[Παλιό Σύστημα] Θετική ή Τεχνολογική Κατεύθυνση;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Απο ποτε αυτος ο φροντιστης ειναι ο επιγειος Θεος?

1 σε αυτον , 50 σε αλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Δεν με κατάλαβες πως το είπα. Εννοώ ότι έχει γνωρίσει πολλά παιδία και έχει εμπειρία. Δεν σου ανέφερα έναν σε ένα απλό φροντστήριο της γειτονιάς. Εγώ σου μίλησα με παράδειγμα δεν γενικολόγησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
πήγαινα φροντιστήριο σε ένα απο τα καλύτερα του Περιστερίου (4ος μεγαλύτερος δήμος στην Ελλάδα) και αυτός που μου έκανε μαθηματικά κατεύθυνσης που είναι 45 χρονών μου είπε ότι όλα αυτά τα χρόνια μόνο ένα παιδί ξέρει να έχει ακολουθήσει την Τεχνολογική 1...έχει γνωρίσει πολλά παιδιά και έχει εμπειρία. Τα συμπεράσματα δικά σας
Αφού λές "τα συμπεράσματα δικά σας" θα σου πω το δικό μου: Ο καθηγητής σου λέει ψέματα.
Αιτιολόγηση: Έχω γνωρίσει παιδιά από το Περιστέρι (δεν ξέρω ποιο λύκειο) που στο σχολείο τους υπάρχει εδώ και χρόνια Τ-1. Επίσης (όπως έγραψε φίλη εδώ στο ischool, στο 3ο ΓΕΛ Αιγάλεω (κοντά σου δεν είναι?) λειτουργεί η Τ-1. Άρα αποκλείεται να μην ήξερε ο καθηγητής σου και με την τόση εμπειρία του να μην έχει συναντήσει παιδιά της Τ-1. Ακόμα αυτό που είπε, ότι : "μόνο ένα παιδί ξέρει να έχει ακολουθήσει την Τεχνολογική 1" το λένε κατά λέξη όσοι φροντιστές ερωτηθούν για την Τ-1. (Τυχαίο? Δε νομίζω).
Εξήγηση: Στα φροντιστήρια δεν συμφέρουν οι πολλές κατευθύνσεις, καθώς θα πρέπει να κάνουν περισσότερα και μικρότερα τμήματα, θα έχουν πιο πολλά μαθήματα, θα πληρώνουν περισσότερους καθηγητές. Έτσι από την αρχή έθαψαν την Τ-1. Και δεν κάνει κάθε φροντιστήριο ότι του έρθει. Έχουν την ένωση τους και είναι καλά συντονισμένοι. Ασχολήθηκα πολύ με το θέμα όταν ήμουν στη Β λυκείου και κάναμε αγώνα να ξεκινήσει στο σχολείο μου η Τ-1. Μπορείς (αν δεν το έχεις ήδη κάνει) να δεις περισσότερα στο ΣΧΕΤΙΚΟ ΘΕΜΑ .

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Οντως το επιπεδο μαθητων ειναι πιο χαμηλο στην techno.
Αλλα οι καθηγητες, εδω που τα λεμε, δε στεκονται να εξηγησουν το μαθημα στους αδιαφορους.
Αλλα#2 το 90% του διαβασματος γινεται εκτος σχολειου.
Οποτε το χαμηλο επιπεδο μαθητων στην techno δε στεκει σαν επιχειρημα.
Εμπειρικα, τα υψηλοτερα γραπτα στα μαθηματικα και στη φυσικη κατευθυνσης του σχολειου μου στις εξετασεις της Β' ήταν απο της τεχνολογικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Μην είστε τόσο κάθετοι με τους "φροντιστές". Να κάτσει να μου πει ψέματα γι αυτό το θέμα δεν έχει να τον ωφελήσει καθόλου αφού εγώ είχα επιλέξει την κατεύθυνσή μου απο την Α λυκείου ήδη. Με τον καθηγητή αυτόν δεν είχαμε την σχέση μαθητή-καθηγητή αλλά είχαμε μιλήσει πολλές φορές άρα δεν θα μου έλεγε ψέματα.
Έπειτα το Περιστέρι είνει τεράστιος δήμος και δεν γνωρίζει όλα τα σχολεία του Περιστερίου. Το Αιγάλεω είναι δίπλα απο το Περιστέρι αλλά εγώ μίλησα μόνο για το Περιστέρι. Και όταν είπα "Τα συμπεράσματα δικά σας" έβαλα και μια φατσούλα δίπλα(:P) για να δείξω ότι το λέω με χιούμορ. Δεν ήθελα να προσβάλω κανέναν ούτε να λογομαχήσω με κάποιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Το ότι την Τ-1 την επιλέγουν λίγοι είναι γεγονός. Αυτό όμως δεν έχει ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τη δυσκολία της κατεύθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι την τ1 δεν την επιλεγουν γιατι ακουνε ηλεκτρολογια,δηλαδη 'φυσικη' αρα κοβουν περα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
μπα, πιο πολύ για τη χημεία εγώ πιστεύω. Γενικά είναι πολλά. Οι περισσότεροι δεν την ξέρουν καν, ή θεωρούν αδύνατο να την ακολουθήσουν μιας και δεν υπάρχει ήδη αντίστοιχο τμήμα στο σχολείο τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
και αυτο εγω ηθελα να την ακολουθησω αλλα νομιζα οτι δεν γινετε στο σχολειο μου.Εδω στο αι σχοολ απο τον Δια εμαθα οτι αν την επιλεξουν καποιος αριθμος ατομων ειναι υποχρεωμενοι να την φτιαξουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Θεωρητικά γίνεται αλλά είναι πολύ δύσκολο να βρουν καθηγητή για βιοχημεία και ηλεκτρολογία. Χρειάζεται πολύ υπομονή και προσωπική κινητοποίηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
ο φυσικος δεν μπορει να κανει ηλεκτρολογια και ο χημικος βιοχημεια?Σιγα το επιπεδο των μαθηματων που θελουν και ξεχωριστο καθηγητη!
Εδω οι Αγγλικουδες κανουν ιστορια σε αυτα θα κολοσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εισαι καλος στη χημεια;;;;


ναι: Θετική(πιστεψεμε εισαι τυχερος το ΑΟΔΕ was killing me)
οχι: Τεχνολογική(α τι να κανουμε και εγω εκει ημουν,shit happens;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Το ότι την Τ-1 την επιλέγουν λίγοι είναι γεγονός. Αυτό όμως δεν έχει ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τη δυσκολία της κατεύθυνσης.
Προφανώς έχεις δίκιο. Πάντως φέτος στην Τ-1 σε όλη την Ελλάδα είμασταν 777 ! ! !

1) είναι πολύ δύσκολο να βρουν καθηγητή για βιοχημεία και ηλεκτρολογία.
2) Χρειάζεται πολύ υπομονή και προσωπική κινητοποίηση.
Για το (1): Ένας βιολόγος ή ένας χημικός άνετα μπορεί να διδάξει τη βιοχημεία, όπως και ένας φυσικός την ηλεκτρολογία. Ειδικά στην ηλεκτρολογία, η μισή ύλη ήταν με τις δέσμες στην ύλη της φυσικής.
Για το (2): Εδώ έχεις δίκιο. Πάντως, τα μεγαλύτερα εμπόδια για την Τ-1 τα βάζουν τα φροντιστήρια.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Προφανώς έχεις δίκιο. Πάντως φέτος στην Τ-1 σε όλη την Ελλάδα είμασταν 777 ! ! !


Για το (1): Ένας βιολόγος ή ένας χημικός άνετα μπορεί να διδάξει τη βιοχημεία, όπως και ένας φυσικός την ηλεκτρολογία. Ειδικά στην ηλεκτρολογία, η μισή ύλη ήταν με τις δέσμες στην ύλη της φυσικής.
Για το (2): Εδώ έχεις δίκιο. Πάντως, τα μεγαλύτερα εμπόδια για την Τ-1 τα βάζουν τα φροντιστήρια.

ναι ναι ναι τα φροντιστηρια φταινε μμμ...το γεγονος οτι ειστε 777 ατομα σε ολη την ελλαδα φετος δεν σου προκαλει εντυπωση;;;
η κατευθυνση 1(τεχν) ειναι παλουκα.δες τα μαθηματα ρωτα καθηγητες,ρωτα μη καμένους μαθητες με την φυσικη και θα σε απωθήσουν σιγουρα απο μια τετοια επιλογη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
ναι ναι ναι τα φροντιστηρια φταινε μμμ...το γεγονος οτι ειστε 777 ατομα σε ολη την ελλαδα φετος δεν σου προκαλει εντυπωση;;;
η κατευθυνση 1(τεχν) ειναι παλουκα. δες τα μαθηματα ρωτα καθηγητες,ρωτα μη καμένους μαθητες με την φυσικη και θα σε απωθήσουν σιγουρα απο μια τετοια επιλογη...
Όχι δα και παλούκα η Τ-1!!! Τα μαθήματα και τα είδα και τα έγραψα στις πανελλήνιες. Είμασταν 16 παιδιά στο τμήμα, βγάλε τους 4 που ήταν ...περαστικοί, από τους 12 κανένας δεν έγραψε ηλεκτρολογία και χημεία-βιοχημεία κάτω από 16 (ενώ μαθηματικά και φυσική κάποιοι έγραψαν και κάτω από τη βάση). Ποιους μαθητές μου λες να ρωτήσω? Αυτούς που ΔΕΝ ήταν στην Τ-1? Γιατί όσοι ήταν στην Τ-1 (ακόμα και οι μη καμένοι με τη φυσική) μάλλον μαζί μου συμφωνούν. Ναι, αν ρωτήσεις τους φροντιστές θα σου πουν οτιδήποτε εναντίον της Τ-1. (Το εξηγώ πιο πάνω). Και προφανώς για το ότι είμασταν μόνον 777 δεν φταίνε τα φροντιστήρια (αυτά τη δουλειά τους κάνουν). Φταίνε οι μαθητές που κάνουν τις επιλογές τους χωρίς να σκεφτούνε όσο πρέπει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Όχι δα και παλούκα η Τ-1!!! Τα μαθήματα και τα είδα και τα έγραψα στις πανελλήνιες. Είμασταν 16 παιδιά στο τμήμα, βγάλε τους 4 που ήταν ...περαστικοί, από τους 12 κανένας δεν έγραψε ηλεκτρολογία και χημεία-βιοχημεία κάτω από 16 (ενώ μαθηματικά και φυσική κάποιοι έγραψαν και κάτω από τη βάση). Ποιους μαθητές μου λες να ρωτήσω? Αυτούς που ΔΕΝ ήταν στην Τ-1? Γιατί όσοι ήταν στην Τ-1 (ακόμα και οι μη καμένοι με τη φυσική) μάλλον μαζί μου συμφωνούν. Ναι, αν ρωτήσεις τους φροντιστές θα σου πουν οτιδήποτε εναντίον της Τ-1. (Το εξηγώ πιο πάνω). Και προφανώς για το ότι είμασταν μόνον 777 δεν φταίνε τα φροντιστήρια (αυτά τη δουλειά τους κάνουν). Φταίνε οι μαθητές που κάνουν τις επιλογές τους χωρίς να σκεφτούνε όσο πρέπει.


τελος παντων δεν θελω να μαλωσω μαζι σου,
ας συμφωνησουμε στο οτι διαφωνουμε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
ασχετο ωραια φωτο δια!Αληθεια στην ηλεκτρολογια κανεισ για τρανζιστορσ,διοδους ζενερ ενυσχητες σηματος και τετοια?Βασικα λιγα παιδακια τα πανε καλα με ηλεκτρισμο.Θυμαμε ακομα περσι β λυκειου να σχηματιζει ο φυσικος ενα παραλληλογραμο στην μια μερια να βαζει πηγη,αντισταση και στην απεναντι αντισταση και να λεει ειναι σε σειρα ή παραλληλα προσεξτε μην την πατησετε με το σχημα,και μαθητρια του 19-20 να λεει παραλληλα.χα0χααχαχ0χ0ααχ0.Περα απο την πλακα την περσινη φυσικη που καναμε ηλεκτρισμο πολυ την βλεπαν παλουκι...Ποσο μαλλον αν κανουν συνδεσμολογια συντονισμενων,λογικες πυλες κλπ...

Εμενα σε αυτην την κατευθυνση με χαλαι η βιοχημεια.Γαμοτο να βαζαν αεππ να εκανα παρτι γ λυκειου:clapup:¨.Παντος εχω δει και θεματα οεφε στην τεχνολογικη 1 και η βιοχημεια και ηλεκτρολογια ειναι Σ-Λ,πολλαπλη επιλογη και γενικα θεωρια εκτος απο 1.5 ασκισιδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Θυμαμε ακομα περσι β λυκειου να σχηματιζει ο φυσικος ενα παραλληλογραμο στην μια μερια να βαζει πηγη,αντισταση και στην απεναντι αντισταση και να λεει ειναι σε σειρα ή παραλληλα προσεξτε μην την πατησετε με το σχημα,και μαθητρια του 19-20 να λεει παραλληλα.χα0χααχαχ0χ0ααχ0.Περα απο την πλακα την περσινη φυσικη που καναμε ηλεκτρισμο πολυ την βλεπαν παλουκι...Ποσο μαλλον αν κανουν συνδεσμολογια συντονισμενων,λογικες πυλες κλπ...

Εμάς πάλι ακόμα και οι κοπέλες της θεωρητικής ήξεραν να ξεχωρίζουν κυκλώματα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Εμενα για οι θεωριτικοι ουτε καν παταγαν και οσοι εμπεναν στο μαθημα τα κοιτουσαν λες και ηταν σεξογιοινοι.Γενικα εχω διαπιστωσει πως οι περισσοτεροι μαθητες εχουν προβλημα με την Φυσικη και μετα με τα μαθηματικα και ολα τα αλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ασχετο ωραια φωτο δια!Αληθεια στην ηλεκτρολογια κανεισ για τρανζιστορσ,διοδους ζενερ ενυσχητες σηματος και τετοια?Βασικα λιγα παιδακια τα πανε καλα με ηλεκτρισμο.Θυμαμε ακομα περσι β λυκειου να σχηματιζει ο φυσικος ενα παραλληλογραμο στην μια μερια να βαζει πηγη,αντισταση και στην απεναντι αντισταση και να λεει ειναι σε σειρα ή παραλληλα προσεξτε μην την πατησετε με το σχημα,και μαθητρια του 19-20 να λεει παραλληλα.χα0χααχαχ0χ0ααχ0.Περα απο την πλακα την περσινη φυσικη που καναμε ηλεκτρισμο πολυ την βλεπαν παλουκι...Ποσο μαλλον αν κανουν συνδεσμολογια συντονισμενων,λογικες πυλες κλπ...

Εμενα σε αυτην την κατευθυνση με χαλαι η βιοχημεια.Γαμοτο να βαζαν αεππ να εκανα παρτι γ λυκειου:clapup:¨.Παντος εχω δει και θεματα οεφε στην τεχνολογικη 1 και η βιοχημεια και ηλεκτρολογια ειναι Σ-Λ,πολλαπλη επιλογη και γενικα θεωρια εκτος απο 1.5 ασκισιδιο...

ότι αναφέρεις στην πρώτη σειρά τα κάνουμε.

για την ακρίβεια από ηλεκτρονικά: Δίοδοι, επαφή p/n, transistor, ενισχυτές, λογικές πύλες, συστήματα αρίθμησης, άλγεβρα boole, κάποια λίγα όσον αφορά τα κυκλώματα ανόρθωσης και συνοπτικά θεωρητικά για ολοκληρωμένα και τυπωμένα κυκλώματα.

Το ότι και τα κυκλώματα δεν είναι δύσκολα πάντως είναι γεγονός. Ούτε εγώ ήμουν ο καλύτερος στη φυσική της Β' αλλά στη Γ' με τόσες ασκήσεις που πρόκειται να λύσεις θα πετάς στο τέλος.

συν ότι τα εναλασσόμενα σε βοηθούν να καταλάβεις περισσότερο τις ηλεκτρικές ταλαντώσεις στη φυσική (πχ βλέπεις πώς βγαίνουν κάποιοι τύποι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top