μαθημα και να κρατατε οσο πιο καλες σημειωσεις μπορειτε, γιατι προκειται για ενα απο τα πιο δυσκολα μαθηματα. Κλασσικα μενει σε πολλους φοιτητες ως τελευταιο μαθημα για πτυχιο, για αυτο προσεξτε το απο την αρχη για να μην εχετε μπερδεματα στο μελλον. Ισως επισης να γινει καποιο τεστ μεσα στην χρονια, εκμεταλλευτειτε το. Θα σας βοηθησει να περασετε το μαθημα πιο ευκολα.

Ηλεκτρονικοι Υπολογιστες Ι - Οικονομιδης
Γελοιο μαθημα. Εχει στοιχεια απο τον προγραμματισμο της Γ' και επισης Word, Excel και θεματακια του τυπου αν ο εκτυπωτης ειναι εισοδος ή εξοδος. Γενικα δεν πιστευω να αντιμετωπισετε προβλημα με αυτο το μαθημα.

Μαθημα Επιλογης
Να διαλεξετε κοινωνιολογια που την κανει ο Κατριβεσης, βαζει λιγη υλη για τις εξετασεις ως εξης: Η υλη του ειναι καμια 80ρια σελιδες, βαζει 4 θεματα και σου ζηταει να γραψεις τα δυο. Δηλαδη, με δυο θεματα περνας. Βεβαια ειναι λιγο ηλιθιος, μπορει να μην το περασετε με την πρωτη και να εχετε γραψει καλα, αλλα μην πτοειστε, αυτο θα το δειτε να γινεται πολλες φορες. Εννοειται οτι δεν πατατε στο μαθημα του Κατριβεση, γιατι θα αρχισετε τα ναρκωτικα και δεν το θελουμε αυτο. Ο ανθρωπος θα σας κανει να ξεχασετε και οσα ξερατε.


Επισης, δυο χρησιμα λινκς:

https://econlab.uom.gr/

https://www.pamakhouse.gr/forums/for...EF%EC%E9%EA%FE%ED-%C5%F0%E9%F3%F4%E7%EC%FE%ED

Τα λεμε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adam el único

Νεοφερμένος

Ο Αδάμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες sourotiri (ή μάλλον κύριε sourotiri??.έχω μπερδευτεί λιγάκι.:confused:)..Όσον αφορά πάντως την εισαγωγή στην οικονμική θεωρία εγώ που είμαι μετά το Μα στα επίθετα πρέπει να κάνω την προσευχή μου?..(με αγχώνει αυτό το περαστικά.:worry:)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Adam el único;2411880:
Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες sourotiri (ή μάλλον κύριε sourotiri??.έχω μπερδευτεί λιγάκι.:confused:)..Όσον αφορά πάντως την εισαγωγή στην οικονμική θεωρία εγώ που είμαι μετά το Μα στα επίθετα πρέπει να κάνω την προσευχή μου?..(με αγχώνει αυτό το περαστικά.:worry:)...

Μπορεις να με αποκαλεις οπως νομιζεις :)

Οσον αφορα τον Κατσικα, τι να σου πω, ποτε μου δεν τον συμπαθησα, αλλα και δεν γνωρισα ουτε εναν φοιτητη να τον γουσταρει. Δεν ειναι κακος [υπαρχουν και χειροτεροι], αλλα δεν ειναι και καταπληκτικος. Μην σε προκαταβαλλω, περιμενε να τον δεις και μονος σου και βγαλε συμπερασμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis_92

Νεοφερμένος

Ο giannis_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Εγώ πάντως είμαι τυχέρος αφού το επίθετο μου αρχίζει από κ!!

Κανας αλλος-αλλη δεν πέρασε εδω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adam el único

Νεοφερμένος

Ο Αδάμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=158428467512235
Group στο facebook για πρωτοετείς του 2010 στο οικονομικού του πα.μακ..Όσοι πιστοί προσέλθετε!!.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Για σας παίδες! :D Ήρθε και η νέα γενιά! Για πείτε λεπτομέρειες!! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniakos

Νεοφερμένος

Ο gianniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Να ενα θεμα π βρηκα!!
Περναει κανενας φετος παμακ οικονομικες επιστημες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetawaves

Νεοφερμένος

Ο Thetawaves αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Να ενα θεμα π βρηκα!!
Περναει κανενας φετος παμακ οικονομικες επιστημες?

Εγώ το πιο πιθανό, εκτός και αν έρθει το τέλος του κόσμου. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniakos

Νεοφερμένος

Ο gianniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Εγώ το πιο πιθανό, εκτός και αν έρθει το τέλος του κόσμου. :D


ποσα μορια εισαι πανω?

Γνωριζει κανενας αν στο ΠαΜακ και γενικα στη Θεσσαλονικη γινονται καταληψεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetawaves

Νεοφερμένος

Ο Thetawaves αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
ποσα μορια εισαι πανω?

Έχω 17065 μόρια για αυτό λέω ότι μάλλον περνάω. Και εσύ για Οικονομικό ΠΑΜΑΚ πας;
Όσο για τις καταλήψεις μου φαίνεται ότι στο ΠΑΜΑΚ δε πολυγίνονται γιατί είναι ΔΑΠοκρατούμενο και η όλη κατάσταση είναι κολλεγιακή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tru22

Νεοφερμένος

Η tru22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Gianniakos εγώ έχω τελειώσει το οικονομικό στο ΠΑΜΑΚ και μπορώ να σου πω ότι είναι το τελεύταιο πανεπιστήμιο που θα κάνει καταλήψεις, Εγώ 4 χρόνια στη σχολή δε πέτυχα ούτε μία κατάληψη. Τώρα στο ΑΠΘ και στα ΤΕΙ γίνονται καταλήψεις σχετικά συχνά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetawaves

Νεοφερμένος

Ο Thetawaves αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Gianniakos εγώ έχω τελειώσει το οικονομικό στο ΠΑΜΑΚ και μπορώ να σου πω ότι είναι το τελεύταιο πανεπιστήμιο που θα κάνει καταλήψεις, Εγώ 4 χρόνια στη σχολή δε πέτυχα ούτε μία κατάληψη. Τώρα στο ΑΠΘ και στα ΤΕΙ γίνονται καταλήψεις σχετικά συχνά!

Ευχαριστημένη από τη σχολή και το πανεπιστήμιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniakos

Νεοφερμένος

Ο gianniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Έχω 17065 μόρια για αυτό λέω ότι μάλλον περνάω. Και εσύ για Οικονομικό ΠΑΜΑΚ πας;
Όσο για τις καταλήψεις μου φαίνεται ότι στο ΠΑΜΑΚ δε πολυγίνονται γιατί είναι ΔΑΠοκρατούμενο και η όλη κατάσταση είναι κολλεγιακή.

Ναι και εγω εκει παω ειμαι 1500 πανω ξερεις ποτε γινονται οι εγγραφες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetawaves

Νεοφερμένος

Ο Thetawaves αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ναι και εγω εκει παω ειμαι 1500 πανω ξερεις ποτε γινονται οι εγγραφες?

Άντε ωραία :D. Εγγραφές δεν ξέρω πότε γίνονται, θα μάθουμε οσονούπω. Κάτσε να δω όμως πρώτα αν περνάω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniakos

Νεοφερμένος

Ο gianniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Έχω 17065 μόρια για αυτό λέω ότι μάλλον περνάω. Και εσύ για Οικονομικό ΠΑΜΑΚ πας;
Όσο για τις καταλήψεις μου φαίνεται ότι στο ΠΑΜΑΚ δε πολυγίνονται γιατί είναι ΔΑΠοκρατούμενο και η όλη κατάσταση είναι κολλεγιακή.

Άντε ωραία :D. Εγγραφές δεν ξέρω πότε γίνονται, θα μάθουμε οσονούπω. Κάτσε να δω όμως πρώτα αν περνάω...

Ε τι στο διαολο πανω κατω σταθερες λενε οι βασεις στο 5ο
Καλη μας επιτυχια παντως!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetawaves

Νεοφερμένος

Ο Thetawaves αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Έτσι γερά! Άντε, και αύριο εδώ ischool να πούμε τη σχολή που περάσαμε!

Πέρασα ευτυχώς!
Ανέβηκαν οι άτιμες οι βάσεις...
Δε πειράζει τέλος καλό όλα καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniakos

Νεοφερμένος

Ο gianniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Πέρασα ευτυχώς!
Ανέβηκαν οι άτιμες οι βάσεις...
Δε πειράζει τέλος καλό όλα καλά.


:clapup:και γω

Κανενας αλλος που περασε ΠαΜακ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top