[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
θα μου επιτρεψεις να διαφωνισω?:redface: αν και εγω μολις τωρα ξεκιναω προετοιμασια, δεν πιστευω πως ειναι και τοσο αναγκαια τα θερινα( θα κανω και εγω, για να μην παρεξηγουμαι). η υλη βγαινει και παλι,ισως με λιγη περισσοτερη πιεση απλα. προσωπικα επελεξα να κανω θερινα και για να παρω μια ''μικρη γευση'' απο Γ' λυκειου πριν μπω σε καθημερινους ρυθμους(με σχολειο κ.λ.π. ) γιατι μπορει να πελαγωνα ξαφνικα και να απογοητευομουν και να τα παρατουσα(αλλα ετσι ειμαι εγω). με τα θερινα απλα μπαινεις λιγο πιο σταδιακα στην διαδρομη αυτη προς τις πανελληνιες....:)

Συμφωνώ τα θερινά δεν είναι απαραίτητα αλλά σε βοηθάνε να προσαρμοστείς βεβαία είναι ανάλογα τον μαθητή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
ειμαστε ΚΑΙ ΓΑΜΩ ΤΙς ΧΡΟΝΙΕΣ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spyros94

Νεοφερμένος

Ο Spyros94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
αντε παιδια καλο διαβασμα χ0α0χ0α0χα0χ0α0χ0α0χ0α0χα0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
θα μου επιτρεψεις να διαφωνισω?:redface: αν και εγω μολις τωρα ξεκιναω προετοιμασια, δεν πιστευω πως ειναι και τοσο αναγκαια τα θερινα( θα κανω και εγω, για να μην παρεξηγουμαι). η υλη βγαινει και παλι,ισως με λιγη περισσοτερη πιεση απλα. προσωπικα επελεξα να κανω θερινα και για να παρω μια ''μικρη γευση'' απο Γ' λυκειου πριν μπω σε καθημερινους ρυθμους(με σχολειο κ.λ.π. ) γιατι μπορει να πελαγωνα ξαφνικα και να απογοητευομουν και να τα παρατουσα(αλλα ετσι ειμαι εγω). με τα θερινα απλα μπαινεις λιγο πιο σταδιακα στην διαδρομη αυτη προς τις πανελληνιες....:)

Επειδή στην αρχή, το καλοκαίρι ενθουσιάζεστε (και εγώ το χα πάθει)... να ξεκαθαρίσω. Η ύλη βγαίνει, απλά βγαίνει πολύ πιο εύκολα με θερινά και για λόγους ψυχολογίας. Για τη θεωρητική πιστεύω σε μερικά μαθήματα χρειάζεται, για τις άλλες δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη προσωπική, αλλά ο μαθηματικός μου αγχωνόταν πολύ για τα μαθηματικά κατ. καθώς εκεί γίνεται το "χτύπημα" στο τέλος και γιατί η ύλη είναι μεγάλη. Προβλέπω και για τη φυσική το ίδιο από φέτος :P

Μην προχωράτε σε γενικεύσεις του τύπου δε χρειάζεται ή χρειάζεται. Αυτό που χρειάζεται ο καθένας είναι διαφορετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Κάνεις λάθος.:P Άλλαξαν τα πράγματα, το σύστημα θα παρεμείνει ίδιο σίγουρα μέχρι και τα παιδιά του '97.;)
δινουν πανελληνιες μεχρι και οι 97'ρηδες αλλα εχουν καποιες αλλαγες νομιζω

Συμφωνώ τα θερινά δεν είναι απαραίτητα αλλά σε βοηθάνε να προσαρμοστείς βεβαία είναι ανάλογα τον μαθητή
ακριβως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Εγώ ξεκινάω αρχές Αυγούστου. Θεωρητική κατεύθυνση.. Μαθήματα: Αρχαία Κατεύθυνσης,Λατινικά,Λογοτεχνία,Έκθεση. Τα υπόλοιπα,κατά τη γνώμη μου,δε χρειάζονται φροντιστήριο. Παρεπιπτόντως,θα ξεκινήσω την Ιστορία και τη Βιολογία τέλη Ιουνίου,όμως θα πάρω και δύο βοηθήματα. Ίσως ξεκινήσω και την εισαγωγή των Αρχαίων..αν και το σκέφτομαι.. :whistle:

Ακόμη δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι σε ένα χρόνο από τώρα θα έχει τελειώσει το καλύτερο κεφάλαιο της ζωής μας και θα ανοίγει ένα άλλο με περισσότερες ευθύνες! :redface: Τα χρόνια,πραγματικά,παιρνούν πολύ γρήγορα..:hmm:

Λοιπόν,καλή επιτυχία σε όλους μας!!! ;) :D Με υπομονή και επιμονή πιστεύω πως θα τα καταφέρουμε...αρκεί να υπάρχει θέληση..!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Επειδή στην αρχή, το καλοκαίρι ενθουσιάζεστε (και εγώ το χα πάθει)... να ξεκαθαρίσω. Η ύλη βγαίνει, απλά βγαίνει πολύ πιο εύκολα με θερινά και για λόγους ψυχολογίας. Για τη θεωρητική πιστεύω σε μερικά μαθήματα χρειάζεται, για τις άλλες δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη προσωπική, αλλά ο μαθηματικός μου αγχωνόταν πολύ για τα μαθηματικά κατ. καθώς εκεί γίνεται το "χτύπημα" στο τέλος και γιατί η ύλη είναι μεγάλη. Προβλέπω και για τη φυσική το ίδιο από φέτος :P

Μην προχωράτε σε γενικεύσεις του τύπου δε χρειάζεται ή χρειάζεται. Αυτό που χρειάζεται ο καθένας είναι διαφορετικό.
επισης υπαρχει και κατι αλλο. αν καποια παιδια εχουν κενα σε ορισμενα μαθηματα, νομιζω πως καλο θα ηταν, με προσπαθεια ή χωρις, να προσπαθησουν μες το καλοκαιρι να τα καλυψουν αντι να ξεκινησουν την υλη της Γ' και τα κανουν ενα μπερδεμα ολα και να ξεκινησουν για την Γ΄ απο σεμπτεμβρη με τα πραγματα λιγο πιο ξεκαθαρα μεσα τους:) ελπιζω να εγινα κατανοητη:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
xaxaxaxaxa δινετε πανελληνιες ;;; μην ξεχνατε οτι εσεις του 95' δινετε εξετασεις με αυτο το συστημα για τελευταια φορα..ισως σας χαντακωσουν..γιαυτο διαβαστε πολυ πολυ καλα..

Οσο για εμας του 94 που τελειώσαμε πριν απο ενα μηνα ενα εχω να πω :

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΥΣΩ ΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΛΠ....

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ

Υ.Γ. Παιδια του 95 σας λυπαμαι πραγματικά..εσεις καλοκαιρινα και εμεις καλοκαιρινά μπάνια :p
:offtopic:Έχουμε και καλοκαιρινά μπάνια δεν θα κλειστούμε και σε κανένα μοναστήρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Παιδιά κουλάρετε, οι πανελληνιες δεν ειναι τοσο σημαντικες για να σας αγχωνουν και να ασχολειστε συνεχια γι α αυτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Πόσες ώρες θα κανείς;

7 μαθηματικά κατ.
5 φυσική κατ.
2 αοδε
2 έκθεση
2 αεππ
2μαθηματικά γεν
2 αοθ

Παρόλο αυτά τα καλοκαιρινά είναι απαραίτητα για να καλύψεις κενά , να μπεις σε ρυθμους γ λυκείου πως θα διαβάσεις κτλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Πικρα.
Πω μωρε για να με αγχωσετε το κανετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
7 μαθηματικά κατ.
5 φυσική κατ.
2 αοδε
2 αεππ
2μαθηματικά γεν
2 αοθ

Παρόλο αυτά τα καλοκαιρινά είναι απαραίτητα για να καλύψεις κενά , να μπεις σε ρυθμους γ λυκείου πως θα διαβάσεις κτλπ.
καλεεεεε!!! τι ειναι ολα αυτα?:eek:

Πικρα.
Πω μωρε για να με αγχωσετε το κανετε.
γιατι?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.

Γιατι ειμαι αγχωδης τυπος.
Τι γιατι;

Και ειναι και χρονια του 13.Σωθηκαμε. >.<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Μερικα φροντιστηρια κατακλεβουν τον κοσμακη.
Αν ειναι δυνατον να ξεκινας απο τελη Ιουνιου,με 20ωρα την εβδομαδα.Δεν νομιζω να σας βοηθησει ιδιαιτερα.
Αυτο που πρεπει να κανετε τωρα,να κοιταξετε να καλυψετε τυχον κενα που νομιζετε οτι εχετε.Ηυλη των πανελληνιων βγαινει πολυ ευκολα και σε βαθος,ακομα και αν ξεκινησετε απο Σεπτεμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
καλεεεεε!!! τι ειναι ολα αυτα?:eek:


γιατι?:confused:

Το φροντιστήριο :/ . Αλλά ας όψεται .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia...!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η π = 3,14159 26535... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 379 μηνύματα.
εγω ( οσο το σκεφτομαι...)
3 ωρες μαθηματικα κατ
1 ωρα μαθγματικα γενικης
4 ωρες φυσικη κατ
2 ωρες εκθεση
2 ωρες χημεια κατ
2 ωρες βιολογια κατ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
7 μαθηματικά κατ.
5 φυσική κατ.
2 αοδε
2 αεππ
2μαθηματικά γεν
2 αοθ

Παρόλο αυτά τα καλοκαιρινά είναι απαραίτητα για να καλύψεις κενά , να μπεις σε ρυθμους γ λυκείου πως θα διαβάσεις κτλπ.

Το αοδε το θεωρείς απαραίτητο το καλοκαίρι; Γιατί οι περισσότερου μου λένε ότι δεν θα κάνουν γιατί έχει μικρή ύλη, και δεν ξέρω τι να κάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Γιατι ειμαι αγχωδης τυπος.
Τι γιατι;

Και ειναι και χρονια του 13.Σωθηκαμε. >.<
χαχαχα
αν υπαρχει στοχος, ολοι λιγο ή πολυ τα καταφερνουμε!
και οχι αγχος! τουλαχιστον οχι αποτρεπτικο αλλα δημιουργικο αγχος!!!!:) (και το λεω εγω ενας πολυ αγχωδης τυπος!:redface:;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
εγω ( οσο το σκεφτομαι...)
3 ωρες μαθηματικα κατ
1 ωρα μαθγματικα γενικης
4 ωρες φυσικη κατ
2 ωρες εκθεση
2 ωρες χημεια κατ
2 ωρες βιολογια κατ
εγω νομιζω οπως τα ειπες θα τα εχω, απλα 4 ωρες μαθηματικα κατ. +1 ωρα βιολογια γενικης(αν την επιλεξω τελικα) και μιαμιαση ωρα(νομιζω) εκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Γιατι ειμαι αγχωδης τυπος.
Τι γιατι;

Και ειναι και χρονια του 13.Σωθηκαμε. >.<

Μην αγχώνεσαι δεν αξίζει
Εμένα το 13 είναι ο τυχερός μου αριθμός :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top