Χρηματοοικονομική και Τραπεζική Διοικητική ΠΑΠΕΙ ή ΟΠΑ

manoc

Νεοφερμένος

Ο manoc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας!Ενδιαφερομαι για αυτην την σχολη.Θελω να ρωτησω αμα εχει καμια διαφορα απο την αντιστοιχη σχολη στον ΟΠΑ.Γενικα τι πιστευετε για τη σχολη?Εχει καλες προοπτικες?Ειναι δυσκολη?Τα μαθηματα ειναι κυριως θεωρητικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
στου οπα κανεις πολυ περισσοτερο λογιστικη και μπορεις να επιλεξεις αυτη την κατευθηνση.Αν βγεις χρηματοικονομικος εχεις ιδια επαγγελματικα δικαιωματα και στις 2.Στις τραπεζες ισως προτιμουνται αυτοι του Πειραια.Επιπεδο σπουδων και οργανωση σαφως καλυτερη στο οπα και παμακ.Τα μαθηματα δεν ειναι δυσκολα.Υπαρχουν θεωρητικα αλλα οχι και παρα πολλα σε σχεση με τις αλλες σχολες του 5ου πεδιου οπως μαρκετινκ.Παιζει και για μενα γερα αυτη η σχολη αφου χαντακωθηκα στην Εκθεση.Ποσα μορια εβγαλες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Depcy

Νεοφερμένος

Η Depcy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας! Επειδη κ εγω ενδιαφερομαι γ αυτην την σχολη γνωριζετε αν μετα μπορεις να εργαστεις σαν λογιστης? Εχει καποια κατευθυνση σχετικη με τη λογιστική?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nancyk

Νεοφερμένος

Η nancyk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κι εγω τα οικονομικα σκεφτομαι.Συγκεκριμενα ψαχνω καποιο απο τα τμηματα του ΟΠΑ.Απ'οσα εχω δει και εχω μαθει με ενδιαφερουν περισσοτερο το τμημα της Οργανωσης και Διοικησης Επιχειρησεων και το τμημα της Οικονομικης Επιστημης.Ειμαι βεβαια απο θεωρητικη κατευθυνση και το τμημα της Οικονομικης Επιστημης εχει αρκετα μαθηματικα κι εγω δεν τα εχω διδαχθει.Μου ειπαν οτι Η Οργανωση και Διοικηση Επιχειρησεων ειναι ισως πιο ευκολο τμημα του ΟΠΑ.Ειναι πιο θεωρητικο μαλλον.Οποιο τμημα και να τελειωσεις ομως οικονομολογος δεν θεωρεισαι?Τι διαφορα εχει η λογιστικη?Μπορεις να δουλεψεις σε τραπεζες,σε επιχειρησεις και γενικα στον δημοσιο και τον ιδιωτικο τομεα?Ποια επιλογη ειναι η καλυτερη?Ξερετε τπτ για το Μαρκετινγκ και Επικοινωνια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Κι εγω τα οικονομικα σκεφτομαι.Συγκεκριμενα ψαχνω καποιο απο τα τμηματα του ΟΠΑ.Απ'οσα εχω δει και εχω μαθει με ενδιαφερουν περισσοτερο το τμημα της Οργανωσης και Διοικησης Επιχειρησεων και το τμημα της Οικονομικης Επιστημης.Ειμαι βεβαια απο θεωρητικη κατευθυνση και το τμημα της Οικονομικης Επιστημης εχει αρκετα μαθηματικα κι εγω δεν τα εχω διδαχθει.Μου ειπαν οτι Η Οργανωση και Διοικηση Επιχειρησεων ειναι ισως πιο ευκολο τμημα του ΟΠΑ.Ειναι πιο θεωρητικο μαλλον.Οποιο τμημα και να τελειωσεις ομως οικονομολογος δεν θεωρεισαι?Τι διαφορα εχει η λογιστικη?Μπορεις να δουλεψεις σε τραπεζες,σε επιχειρησεις και γενικα στον δημοσιο και τον ιδιωτικο τομεα?Ποια επιλογη ειναι η καλυτερη?Ξερετε τπτ για το Μαρκετινγκ και Επικοινωνια?

Mαρκετινκ και Επικοινωνια ειναι μια σχετικα ευκολη,θεωρητικη και εξαιρετικα ενδιαφερουσα σχολη.Παρολα αυτα ειναι εξεδικευμενο τμημα και απο το φορουμ ειδα αποτρεπτικες ενδειξεις για το επιπεδο σπουδων.Η πτωτικη πορεια της βασης αν παρατηρησεις τα τελευταια χρονια δηλωνει πολλα.Ομως 17.600 δεν τα λες λιγα;)
Πριν 8-10 μηνες ηταν ο πρωτος μου στοχος.Τωρα δεν θα το δηλωσω καν στο μηχανογραφικο.Η να το δηλωσω???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nancyk

Νεοφερμένος

Η nancyk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγω δεν το σκεφτομαι πλεον.Αν και μου προτειναν επειδη ειναι αριβως ευκολο τμημα και θεωρητικο.Το τμημα της Οργανωσης και Διοικησης Επιχειρησεων εχει περαση στην αγορα εργασιας διαβασα.Το σκεφτομαι για εκει.Δεν μπορω να αποφασισω ακομα.Το Μαρκετινγκ δεν με τραβαει.Τα μαθηματικα φοβαμαι αν και στην Διοικηση δεν εχει τοσα πολλα.Σε ποια κατευθυνση ησουν?Για το τμημα της Οικονομικης Επιστημης ξερεις τπτ?Ειναι καλο τμημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Εγω δεν το σκεφτομαι πλεον.Αν και μου προτειναν επειδη ειναι αριβως ευκολο τμημα και θεωρητικο.Το τμημα της Οργανωσης και Διοικησης Επιχειρησεων εχει περαση στην αγορα εργασιας διαβασα.Το σκεφτομαι για εκει.Δεν μπορω να αποφασισω ακομα.Το Μαρκετινγκ δεν με τραβαει.Τα μαθηματικα φοβαμαι αν και στην Διοικηση δεν εχει τοσα πολλα.Σε ποια κατευθυνση ησουν?Για το τμημα της Οικονομικης Επιστημης ξερεις τπτ?Ειναι καλο τμημα?

Τεχνολογικη ημουν.Διοηκιηση επιχειρησεων μην φανταστεις οτι εχει τρελη αποκατασταση.Αλλωστε ολο ενα και περισσοτερες επιχειρισεις κλεινουν.Αυτη η σχολη οπως και το οικονομικο ειναι σχετικα γενικες.Δηλαδη κανεις λιγο απο ολα και το μεταπτυχιακο εχει πολη σημασια.Δεν ειναι κακες επιλογες αν σε ελκυουν ουτε το οικονομικο ουτε οργανωση και διοικηση.Παντως εγω τα απεριψα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nancyk

Νεοφερμένος

Η nancyk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σ'ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.ΕΙλικρινα δεν ηξερα πολλα για τα οικονομικα και τωρα αρχιζω να ξερμπερδευομαι σιγα σιγα.Το ψαχνω πολυ.Ακομα ομως δεν εχω αποφασισει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Σ'ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.ΕΙλικρινα δεν ηξερα πολλα για τα οικονομικα και τωρα αρχιζω να ξερμπερδευομαι σιγα σιγα.Το ψαχνω πολυ.Ακομα ομως δεν εχω αποφασισει.

Οικονομικο,Πληροφορικη,Διοικιση επιχιρισεων ειναι οι 'κλασικες' επιλογες στα μορια 16-17μιση χιλιαδες.Οι περισσοτεροι οικονομολογοι θα σου που οτι αν ψαχτεις βρισκεις δουλεια αλλα τεινει να κορεστει το επαγγελμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
σν μπορούσατε να μπείτε σε όποιαδήποτε οικονομική ανεξαρτήτως μορίων, ποιά θα διαλέγατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
ΟΠΑ
ΠΑΜΑΚ
Για τις αλλες δεν ξερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
τι τμηματα ομως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.

Depcy

Νεοφερμένος

Η Depcy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Απο το ΠΑΠΕΙ ποιο τμημα θα διαλεγατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
παιδια τι λετε η σχολη λογιστικης στο ηρακλειο που ειναι τωρα 9893 μορια, ποσο λετε να παει φετοσ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

METAGGISIS

Νεοφερμένος

Η METAGGISIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας συνάδελφοι και χρόνια πολλά εύχομαι ο καινούργιος χρόνος να μας δώσει υγεία, δουλειά και μπόλικο κουράγιο γιατί και αυτό το χρειαζόμαστε. θέλω να μου απαντήσει κάποιος αν ξέρει στο εξής ζήτημα. Είμαι 42 ετών και νοσηλεύτρια εδώ και 10 χρόνια φέτος έδωσα για κατατακτήριες είτε με βαθμό είτε με εξετάσεις σε 3 πανεπιστήμια και επέτυχα και στα τρία. Οργάνωσης και διοίκησης επιχειρήσεων Πειραιά , πληροφορικής Πειραιά και οικονομικών επιστημών καποδιστριακό μου αρέσουν και τα 3 αλλά δεν ξέρω τι επαγγελματική αποκατάσταση έχουν, ας μου πει κάποιος αν ξέρει. Ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kot

Νεοφερμένος

Ο kot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καταρχάς αν και τα οικονομικά είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα επιστήμη δεν θα την συνιστούσα στην περίπτωση σας. Αν εργάζεστε σε νοσοκομείο κάτι το οποίο έχει οσο το δυνατόν μεγαλύτερη σχέση με την δουλειά σας είναι το καλύτερο. Η οδε σίγουρα είναι ένα από αυτά. Άλλωστε δεν είναι τυχαίο ότι τα τελευταία χρόνια έχουν εμφανιστεί μεταπτυχιακά στην οργάνωση και διοίκηση μονάδων υγείας. Συνεπώς σίγουρα η οδε είναι αρκετά σχετική με τις προηγούμενες σπουδές σας και φυσικά τη δουλειά σας. Για την πληροφορική δεν ξέρω πολλά πράγματα. Αλλά έχω δει και πάλι σε μαστερ αντικέιμενο που συνδυάζει διοίκηση μονάδων υγείας και πληροφορική. Κάντε μια προσπάθεια να ρωτήσετε κανέναν διευθυντή ή κανέναν άλλον. Αλλά για να μπορείτε να πάρετε φερέγγυα συμβουλή και όχι απλά μια γνώμη καλό θα ήταν να είναι μάνατζερ και όχι ένας γιατρός χωρίς κάποιες σπουδές ή κατάρτιση στην διοίκηση και στην παροχή υπηρεσιών. Πάντως, έχοντας σπουδάσει οικονομικά θα έλεγα ότι είναι το λιγότερο σχετικό με τη δουλειά σας.
Επειδή έχω κάνει αίτηση και εγώ στο πληροφορικής του πειραιά θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχουν αναρτηθεί τα αποτελέσματα. Στην ιστιοσελίδα δεν υπάρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παιδιά,ότι ξέρει κάποιος για την σχολή αυτή ας το πει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

METAGGISIS

Νεοφερμένος

Η METAGGISIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
νομίζω ότι είναι σχολή του πανεπιστημίου Πειραία μπες στο site του πανεπιστημιου και δες τις σχολές που έχει μάλλον είναι εκεί.Ελπίζω να σε βοήθησα και καλή επιτυχία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top