"How do I" ερωτήσεις για το vBuletin 3.0.7

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπερδευτήκατε με τις αλλαγές στο φόρουμ και δεν ξέρετε που να βρείτε κάποια ρύθμιση ή οτιδήποτε άλλο? Ρωτήστε εδώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Βασικά δεν θέλω να ρωτήσω κάτι, απλά να δώσω τα συγχαρητήρια μου για το site!
Μπράβο παιδάκια κάνατε πολύ καλή δουλειά !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ευχαριστούμε Founes!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Ναι παιδιά, συγχαρητήρια. Μέχρι τώρα φαίνεται πολύ καλό το vbulletin.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Ναι παιδιά, συγχαρητήρια. Μέχρι τώρα φαίνεται πολύ καλό το vbulletin.
Και θα προσπαθήσουμε και στο μέλλον να είναι εξίσου καλό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δεν αλλάζετε τον τίτλο του thread από how do I σε.... δεχομαστε συγχαρητήρια? :lol:
CONGRATS παιδιά... :clapping: πολύ καλή δουλειά! και εις ανώτερα και πάντα καλύτερα!!!!


πάντως πρέπει να παραδεχτείτε ότι είμασταν μπάστακες και περιμέναμε πότε θα ανοίξει το μαγαζί.. ελπίζω να μη σας αγχώσαμε (πολύ!) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εντάξει μωρέ, αν σκεφτείς οτι κάποια στιγμή χτές με πήρε ο ύπνος για 6 ολόκληρες ώρες δεν μας είχατε αγχώσει και τόσο!
Ο Παναγιώτης όμως συνολικά απο τότε που άρχισε η αναβάθμιση έχει κοιμηθεί μόνο 3 ώρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

οι χρήστες του OPERA είναι αδύνατον να γράφουν με το WYSIWYG editor γιατί ο opera δεν υποστηρίζει κάποια δυνατότητα που είναι απαραίτητη για την εμφάνιση του WYSIWYG editor
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Απλά θέλω να πω ότι πολλές φορές μπορεί να νομίζετε οτι κάτι δεν γίνεται και τελικά να γίνεται οπότε καλύτερα να ρωτήσετε εδώ.
Κάποια στιγμή θα γράψουμε κι ενα FAQ αλλά τώρα ασχολούμαστε περισσότερο με το πώς θα προσθέσουμε νεες δυνατότητες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Προσεξα οτι τωρα μου αργει να φορτοσει, Φταιει το pc μου, το Forum η το vbulletin αργει σε σχεση με το παλιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Κανει κάτι καθυστερήσεις η βάση μου φαίνεται και εμενα. Αμα έχει "cpu savers" στο control panel (επιλογές που κόβουν features αλλά γλυτώνουν queries απο τη βαση) για ασήμαντα features ψάχτε το μήπως πρέπει να τα ενεργοποιήσετε, όχι για την ταχύτητα γιατι ακόμα γρηγορο είναι, αλλά κυρίως για να μή σας πεί ο hoster κανα κουλό (ειδικά άν δεν έχετε virutal machine δικό σας αλλά είναι χύμα η cpu να την μοιράζονται όλοι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Κι εμένα αργεί:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
εμενα καμια φορα ενω απανταω κανονικα και παταω καταχωρηση απαντησης δεν το παιρνει και μου χανεται η απαντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
α, και κατι ακομη στο οποιο μαλλον εγω κανω λαθος και ισως μπορεσει καποιος να με βοηθησει, λοιπον λαμβανω συνεχως e-mail για καποια λεει ποστ που παρακολουθω, εχω παει στο προφιλ μου και εχω αλλαξει εκει που λεει να με ειδοποιει μεσω e-mail αλλα τπτ, δεν τα παω καλα με το hotmail μου λογω του οτι ειμαι στο pc του ξενοδοχειου και δεν θελω να τα λαμβανω...αυτα, θα χαιρομουν ιδιετερα αν μου το διορθωνε καποιος αλλα και να μου πειτε πως να το κανω θα ηταν χρησιμο...thanx!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
εμενα καμια φορα ενω απανταω κανονικα και παταω καταχωρηση απαντησης δεν το παιρνει και μου χανεται η απαντηση
Κι εγώ το έχω πάθει αυτό και άμα κάνω μετά back και ξανακαταχωρήσω έχει 2 φορές το post. Μάλλον είναι η βάση που είναι στα κόκκινα και αργεί να κάνει commit οποτε στο επόμενο query προλαβαίνει και είναι πριν το commit και φυσικά δεν έχει την τελευταία αλλαγή.
Ελληνικά: αμα το αφήσεις κανα 30αρι 40αρι δευτερόλεπτα θα εμφανιστεί και το post σου (άμα είναι πράγματι αυτό που λέω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το site όντως αργεί λίγο τις τελευταίες μέρες αλλά δεν νομίζω ότι είναι λόγω vBulletin. Επικοινωνήσαμε με την εταιρεία που μας παρέχει hosting και μας είπαν ότι ήταν ένα προσωρινό τεχνικό πρόβλημα. Είδωμεν...

Όσο για τις ειδοποιήσεις δεν αρκεί να επιλέξετε να μην σας έρχεται εκ προεπιλογής ειδοποίηση γιατι αυτό θα είναι απο τα θέματα που θα απαντήσετε μετά τη ρύθμιση αυτή. Πρέπει επίσης να διαγράψετε τις ειδοποιήσεις για όσα θέματα παρακολουθείτε ήδη (τα τσεκάρετε όλα απο τον πίνακα ελέγχου και επιλέγετε διακοπή παρακολούθησης).
Αυτό με τις απαντήσεις το έχω παρατηρήσει κι εγώ αλλά δεν χάνονται απλά αργεί να φορτώσει η σελίδα και άν την κλέισεις νωρίτερα δεν θα καταχωρηθει η απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μιας και είδα ότι το site αργή όχι μόνο σε εμένα αλλά και σε άλλους, εχθές έκανα τις απαραίτητες ενέργειες στην database. Από τι είδα ήδη έχει βελτιωθεί κατά πολύ η ταχύτητα του site. Αν ωστόσο ξανά παρουσιαστούν προβλήματα θα επικοινωνήσω με την εταιρία που μου παρέχει το hosting για να δούμε τι μπορεί να γίνει.

Ζητάω συγγνώμη από όλα τα μέλη για την ταλαιπωρία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
έκανα τις απαραίτητες ενέργειες στην database.
Τι εκανες ακριβώς; Indexes η CPU savers ενεργοποιησες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:

Τι εκανες ακριβώς; Indexes η CPU savers ενεργοποιησες;
Σβήαμε μερικά περιττα tables απο το παλιό φόρουμ. Όντως παρατήρησες να πηγαίνει γρηγορότερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Και εμένα αργεί πολύ,:( , χρειάζεται 3+ λεπτά για να ανοίξει ένα thread. Ελπίζω να διορθωθεί γρήγορα το πρόβλημα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top