Χημικό Ηρακλείου

G.P.a.C.

Νεοφερμένος

Ο G.P.a.C. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Υπάρχει κανεις που να είναι στο χημικό ηρακλείου ή να το έχει τελειώσει????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Έχουμε αρκετούς στο φορουμ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Tσεκαρε την τριαδα της υπογραφης μου φιλαρακι.Αν εχεις μσν,φεις,κατι,καλως ηρθες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
Tσεκαρε την τριαδα της υπογραφης μου φιλαρακι.Αν εχεις μσν,φεις,κατι,καλως ηρθες.


η τετραδα θελει να πει :bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
η τετραδα θελει να πει :bounce:

Ναι περαστε και μια βολτα απο την τεταρτη αλλα δεν ειναι στο Χημικο,οχι ακομη δηλαδη.Ωχ μαρη φανταζεσαι να μου ρθεις?:D GPaC παιζει να χουμε πετυχει ηδη ο ενας τον αλλον αν εισαι κατω και παρακολουθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
Ναι περαστε και μια βολτα απο την τεταρτη αλλα δεν ειναι στο Χημικο,οχι ακομη δηλαδη.Ωχ μαρη φανταζεσαι να μου ρθεις?:D GPaC παιζει να χουμε πετυχει ηδη ο ενας τον αλλον αν εισαι κατω και παρακολουθεις.


δες ρε συ εγω χημεια δεν μπορω αυτα που κανουμε στο σχλειο θα τα κανω και στο πανεπιστημιο??.....δε λεει :D αλλα θα ρθω για να βαλω την ποδια και να κανω κανα πειραμα εκει :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
δες ρε συ εγω χημεια δεν μπορω αυτα που κανουμε στο σχλειο θα τα κανω και στο πανεπιστημιο??.....δε λεει :D αλλα θα ρθω για να βαλω την ποδια και να κανω κανα πειραμα εκει :whistle:

Nαι,θα σου ρθει το περιστερι (ασπρο οσο η ποδια)πανω στην κεφαλα σου,και θα σου δωσει τη γνωση για το πειραμα.Θα σε βαζα στο κυλικειο μαρη να ριξεις κανεναν Χημικο αλλα μας το τσοφησανε για φετος μαλλον.Να δως θα πηγαινω Φυσικο μες στη βροχη για μια μαμοτυροπιτα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
Nαι,θα σου ρθει το περιστερι (ασπρο οσο η ποδια)πανω στην κεφαλα σου,και θα σου δωσει τη γνωση για το πειραμα.Θα σε βαζα στο κυλικειο μαρη να ριξεις κανεναν Χημικο αλλα μας το τσοφησανε για φετος μαλλον.Να δως θα πηγαινω Φυσικο μες στη βροχη για μια μαμοτυροπιτα:hmm:


σταματα ρε εγω θελω να με δω με ποδιά εστω και χημικου :P
θα βγαλουμε και φωτογραφιες να τις εχω να με καμαρωνω στα διαλα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
σταματα ρε εγω θελω να με δω με ποδιά εστω και χημικου :P
θα βγαλουμε και φωτογραφιες να τις εχω να με καμαρωνω στα διαλα:D

ΕΣΤΩ?ΕΕΕΕΣΤΩ?:pfff:απφφφ να βαλεις νοικοκυρας:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Tσεκαρε την τριαδα της υπογραφης μου φιλαρακι.Αν εχεις μσν,φεις,κατι,καλως ηρθες.

Το πείραμα με το ηφαίστειο πως γίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
ΕΣΤΩ?ΕΕΕΕΣΤΩ?:pfff:απφφφ να βαλεις νοικοκυρας:whistle:


αμα βαλω νοικοκυρας θα ειναι κοντη και θα με κοιταζουν ολοι στα διμετρα ποδια μου :whistle:
το ''εστω'' φανηκε καπως? :redface: σχωραμε αφεντη δεν ηθελα να σας θιξω εγω το ταπεινο χαμομηλακι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Το πείραμα με το ηφαίστειο πως γίνεται;

Δυστυχως σε προπτυχιακες σπουδες τμηματος δε νομιζω να γινεται,αλλα φοβερο,ξέρω πιο λές.Λογικα ειναι καποια εξώθερμη αντιδραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

:) το βρήκα στο youtube (αυτό που θυμάμαι είναι πιο εντυπωσιακό) αλλά νομίζω το ίδιο είναι .

Διάσπαση διχρωμικού αμμωνίου :( (νομίζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Τσέκαρε.




Εδώ ο ιστόχωρος της σχολης.Για τυχον απορίες,στη διαθεση σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Aπο μαθήματα επιλογής λέει τίποτα το τμήμα;:PΕπίσης στα μαθήματα δε βρίσκω τις επιλογές για τα τελευταία εξάμηνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Aπο μαθήματα επιλογής λέει τίποτα το τμήμα;:PΕπίσης στα μαθήματα δε βρίσκω τις επιλογές για τα τελευταία εξάμηνα...

Kατα καιρους ανοιγουν κι αλλα.



ΩΡΕΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΡΙΤΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
9-10 ΕΡΓ.ΑΝΑΛΥΤΙΚΗΣ ΧΗΜ.ΙΙ ΕΡΓ.ΑΝΟΡΓΑΝΗΣ ΧΗΜ.ΙΙ ΕΡΓ.ΑΝΟΡΓΑΝΗΣ ΧΗΜ.ΙΙ ΕΡΓ.ΑΝΑΛΥΤΙΚΗΣ ΧΗΜ.ΙΙ
ΕΡΓ.ΑΝΟΡΓΑΝΗΣ ΧΗΜ.ΙΙ
ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΑ ΕΡΓΑΣΤ.
ΒΙΟΧΗΜΕΙΑΣ
10-11 ΕΡΓ.ΑΝΑΛΥΤΙΚΗΣ ΧΗΜ.ΙΙ ΕΡΓ.ΑΝΟΡΓΑΝΗΣ ΧΗΜ.ΙΙ ΕΡΓ.ΑΝΟΡΓΑΝΗΣ ΧΗΜ.ΙΙ ΕΡΓ.ΑΝΑΛΥΤΙΚΗΣ ΧΗΜ.ΙΙ ΕΡΓ.ΑΝΟΡΓΑΝΗΣ ΧΗΜ.ΙΙ
ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΑ ΕΡΓΑΣΤ.
ΒΙΟΧΗΜΕΙΑΣ
11-12 ΕΡΓ.ΑΝΑΛΥΤΙΚΗΣ ΧΗΜ.ΙΙ ΕΡΓ.ΑΝΟΡΓΑΝΗΣ ΧΗΜ.ΙΙ ΕΡΓ.ΑΝΟΡΓΑΝΗΣ ΧΗΜ.ΙΙ ΕΡΓ.ΑΝΑΛΥΤΙΚΗΣ ΧΗΜ.ΙΙ ΕΡΓ.ΑΝΟΡΓΑΝΗΣ ΧΗΜ.ΙΙ
ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΑ ΕΡΓΑΣΤ.
ΒΙΟΧΗΜΕΙΑΣ
12-1 ΕΡΓ.ΑΝΑΛΥΤΙΚΗΣ ΧΗΜ.ΙΙ ΕΡΓ.ΑΝΟΡΓΑΝΗΣ ΧΗΜ.ΙΙ ΕΡΓ.ΑΝΟΡΓΑΝΗΣ ΧΗΜ.ΙΙ ΕΡΓ.ΑΝΑΛΥΤΙΚΗΣ ΧΗΜ.ΙΙ ΕΡΓ.ΑΝΟΡΓΑΝΗΣ ΧΗΜ.ΙΙ
ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΑ ΕΡΓΑΣΤ.
ΒΙΟΧΗΜΕΙΑΣ
1-2 ΦΥΣΙΚΟΧΗΜΕΙΑ ΙV ΑΜΦ.Α3
2-3 ΒΙΟΚΑΤΑΛΥΣΗ ΣΤΗΝ ΟΡΓΑΝ.ΣΥΝΘ. Α 3 ΠΡΟΣΔΙΟΡ.ΧΗΜ.ΔΟΜΩΝ ΜΕΣΩ ΦΜ &ΦΠΜΣ ΑΜΦ Α3 ΠΡΟΣΔΙΟΡ.ΧΗΜ.ΔΟΜΩΝ ΜΕΣΩ ΦΜ &ΦΠΜΣ ΑΜΦ Α3 ΦΥΣΙΚΟΧΗΜΕΙΑ ΙV ΑΜΦ.Α3 ΒΙΟΚΑΤΑΛΥΣΗ ΣΤΗΝ ΟΡΓΑΝ.ΣΥΝΘ. Α3
3-4 ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΧΗΜΕΙΑ Α2 ΦΥΣΙΚΟΧΗΜΕΙΑ ΙV ΑΜΦ.Α3 ΠΡΟΣΔΙΟΡ.ΧΗΜ.ΔΟΜΩΝ ΜΕΣΩ ΦΜ &ΦΠΜΣ ΑΜΦ Α3 ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΧΗΜEIA
ΠΕΡΙΒ. Ι ΑΜΦ.Α3 ΒΙΟΚΑΤΑΛΥΣΗ ΣΤΗΝ ΟΡΓΑΝ.ΣΥΝΘ. Α3
ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΦΩΤΟΧΗΜΕΙΑ
Β2
4-5 ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΧΗΜΕΙΑ Α2 ΦΥΣΙΚΟΧΗΜΕΙΑ ΙV ΑΜΦ.Α3 ΧΗΜΙΚΗ ΤΕΧΝ.& ΝΑΝΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ Α3 ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΧΗΜΕΙΑ
ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΑΜΦ Α3
ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΦΩΤΟΧΗΜΕΙΑ
Β2
5-6 ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΧΗΜΕΙΑ
ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΑΜΦ Α3 ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΧΗΜEIA
ΠΕΡΙΒ. Ι ΑΜΦ.Α3 ΧΗΜΙΚΗ ΤΕΧΝ.& ΝΑΝΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ Α3 ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΧΗΜΕΙΑ Α2
ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΦΩΤΟΧΗΜΕΙΑ
Β2
6-7 ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΧΗΜΕΙΑ
ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΑΜΦ Α3 ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΧΗΜEIA
ΠΕΡΙΒ. Ι ΑΜΦ.Α3 ΧΗΜΙΚΗ ΤΕΧΝ.& ΝΑΝΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ Α3
7-8
8-9
Eδω το ογδοο εξάμηνο που περασε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

euler92

Νεοφερμένος

Ο euler92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Eίναι ιδέα μου ή το 90% των μηνυμάτων είναι εκτός θέματος.Βάση του ότι το θέμα έχει πληροφοριακό και όχι ψυχαγωγικό χαρακτήρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Eίναι ιδέα μου ή το 90% των μηνυμάτων είναι εκτός θέματος.Βάση του ότι το θέμα έχει πληροφοριακό και όχι ψυχαγωγικό χαρακτήρα.
Eκανες καποια απορια την οποια δεν απαντησα?ΜΕ τον GPAC εχουμε μιλησει πριβε,για τον Econ εψαξα και απαντησα,το ιδιο και για το Φοκο.Εαν καποιος θελει να ρωτησει κατι για αυτον ειμαστε εδώ.Λοιπες υποδείξεις δεν ξερω που αποσκοπουν.


Για οσους δεν καταλαβαν:σκοπος αυτου του θεματος ειναι ναι να βοηθηθουν οι καινουριοι,και οι μελλοντικοι υποψηφιοι.Καθενας που εχει αποριες επισης μπορει να απευθυνθει σε εμάς.Απο τη στιγμη που βοηθαω ομως,το εαν με την παρεα μου θα γελασουμε λιγακι-στα πλαισια των ορων χρησης του φορουμ πάντα- δεν μπορει να το κρινει καποιος.

Ευχαριστω.

ΥΓ)Εαν ακομη υπαρχει καποια απορια ειναι ευπροσδεκτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

**χρυ$@ν8η**

Νεοφερμένος

Η Χρυσάνθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Στο Τμήμα Χημείας του Πανεπιστημίου Κρήτης μπορεί κάποιος να ακολουθήσει κατεύθυνση τέτοια ώστε να ασχοληθεί στο μέλλον με την οινολογία? εννοώ υπάρχουν σχετικά μαθήματα όπως αμπελουργία ή οινολογία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζαννα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ζαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
γεια σας.εχω μερικες αποριες,αν μπορειτε βοηθηστε με εσεις που σπουδαζετε χημικο κρητης:
σε ποιον Δημο ανηκει το πανεπιστημιο:
σε τι τιμες κυμαινεται η περιοχη(ενοικια,λεωφορεια,σουπερ μαρκετ);
ποσο συχνα εχει λεωφορεια;
αν υπαρχει καποια εκπτωση για να πηγαινοερχεσε Αθηνα;
το πασο ειναι εγκυρο σε ολη την Ελλαδα;
τι αλλο μπορειτε να αναφερετε για το πανεπιστημιο..Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top