Μου αρέσει μια κοπέλα, αλλά έχω ήδη σχέση. Τι να κάνω;

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Τον τελευταίο καιρό μου αρέσει αρκετά πολύ μία κοπέλα.
Έχω τα κλασσικά συμπτώματα του ενθουσιασμού (βλ. Σφίξιμο στην κοιλιά, όποτε γράφω κάτι στο FB περιμένω να μου κάνει comment ή έστω Like κλπ κλπ κλπ).
Τέλος πάντων, όταν μιλάμε φαίνεται πως και αυτή ενδιαφέρεται γιατί το γυρνάει και στο πονηρό κλπ....
Τώρα θα μου πείτε που είναι το πρόβλημα..
Το πρόβλημα είναι ότι έχω σχέση ΠΟΛΥΥΥΥΥ καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Διπλό ταμπλό; :P
Πώς είναι η σχέση σου με την κοπέλα σου, τη θες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Διπλό ταμπλό ποτέ... Αλλιώς δε θα το ανέφερα καν!
Εδώ και περίπου ένα μήνα δεν τα πάμε και τόσο καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

w1n5t0n

Δραστήριο μέλος

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 442 μηνύματα.
χωρισε με την παλια και φτιαξτα με την καινουρια...:P παντος σου λεω πως το πολυ σε 1 μηνα θα νιωθεσ ετσι για καποια αλλη...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Eίμαστε 2 χρόνια μαζί με την άλλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Eίμαστε 2 χρόνια μαζί με την άλλη...

Αφού δεν νιώθεις κάτι για εκείνη γιατί να μένεις σε αυτή τη σχέση;
Τι σημασία έχει ο καιρός αν δεν υπάρχει συναίσθημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Δε ξέρω τι είναι... Ειλικρινά.. Να και πάλι τώρα μαλώνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Τον τελευταίο καιρό μου αρέσει αρκετά πολύ μία κοπέλα.
Έχω τα κλασσικά συμπτώματα του ενθουσιασμού (βλ. Σφίξιμο στην κοιλιά, όποτε γράφω κάτι στο FB περιμένω να μου κάνει comment ή έστω Like κλπ κλπ κλπ).
Τέλος πάντων, όταν μιλάμε φαίνεται πως και αυτή ενδιαφέρεται γιατί το γυρνάει και στο πονηρό κλπ....
Τώρα θα μου πείτε που είναι το πρόβλημα..
Το πρόβλημα είναι ότι έχω σχέση ΠΟΛΥΥΥΥΥ καιρό.


Εισαι ενθουσιασμενος,επειδη βρεθηκε μια νεα κοπελα,να σε φλερταρει και να σου κεντρισει το ενδιαφερον.
Οπως οταν ημασταν μικροι,με καθε νεο μας παιχνιδι,ενθουσιαζομασταν,θελαμε να ανακαλυψουμε τις λειτουργιες του και αφου το βαριομασταν,επιστρεφαμε παλι στα παλια σιγουρα και αγαπημενα μας παιχνιδια,με τα οποια ειχαμε δεθει.
Ισως να μην σε ενδιαφερει καν αυτη η κοπελα,αλλα να σ αρεσει μονο το οτι μπηκες ξανα στη διαδικασια του φλερτ,το οποιο πιθανολογω πως μετα απο 2 χρονια σχεσης με την αλλη κοπελα να εχει χαθει(?)
Σιγουρη λυση δεν υπαρχει,ο καθενας θα μοιραστει τη δικη του αποψη,απο την οπτικη που βλεπει το θεμα.
Εγω απλα θα σου πω να θεσεις στον εαυτο σου ορισμενα βασικα ερωτηματα,περνας καλα με την κοπελα σου?σε γεμιζει?
ή μηπως εκατσες στην ασφαλεια μιας σχεσης και τωρα που βρεθηκε κατι αλλο να πιαστεις θα φυγεις?:/:
και πως εισαι σιγουρος οτι αυτη ειναι για σενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Νομίζω ότι έχεις απόλυτο δίκιο.....
Θα σκεφτώ τι θα κάνω και θα σας πω.....Flirt is missing δυστυχώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Αρχικά θα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά αν συνεχίζεις να θες να είσαι μαζί με την τωρινή σου κοπέλα και εφόσον το θες, θα σου πρότεινα να συζητήσετε τι δεν πάει καλά στη σχέση σας, να διερευνήσετε τους λόγους των συγκρούσεων και να προσπαθήσετε να λύσετε το όποιο πρόβλημα.
Αν, μετά από τις συζητήσεις σας, δεν καταφέρετε να βγάλετε άκρη τότε ίσως η καλύτερη λύση είναι να σταματήσει αυτή η σχέση μιας που η κατάσταση αυτή (των σενεχόμενων τσακωμών δηλαδή) φθείρει ψυχολογικά και τους δυό σας και δεν οδηγεί πουθενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Παρτούζα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
όποτε γράφω κάτι στο FB περιμένω να μου κάνει comment ή έστω Like κλπ κλπ κλπ).

χαχαχαχαχα...μπήκε "αγαπημένες ατάκες"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia_chios

Νεοφερμένος

Η georgia_chios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
αν γυαλισει το γυαλι... χωρισε παιδι μου και κανε τη ζωη σου οπως τη θες...τι εισαι παντρεμενος;;;;;;;;;;;;
η ζωη ειναι μικρη για να αναλωνομστε με χαζομαρες....και που εισαι 2 χρονια και τι εγινε; η αλλη κοπελα δεν ηταν ο λογος που σκεφτεσαι το χωρισμο απλα το κανει πιο γρηγορο, γιατι αν τα πηγαινες μια χαρα και δεν ηθελες να χωρισεις δε θα σε ενδιεφερε καμια αλλη κοπελα οσο θεα και αν ηταν. χωρισε και κανε τη ζωη σου.
Μην κανετε τα δυσκολα ευκολα. Ολοι οι χωρισμοι ξεπερνιουνται μεσα σε ενα μηνα (απο νορμαλ και λογικα οντα παντα)!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
αν γυαλισει το γυαλι... χωρισε παιδι μου και κανε τη ζωη σου οπως τη θες...τι εισαι παντρεμενος;;;;;;;;;;;;
η ζωη ειναι μικρη για να αναλωνομστε με χαζομαρες....και που εισαι 2 χρονια και τι εγινε; η αλλη κοπελα δεν ηταν ο λογος που σκεφτεσαι το χωρισμο απλα το κανει πιο γρηγορο, γιατι αν τα πηγαινες μια χαρα και δεν ηθελες να χωρισεις δε θα σε ενδιεφερε καμια αλλη κοπελα οσο θεα και αν ηταν. χωρισε και κανε τη ζωη σου.
Μην κανετε τα δυσκολα ευκολα. Ολοι οι χωρισμοι ξεπερνιουνται μεσα σε ενα μηνα (απο νορμαλ και λογικα οντα παντα)!!!!
Μάλλον κάτι από τα δύο δεν τα έχω. :P

Κάτσε και σκέψου τι πραγματικά θέλεις, όλα τα ζευγάρια έχουν καυγάδες. Το να σου πούμε κάνε αυτό, εκείνο, το άλλο, δεν έχει νόημα. Κανένας από εμάς δεν μπορεί να καταλάβει τι νιώθεις.
Κάνε μία σύσκεψη με τον εαυτό σου και θα τη βρεις την άκρη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Frida!

Νεοφερμένος

Η φρειδερικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
αυτο ειναι καθαρα θεμα δικο σ..τωρα αν θες μ δινεις σημασια γιατι ειμαι κ λιγακι μικρη κ "απειρη" σε τετοια θεματα αλλα η λογικη μ μου λεει πως πρεπει ν σκεφτεις αν η σχεση σ με την κοπελα σε ικανοποιει σε ευχαριστει κ σε καλυπτει..αν ναι δεν νομιζω οτι αξιζει ν τα χαλασεις ολα ..αν δεν τοτε απλα χωριζεις ..οσο οδυνηρο κ αν ειναι ..!! αυτα εχει η ζωη !:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kelly:)

Νεοφερμένος

Η Kelly:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Koίτα,επειδή και εγω έχω σχέση εδω και 1,5 χρονο θα σου πω την εκδοχη μου γιατί εχω περάσει απο "αναλογη" φαση.
Αυτο που σου λειπει και εσενα τωρα ειναι ο ενθουσιασμος.Ξερεις την κοπελα σου,πως περνατε,τι θα κανετε,ειναι σχεδον όλα αναμενώμενα εως βαρετά.
Ετσι,η εμφάνιση ενος άλλου ατομου μεσα στη ζωή σου που ενδιαφερεται για σένα μεσα σε μια περιοδο που συνεχως μαλώνεις με το άτομο που είστε μαζί,ακουγεται δελεαστικό.
Ρισκάρεις όμως να αφήσεις ενα ατομο που είσαι σιγουρος οτι σ'αγαπαει,ειναι εκει για ό,τι χρειαστεις,θα ειναι διπλα σου για όσο εσυ θες,περασατε τόσες δοκιμασίες μαζί και είναι έτοιμο να περασει άλλες τοσες για χάρη σου,για μια κοπελα που ενω ξέρει οτι εχεις σχέση το"παει στο πονηρο";
Ειναι φυσιολογικό αυτο που σου συμβαίνει..αλλά σκέψου τι ρίσκο παιρνεις και αν εισαι έτοιμος να το πάρεις.
Γιατί ο πόνος θα είναι μεγάλος και τα αποτελέσματα...οδυνηρα και για τους δυο.
Αυτο που πρεπει να αναλογιστείς ειναι: κουραστηκες απο αυτη τη σχεση ωστε να την τερματήσεις οριστικά ή αντεχεις να περασεις ακόμα μια δοκιμασία;
Μετά η απαντηση ειναι απλη:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Έχουμε περάσει πολλά πράγματα μαζί και δύσκολα (πολύ πιο δύσκολα απο αυτό που περνάμε τώρα) αλλά μετά από τόσες δυσκολίες δεν είναι λογικό με το παραμικρό να ενοχλείται.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γιατί δεν κάνεις μια σχετική συζήτηση για το τι είναι αυτό που την ενοχλεί;
Ίσως με τη συζήτηση βγάλετε άκρηη, μπορεί και αυτή να έχει κουραστεί και να είναι σε μία φάση δεν ξέρω τι θέλω,τι με ενοχλεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Τη ρωτάω και μου λέει το κλασσικό " Τίποτα δεν έχω."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τη ρωτάω και μου λέει το κλασσικό " Τίποτα δεν έχω."
Όλες αυτό λέμε τελικά. :P
Αν επιμείνεις ίσως σου πει...
Αν έχεις κουραστεί πες της το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top