6ο μάθημα για Πανελλήνιες

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Δηλαδή για πόσο δύσκολα θέματα μιλάμε στα μαθηματικά γενικής? Μέχρι στιγμής είναι το μόνο μάθημα που δεν με δυσκολεύει καθόλου και παραξενέυομαι που λένε ότι είναι δύσκολα τα θέματα... Λέω οτι ή ο Μπάρλας έχει εύκολες ασκήσεις ή είμαι τζινιους...:P
Το θέμα του "δύσκολο ή εύκολο" είναι υποκειμενικό καθαρά. Απλά έχουν δυσκολέψει σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια. Αλλά αν έχεις προετοιμαστεί καλά δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα ιδιαίτερα αν κάνεις μαθηματικά κατεύθυνσης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Το θέμα του "δύσκολο ή εύκολο" είναι υποκειμενικό καθαρά. Απλά έχουν δυσκολέψει σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια. Αλλά αν έχεις προετοιμαστεί καλά δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα ιδιαίτερα αν κάνεις μαθηματικά κατεύθυνσης!
Καλά σίγουρα είναι υποκειμενικό. Απλά δε μου φαίνεται και πολύ λογικό στα κατευθυνσης να κολλάω σε πάνω από τις μισές ασκήσεις και κάποιες εν τέλει να μην μπορώ να τις λύσω ενώ στα γενικής να τις λύνω όλες με τη μια σωστά... :/:

Η θεωρητική δεν μετράει, γιατί δεν σκαμπάζει από μαθ-φυσική ενώ η ιστορία γενικής είναι πολύ πιο δύσκολη από την βιολογία γεν, οπότε είναι μονόδρομος για εσάς. :)
Μην είσαι τόσο απόλυτος. :)
Πολλοί προτιμούν τη βιολογία ανεξαρτήτως κατεύθυνσης γιατί προσφέρει μεγαλύτερη σιγουριά από τα μαθηματικά και τη φυσική.
Στο σχολείο μου, αν εξαιρέσεις αυτούς που δίνουν και οικονομία είναι μετρημένοι στα δάχτυλα αυτοί που θα δώσουν μαθηματικά ή φυσική γενικής. Δεν ξέρω αν έχουν δίκιο πάντως έτσι έχει.

Για αυτόν ακριβώς τον λόγο επέλεξα την τελευταία στιγμή να πάρω βιολογία...
Εγώ ακόμα το σκέφτομαι...
Και κάποια στιγμή πρέπει να αποφασίσω... :whistle:



Σημείωση συντονιστή
Τα μηνύματα προήλθαν από το θέμα Πανελλήνιες 2013
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ Βιολογία επέλεξα! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Όσοι έχουν και μία τέτοια κλίση που να τους το επιτρέπει να διαλέξουν Φυσική. Είναι εύκολο μάθημα, με μικρή ύλη και τα ποσοστά επιτυχίας είναι τεράστια. Γενικά βέβαια είναι παρεξηγημένο μάθημα, ειδικά από τους φροντιστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Όσοι έχουν και μία τέτοια κλίση που να τους το επιτρέπει να διαλέξουν Φυσική. Είναι εύκολο μάθημα, με μικρή ύλη και τα ποσοστά επιτυχίας είναι τεράστια. Γενικά βέβαια είναι παρεξηγημένο μάθημα, ειδικά από τους φροντιστές.
η κλιση δεν ειναι απαραιτητη ετσι?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
η κλιση δεν ειναι απαραιτητη ετσι?:whistle:

Εννοώ να γουστάρεις και λίγο την φυσική μην πας έτσι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Όσοι έχουν και μία τέτοια κλίση που να τους το επιτρέπει να διαλέξουν Φυσική. Είναι εύκολο μάθημα, με μικρή ύλη και τα ποσοστά επιτυχίας είναι τεράστια. Γενικά βέβαια είναι παρεξηγημένο μάθημα, ειδικά από τους φροντιστές.
Επειδή δεν ξεκλειδώνει πεδία.
Επειδή δεν είναι τα beloved μαθηματικά/η beloved βιολογια που είναι τα αγαπημένα μαθήματα των Θετικοτεχνολογικών (οι wannabe γιατροί προτιμούν Βιολογία, όλοι οι υπόλοιποι μαθηματικά).

Γι' αυτό είναι παρεξηγημένη η Φυσική γενικής ως 6ο πανελλαδικώς εξεταζόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εννοώ να γουστάρεις και λίγο την φυσική μην πας έτσι. :P

Εγώ όμως που την γουστάρω πολύ; :redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Εγώ όμως που την γουστάρω πολύ; :redface::redface::redface:
Ούτως ή άλλως, αυτό που θέλεις είναι στο 4ο πεδίο. Σ' αυτήν την περίπτωση διαλέγεις ό,τι γουστάρεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Εννοώ να γουστάρεις και λίγο την φυσική μην πας έτσι. :P
εε θα ερθει στην πορεια:redface: καλα,δεν την απεχθανομαι κι ολας,φυσιολογικα πραγματα:P
Εγώ όμως που την γουστάρω πολύ; :redface::redface::redface:
θα πας μπροστα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
θα πας μπροστα;)

Και οι δύο θα πάμε μπροστά :redface:
Θα αλληλοστέλνουμε ασκήσεις κατά την διάρκεια της χρονιάς, εγώ πάντως όταν θα γράφω διαγώνισμα θα στο στέλνω αν θες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Και οι δύο θα πάμε μπροστά :redface:
Θα αλληλοστέλνουμε ασκήσεις κατά την διάρκεια της χρονιάς, εγώ πάντως όταν θα γράφω διαγώνισμα θα στο στέλνω αν θες :)
trolling??:hmm::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
όχι, δεν μου είναι δύσκολο να σου στέλνω τα διαγωνίσματα του φροντ, γιατί να τρολλάρω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
όχι, δεν μου είναι δύσκολο να σου στέλνω τα διαγωνίσματα του φροντ, γιατί να τρολλάρω;
τοτε παρασοβαρεψες εσυ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
αν δεν την γουστάρετε όμως μην την πάρετε με τίποτα την Φυσική :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
αν δεν την γουστάρετε όμως μην την πάρετε με τίποτα την Φυσική :P
προσωπικα την αγαπαω, απλα δεν εχω καποιο ιδιαιτερο ταλεντο;) (μπορει και να μην εχει φανει:D:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
προσωπικα την αγαπαω, απλα δεν εχω καποιο ιδιαιτερο ταλεντο;) (μπορει και να μην εχει φανει:D:P)
Απλά η επιλογή αυτού του μαθήματος μπορεί να είναι ρίσκο..όπως είπε και η φυσικός του φόρουμ Θάλεια το μάθημα είναι παραγκωνισμένο και από τους καθηγητές γενικότερα.Ειδικά του σχολείου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
ελα ελα σε πειραζω:whistle:
Απλά η επιλογή αυτού του μαθήματος μπορεί να είναι ρίσκο..όπως είπε και η φυσικός του φόρουμ Θάλεια το μάθημα είναι παραγκωνισμένο και από τους καθηγητές γενικότερα.Ειδικά του σχολείου..
θα το κανουμε εμεις να λαμψει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top