Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ace OnFire

Νεοφερμένος

Ο Ace OnFire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.

υμμμ δεν με βοηθησε το site , δεν εχει τπτ περι αυτου του θεματος.. ευχαριστω παντως !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
υμμμ δεν με βοηθησε το site , δεν εχει τπτ περι αυτου του θεματος.. ευχαριστω παντως !!
Στο τελευταίο post του link που σου έδωσα λέω πως ισχύει. Αν πατήσεις πάνω στο ''Ναι'' σε βγάζει εδώ: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=16356
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ace OnFire

Νεοφερμένος

Ο Ace OnFire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Στο τελευταίο post του link που σου έδωσα λέω πως ισχύει. Αν πατήσεις πάνω στο ''Ναι'' σε βγάζει εδώ: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=16356


aha , δεν το ειχα δει , απλος μπηκα στο σιτε της οεεκ , οκευ πηρα την απαντηση μου τωρα , χιλια ευχαριστω ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante38245

Νεοφερμένος

Ο dante38245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Εχω τις εξης ερωτησεις πανω στα θεματα μετεγραφων για φετος:
1)Τι δικαιολογητικα χρειαζονται και απο που για να παρει καποιος μετεγγραφη σε περιπτωση ασθενειας?
2)Aπ' οτι εμαθα απο φετος οι μετεγγραφες θα γινονται αμεσως και οι αιτησεις θα υποβαλλονται ηλεκτρονικα.Αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι αν αλλαξε τιποτα ως προς τις ομαδες που εχουν δικαιωμα μετεγγραφης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.

Ace OnFire

Νεοφερμένος

Ο Ace OnFire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Δείτε και αυτό, δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να βοηθήσει...

https://www.newsbeast.gr/greece/arthro/39501/exi-allages-sto-upourgeio-paideias/


Το φλέγον ζήτημα τώρω , που αφορά τους περισσότερους :


""Επισημαίνεται ότι για φοιτητές πολυμελών οικογενειών, συνεχίζουν να ισχύουν οι διατάξεις για μετεγγραφές χωρίς ποσοτικό περιορισμό.""

Εννοεί τρίτεκνες + πολύτεκνες οικογένειες ?? η μόνο πολύτεκνες ? -__-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tomi@

Νεοφερμένος

Ο tomi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
γεια σας!φετος εδωσα πανελληνιες και περασα στη σχολη ηλεκτρολογων μηχανικων και μηχανικων ηλεκτρονικων υπολογιστων στο πολυτεχνειο της θρακης (ξανθη).ομως εξαιτιας διαφορων προβληματων που προεκυψαν δυστυχως υπαρχει αναγκη μεταγγραφης μου σε μια αλλη(πιο κοντινη προς τον τοπο διαμονης μου) πολη,δηλαδη σε μια απο τις αθηνα,θεσσαλονικη 'η πατρα.αν καποιο παιδι(που περασε σε ιδιο τμημα) ενδιαφερεται για αμοιβαια μεταγγραφη 'η γνωριζει καποιον που μπορει να με βοηθησει ασ επικοινωνησει μαζι μου παρακαλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
γεια σας!φετος εδωσα πανελληνιες και περασα στη σχολη ηλεκτρολογων μηχανικων και μηχανικων ηλεκτρονικων υπολογιστων στο πολυτεχνειο της θρακης (ξανθη).ομως εξαιτιας διαφορων προβληματων που προεκυψαν δυστυχως υπαρχει αναγκη μεταγγραφης μου σε μια αλλη(πιο κοντινη προς τον τοπο διαμονης μου) πολη,δηλαδη σε μια απο τις αθηνα,θεσσαλονικη 'η πατρα.αν καποιο παιδι(που περασε σε ιδιο τμημα) ενδιαφερεται για αμοιβαια μεταγγραφη 'η γνωριζει καποιον που μπορει να με βοηθησει ασ επικοινωνησει μαζι μου παρακαλω.
Οι αμοιβαίες μετεγγραφές - ανταλλαγές φοιτητών έχουν καταργηθεί, ωστόσο είμαι πολύ περίεργος να μάθω ποιος είναι αυτός ο τόπος διαμονής σου που είναι κοντά ταυτόχρονα σε Αθήνα, Πάτρα και Θεσσαλονίκη, σε ένα δηλαδή από τα κεντρικά Πανεπιστήμια...
Εχω τις εξης ερωτησεις πανω στα θεματα μετεγραφων για φετος:
1)Τι δικαιολογητικα χρειαζονται και απο που για να παρει καποιος μετεγγραφη σε περιπτωση ασθενειας?
2)Aπ' οτι εμαθα απο φετος οι μετεγγραφες θα γινονται αμεσως και οι αιτησεις θα υποβαλλονται ηλεκτρονικα.Αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι αν αλλαξε τιποτα ως προς τις ομαδες που εχουν δικαιωμα μετεγγραφης.
Δες την περυσινή εγκύκλιο για τα δικαιολογητικά και για το φοιτητές με ποιες ασθένειες παίρνουν μετεγγραφή:https://www.ypepth.gr/el_ec_page791.htm (είναι η περυσινή, η νέα εγκύκλιος δεν έχει ακόμη εκδοθεί-δημοσιευθεί)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tomi@

Νεοφερμένος

Ο tomi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
πρωτα πρωτα ευχαριστω για την πληροφορια αλλα δεν καταλαβαινω το σχολιο σου.κρητη μενω αλλα και οποιοδηποτε μερος της νοτιας ελλαδας ειναι πολυ πιο κοντα στα τρια αυτα κεντρικα πανεπιστημια ,οπως λες παρα εκει που περασα.επιπλεον εχω συγγενεις εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ.ΚΡΗΤΗ ΜΕΝΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΤΡΙΑ ΑΥΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ,ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΠΑΡΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ.ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΧΩ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΕΚΕΙ.
Ε, τώρα... Θέλεις να μου πεις ότι θα διευκολυνθείς σημαντικά αν αντί Ξάνθη πας Θεσσαλονίκη στο θέμα της απόστασης;...
Γιατί δεν επέλεγες το τμήμα στα Χανιά που είναι και δίπλα σου και έχει και πολύ χαμηλότερη βάση από την Ξάνθη; Και εν τέλει, οκ πες ότι έκανες βλακεία τότε στο μηχανογραφικό..., γιατ΄τώρα δε ζήτησες ανταλλαγή (παρότι δε γίνεται) με κάποιον από το Πολυτεχνείο στα Χανιά;
Τέλος πάντων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tomi@

Νεοφερμένος

Ο tomi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
πρώτα πρώτα το τμήμα στα χανιά είναι ηλεκτρονικών και όχι ηλεκτρολόγων στο οποίο είμαι εγώ,δηλαδή τελείως διαφορετικό ως προς τα επαγγελματικά δικαιώματα.διαφορετικά θα πήγαινα.δεύτερον στη θεσσαλονίκη όπωσ σου είπα έχω συγγενείς και επειδή δεν ξέρεις τι έχει συμβεί δεν είσαι σε θέση να κρίνεις αν θα με διευκολύνει ή όχι.λοιπόν πήγαινε αλλού να πουλήσεις πνεύμα σε παρακαλώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tomi@

Νεοφερμένος

Ο tomi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
επιπλέον δεν υπάρχει αλλού η σχολή αυτή παρά μόνο ξάνθη, πάτρα, αθήνα και θεσσαλονίκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasiatot

Νεοφερμένος

Η nasiatot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
γεια σας.
περασα γερμανικη φιλολογια αθηνας και θελω να μετεγγραφω εδω θεσσαλονικη.ειμαστε πολυτεκνοι(τεσσερα παιδια) και απο οτι διαβασα την κυριακη σε μια εφημεριδα απο το φετινο νομοσχεδιο οι πολυτεκνοι μετεγγραφονται ελευθερα χωρις ποσοτικο περιορισμο.το μονο κριτηριο ειναι να ειμαστε πολυτεκνοι.εμεις ειμαστε.σημερα πηγα στο πανεπιστημιο εδω θεσσαλονικη και ρωτησα για τη μετεγγραφη και μου ειπε μια γυναικα εκει απο τη γραμματεια οτι ακομη δεν βγηκε η φετινη εγκυκλιος και οτι θα αλλαξουν τα πραγματα φετος.μακαρι να μην αλλαξουν.επισης πριν μου ειπε καποιος οτι ακουσε οτι φετος θα μετεγγραφονται μονο αυτοι που εχουν εισοδημα κατω των 10000Ε.ισχυει κατι απο αυτα τα δυο τελευταια?ελπιζω πως οχι.οποιος ξερει,ας απαντησει γιατι εχω πεθανει απο την αγωνια μου εδω και μια εβδομαδα.ελπιζω να μετεγγραφω φετος.ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
γεια σας.
περασα γερμανικη φιλολογια αθηνας και θελω να μετεγγραφω εδω θεσσαλονικη.ειμαστε πολυτεκνοι(τεσσερα παιδια) και απο οτι διαβασα την κυριακη σε μια εφημεριδα απο το φετινο νομοσχεδιο οι πολυτεκνοι μετεγγραφονται ελευθερα χωρις ποσοτικο περιορισμο.το μονο κριτηριο ειναι να ειμαστε πολυτεκνοι.εμεις ειμαστε.σημερα πηγα στο πανεπιστημιο εδω θεσσαλονικη και ρωτησα για τη μετεγγραφη και μου ειπε μια γυναικα εκει απο τη γραμματεια οτι ακομη δεν βγηκε η φετινη εγκυκλιος και οτι θα αλλαξουν τα πραγματα φετος.μακαρι να μην αλλαξουν.επισης πριν μου ειπε καποιος οτι ακουσε οτι φετος θα μετεγγραφονται μονο αυτοι που εχουν εισοδημα κατω των 10000Ε.ισχυει κατι απο αυτα τα δυο τελευταια?ελπιζω πως οχι.οποιος ξερει,ας απαντησει γιατι εχω πεθανει απο την αγωνια μου εδω και μια εβδομαδα.ελπιζω να μετεγγραφω φετος.ευχαριστω
Όχι δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Οι πολύτεκνοι δε θα έχουν οικονομικό κριτήριο. Άλλωστε για τους μετεγγραφόμενους με ποσοτικό περιορισμό για οικονομικούς λόγους το όριο είναι τα 45.000? (από 35.000? πέρυσι), είναι αδύνατον ακόμη και να μπει οικονομικό κριτήριο (που θα έπρεπε κανονικά) να είναι κάτω από 45.000?...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasiatot

Νεοφερμένος

Η nasiatot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
δηλαδη την παιρνω τη μετεγγραφη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Παιδια να ρωτησω κατι που προφανως θα ξέρετε... Μια πολυ κοντινη μου φίλη περασε φυσικο Ιωαννινων και θελει να παρει μεταγραφη στο φυσικο Θεσσαλονικης..Το κριτηριο ειναι οτι ειναι ΟΡΦΑΝΗ απο τον ενα γονεα και το εισοδημα ττης μητερας δεν ξεπερνα τα 35 000 Ε..στα γιαννενα της ειπαν ευχαριστως και απο το πρωτο κιολας εξαμηνο να μετακινηθει,στη γραμματεια του φυσικου θεσσαλονικης ομως της ειπαν οτι πρεπει να κατσει ενα χρονο στα γιαννενα και ΑΝ περασει ολα τα μαθηματα κορμου τοτε ισως παρει τη μεταγραφει...Ρε παιδια πεστε μου εσεις που ξέρετε τι παιζει εδω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Βλακειες λενε!!Δικαιουται 100% μεταγγραφη χωρις ποσοτικο περιορισμο και δεν χρειαζεται να περασει κανενα μαθημα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Παιδια να ρωτησω κατι που προφανως θα ξέρετε... Μια πολυ κοντινη μου φίλη περασε φυσικο Ιωαννινων και θελει να παρει μεταγραφη στο φυσικο Θεσσαλονικης..Το κριτηριο ειναι οτι ειναι ΟΡΦΑΝΗ απο τον ενα γονεα και το εισοδημα ττης μητερας δεν ξεπερνα τα 35 000 Ε..στα γιαννενα της ειπαν ευχαριστως και απο το πρωτο κιολας εξαμηνο να μετακινηθει,στη γραμματεια του φυσικου θεσσαλονικης ομως της ειπαν οτι πρεπει να κατσει ενα χρονο στα γιαννενα και ΑΝ περασει ολα τα μαθηματα κορμου τοτε ισως παρει τη μεταγραφει...Ρε παιδια πεστε μου εσεις που ξέρετε τι παιζει εδω?
Ισχύει ότι ακριβώς της είπαν στα Ιωάννινα, έχει δίκιο ο Morelo.
Στη γραμματεία της Θεσσαλονίκης ή είναι άσχετοι ή απλώς έχουν εντολή να δίνουν λανθασμένες πληροφορίες για να αποφεύγουν τον μεγάλο αριθμό μετεγγραφομένων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Να στε καλα ρε παιδια...!ευχαριστω πολυ !! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top