Διαδηλώσεις με αφορμή τη δολοφονία του 16χρονου

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Επιστρεφοντας μετα απο μια μικρη παραμονη στην εξορια..
Να παραθεσω λιγα απ τα πραγματα που εγιναν στην Πατρα τις τελευταιες μερες..

Αν και εχω χασει το μετρημα στις πορειες αυτη που θα μεινει στην μνημη μου για πολυ καιρο ειναι η πορεια της τριτης οπου ειχαμε να αντιμετωπισουμε τους "φιλησυχους καταστηματαρχες" της πολης (αν εχει γινει μοδα το ξυρισμενο μαλλι,τα πτυσομμενα γκλοπ,τα σετ ενδοεπικοινωνιας,τα μαχαιρια και τα συνθηματα πουτ*νας γιοι αναρχικοι στον εμπορικο κυκλο της Πατρας ζητώ συγνωμη) αλλα πιο πολλους καταστηματαρχες ειδα να συμμετεχουν στην πορεια παρα να σχηματιζουν γραμμες με τα ΜΑΤ.. αντιθετα στις γραμμες των ΜΑΤ αναγνωριστηκαν παλιοι φιλοι (η ατρομητη ομαδα Καλαμποκα) και διαφορα αλλα αγαπητα προσωπα που μας εφοδιαζαν με πετρες καθ ολη την διαρκεια της πορειας..

Αφου τα ΜΑΤ σχηματισαν γραμμες με τους αγαπητους μας φασιστες και επιτιθονταν συντονισμενα.. εσπασαν την διαδηλωση και επιδοθηκαν στο κυνηγητο κοριτσιων και 15χρονων.. μετα το παιχνιδι " κλεφτες και αστυνομους" αρχισαν να χτυπουν σε σπιτια φοιτητων (οι οποιοι ολως τυχαιως ανηκαν σε αριστερης ιδεολογιας παραταξεις ή ειχαν λαβει μερος στις πορειες)

Παντως το ηθικο ειναι ακλονητο και μαζευουμε ολο και περισσοτερο κοσμο.. βεβαια τα ΜΑΤ δεν μπορουν να σταθουν ανταξια της περιστασης με αποτελεσμα ο κοσμος να φωναζει συνθηματα του στυλ "μην μ αφηνεται να ξενερωνω- δακρυγοννο δακρυγοΟνο"..

τις τελευταιες μερες μαζευουμε υλικο και συνεντευξεις αληθινων καταστημαρχων (αν και οι περισσοτεροι κρυβουν το προσωπο τους φοβουμενοι το "δημοκρατικο και ελευθερο" κρατος μας).. και θα κυκλοφορησει το σχετικο βιντεο στο utube.. ισως και σε καποιο καναλι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Φαίνεται να 'χει ξεφύγει η κατάσταση στην Πάτρα με τους χρυσαυγίτες απ' αυτά που λες.
Πφφφ.

Αν ανεβεί το video κάπου δώσε μας link, θέλω πολύ να το δω ολόκληρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Νομιζω οτι το βιντεο τωρα ειναι στην φαση του μονταζ.. οταν εχω νεωτερα θα ποσταρω το link...
Ως τοτε ενα βιντεακι απο το BBC για την Πατρα

https://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/7770522.stm

Βλεπουμε τους 10 κουκουλοφορους που σπανε οτι βρουν βροστα τους (στανταρ καποιος θα το υποστηριξει αυτο και θα φαω την κουκουλα μου)

Και κλασσικα τους μπατσους να φρικαρουν και να ριχνουν οτι σκατα εχουν εναντιον μας..

Σημειωση: το αυτοκινητο στις φλογες ειναι της ασφαλειας Πατρας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panp27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panp27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Συμφωνούμε, κι εγώ δεν στηρίζω τη βία. Απλά όταν η μόνη κίνηση γίνεται με βίαιο μέσο καλύτερα να πας εκεί παρά να μείνεις τελείως απ' έξω.

Είδα αυτή την κουβέντα σου και ήθελα να το αναφέρω ότι την κουβέντα αυτή την είχε πρωτοπεί ο Μάρξ... Και ο Μαρξ δεν είναι τυχαίος... Απλά επειδή βλέπω από τα post σου πολλές "συμπτώσεις" με φράσεις που χρησιμοποιεί συγκεκριμένος χώρος... (πολιτικός). Αυτά και συγνώμη για την ενόχληση.

Όσο αφορά το θέμα είδα ακριβώς το βίντεο την στιγμή που ο κόσμος κατέβηκε να προστατεύσει τις περιουσίες του και ο αξιολάτρυτος δήμαρχος της Πάτρας έκανε την στιγμή εκείνη δηλώσεις στην κάμερα περί Χρυσής Αυγής και ότι δεν είναι οι καταστηματάρχες που κατέβηκαν ... και από δίπλα του οι καταστηματάρχες να τον γιουχάρουν... για τις βλακείες που έλεγε καθώς οι ίδιοι ήταν μπροστά!!! Βέβαια η κάμερα (κανάλια...) ήθελαν να περάσουν αυτά που θα πεί ο δήμαρχος καθώς και αυτός και τα κανάλια ξέρουν πολύ καλά να παίζουν τα κομματικά τους παιχνίδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Όσο αφορά το θέμα είδα ακριβώς το βίντεο την στιγμή που ο κόσμος κατέβηκε να προστατεύσει τις περιουσίες του και ο αξιολάτρυτος δήμαρχος της Πάτρας έκανε την στιγμή εκείνη δηλώσεις στην κάμερα περί Χρυσής Αυγής και ότι δεν είναι οι καταστηματάρχες που κατέβηκαν ... και από δίπλα του οι καταστηματάρχες να τον γιουχάρουν... για τις βλακείες που έλεγε καθώς οι ίδιοι ήταν μπροστά!!! Βέβαια η κάμερα (κανάλια...) ήθελαν να περάσουν αυτά που θα πεί ο δήμαρχος καθώς και αυτός και τα κανάλια ξέρουν πολύ καλά να παίζουν τα κομματικά τους παιχνίδια...


Αν κοιταγες λιγο καλυτερα και ζουσες τα γεγονοτα αντι να τα βλεπεις απτην μερια της τηλεορασης αλλα θα εβλεπες.. γιατι 19 χρονια στην Πατρα ξερω τους μαγαζατορες, τα μελλη του εμπορικου συλλογου και τους ΟΝΕΔιτες, τον Σπινο και τα αλλα καλα παιδια.. επισης κατα την διαρκεια της πορειας ΚΑΝΕΙΣ καταστηματαρχης δεν ηταν εξω απτο μαγαζι του και παρολα αυτα δεν ειχαμε την παραμικρη ζημια (εκτος απο τραπεζες).. τα μονα μαγαζια που επαθαν ζημια ηταν κατα την διαρκεια του πετροπολεμου που ακολουθησε και τα οποια βρισκονταν στην μερια των διαδηλωτων (οποτε αφηνω την φυσικη να σου εξηγησει απο ποιου το χερι εσπασαν)..
Τα καναλια ομως δεν εδιξαν πλανα μπροστα απτην κλουβα στην ερμου να δεις εκει το πανηγυρι.. τα πτυσσομενα γλοπ, την ενδοεπικοινωνια, της προκυρηξεις της χρυσης αυγης, το κυνηγητο στα σπιτια που θυμιζε χουντα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panp27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panp27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
...που θυμιζε χουντα..

Εσυ που είσαι από την Πάτρα λογικά θα τα ξέρεις καλύτερα αλλά πλεόν η λέξη χούντα δεν τρομάζει κανέναν και ξέρεις γιατί?
Γιατί τότσα χρόνια ζούμε (με αποκορύφωμα την τελευταία βδομάδα) τη σκληρή Αριστερή Χούντα => Καταλήψεις με το έτσι θέλω στα πανεπιστήμια, στα σχολεία, στους δρόμους, στα δημαρχεία, στα υπουργεία, πλέον αρχίσαμε και στα ΜΜΕ... Πλεόν αρχίζω να προσαρμόζομαι στην ιδέα την χούντας (της αριστερής) την οποιά δυστυχώς την ανεχόμαστε ακόμη... Για πόσο δεν ξέρω... Ο κόσμος έχει μυαλό, καταλαβαίνει και δίνει την απάντηση σε αυτούς που τον εμπαίζουν...
Ξέφυγα λιγάκι από το θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Εσυ που είσαι από την Πάτρα λογικά θα τα ξέρεις καλύτερα αλλά πλεόν η λέξη χούντα δεν τρομάζει κανέναν και ξέρεις γιατί?
Γιατί τότσα χρόνια ζούμε (με αποκορύφωμα την τελευταία βδομάδα) τη σκληρή Αριστερή Χούντα => Καταλήψεις με το έτσι θέλω στα πανεπιστήμια, στα σχολεία, στους δρόμους, στα δημαρχεία, στα υπουργεία, πλέον αρχίσαμε και στα ΜΜΕ... Πλεόν αρχίζω να προσαρμόζομαι στην ιδέα την χούντας (της αριστερής) την οποιά δυστυχώς την ανεχόμαστε ακόμη... Για πόσο δεν ξέρω... Ο κόσμος έχει μυαλό, καταλαβαίνει και δίνει την απάντηση σε αυτούς που τον εμπαίζουν...
Ξέφυγα λιγάκι από το θέμα...
Πες τα χρυσοστομε,που ησουνα τοσο καιρο κρυμμενος? +1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Εσυ που είσαι από την Πάτρα λογικά θα τα ξέρεις καλύτερα αλλά πλεόν η λέξη χούντα δεν τρομάζει κανέναν και ξέρεις γιατί?
Γιατί τότσα χρόνια ζούμε (με αποκορύφωμα την τελευταία βδομάδα) τη σκληρή Αριστερή Χούντα => Καταλήψεις με το έτσι θέλω στα πανεπιστήμια, στα σχολεία, στους δρόμους, στα δημαρχεία, στα υπουργεία, πλέον αρχίσαμε και στα ΜΜΕ... Πλεόν αρχίζω να προσαρμόζομαι στην ιδέα την χούντας (της αριστερής) την οποιά δυστυχώς την ανεχόμαστε ακόμη... Για πόσο δεν ξέρω... Ο κόσμος έχει μυαλό, καταλαβαίνει και δίνει την απάντηση σε αυτούς που τον εμπαίζουν...
Ξέφυγα λιγάκι από το θέμα...


Πραγματικα εχω σοκαριστει διαβαζοντας το ποστ σου.. Ποτε καταληφθηκε πανεπιστημιο χωρις ψηφοφορια και αποφαση της πλειοψηφιας? (γιατι αυτη τη μορφη εχει η δημοκρατια σημερα)..
Ποσα ατομα χρειαζονται για να καταληφθει ενα υπουργειο/δημαρχειο?..
Ειναι για σενα αδικο αυτο? Ειναι αδικο να ασκεις πιεση σε ατομα που μας εχουν αντικειμενικα εξαθλιωσει? Στα ατομα που προσπαθουν να σου κοψουν καθε ονειρο κανωντας ολο και πιο μπουρδελο την παιδεια και την οικονομια?
Ο λαος που σκεφτεται και δεν εχει μπαρμπα υπουργο προσπαθει την μιση μερα να τελειωσει μονος του το πανεπιστημιο και την αλλη μιση διαμαρτυρεται στο δρομο για τα συμφεροντα του..
Νομιζεις οτι εγω και τα ΜΑΤ εχουμε κατι να χωρισουμε? Τα ιδια πραγματα θα επρεπε να ζητουν και αυτοι για τα παιδια τους.. σκατα λεφτα παιρουν και αυτοι.. λεφτα που δεν τους φτανουν για να δωσουν στα παιδια τους την "ελευθερη και δωρεαν" παιδεια.. γιατι ομως τους βρισκουμε απεναντι μας? Γιατι μας μισουν τοσο? (οχι ολοι αλλα η πλειοψηφια..).. Γιατι ακριβως αυτα τα ΜΜΕ που αναφερεις διοικουνται απο ψηλα και απο ομαδες συμφεροντων που απεχουν πολυ απ' τον μεσο πολιτη.. Μα τον θεο πως γινεται να πιστευεις οτι ζουμε σε μια αριστερη χουντα? ποσο καιρο εχεις να κοιταξεις τον κοσμο μεσα απτα δικα σου ματια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Πραγματικα εχω σοκαριστει διαβαζοντας το ποστ σου.. Ποτε καταληφθηκε πανεπιστημιο χωρις ψηφοφορια και αποφαση της πλειοψηφιας? (γιατι αυτη τη μορφη εχει η δημοκρατια σημερα)..

Παρ'όλο που το post panpz27 προστέθηκε σε τελείως άσχετο σημείο και δεν έχιε καμία θέση στο παρόν thread (πέρα απο την γνωστή αντιπαράθεση "εμείς" vs "εσάς τα κομμούνια") έχω να πω οτι είναι όντως πολύ εύκολη παγίδα αυτή η αμεσοδημοκρατία που τηρείται στις αίθουσες των γενικών συνελεύσεων.
Χωρίς αυτό να έχει να κάνει με την κατεύθυνση (αριστερά,δεξιά) των παρατάξεων.

Για υγειή δημοκρατία θα μπορούσαμε να μιλάμε όταν τηρούνταν τόσο η ακεραιότητα των ψήφων (και όχι χέρια να μετράνε για 2) όσο και η μυστικότητα (όχι δεν θέλω να με βλέπει ο άλλος ο μαμούχαλος το γιατί θέλω να μην κλείσει η σχολή και να μου τα πρήζει μετά) πράγμα που, ας μήν κρυβόμαστε πίσω απο το δάκτυλο μας, δεν ισχύει.

Παρ'όλα αυτά αυτό το σχόλιο δεν έχει καμία απολύτων σχέση με την περίπτωση της πάτρας και όχι μόνο (πχ η κίνητικότητα στον στρατό, ο εκφοβισμός με καταστάσεις ετοιμότητας, εκτάκτου ανάγκης και δεν συμαζέυεται) που θυμίζουν πραγματική χούντα.

Ας μην προσπαθούμε να ρίχνουμε στάχτη μπερδεύοντας τα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Ο κόσμος έχει μυαλό, καταλαβαίνει και δίνει την απάντηση σε αυτούς που τον εμπαίζουν...

Πες μου μια τετοια περιπτωση στα τελευταια 10 χρονια.Δεν υπαρχει πουθενα αυτο που λες,δεν εχει γινει τιποτα τετοιο τα τελευταια χρονια εδω η δεν το θυμαμαι εγω.Μια αντιδραση(και παλι οχι μαζικη)ισως να βλεπουμε τωρα που πλεον εχουμε πιασει πατο ως Ελλαδα..(ακομα και τωρα ομως υπαρχουν τασεις να μετριαστουν παλι οι αντιδρασεις και ουτε γατα ουτε ζημια..)

Οποτε μην εχεις αυταπατες,κανενας λαος δε δινει καμια απαντηση τοσα χρονια.Τον γλεντανε(για να μη το πω πιο χαριτωμενα )εδω και ποσα χρονια εναλλαξ κι αυτος λεει κι ευχαριστω..

αλλά πλεόν η λέξη χούντα δεν τρομάζει κανέναν και ξέρεις γιατί?
Γιατί τότσα χρόνια ζούμε (με αποκορύφωμα την τελευταία βδομάδα) τη σκληρή Αριστερή Χούντα

Γελαω Εξω Δυνατα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Για υγειή δημοκρατία θα μπορούσαμε να μιλάμε όταν τηρούνταν τόσο η ακεραιότητα των ψήφων (και όχι χέρια να μετράνε για 2) όσο και η μυστικότητα (όχι δεν θέλω να με βλέπει ο άλλος ο μαμούχαλος το γιατί θέλω να μην κλείσει η σχολή και να μου τα πρήζει μετά) πράγμα που, ας μήν κρυβόμαστε πίσω απο το δάκτυλο μας, δεν ισχύει.

Να πω κατι μονο, στη δικη μου σχολη δεν εχει γινει σε οσες συνελευσεις εχουμε ψηφισει να μετρηθουν χερια για 2 (μετρανε ΔΑΠιτης και ΕΑΑΚιτης). Ενταξει λογικα θα παρουσιαζονται τετοια γεγονοτα αλλου, απλα λεω απο την μικρη εμπειρια μου τι εχω δει. Οσο για το δευτερο με τη μυστικοτητα συμφωνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
έχω να πω οτι είναι όντως πολύ εύκολη παγίδα αυτή η αμεσοδημοκρατία που τηρείται στις αίθουσες των γενικών συνελεύσεων.
Για υγειή δημοκρατία θα μπορούσαμε να μιλάμε όταν τηρούνταν τόσο η ακεραιότητα των ψήφων (και όχι χέρια να μετράνε για 2) όσο και η μυστικότητα (όχι δεν θέλω να με βλέπει ο άλλος ο μαμούχαλος το γιατί θέλω να μην κλείσει η σχολή και να μου τα πρήζει μετά) πράγμα που, ας μήν κρυβόμαστε πίσω απο το δάκτυλο μας, δεν ισχύει.

Το γιατι η δημοκρατια ετσι ειναι σημερα αυτο τον (αρνητικο) τονο ειχε και απο μενα.. δεν συμφωνω απολυτα με τον τροπο ψηφοφοριας, ειδικα ως προς την μυστικοτητα (αν και οσον αφορα την καταμετρηση οταν εχεις 15ατομα απο διαφορετικες παραταξεις να μετρανε δεν γινονται και πολλα λαθη) αλλα δεν νομιζω οτι 10 καφροι μπορουν να αποφασισουν για 200 ατομα..


Παρ'όλα αυτά αυτό το σχόλιο δεν έχει καμία απολύτων σχέση με την περίπτωση της πάτρας και όχι μόνο (πχ η κίνητικότητα στον στρατό, ο εκφοβισμός με καταστάσεις ετοιμότητας, εκτάκτου ανάγκης και δεν συμαζέυεται) που θυμίζουν πραγματική χούντα.

Ας μην προσπαθούμε να ρίχνουμε στάχτη μπερδεύοντας τα.

Συμφωνω απολυτα και να αναφερω ξανα οτι το γενονος οτι οι χρυσαυγιτες χρυπουσαν σε συγκεκριμενα σπιτια και φωναζαν "θα σας σταυρωσουμε αναρχοκομμουνια" και αλλα τετοια με την συμπραξη της αστυνομιας το οποιο παρατηρειται μονο σε χουντικα καθεστωτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Aκούω μαζεύονται σκληροπυρηνικοί αντιεξουσιαστές-ανεμαζώματα από διάφορες χώρες. Αν χάσει ξανά τον έλεγχο η αστυνομία, είναι και επισήμως για κλάματα. Μηδενική ανοχή σε τραμπούκους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Μου φαινεται ειμαστε ειδικοι στο να παρερμηνευουμε λεξεις, καταστασεις, ιδεολογιες και δε συμμαζευεται... Απ τη μια, δεν ειναι δυνατο να παρομοιαζεις τη χουντα με οτι γινεται σημερα στις καταληψεις κι απ την αλλη, τα πραγματα εχουν βγει αρκετες φορες εκτος ελεγχου απο μεριας των ''εξεγερθεντων''..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
ποιος αφελής πιστεύει σήμερα ότι υπάρχουν ιδεολογίες όπως πριν το 1940; :hmm:

σήμερα, όλοι οι πολιτικοί δεν αγωνίζονται για την ιδεολογία τους...αλλά για την καρέκλα και την τσέπη τους...

για να γίνεις πετυχημένος πολιτικός, δηλ., άνθρωπος της λογικής και του συμφέροντος, θα πρέπει πρώτα να αποτοξινωθείς από μαζοποιημένες ιδεολογίες και συναίσθημα...:fss:...αλλιώς σε έφαγε η μαρμάγκα ή το μεγάλο μαμ...:lol: :fss: :fss: :fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ή μπορείς να μην ταυτίζεσαι με καμιά ιδεολογία και να βγαίνεις να κάνεις ό,τι θεωρείς σωστό. Προσωπικά δε μπορώ να μπω στο καλούπι της ιδεολογίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Το τι κανουν οι πολιτικοι δεν καθοριζει το τι υπαρχει..
Δεν αναφερομαι σε κομματικες ιδεολογιες, προς θεου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Συγνώμη κιόλας....γιατί να κλείσουν τα πανεπιστήμια και να κάνουν διαδηλώσεις για τον 16χρόνο...??Είναι κανένας ήρωας και δεν το ξέρω??Έκανε κάτι μεγάλο???Δεν καταλαβαίνω τον λόγο..

οκ πέθανε απόλυτα σεβαστό αυτό...τπτ δεν μπορεί να τον φέρει πίσω...

Έχετε ιδέα τι βιαιοπραγείες γίνονται κάθε μέρα από αστυνομικούς??Απλά η υπόθεση του 16 χρόνου ήταν η αφορμή για να πάρει δημοσιότητα..

Πόσοι πεθαίνουν κάθε μέρα???Εκατοντάδες...το έχουμε παρατραβήξει το θέμα...σόρρυ κιόλας...:(

στις μπανανίες-χώρες (π.χ. Κολομβία, Κούβα,...κτλ) έτσι κάνουν...όπως στην Ελλάδα...

γιατί Νάνσυ, πιστεύεις ότι ανήκουμε στον ανεπτυγμένο κόσμο; :hmm: :D

όχι..στον υποανάπτυκτο κόσμο ανήκουμε με μια εικονική-ελεγχόμενη ανάπτυξη από τους οικονομικούς επόπτες (π.χ. ΗΠΑ) στο επίπεδο που θέλουν εκείνοι...:mad: :sick:

...δυστυχώς, δεν ρωτάει και δεν λαμβάνει κανείς υπ' όψιν την γνώμη της Ελλάδας σε θέματα εσωτερικής και εξωτερικής πολιτικής...:(
-----------------------------------------
Το τι κανουν οι πολιτικοι δεν καθοριζει το τι υπαρχει..

μα όλοι στην Ελλάδα-μπανανία, ζούνε για μια κομματική ιδεολογία (=μόνιμη "βαμμένη" δημοσιοϋπαλληλική θέση) οεο...:D:lol::lol::lol:

κάθε μέρα όλη μέρα όλο τον χρόνο εκλογες στην Ελλάδα

ποιος καθορίζει το τι υπάρχει;
ο αφελής μάζα-μαλάκας-παλαμακιορίχτης-ψηφοφόρος μήπως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Δυστηχώς η Ελλάδα είχε ένα τεράστιο πολιτισμό,που δυστηχώς έχει σβήσει μπροστά στις σημερινές καταστάσεις...:(

είναι γελοίο να επικαλούμαστε συνέχεια το ένδοξο παρελθόν...διότι έτσι δείχνουμε εμπράκτως ότι έχουμε ένα κενό παρόν ή και μέλλον...:(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HOOLIGAN13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dhmhtrhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Εμεις ρε παιδια που ειμαστε Επαρχια(Λαμια) γνωριζεται αν θα γινει κατι???γιατι ειναι δυσκολο να κατεβουμε αθηνα καθημερινη:Pγαμω τις υποχρεωσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top