Σπίτι στη Θεσσαλονίκη

stefanos45

Νεοφερμένος

Ο stefanos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
ρε παιδια τι τιμες παιζουν φετος στα σπιτια? στο περιπου να εχω μια ιδεα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
ρε παιδια τι τιμες παιζουν φετος στα σπιτια? στο περιπου να εχω μια ιδεα...
πιο χαμηλα νομιζω απο περισυ με 200-250 ευρω βρισκεις σχετικα μικρο βεβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Στο ιπποκρατειο παντως,στις στασεις γυρω απο το νοσοκομειο γινεται χαμος στις αγγελιες για ενοικιαζομενα σπιτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ιπποκράτειο, Θεαγένειο, 424, Τριανδρία, Καμάρα/Ροτόντα/Ναυαρίνου, Λ. Στρατού, 40 εκκλησιές/Ευαγγελίστρια, Τουμπα.
^Αυτές ειναι καλες περιοχες για να νοικιασετε σπιτι, αλλα τις τιμες τις βαρανε, αν και απ' οσο βλεπω πιο λιγο απο περσι.
Μετα εχει καλες τιμες και σε πιο ανατολικα, αλλα το κερδος στο νοικι θα το χανετε με τις μετακινησεις λογικα.:hmm:
Και πιο δυτικα εχει καλα σπιτια αλλα δεν εχει πολυ καλη και βολικη συγκοινωνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
ρε παιδια τι τιμες παιζουν φετος στα σπιτια? στο περιπου να εχω μια ιδεα...

Δε νομίζω να υπάρξει μείωση σε σχέση με πέρυσι, και αυτό διότι η ζήτηση είναι τεράστια όπως και να το κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
παιδια κασσανδρου-αγιας σοφιας ειναι καλη περιοχη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω παντως με τιμουλες γυρω στα 250 ευρω,βρηκα αρκετα σπιτια και οι τιμες ειναι πιο σκοτωμενες απο το 2011 γιατι ολο και λιγοτεροι θα μετακινηθουν σε τοπο διαφορετικο απο την κατοικια τους.

Τελικα Κασσανδρου παιζει με 150 ευρω,αλλα ειναι πολυ παλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τελικα Κασσανδρου παιζει με 150 ευρω,αλλα ειναι πολυ παλιο.
Θα το πάρεις; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Εγω παντως με τιμουλες γυρω στα 250 ευρω,βρηκα αρκετα σπιτια και οι τιμες ειναι πιο σκοτωμενες απο το 2011 γιατι ολο και λιγοτεροι θα μετακινηθουν σε τοπο διαφορετικο απο την κατοικια τους.

Τελικα Κασσανδρου παιζει με 150 ευρω,αλλα ειναι πολυ παλιο.
Παιδιά εγώ πέρυσι που έψαχνα και είχα ψάξει πολλές μέρες τα περισσότερα ήταν παλιά και πανάκριβα. τις έχουν ρίξει τις τιμές....ευτυχώς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Η Ανω Πόλη(Θεσσαλονίκη) είναι καλή περιοχή για φοιτητές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Η Ανω Πόλη(Θεσσαλονίκη) είναι καλή περιοχή για φοιτητές;

ετσι και ετσι απ οτι ακουω...στον αγιο δημητριο προτεινω να σκεφτεισ...θα σε κοντα στην σχολη αν θα εισαι φθσικα στο απθ και κοντα στο κεντρο!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Η Ανω Πόλη(Θεσσαλονίκη) είναι καλή περιοχή για φοιτητές;

Σαν περιοχη ειναι καλη αλλα δεν εχει καλη συγκοινωνια απο οτι εχω ακουσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Στο κέντρο είναι τραγικά τα σπίτια μέσω Ιντερνετ που κοιταξα λίγο...στην Ανω Πόλη είναι καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Στο κέντρο είναι τραγικά τα σπίτια μέσω Ιντερνετ που κοιταξα λίγο...στην Ανω Πόλη είναι καλύτερα...

λοιπον ο αδερφοσ μου ζουσε αγιο δημητριο σε πολυ ωραιο σπιτι 2αρι οικογενειακη πολυκατοικια καινουργια σχεδον...μολισ το ξενοικιασε...αν σε ενδιαφερει να σου δωδω στοιχεια να επικοινωνησεισ να το δεισ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Δεν με επειγει το θέμα...θα περιμένω να βγουν πρώτα οι βάσεις αν και 99% θεσσαλονίκη θα μαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
όχι.


Πάντως για καλή περιοχή με καλά σπίτια έχει και η καλαμαριά. Μπορεί να φαίνεται μακριά αλλά με ένα 8 φτάνεις πανεπιστήμια και καλά φαγάδικα έχει η γύρω περιοχή. Πολλοί φίλοι μου μένουν εκεί.Και εγώ αν δεν έμενα τούμπα μάλλον εκεί θα πήγαινα. Εκεί που μένω άγιο θεράποντα που επίσης είναι καλή περιοχή πρέπει να αλλάξω 2 λεωφορεία για να πάω στο αριστοτέλειο :P που φαινομενικά είναι πιο κοντά.
Yπερεκτιμημένη η Καλαμαριά.Δε λέω έχω ωραίες περιοχές αλλά και κάτι στενά θου κύριε. Εάν μένεις Άγιο Θεράποντα πρέπει να πάρεις 2 αστικά για το ΑΠΘ προκειμένου να μην περπατήσεις την Αγγελάκη;:D
Ψιλοάτοπο το επιχείρημα.Με αυτή τη λογική να νοικιάζουμε μόνο βούλγαρη και Άνω Τούμπα που τα λεωφορεία τους σε αφήνουν στην Είσοδο της Θεολογικής:redface:
Σαν περιοχη ειναι καλη αλλα δεν εχει καλη συγκοινωνια απο οτι εχω ακουσει.
Κάκιστη θα έλεγα...
λοιπον ο αδερφοσ μου ζουσε αγιο δημητριο σε πολυ ωραιο σπιτι 2αρι οικογενειακη πολυκατοικια καινουργια σχεδον...μολισ το ξενοικιασε...αν σε ενδιαφερει να σου δωδω στοιχεια να επικοινωνησεισ να το δεισ

Αγίου Δημητρίου; Ανάλογα το πόσο ψηλά ή χαμηλά θα βρεις.Γιατί και το Καυταντζόγλειο Αγ.Δημητρίου είναι όπως και η ΔΕΗ,αλλά άλλη περιοχή η μία,άλλη η άλλη:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christie_94

Νεοφερμένος

Η christie_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
κασσανδρου-αγιας σοφιας νοικιασα μολις σημερα σπιτι! πολυ ησυχη περιοχη, ασφαλης και, πανω απ'ολα, εχεις το κεντρο διπλα στα ποδια σου. και ακομη κι αν εχεις περασει στο τει θεσσαλονικης, οπου θα σου βγαινει η ψυχη για να πας, η συγκοινωνια στο συγκεκριμενο σημειο ειναι βολικοτατη!

Η Ανω Πόλη(Θεσσαλονίκη) είναι καλή περιοχή για φοιτητές;
Η Ανω Πολη απ'οσο ξερω ειναι απο τις καλυτερες περιοχες κοντα στο κεντρο της Θεσσαλονικης και απο τις πιο ομορφες ταυτοχρονα. το μονο αρνητικο που εχει ειναι οτι οι συγκοινωνιες δεν ειναι πολυ βολικες και οτι εχει πολλες ανηφορες! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Mάλλον η Τούμπα.

Έχοντας μείνει και στις 2 , θα έλεγα καλαμαριά όχι τόσο μέσα...στα όρια ..στην περιοχή του ντεπώ.

Eκεί στα όρια είναι πολύ βολικά όντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Οσοι ειστε στο ψαξιμο πεστε και τι τιμες κυμαινονται τα ενοικια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
παιδια τριανδρια εχω ακουσει πως ειναι καλη περιοχη και κοντα στα πανεπιστημια αλλα απο συγκοινωνια πως ειναι?τι τιμες παιζουν εκει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top