LOWER από το μηδέν;

nikos01

Νεοφερμένος

Ο nikos01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
LOWER από το μηδέν?
Θα ήθελα την γνώμη σας για να ξεκινήσω προετοιμασία από το Σεπτέμβριο
για να δώσω το Lower (του Cambridge). Επειδή είμαι λίγο μεγάλος θα ήθελα
να μου πείτε τι με συμφέρει να κάνω ιδιαίτερα/φροντιστήριο και πόσο καιρό θα
πρέπει να μου πάρει για να υπάρχει αποτέλεσμα; Έχει νόημα να ξεκινήσω εντατικά μαθήματα
ή θα κάνουμε μια τρύπα στο νερό; Μια εκτίμηση για τις ώρες ανα εβδομάδα που πρέπει να
αφιερώνω (επειδή εργάζομαι και σπουδάζω παράλληλα) και για το κόστος είναι επίσης επιθυμητή.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Κατα τη γνωμη μου θα σου προτεινα να πηγαινες σε φροντηστηριο γιατι εκει θα εισαι με αλλα παιδια και θα μπορεις να ακους τις αποριες τους ωστε να μαθαινεις καλυτερα κατι!Εγω θεωρω οτι ενας χρονος ειναι καλος για να δωσεις Lower.Θα σου προτεινα να εκανες εως 5 ωρες την εβδομαδα 2 φορες,δηλαδη 2,5 ωρες απο την καθε φορα.Φανταζομαι οι 5 ωρες να μην ειναι πολλες ωστε να εχεις καποιο προβλημα με τις σπουδες σου.Το Lower ειναι ευκολο για αυτο σου λεω οτι ενας χρονος ειναι πολυς για να προετοιμαστεις,ωστε να δωσεις τον Μαιο που ερχεται.Θα σου ελεγα να δωσεις τον Δεκεμβρη αλλα οπως λες δεν εχεις χρονο για πολλα εντατικα μαθηματα,αρα Μαιο δωσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Απο το μηδεν χωρις ΚΑΝΕΝΑ μαθημα σε 1 χρονο λιγο δυσκολο το βλέπω.Κοιτα αν σε ενδιαφέρει μονο για λόγους δουλειας μπορεις να δωσεις το TOEIC.
Γενικα παντως μην μπαινεις στον κοπο να κανεις υπερεντατικα γιατι δεν θα πετυχεις τιποτα ετσι.
Αρχικα κανε το τεστ του Cambridge εδω για να διαπιστωσεις σε τι επιπεδο εισαι και μετα βλέπουμε για τα περαιτέρω.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Αν θες ομως σχετικα με το FCE κανε και αυτο εχει γενικα ολο το περιεχομενο του fce και μετα κοιτα αν οι απαντησεις σου ειναι σωστες,τα εχει ολα μεσα.Κανε το Reading και το Use of English να δεις τις γνωσεις σου και πες μας!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Απο το μηδεν χωρις ΚΑΝΕΝΑ μαθημα σε 1 χρονο λιγο δυσκολο το βλέπω.Κοιτα αν σε ενδιαφέρει μονο για λόγους δουλειας μπορεις να δωσεις το TOEIC.
Γενικα παντως μην μπαινεις στον κοπο να κανεις υπερεντατικα γιατι δεν θα πετυχεις τιποτα ετσι.
Αρχικα κανε το τεστ του Cambridge εδω για να διαπιστωσεις σε τι επιπεδο εισαι και μετα βλέπουμε για τα περαιτέρω.;)
Πόση ώρα παίρνει το τεστάκι ρε συ?
Θέλω να τα ξεσκονίσω λίγο τα σκαμμένα τα Αγγλικά,έχω να πιάσω βιβλίο εδώ και 2-3 χρόνια. :confused:

Αν βρείτε κανά test και για επίπεδο Proficiency ποστάρετε τo please. =)


Όσο για το ερώτημα σου Νίκο θα συμφωνήσω με την Μαρία ότι το φροντιστήριο θα ήταν καλύτερο για σένα και το κόστος δεν θα είναι τόσο υψηλό όσο και τα ιδιαίτερα όσο να ΄ναι. =/
Για έναν χρόνο όμως δεν θα το έλεγα γιατί έχει να κάνει και με το επίπεδο που έχεις στα Αγγλικά,και όπως ανέφερεις χαρακτηριστικά και στον τίτλο "Lower από το μηδέν" δεν νομίζω ότι θα είναι και τόσο εφικτό,όπως είπε και ο Teol.
Ίσως 2,5-3 χρόνια θα είναι καλά,αλλά κανείς δεν ξέρει,μπορεί να τα πιάνεις εύκολα και να πάρεις το κολάι,δεν είναι κάτι δύσκολο! :D

Good luck!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Πόση ώρα παίρνει το τεστάκι ρε συ?
Θέλω να τα ξεσκονίσω λίγο τα σκαμμένα τα Αγγλικά,έχω να πιάσω βιβλίο εδώ και 2-3 χρόνια. :confused:

Αν βρείτε κανά test και για επίπεδο Proficiency ποστάρετε τo please. =)


Όσο για το ερώτημα σου Νίκο θα συμφωνήσω με την Μαρία ότι το φροντιστήριο θα ήταν καλύτερο για σένα και το κόστος δεν θα είναι τόσο υψηλό όσο και τα ιδιαίτερα όσο να ΄ναι. =/
Για έναν χρόνο όμως δεν θα το έλεγα γιατί έχει να κάνει και με το επίπεδο που έχεις στα Αγγλικά,και όπως ανέφερεις χαρακτηριστικά και στον τίτλο "Lower από το μηδέν" δεν νομίζω ότι θα είναι και τόσο εφικτό,όπως είπε και ο Teol.
Ίσως 2,5-3 χρόνια θα είναι καλά,αλλά κανείς δεν ξέρει,μπορεί να τα πιάνεις εύκολα και να πάρεις το κολάι,δεν είναι κάτι δύσκολο! :D

Good luck!

2 λεπτα ειναι περιπου!20 ερωτησεις εχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
20 multiple choice.Και σου λεει ποια εξεταση ειναι καταλληλη για σενα αναλογα με τα ποσα εχεις σωστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
LOWER από το μηδέν?
Θα ήθελα την γνώμη σας για να ξεκινήσω προετοιμασία από το Σεπτέμβριο
για να δώσω το Lower (του Cambridge). Επειδή είμαι λίγο μεγάλος θα ήθελα
να μου πείτε τι με συμφέρει να κάνω ιδιαίτερα/φροντιστήριο και πόσο καιρό θα
πρέπει να μου πάρει για να υπάρχει αποτέλεσμα; Έχει νόημα να ξεκινήσω εντατικά μαθήματα
ή θα κάνουμε μια τρύπα στο νερό; Μια εκτίμηση για τις ώρες ανα εβδομάδα που πρέπει να
αφιερώνω (επειδή εργάζομαι και σπουδάζω παράλληλα) και για το κόστος είναι επίσης επιθυμητή.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

Σε συμβουλεύω να μην ασχοληθείς καθόλου με το Cambridge αλλά με το michigan ο λόγος είναι ότι το Michigan στηρίζεται σε ερωτήσης πολλαπλής επιλογής (συνεπώς θα είναι πιο εύκολο για σένα καθώς θα παίζει και ο παράγοντας τύχη). Επίσης μακρία από τα φροντιστήρια που διαφημίζουν (ταχύρυθμα μαθήματα ενηλίκων) προτίμα φροντιστήρια γειτονιάς ή ακόμα καλύτερα ιδιαίτερα (ακόμα και αν κάνεις λιγότερες ώρες).

Η καλύτερη επιλογή πιστεύω είναι να κάνεις ιδιαίτερα (αφού σαν μεγαλύτερος έχει διαφορετικό τρόπο διαβάσματος από ένα παιδί γυμνασίου και λυκείου). Οι έφηβοι αφομιώνουν πιο εύκολα και γρήγορα από τους μεγαλύτερους. εσύ έχεις πιο ανεπτυγμένη την λογική και μπορείς να οργανώσεις πιο εύκολα από έναν έφηβο το διάβασμα σου (οι οποίοι βλέπυν τα αγγλικά ως αγγαρία και όχι ως εφόδιο στην μελλοντικη τους σταδιοδρομία)

Μπορείς να κάνεις ιδιαίτερα 2 φορές την βδομάδα και παράλληλα να προετοιμάζεσαι μόνος σου σε Listening (κάνοντας testakia και βλέποντας ταινίες).
Στο speaking δε θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα γιατί τους μεγαλύτερους τους παιρνάνε σε γενικές γραμμές χαρίζοτναι πιο εύκολά.

Τέλος είμαι τελείως κατά των ταχύρυθμων (η γνώση δεν αφομιώνεται τόσο εύκολα και θα κάνεις μια τρύπα στο νερό).

Άρχισε σιγά σιγά (με ιδιαίτερα).. και είμαι σίγουρος πως σε έξι μήνες θα μπορείς να δώσεις με περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας από το να έκανες ταχύρυθμα μαθήματα (+ ότι θα δώσεις πιο λίγα λεφτά)


Υποθέτω οτι είσαι πάνω από 18 χρονών :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Γενικα παντως εκει που πρεπει να επικεντρωθεις αν δωσεις Μισιγκαν που ειναι και πιο accessible ειναι στο Listening και στο Grammar Vocabulary Reading.Στα αλλα με λιγη προσπαθεια θα τα καταφερεις.Αν παλι θες Κεμπριτζ τοτε η προσπαθεια σου θα πρεπει να ειναι πιο εντατικη και θα παρει σιγουρα παραπάνω χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos01

Νεοφερμένος

Ο nikos01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Αν θες ομως σχετικα με το FCE κανε και αυτο εχει γενικα ολο το περιεχομενο του fce και μετα κοιτα αν οι απαντησεις σου ειναι σωστες,τα εχει ολα μεσα.Κανε το Reading και το Use of English να δεις τις γνωσεις σου και πες μας!:)

Το έκανα 08/20 :(
Πέρα από κάτι ψευτοαγγλικά του σχολείου πριν κάτι χρόνια δεν έχω ασχοληθεί ξανά.
Μια μικρή επαφή με τη γλώσσα έχω αλλά τίποτα οργανωμένο.

Σε συμβουλεύω να μην ασχοληθείς καθόλου με το Cambridge αλλά με το michigan ο λόγος είναι ότι το Michigan στηρίζεται σε ερωτήσης πολλαπλής επιλογής (συνεπώς θα είναι πιο εύκολο για σένα καθώς θα παίζει και ο παράγοντας τύχη). Επίσης μακρία από τα φροντιστήρια που διαφημίζουν (ταχύρυθμα μαθήματα ενηλίκων) προτίμα φροντιστήρια γειτονιάς ή ακόμα καλύτερα ιδιαίτερα (ακόμα και αν κάνεις λιγότερες ώρες).

Η καλύτερη επιλογή πιστεύω είναι να κάνεις ιδιαίτερα (αφού σαν μεγαλύτερος έχει διαφορετικό τρόπο διαβάσματος από ένα παιδί γυμνασίου και λυκείου). Οι έφηβοι αφομιώνουν πιο εύκολα και γρήγορα από τους μεγαλύτερους. εσύ έχεις πιο ανεπτυγμένη την λογική και μπορείς να οργανώσεις πιο εύκολα από έναν έφηβο το διάβασμα σου (οι οποίοι βλέπυν τα αγγλικά ως αγγαρία και όχι ως εφόδιο στην μελλοντικη τους σταδιοδρομία)

Υποθέτω οτι είσαι πάνω από 18 χρονών :)

21 χρονών είμαι
Βασικά αυτό που σκέφτομαι είναι ότι τα φροντιστήρια δεν είμαι σίγουρος πόσο οργανωμένα είναι σε τμήματα ενηλίκων και πόσο σοβαρά αντιμετωπίζουν μια τέτοια προετοιμασία.
Για τα ιδιαίτερα το σκέφτομαι μήπως πέσω σε κανέναν που θα μάθει πάνω μου να διδάσκει ;)
και πάει ο χρόνος άδικα...Είναι και το οικονομικό μια παράμετρος φυσικά αλλά αν δω ότι μπορεί να βγει σε λογικά πλαίσια θα το ψάξω. Το θέμα είναι να ξέρω τι περίπου πρέπει να ψάξω π.χ χρονικό διάστημα προετοιμασίας (γράψατε 1-3έτη) , χρόνο προετοιμασίας /βδομάδα , κόστος προετοιμασίας κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
KET level δηλαδη που σημαινει πως θες αρκετη δουλιτσα.Αν θες παρε καποια γραμματικη να ξεκινησεις σιγα-σιγα.
Grammarway 3 πχ ειναι εξαιρετικη γραμματικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Προσωπική μου άποψη από θέμα χρόνου είναι 3 χρόνια γεμάτα.Τα αγγλικά δεν μαθαίνονται σε 1 έτος και διαφωνώ με αυτούς που το είπαν :confused: .Πάντως θα συμφωνήσω στο ότι πρέπει να αποφύγεις φροντιστήρια που κάνουν μαθήματα ταχύρυθμα,μιας και η επαφή σου με την γλώσσα όπως και οι γνώσεις σου είναι ελλιπείς.Πάντως αν έχεις όρεξη για διάβασμα και βρεις καλό καθηγητή,θα σου πρότεινα επίσης το μίσιγκαν (και θα κλέψω μία πρόταση από πάνω) επειδή παίζει ο παράγοντας ''τύχη'' στα γραπτά σου.Είχες ξαναδώσει παλιότερα;Είχες αποτύχει;'Η είναι η πρώτη σου φορά εξετάσεων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Αν θες για ket κανε εδω και αυτες τις ασκησεις.Κανε το paprer 1 ( reading,αλλα κοιτα και λιγο το writing ). Οι απαντησεις βρισκονται πισω απο τις ασκησεις(σελιδα 22) και κοιτα ποσο περιπου θα παρεις στα 20!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitraKaran

Νεοφερμένος

Η dimitraKaran αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
η προετοιμασια για το cambridge ειναι αρκετα δυσκολη και προυποθετει ενα αρκετα καλο επιπεδο. τα αγγλικα του σχολειου δεν θα σου προσφερουν πολλα.. αν αρχισεις εντατικα 3 φορες την εβδομαδα απο 2 ωρες για 2 χρονια εχεις αρκετες πιθανοτητες. αλλα κ παλι δυσκολο γιατι θελει βασεις..γιατι δεν δοκιμαζεις κατι αλλο??το city and guilds ας πουμε εχω ακουσει οτι ειναι πανευκολο.. οσο για το κοστος στο φροντηστηριο εγω μονο την τελευταια χρονια μαζι με τα εξοδα των βιβλιων και του πτυχιου πληρωσα ισως και παραπανω απο 1000 ευρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
βασικα αν το θελεις για την εργασια σου να δωσεις το κρατικο που δεν χρειαζεται και πολυ προετοιμασια.Μην δωσεις το Cambridge που χρειαζεται εντατικο διαβασμα και πολυ καλη προετοιμασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
City and Guilds θελει προσοχη.Ποιος ειπε πως ειναι γελοιο;Ας μην λεμε βλακειες.Αλλα ειναι στο ιδιο επιπεδο πανω κατω,καθως ειναι εναρμονισμενα με το CEFR.:)
Παντως αν δεν ξεκινησεις με γερες βασεις και με αργα και σταθερα βηματα και να επιταχυνεις σταδιακα δεν θα κανεις καλη δουλεια.Το ζητημα ειναι να μαθεις και αγγλικα.Οχι μονο να παρεις το πιστοποιητικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
καταρχας καλο κουραγιο και καλη επιτυχια αν το παρεις αποφαση και αρχισεις αγγλικα. :) και εγω νομιζω οτι με 1 χρονο λιγο δυσκολα.... αλλα παιδια κανουν χρονια αγγλικα και δεν τα καταφερνουν. φυσικα εσυ μπορει να εισαι και η εξαιρεση στον κανονα! ιδιαιτερα μαθηματα δεν εχω κανει ποτε αρα δεν εχω αποψη, αλλα δεν ξερω και πως θα γινεται το μαθημα στο φροντιστηριο στη περιπτωση σου αρα ουτε γι αυτο μπορω να σου πω :P αυτο που εχω να σου πω ειναι πως αν αρχισεις μαθηματα να δεις αμερικανικες ή αγγλικες σειρες χωρις υποτιτλους τυπου south park ή simpsons που δεν χρησιμοποιουν φοβερο λεξιλογιο και εχουν και πλακα! στην αρχη φυσικα μπορει να μην καταλαβαινεις και πολλα (εως και τιποτα) αλλα πιστεψε με βοηθαει να ακους τη γλωσσα.

και αν δεις south park μην αποστηθισεις μονο τις χιλιαδες βρισιες που θα ακουσεις! δεν θα σου χρησιμεψουν σε κανενα lower
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
και αν δεις south park μην αποστηθισεις μονο τις χιλιαδες βρισιες που θα ακουσεις! δεν θα σου χρησιμεψουν σε κανενα lower

το έσωσες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos01

Νεοφερμένος

Ο nikos01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
To lower το θέλω γιατί σε 2 χρόνια (περίπου) που υπολογίζω να τελειώσω με τις σπουδές το χρειάζομαι για το μεταπτυχιακό που ζητάει κατ'ελάχιστο "LOWER - FCE ή TOEFL" αλλά και για την εργασία που ακόμα και αν δεν θα το χρησιμοποιήσω πουθενά παρόλα αυτά το ζητάνε!
Από αυτά που μου γράψατε καταλαβαίνω ότι χρειάζεται μια προετοιμασία 2 χρόνια (τουλάχιστον) με ιδιαίτερα για να έχω το επιθυμητό αποτέλεσμα. Ότι άλλο έχετε να προτείνετε σε υλικό /ιδέες κτλ. καλοδεχούμενο.
Και πάλι ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σιγουρα δεχονται το FCΕ και οχι καποιο προφισενσυ;Καταρχας για Ελλαδα ή για εξωτερικο;Επισης εισαι διατεθειμενος να διαβασεις και μονο σου λεξιλογιο πριν πας για μαθηματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top