Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Ερώτηση για τα μαθήματα της Τεχνολογικής

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
hi σε ολους

παω πρωτη! (συγνωμη για οσους σκεφτηκαν <<τι θελει το μικρο το εδω>>
για τουσ υπολοιμους που θελουν να mε βοηθησουν :D)

σκεφτομουν τα Χ-μας και με επιασε πανικος ι επιλογη που θα παρω και ηθελα
να ρωτησω για ολα τα αμθηματα της τεχνολογικης και για ΑΟθ αν γινεται!!!
κατα ποσο ειναι δυσκολα? δηλαδη εγω ασ πουμε διαβασω ηλικρινα παρα πολυ
και αγωνιω!
1 ειμαι καλοσ στην παπαγαλια
2 ειμαι καλος στην πρηροφορικη (οποτε ξερω πωσ ΑΟΔΕ και αναπτυξη εφαρμογων θα τα παω καλα)
τα μαθηματικα και η φυσικη ομωσ με απασχολουν!!!!
τα maths ακομα δν με δυσκολεβουν καθολου και τα παω εξαιρετα τολμω να πω!
και στη φυσικη καλα παω αλλα με Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ Πολυ μεγαλη προσπαθεια
btw το γυμνασιο το εβγαλα με 19.6


αν τα διαβασεις τα maths kατευθυνσησ οπως και τη φυσικη μπορεις να γραψεις εναν αξιοπρεπη βαθμο?
ειναι αληθεια οτι στη φυσικη τησ Γ παιζεται μονο με μερικουσ τυπους χωρισ τπτ πολυπλοκο? (εχω αρχισει να αισθανομαι καθηστεριμενοσ π δεν τα πιανω με τι μια στι φυσικη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Μαθηματικά κατεύθυνσης είναι αρκετά δύσκολα..αλλά αν είσαι διατεθημένος να αφιερωθείς εκεί είναι πανεύκολα κατά την γνώμη μου.Αρκεί να διαβάζεις και να μην αφήνεις τίποτα στη μέση.Εγώ φέτος πιο πολύ κατάλαβα και από γενικής βέβαια ότι τα μαθηματικά είναι αυτό που λένε όλοι λογική. Αυτό βοηθάει.(επίσης έχει τρελά είδη ασκήσεων...)
Όσο για την φυσική..φέτος στην β' λυκείου είναι ολίγον τι παλούκι. Δεν είναι δύσκολα,αλλά είναι πολλά.Πολλοί τύποι,θεωρία, και αρκετά είδη ασκήσεων..
Για ΑΟΘ και ΑΟΔΕ δεν ξέρω μιας και είμαι θετική.
Πάντως μπορείς την αξιοπρεπή βαθμολογία να την πάρεις αναλόγως και με τον καθηγητή σου αλλά και με το διάβασμα που θα κάνεις.:no1:


(btw η Φυσική της β'λυκείου είναι ψιλοάχρηστη στην γ'λυκείου, απ'ότι μου έχουν πει όλοι οι καθηγητές)(η άλγεβρα γενικής-β'λυκείου- στη φυσική της γ' λυκείου είναι πολύ χρήσιμη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
1on ευχαριστω για την καλη σου προθεση αλλα ασε κανεναν τεχνολογικο τησ Γ να μασ <<ξεστραβωσει>>:D
2ον αυτο το εηω ακουσει πολυ...λεει οτι η κατευθυνση της Β ειναι παντελως αχρηστη!
3ον εννοειται οτι για να περασεισ εκει π θεσ θα φτυσεισ αιμα...το θεμα ειναι αν εσυ προσπαθεις αλλα δεν μπορεις να τα καταλαβεις.....τι φταις??? χεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Μαθηματικα κατευθυνσης ειναι τα πιο δυσκολα διοτι ειναι λιγακι χαοτικα. Στο τελος σου ζητανε να λυσεις κατι και εσυ θα πρεπει να σκεφτεις την λυση μονος σου σιγα σιγα. Αυτο το αποκτας με αρκετο διαβασμα και εμπειρια. Δεν πρεπει ομως να εχεις καθολου κενα απο προηγουμενες ταξεις. Η φυσικη της Γ' ειναι η πιο ωραια διοτι ειναι πραματα τα οποια μπορεις να τα δεις και μονος σου. Οντως η φυσικη της Β' ειναι ψιλο ακυρη αλλα να διαβασεις καλα το κεφαλαιο του ηλεκτρισμου διοτι θα σου χρειαστουν καποια πραματα στις ταλαντωσεις και τα κυματα.
Μην αγχωνεσαι και να εισαι χαλαρα στην Α'. Μην αφηνεις κενα μονο και θα εισαι μια χαρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
κενα δεν αφηνω φιλε μου....αλλα φοβαμαι...τι θα γινει αν παω με το καλο και δεν καταλαβαινω τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
τιποτα αλλο που πρεπει να ξερω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Κοιτα απο την στιγμη που διαβαζεις και δεν αφηνεις κενα, αυτα που θα πρεπει να τα ξερεις θα τα ξερεις. Μην ανησυχεις. Αυτο που πρεπει να εχεις υποψη σου ειναι να μαζεψεις δυναμεις γιατι η χρονια που σε περιμενει και ειδικα η μεθεπομενη που θα δωσεις θα πρεπει να δωσεις τον καλυτερο σου εαυτο. Μην αγχωνεσαι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα... Το κύριο μέλημά σου είναι να ξεκαθαρίσεις με τι σου αρέσει να ασχολείσαι(τι κάνεις πιο ευχάριστα). Αν σ' αρέσουν πιο πολύ τα θεωρητικά μαθήματα(και αφού είσαι και καλό παπαγαλάκι;)) πήγαινε θεωρητική ασυζητητί!!!! αν πάλι είσαι των τεχνολογικοτέτοιων πήγαινε τεχνολογική... μπορεί να δυσκολευτείς λίγο παραπάνω γιατί θέλει πολύ παίδεμα όσον αφορά τα μαθηματικά και τη φυσική αλλά πιστεύω ότι ένας μαθητής με τέτοιο βαθμό έχει δυνατότητες!!!! με ένα καλό πρόγραμμα θα πετύχεις σίγουρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
και εγω πιστευω καλα θα παω!!στο τετραμηνο 19.3 εβγαλα!!οκ ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vardis

Νεοφερμένος

Ο ΒΑΡΔΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Γεια σας,θα ηθελα αν γνωριζετε να μ πειτε αν ξερετε για το δευτερο κυκλο της Τεχνολογικης κατευθυνσης(κυκλος τεχνολογιας),υπαρχει?πως γινεται να δημιουργηθει τνημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ο κύκλος που λες (ο σπάνιος) είναι ο 1ος κύκλος (τεχνολογίας και παραγωγής) που έχει ηλεκτρολογία και χημεία-βιοχημεία. Αυτός που γίνεται είναι ο 2ος κύκλος (πληροφορικής και υπηρεσιών) που έχει ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ.
Ο κύκλος που ρωτάς υπάρχει, αλλά για να δημιουργηθεί τμήμα πρέπει να το ζητήσουν ένας αριθμός μαθητών. Πάντως δεν είναι και εύκολη υπόθεση να γίνει. Εμέις τα καταφέραμε με αγώνα.
Το θέμα έχει συζητηθεί αρκετά εδώ. Σου βάζω τα θέματα που πρέπει να ψάξεις και θα διαβάσεις αρκετές πληροφορίες. Αν μετά έχεις απορίες είμαι στη διάθεση σου.
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=39179
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=48558
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=60982
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=61858
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=62340
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=62969
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=64073
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top