Όταν οι σκέψεις δε γίνονται πράξεις

nQvy

Νεοφερμένος

Ο nQvy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
η πράξη είναι το πρωταρχικό μέλημα..το αποτέλεσμα εξαρτάται από ποικίλους παράγοντες:) δεν ανταμειβει παντα αναλογα την πραξη..εκτος κι αν ειναι η καλυτερη δυνατη κι εχει απηχηση!γι'αυτο ολα ειναι εξαρτωμενα αυτής!:D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
η πράξη είναι το πρωταρχικό μέλημα..το αποτέλεσμα εξαρτάται από ποικίλους παράγοντες:) δεν ανταμειβει παντα αναλογα την πραξη..εκτος κι αν ειναι η καλυτερη δυνατη κι εχει απηχηση!γι'αυτο ολα ειναι εξαρτωμενα αυτής!:D
μωρη θεωρητικουρα ηημαρτον!!:P
συμφωνω(αν καταλαβα τι ειπες:P) φετος π.χ. ξερω παιδια που ηταν σιγουροι οτι θα εγραφαν τελεια και με τα θεματα αυτα δεν εγραψαν οσο ηθελαν!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Οι πανελλαδικες και γενικα καθε ειδους εξεταση δεν ειναι μονο θεμα προετοιμασιας!Σιγουρα η αρτια προετοιμασια ειναι απαραιτητη για ενα καλο αποτελεσμα ειδικα με τα θεματα που πεφτουν τα τελευταια 2 χρονια. Ειναι ομως συγκερασμος πραγματων...ΘΑ περασει οχι μονο ο διαβασμενος αλλα ο διαβασμενος που ειναι και ψυχραιμος που δεν τα χανει αν δει κατι που δεν το ξερει τοσο καλα την ωρα των εξετασεων,ο τσαμπουκας που λεει εκεινη την ωρα οτι αυτες οι εξετασεις ειναι για μενα και κανενας δεν θα μου στερησει τη σχολη μου!Δουλεψα και θα το κατακτησω...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Οι πανελλαδικες και γενικα καθε ειδους εξεταση δεν ειναι μονο θεμα προετοιμασιας!Σιγουρα η αρτια προετοιμασια ειναι απαραιτητη για ενα καλο αποτελεσμα ειδικα με τα θεματα που πεφτουν τα τελευταια 2 χρονια. Ειναι ομως συγκερασμος πραγματων...ΘΑ περασει οχι μονο ο διαβασμενος αλλα ο διαβασμενος που ειναι και ψυχραιμος που δεν τα χανει αν δει κατι που δεν το ξερει τοσο καλα την ωρα των εξετασεων,ο τσαμπουκας που λεει εκεινη την ωρα οτι αυτες οι εξετασεις ειναι για μενα και κανενας δεν θα μου στερησει τη σχολη μου!Δουλεψα και θα το κατακτησω...;)
πολυ σωστο αυτο!:)
αληθεια ναγια (ωραιο ονομα;) ) εσυ εχεις τελειωσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
πολυ σωστο αυτο!:)
αληθεια ναγια (ωραιο ονομα;) ) εσυ εχεις τελειωσει?
Τωρα εδωσα πανελλαδικες κ περιμενω εναγωνιως τα αποτελεσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
ακριβως αυτο ρε χριστινακι!:worry: στην χειροτερη ηλικια πρεπει να δωσουμε πανελληνιες! που στο μυαλο μας υπαρχει ενα κουβαρι@:/:

Είναι η πιο παραγωγική ηλικία. ::whistle::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Τωρα εδωσα πανελλαδικες κ περιμενω εναγωνιως τα αποτελεσματα!
για που λες με το καλο?:)

Είναι η πιο παραγωγική ηλικία. ::whistle::P
ναι ουυυυ!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ιατρικη θελω..ελπιζω να τα καταφερω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Ιατρικη θελω..ελπιζω να τα καταφερω....
αα μαλιστα (βλεπω η οικογενεια γενικα εχει χαμηλους στοχους:P)
στο ευχομαι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
ΝΑ σαι καλα!κ εγω σου ευχομαι συντομα αρχιτεκτονισσα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
μωρη θεωρητικουρα ηημαρτον!!:P
συμφωνω(αν καταλαβα τι ειπες:P) φετος π.χ. ξερω παιδια που ηταν σιγουροι οτι θα εγραφαν τελεια και με τα θεματα αυτα δεν εγραψαν οσο ηθελαν!;)

χαχαχα σουτ βρε θετικούρα <3
δεν παρεμποδίζει η αυτοπεποιήθηση την επιτυχία,αλλά η διαρκής χωρίς αγώνες έπαρση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
ΝΑ σαι καλα!κ εγω σου ευχομαι συντομα αρχιτεκτονισσα!;)
σε ευχαριστω πολυ! και στην αδελφη σου!:)

χαχαχα σουτ βρε θετικούρα <3
δεν παρεμποδίζει η αυτοπεποιήθηση την επιτυχία,αλλά η διαρκής χωρίς αγώνες έπαρση..
νομιιιζεις πως δεν παρεμποδιζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Δημητρω μου να σου πω το δικο μου μυστικο?
:DΘα το πω.
Λοιπον,η λυση βρισκεται στο να το παρεις εσυ ο ιδιος αποφαση.Να το αποφασισεις.Να το βαλεις καλα καλα καλα κλα μεσα στο μυαλο σου.
Π.χ :Εγω λεω θα κατσω να διαβασω.Ε εκεινη την στιγμη θα κανω μονο αυτο.Κλεινω κινητα,πορτες,υπολογιστες,φτιαχνω το γραφειο μου(δεν μπορει να ειναι ολα ανακατεμενα),βαζω και τον ανεμιστηρα και ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΟΜΑΙ.
Εκεινη την στιγμη θα κανω μονο αυτο.Τιποτα αλλο.

Στην αρχη ηταν δυσκολο δεν λεω..Κοιταγα το κινητο αν ειχε απαντησει ο Τακης,χαζευα εξω απο το παραθυρο κλπ..
Ηταν δυσκολο .Αλλα το πηρα αποφαση.Ειπα Αδαμαντια κατσε διαβασε γιατι πρεπει να πετυχεις.

Τη διαδικασια αυτη την ξεκινησα μετα το Πασχα.Και την εχω ακολουθησει κατα γραμμα σε ολες τις εξετασεις.Εχει περασει λοιπον τοσος καιρος και δεν νιωθω κουρασμενη απ τα διαβασματα ,ουτε αισθανομαι αυτη την πιεση ,το αγχος,τα νευρα..Με βοηθησε παρα πολυ..
Ταυτοχρονα ξεκινησα αυτη τη διαδικασια με το σκεπτικο πως αν αρχισω να διαβαζω και να οργανωνομαι απο τωρα δεν θα πεσω στα βαθια το καλοκαιρι που θα ξεκινησουν τα εντατικα..

Για να το πετυχεις το μονο που πρεπει να εχεις ειναι θεληση..
Τιποτα αλλο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Δημητρω μου να σου πω το δικο μου μυστικο?
:DΘα το πω.
Λοιπον,η λυση βρισκεται στο να το παρεις εσυ ο ιδιος αποφαση.Να το αποφασισεις.Να το βαλεις καλα καλα καλα κλα μεσα στο μυαλο σου.
Π.χ :Εγω λεω θα κατσω να διαβασω.Ε εκεινη την στιγμη θα κανω μονο αυτο.Κλεινω κινητα,πορτες,υπολογιστες,φτιαχνω το γραφειο μου(δεν μπορει να ειναι ολα ανακατεμενα),βαζω και τον ανεμιστηρα και ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΟΜΑΙ.
Εκεινη την στιγμη θα κανω μονο αυτο.Τιποτα αλλο.

Στην αρχη ηταν δυσκολο δεν λεω..Κοιταγα το κινητο αν ειχε απαντησει ο Τακης,χαζευα εξω απο το παραθυρο κλπ..
Ηταν δυσκολο .Αλλα το πηρα αποφαση.Ειπα Αδαμαντια κατσε διαβασε γιατι πρεπει να πετυχεις.

Τη διαδικασια αυτη την ξεκινησα μετα το Πασχα.Και την εχω ακολουθησει κατα γραμμα σε ολες τις εξετασεις.Εχει περασει λοιπον τοσος καιρος και δεν νιωθω κουρασμενη απ τα διαβασματα ,ουτε αισθανομαι αυτη την πιεση ,το αγχος,τα νευρα..Με βοηθησε παρα πολυ..
Ταυτοχρονα ξεκινησα αυτη τη διαδικασια με το σκεπτικο πως αν αρχισω να διαβαζω και να οργανωνομαι απο τωρα δεν θα πεσω στα βαθια το καλοκαιρι που θα ξεκινησουν τα εντατικα..

Για να το πετυχεις το μονο που πρεπει να εχεις ειναι θεληση..
Τιποτα αλλο!:)
το ακουω πολυ συχνα αυτο για την θεληση! τελικα τοοσο δυνατη ειναι η θεληση του ανθρωπου??:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
το ακουω πολυ συχνα αυτο για την θεληση! τελικα τοοσο δυνατη ειναι η θεληση του ανθρωπου??:eek:

κατ'εξοχήν κινητήρια δύναμη της υλοποίησης των στόχων είναι!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
κατ'εξοχήν κινητήρια δύναμη της υλοποίησης των στόχων είναι!;)
τι σου'ναι ο ανθρωπος!!:P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρέπει να υπάρχει κίνητρο για να κάνεις οτιδήποτε.
Οπότε σκέψου ΓΙΑΤΙ θες να διαβάσεις και λογικά αν ο λόγος είναι πολύ σημαντικός για σένα (αλλά δεν το χες συνειδητοποιήσει) τότε θα συγκεντρωθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Παιδιά άμα υπάρχει θέληση όλα γίνονται. Εγώ είχα ένα πολύ σοβαρό τροχαίο ατύχημα τα χριστούγεννα που με καθήλωσε στην πόλη μου για όλα το β εξάμηνο, το οποίο το έχασα. Όλοι οι φίλοι ήταν φοιτητές και περνούσαν καλά και εγώ πήρα την απόφαση να ξαναδώσω για να περάσω στην σχολή που πάντα ήθελα, στην οποία δεν πέρασα πέρυσι. Δεν ξέρω αν τα καταφέρω τελικά να περάσω αλλά προσπάθησα όσο μπορούσα περισσότερο δεν άντεχα... Κίνητρο θέληση και υπονομή και όλα θα γίνουν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
εχετε δει την (σχετικοτατη ταινια) ''The Brooke Ellison Story'' ? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top