Βγαίνετε πάντα μαζί με τον/την σύντροφό σας;

Πόσες φορές βγαίνετε μόνοι/ες σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 81)
  • Σεν πάω πουθενά χωρίς εκέινη/νο :inlove:

    Ψήφοι: 14 17.3%
  • Μια φορά τον μήνα καλά ειναι

    Ψήφοι: 8 9.9%
  • 2 φορές με τρείς ειναι αρκετές

    Ψήφοι: 15 18.5%
  • 6-7 φορές για να ξεδώσω

    Ψήφοι: 7 8.6%
  • 3 φορές την εβδομάδα περίπου

    Ψήφοι: 14 17.3%
  • Κουμπάκιας όποτε κάτσει....

    Ψήφοι: 16 19.8%
  • Δεν είναι στο χέρι μας :(

    Ψήφοι: 7 8.6%

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
συμφωνώ μαζί σου σε αυτά που λες.... :)
απλά ρώτησα γιατί εγώ ως παντρεμένη πλέον, όντως οι προτεραιότητες μου και η ζωή μου έχει αλλάξει και δεν με χαλάει.... μου αρέσει τρελά! (για την ώρα ε? :P)

...απλά κάποιες φορές αναρωτιέμαι αν είμαι ούφο ή αν βαδίζω καλά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Είσαι ούφο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:D καλά....
έχε χάρη μικρή τσούπρα εσύ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν φταίω εγώ, εσύ προκαλείς! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
συμφωνώ μαζί σου σε αυτά που λες.... :)
απλά ρώτησα γιατί εγώ ως παντρεμένη πλέον, όντως οι προτεραιότητες μου και η ζωή μου έχει αλλάξει και δεν με χαλάει.... μου αρέσει τρελά! (για την ώρα ε? :P)

...απλά κάποιες φορές αναρωτιέμαι αν είμαι ούφο ή αν βαδίζω καλά :P
Να σου πω κάτι.. Με όλο το σεβασμό και χωρίς να σε ξέρω, το ότι εσένα μπορεί να σε καλύπτουν άλλα πράγματα από ότι καλύπτουν άλλους ανθρώπους δεν σημαίνει ότι είσαι ούφο! Απλά θέλεις άλλα πράγματα.. Και μια ερώτηση που αν θέλεις απαντάς ή μου στέλνεις pm. Είσαι χρόνια παντρεμένη? Όχι, αυτό δεν είναι περιέργεια, απλά πυκνά συχνά μου αρέσει να συζητάω με ανθρώπους, νέους ανθρώπους κυρίως που έχουν παντρευτεί. Θα ήθελα πολύ να μάθω πώς είναι η καθημερινότητα και πόσο μα πόσο πολυ τελικά αλλάζει ο γάμος τη ζωή μας. Ή την αλλάζει τελικά ή όλα είναι μέσα στο μυαλό μας? Και κατα πόσο μπορούμε στις μέρες μας να κάνουμε τις ίδιες ευτυχισμένες οικογένειες που οι "παλιοί" έκαναν??

.. Ξέρω ξέρω..πολλές ερωτήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Να σου πω κάτι.. Με όλο το σεβασμό και χωρίς να σε ξέρω, το ότι εσένα μπορεί να σε καλύπτουν άλλα πράγματα από ότι καλύπτουν άλλους ανθρώπους δεν σημαίνει ότι είσαι ούφο! Απλά θέλεις άλλα πράγματα.. Και μια ερώτηση που αν θέλεις απαντάς ή μου στέλνεις pm. Είσαι χρόνια παντρεμένη? Όχι, αυτό δεν είναι περιέργεια, απλά πυκνά συχνά μου αρέσει να συζητάω με ανθρώπους, νέους ανθρώπους κυρίως που έχουν παντρευτεί. Θα ήθελα πολύ να μάθω πώς είναι η καθημερινότητα και πόσο μα πόσο πολυ τελικά αλλάζει ο γάμος τη ζωή μας. Ή την αλλάζει τελικά ή όλα είναι μέσα στο μυαλό μας? Και κατα πόσο μπορούμε στις μέρες μας να κάνουμε τις ίδιες ευτυχισμένες οικογένειες που οι "παλιοί" έκαναν??

.. Ξέρω ξέρω..πολλές ερωτήσεις!
όχι δεν έχω χρόνια παντρεμένη.... είμαι φρέσκια... ούτε καν χρόνο ακόμα :P
αλλά πριν παντρευτούμε, συζήσαμε κάμποσο καιρό...
Για την ώρα δεν έχει αλλάξει κάτι.... όπως είμασταν πριν είμαστε και τώρα (με εξαίρεση το γεγονός ότι σύντομα θα γίνουμε και γονείς :P)
δεν έχουμε χάσει τους καλούς φίλους μας.... έχουμε χάσει κάποιους περαστικούς διάττοντες αστέρες όμως...
ίσως βγούμε μόνοι μας ο καθένας για κανα καφέ ίσως κι όχι...
δεν είναι ο κανόνας.
δεν είπαμε ποτέ "θα συνεχίσω να βλέπω τις φίλες μου μόνη μου για να μην αποξενωθώ"
αφήσαμε τη ζωή μας να κυλίσει και απλά να έρθει...
Το πρόγραμμα μέσα στη μέρα, από μέρα σε μέρα μπορεί να είναι εντελώς διαφορετικό....
Τίποτα όμως δεν είναι βάσει του "πρέπει επειδή παντρεύτηκα"
Λειτουργούμε βάσει του "θέλω επειδή αγαπάω"

Εμένα... δε μου κάνει καμία αίσθηση να βγω με φίλες μου μπαρότσαρκα... να πάω μπουζούκια... να ξενυχτήσω χωρίς τον άντρα μου μαζί μου....
Χρειάστηκε να πάω σε ένα μπάτσελορ κι ήταν σχεδόν αγγαρεία :/: στις 2,00 την έκανα....
Αλλά να πάω για καφεδάκι ναι... ψώνια.. ουυυυυ!!!!
Αλλά για βραδυνές εξόδους θέλω τον άντρα μου μαζί....
Ετσι κι αλλιώς η ζωή σιγά σιγά μας κάνει να μην βγαίνουμε έξω τόσο συχνά όσο όταν είμασταν νεότεροι (κούραση, οικονομικό κλπ)
Τις λίγες φορές λοιπόν που θα βγω πλέον, ναι θα είναι με την παρέα μου/του αλλά οπωσδήποτε και με τον άντρα μου.... θέλω να διασκεδάζω μαζί του κι όχι χώρια του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Ε ναι λοιπόν επιβεβαιώνω!!!Δεν είσαι καθόλου μα καθόλου ούφο!!!:P :P Είσαι μία νέα μαμά, μία γυναίκα που ξέρει τι θέλει και θα κάνει μία ΥΠΕΡΟΧΗ οικογένεια. Σε πάω!!!!:P Έτσι απλά, μου αρέσει ο τρόπος σκέψης σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Εγώ δεν πιστεύω πως κάνω κάτι το περίεργο. Δεν βγαίνω ποτέ χωρίς εκείνον. Δεν μου κάνει κέφι με τίποτα! Στην τελική αν ήθελα την "ελευθερία" μου δεν θα παντρευόμουν ούτε καν θα συζούσα! Οι μπαρότσαρκες με φίλες ήταν όταν ψαχνόμουν ή όταν δεν είχα κάποιον να με γεμίζει. Τώρα θα βγω πάλι και θα ξεφαντώσω ακόμη περισσότερο γιατι θα είναι και ο άντρας μου μαζί και θα το μοιραστώ όλο αυτό μαζί του! ;) Για μένα όταν θες να ζήσεις με εναν άνθρωπο επιλέγεις να χάσεις την αυτονομία σου και η ελευθερία και η ηρεμία σου είναι οι στιγμές που περνάς με τον άλλο! Δεν υπάρχει με κουράζει ή τον κουράζω και δεν μπορώ να τον έχω μες στα πόδια μου (που λένε μερικοί/ές).
Αν κουραστούμε παπαλα για μένα! Μπορείς να ανανεώνεις τον εαυτό σου και την σχέση σου μέσα από τον άλλο και από καινούρια πράγματα που κάνεις μαζί του. Δεν είναι ανάγκη να τα κάνεις μόνη-ος σου για να ανανεωθείς ;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ, πάλι... χίλιες φορές να βγω μαζί του, παρά με κάποια παρέα, που δε με γεμίζει. Οκ, πού και πού, μπορεί να τύχει...
Αλλά οι κολλητές μου... η μία είναι Αγγλία, η άλλη κάθε μέρα σε όλα τα άλλα δίπλα μου... δεν είναι να πεις ότι μπορώ ή θέλω να αποζητήσω πριβέ χρόνο μαζί τους.

Μαζί του είναι πιο ωραία, πιο εύκολα...
Όπως χθες βράδυ μου έκανε πιο πολύ κέφι να βγω, που βαφόμασταν και ετοιμαζόμασταν μαζί με τη Φανή, και βγήκαμε μαζί...
Έτσι και μαζί του είναι πιο ωραίο...

Το να ετοιμάζομαι μόνη σπίτι για να είμαι με απλά γνωστούς ή φίλους, δε με γεμίζει τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RENEGADE

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Βγαίνω αρκετά συχνα με την δικια μου και αρκετες φορες κοιμομαστε μαζι τα βραδια.Ομως θελω και καποιες στιγμες να ειμαι μονος και να ασχοληθω με τον υπολογιστη,να ακουσω μουσικη κλπ κλπ.Θα μου πεις...γιατι δεν μπορεις να τα κανεις και με την δικια σου αυτα? Ε θελω να ειμαι και στο σπιτακι μου μονος που και που.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μμμμ... μάλλον όχι... κάπου μοιράζω τις ώρες μου μεταξύ σχέση και δικιά μου προσωπική ζωή (μόνη μου ή με παρέες).... Επιπλέον πάντα κατέληγα σε άμεση συγκατοίκηση :hmm: οπότε μόνο ότι ήξερα ότι γυρνώντας εγώ από την έξοδο μου-δουλειά μου-καφέ μου θα τον έβρισκα σπίτι μας ή γυρνώντας αυτός θα με έβρισκε εκεί δεν είχα την απαίτηση να βγαίνουμε συνέχεια μαζί... Αποζητούσα και στιγμές με τις φίλες μου μιας και το έτερον το είχα σπίτι :P Συν ότι κατά ένα περίεργο τρόπο σε καμία σχέση δεν ταίριαξαν φοβερά οι παρέες μας....Οπότε πάντα βγαίναμε ή με την δικιά του ή με την δικιά μου αλλά σπάνια όλοι μαζί... :hmm:
Τώρα πότε και αν θα αλλάξει αυτό το σκηνικό δεν μπορώ να ξέρω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σχεδων παντα μαζι βγαινουμε, αλλωστε και η παρεα μας η ιδια ειναι, αλλα καμια φορα που τυχενει να μην μπορει βγαινω μονο εγω:P Εγω ομως δεν τυχενει να μην μπορω, παντα μπορω:P (ρεμαλι και ετσι:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
'Εμεις πάλι όταν είμασταν μικροί είχαμε κοινές παρέες, μπορεί να βγαίναμε και χώρια αλλά έτσι κι αλλοιώς όλα μπορούσαν να ειπωθούν μπροστά σε όλους, είπαμε είχαμε μια παρέα που αναμίχθηκε με τα χρόνια.
Τώρα που δεν μπορούμε να βγούμε σχεδόν καθόλου μόνος πάει ο καθένας σε αυτά που πρέπει να καλυφθούν ως "υποχρεώσεις". Εγώ θα πάω στα παιδικά πάρτυ γιατί συνήθως είναι πιο εύκολο να πω άσχετα με τις μαμάδες, εκείνος σε μερικές εξόδους της δουλειάς........ Αλλά αν είναι να βγούμε θα βγούμε οι δυό μας μαζί, είναι τόσο λίγος ο κοινός μας χρόνος που δεν μας παίρνει να βγαίνουμε μόνοι μας.
Άλλωστε και οι νέοι μας φίλοι μας έχουν γνωρίσει μαζί οπότε δεν υπάρχει θέμα....
Δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να κρατήσω φίλους που δεν γουστάρουν τον άντρα μου - είναι η σημαντυικότερη επιλογή της ζωής μου- και νομίζω το ίδιο ισχύει και για κείνον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Κυρίως μαζί... όμως υπάρχουν και φορές που για "αποσυμπίεση" βγαίνουμε και μόνοι μας!
Βέβαια γενικά μέσα στη μέρα κάνουμε τελείως διαφορετικά πράγματα στον ελεύθερο χρόνο μας, οπότε δεν πιάνουμε και κοριους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάσια

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Το νέο θέμα άρχισε με μία φίλη που μου ειπε ότι δεν μπορεί να ειναι πάντα με τον σύντροφό της και ότι θέλει αέρα στην σχέση της.....


Εγώ πάλι ειμαι της άποψης ότι όπου πάω πάω πάντα με τον άντρα μου, δεν μπορούσα ποτέ να φανταστώ να βγαίνω ξεχωριστά απο τον σύντροφο, το θεωρώ περίεργό και ανούσιο:whistle: Υποτήθετε ότι όταν παντρέυεσαι κάποιον τον παντρέυεσε για να εισαι μαζί του.

Τι γνώμη έχετε για την έξωδο μόνοι σας χωρίς τον/την σύντροφό; πια η θέση σας; πώς νοιώθετε για αυτό;

Ω μα τι λες; Οι φιλενάδες και οι βόλτες έχουν πρωτεραιότητα σε αυτή τη ζωή. Άστον να κάνει και καμιά δουλειά.Άκου κει... και τι έγινε επειδή τον παντρεύτηκες; Πρέπει να μην τον αποχωρίζεσαι ; λάθος... σιγά! Το απόλυτα φυσιολογικό είναι να τον αφήνεις να κάνει δουλειές στο σπίτι....να βγαίνεις με τις φίλες σου,και φυσικά τις καλοκαιρινές διακοπές να τις περάσεις στη Μύκονο μόνο με τις φίλες σου! Όλοι έτσι κάνουν! Πρέπει να ανανεωθείς ρε παιδί μου:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Κατα τη γνωμη μου πρεπει να υπαρχει ισορροπια. Δεν ξερω για τους παντρεμενους αλλα εμεις τα ανυπαντρα πιτσιρικια (:P) πρεπει να τα κανουμε και τα δυο.
Εγω ειχα αλλο προβλημα...Για καποιο χρονικο διαστημα τον παρακαλουσα να βγουμε! Για καθε μερα υπηρχε και μια χαζη δικαιολογια...Και η απαντηση παντα η ιδια:"Βγες με τις φιλες σου. Εγω θελω να αραξω μεσα". Μα βρε καλο μου δεν θελω να βγω με τις φιλες μου!!!! Με σενα θελω να βγω!!!:devil:Ωσπου τελικα, αρχισα να βγαινω με τις φιλες μου και φυσικα τον χαλασε.....:confused::ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ω μα τι λες; Οι φιλενάδες και οι βόλτες έχουν πρωτεραιότητα σε αυτή τη ζωή. Άστον να κάνει και καμιά δουλειά.Άκου κει... και τι έγινε επειδή τον παντρεύτηκες; Πρέπει να μην τον αποχωρίζεσαι ; λάθος... σιγά! Το απόλυτα φυσιολογικό είναι να τον αφήνεις να κάνει δουλειές στο σπίτι....να βγαίνεις με τις φίλες σου,και φυσικά τις καλοκαιρινές διακοπές να τις περάσεις στη Μύκονο μόνο με τις φίλες σου! Όλοι έτσι κάνουν! Πρέπει να ανανεωθείς ρε παιδί μου:/:

Bρε κοπέλα μου τι μανία είναι αυτή των άκρων; :confused:
Μέση λύση δεν υπάρχει πουθενά;
'Η θα είμαστε σιαμαίοι ή ο καθένας στον κόσμο του και λέμε ότι έχουμε σχέση; :P

Μια ζωή τα συνδύαζα και τα δύο ανάλογα με το καθημερινό πρόγραμμά μας (και την απόσταση μεταξύ μας :P)
Οπότε και με φίλες βόλτες...και μαζί του...και με παρέες (που κατα 99% είναι ζευγαροπαρέες έτσι κι αλλιώς)....
Αυτό το είμαι με τον άλλον και κάνω πράγματα μόνο μαζί του πρώτον δεν τον κατάλαβα ποτέ και δεύτερον σαν σκέψη απλά με πνίγει!

Εννοείται ότι δεν ξέρω πως θα είμαι σε γάμο και πως θα είναι η κατάσταση τότε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κάποτε που είχα κολλήσει σαν βδέλλα πάνω στον άντρα μου και ήθελα να είμαι συνεχώς μαζί του, όχι από ζήλεια αλλά από υπερβολικό ...έρωτα μου είπε κάτι που μου έκανε κλικ τότε:

"Αν είμαστε συνέχεια μαζί και βιώνουμε από κοινού τις ιδιες εμπειρίες, σε λίγο καιρό, τι καινούργιο θα έχουμε να μοιραζόμαστε".

Τότε με βοήθησε πολύ αυτό να αποκτήσω δικά μου ενδιαφέροντα και ήταν ένα πολύ υγειές σημείο της σχέσης. Κάναμε και μαζί πράγματα αλλά έκανε και ο καθένας τα δικά του χωριστά και έπειτα ανταλλάσαμε εντυπώσεις! :)

Λοιπόν παρακολουθώ ώρα την κουβεντούλα και πιστεύω το καλύτερο είναι να μπορείς με ευκολία να μεταπηδάς από τη μια κατηγορία στην άλλη.:) :)
Το ιδανικό -γιατί όχι- είναι να έχεις τόσο καλή σχέση με το φίλο σου που να μπορείς να μοιραστείς τα περισσότερα μαζί του. Στο κάτω-κάτω όλες οι σχέσεις περνάνε από την κατάσταση "μέλια" η οποία μπορεί να διαρκέσει από μερικούς μήνες μέχρι και χρόνια, σωστά;
Μπορεί να γνωριστήκατε εξ αιτίας κάποιου κοινού hobby ή στη δουλειά και η ζωές σας να είναι έτσι κι αλλιώς δεμένες με αυτές τις καθημερινες καταστάσεις.
Το θέμα είναι οταν καταλάβεις ότι η σχέση χρειάζεται την ανάσα της να μπορείς με σιγουριά και εμπιστοσύνη να περάσεις στην άλλη πλευρά και να βγεις και μόνος σου ή να αφήσεις το άλλο σου μισό να κάνει το ίδιο. Εκεί είναι η διαφορά για μένα. Να σ'αρέσει να κάνετε πράγματα μαζί αλλά όταν παρουσιαστεί η επιθυμία να βγει ο άλλος μόνος του, να μπορείς να ξέρεις ότι όλα συνεχίζουν να είναι οκ. :) :)

Ελπίζω να καταλαβαίνετε τι θέλω να πω, γιατί έχω μπει σε "κουτουλάω mode" και πάω προς το κρεβάτι μου... :) :)

Δείχνω αρκετά cool με τα smiliακια μου? :) :)


Με έχει καλύψει η Isiliel... :D :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάσια

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Bρε κοπέλα μου τι μανία είναι αυτή των άκρων; :confused:
Μέση λύση δεν υπάρχει πουθενά;
'Η θα είμαστε σιαμαίοι ή ο καθένας στον κόσμο του και λέμε ότι έχουμε σχέση; :P

Μια ζωή τα συνδύαζα και τα δύο ανάλογα με το καθημερινό πρόγραμμά μας (και την απόσταση μεταξύ μας :P)
Οπότε και με φίλες βόλτες...και μαζί του...και με παρέες (που κατα 99% είναι ζευγαροπαρέες έτσι κι αλλιώς)....
Αυτό το είμαι με τον άλλον και κάνω πράγματα μόνο μαζί του πρώτον δεν τον κατάλαβα ποτέ και δεύτερον σαν σκέψη απλά με πνίγει!

Εννοείται ότι δεν ξέρω πως θα είμαι σε γάμο και πως θα είναι η κατάσταση τότε :)

Έτσι είμαι εγώ..... ''των άκρων'' .... ή ναι ή ού... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μπράβο κορίτσι μου. ...Θα καλοπεράσεις! :D Εύχομαι τουλάχιστον να είσαι κάτω από 25...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top