Βοήθεια σε Οικονομετρία 1 και 2

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Είμαι ένας από τους λεγόμενους αιώνιους φοιτητές στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης του Πανεπιστημίου Πειραιά.Από τη μία είμαι αισιόδοξος γιατί χρωστάω μόνο αυτά τα 2 μαθήματα για να πάρω το πτυχίο μου και από την άλλη απογοητεύομαι γιατί έχω χάσει την επαφή μου με τα μαθήματα αυτά. Αν υπάρχει κάποιος που να έχει θέματα εξετάσεων αυτών των 2 μαθημάτων θα ήθελα να με βοηθήσει. Γενικότερα θα με βοηθούσε να μου πείτε τί θεωρείτε εσείς ...SOS σε αυτά τα 2 μαθήματα.

Ακόμη και να μην ξέρετε περί οικονομετρίας, ένας ενθαρυντικός λόγος δεν θα είναι off topic.:)

Ίσως να μην είναι και τόσο επίκαιρο το θέμα όμως και μόνο που σκέφτομαι ότι μπορεί να αλλάξει ο νόμος περί αιώνιων φοιτητών με κάνει να αγχώνομαι και να θέλω να τελειώνω με το πτυχίο μου αυτό το Σεπτέμβρη.

Σας ευχαριστώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Πριν απαντήσω στο θέμα: Επιτέλους ΠΗΡΑ ΠΤΥΧΙΟ !!! , πρέπει πρώτα να απαντήσω εδώ.

Επιτέλους μετά από μακροχρόνιες προσπάθειες έδωσα το μαθημα ΟΙΚΟΝΟΜΕΤΡΙΑ ΙΙ και ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ:clapup:! Τώρα μένει η ΟΙΚΟΝΟΜΕΤΡΙΑ Ι.
Το έδωσα κι αυτό και περιμένω το αποτέλεσμα. Ελπίζω να είμαι μέσα στην επόμενη ορκωμοσία :)

Εύχομαι τα καλύτερα και για όσους εδώ προσπαθούν να πάρουν πτυχίο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Ο «καλός» μου καθηγητής φρόντησε να χαρώ τον τίτλο του φοιτητή για άλλο ένα εξάμηνο!

Απορώ και με τον εαυτό μου πώς γίνεται να πέρασα το ΙΙ και να κόπηκα στην οικονομετρία Ι:hmm:

Anyway.Ελπίζω να μη με προλάβει κανένας νόμος και δεν πάρω το «χαρτί» για ένα μάθημα!

Καλό Φεβρουάριο λοιπόν. Η ορκομωσία μου αναβάλεται για ένα ακόμη εξάμηνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Ααα δεν το πιστεύω...πως είναι δυνατόν να σε έκοψε στο 2ο μέρος [που θεωρητικά είναι και συνέχεια του πρώτου, άρα πιό δύσκολο] και να σε πέρασε στο πρώτο?!!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Τέσπα...συγχαρητήρια ...τώρα σου μένει μόνο 1 μάθημα...βάλε τα δυνατά σου για να το περάσεις τον Φεβρουάριο...άντε και με το πτυχίο σύντομα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Δεν ξέρω πώς έγινε.

Σ΄ευχαριστώ Νικόλα :) . Θα το πάρω το ρημάδι, απλά πήρε μια παράταση ακόμη.

Εν τω μεταξύ μετά που έγραψα το μάθημα που με έκοψε πάω στο γραφείο του να του πω ότι είναι το τελευταίο μάθημα και να με βοηθήσει λίγο περισσότερο. Χτυπάω λοιπόν και μόλις μου λέει εμπρός ανοίγω. Πριν προλάβω να του πω τί θέλω μου λέει: πες μου γρήγορα γιατί πνίγομαι και δεν προλαβαίνω για τίποτα. Τέλος πάντων του είπα αυτό που ήθελα, αλλά δε νομίζω να έπιασε και πολύ τόπο. Άλλωστε φάνηκε και στο αποτέλεσμα: πήρα 2 ενώ ήμουν σίγουρος ότι του έγραψα για 4-5. Ότι έγινε έγινε όμως. Πάμε για την επόμενη εξεταστική!

Υ.Γ. Όταν μπήκα στο γραφείο του δεν ήταν μόνος του. Ήταν μέσα και μια (ομολογουμένως) όμορφη κοπελίτσα! Αυτά :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Αυτή η Οικονομετρία, τόσο παλούκι είναι; Θα την έχω κι εγώ στο επόμενο έτος.:) Κουράγιο φίλε για το τελευταίο σου μάθημα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ελα ενα μαθημα ειναι... Λιγο να διαβαζεις καθε μερα μεσα σε εξη μηνες οχι απλα θα το περασεις, αριστα θα παρεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
@ Valder: Είναι μαθήματα του 3ου έτους για μας, 5ο και 6ο εξάμηνο και γενικά θεωρούνται τα δυσκολότερα από τα 53 μαθήματα του τμήματος. Αποτελούν τη συνέχεια των μαθημάτων Στατιστική Ι , ΙΙ και ΙΙΙ και ουσιαστικά είναι μία μείξη στατιστικής και μαθηματικών. Χρειάζονται σίγουρα παρακολούθηση για να τα καταλάβεις.

@ Dark_Kronos: Τέτοια να μου λές να παίρνω τα πάνω μου:). Δε χρειάζεται 6 μήνες διάβασμα. Κανά 2μηνο πριν όμως θα ξεκινήσω να διαβάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από BReaTHeR;129569 @ Dark_Kronos: Τέτοια να μου λές να παίρνω τα πάνω μου:). Δε χρειάζεται 6 μήνες διάβασμα. Κανά 2μηνο πριν όμως θα ξεκινήσω να διαβάζω.[/quote:
Μεγα λαθος. Αν χρειαζετε 2 μηνες διαβασμα να αρχισεις 4 μηνες πριν, αν θελει 3 εξη μηνες πριν και παει λεγωντας. Να πας και να εισαι 10000000% συγουρος οτι θα το παρεις το πτυχιο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Μεγα λαθος. Αν χρειαζετε 2 μηνες διαβασμα να αρχισεις 4 μηνες πριν, αν θελει 3 εξη μηνες πριν και παει λεγωντας. Να πας και να εισαι 10000000% συγουρος οτι θα το παρεις το πτυχιο;)

Μ΄αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι!:)

Θα το εφαρμόσω αυτό που λές ξεκινώντας από σήμερα μιας και έχω ακριβώς 4 μήνες πριν τις εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Ένας από τους λόγους της απουσίας μου!

...'Εγραφα εξετάσεις στην Οικονομετρία. Άντε να δούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Καλή επιτυχία αγαπητέ Breather! :kissing:
Εύχομαι ό,τι καλύτερο!

(Κι έλεγα κι εγώ, που έχει πάει αυτό το παιδί...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Σ΄ευχαριστώ Isi, αν και τα βλέπω δύσκολα τα πράγματα!

Αχ εγώ πότε θα ποστάρω στο :''Επιτέλους πήρα πτυχίο''? ...κατά το :εγώ πότε θα γίνω μάνα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Τελικά οι εξετάσεις του περασμένου Ιανουαρίου δεν πήγαν καλά και γι΄αυτό δεν εμφανίστηκα στο thread.

Έτσι έπρεπε να περιμένω την εξεταστική του Σεπτεμβρίου για να επαναλάβω την προσπάθεια για να περάσω το μάθημα. Αυτό έγινε στο τέλος του μήνα που μας πέρασε, και σήμερα έμαθα τα αποτελέσματα...


ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ...πέρασα το τελευταίο μάθημα που χρωστούσα !!!!!!!! :-)


Είμαι πολύ κοντά στο να κρατάω το δίπλωμα στα χέρια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τα συγχαρητήριά μου, Breather! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Σ΄ευχαριστώ George.

Επιτέλους τέλος!!! :)

Ευτυχώς η απόφασή μου να μην τα παρατήσω και να το παλέψω έως τέλους ήταν η πιο σωστή!

Αν και θεώρησα κακό οιωνό το γεγονός ότι μου ζήτησαν να υπογράψω μια αίτηση, ώστε να δικαιούμαι την πενταετή παράταση που δίνει ο νέος νόμος στους αιώνιους φοιτητές. Τελικά δε χρειάστηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Συγχαρητήρια κι από μενα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Συγχαρητήρια και από εμένα!!!:clapup::clapup::clapup:

Αλήθεια πόσο καιρό πριν διάβαζες για να το περάσεις; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ο ξενυχτούλης μου πήρε το πτυχίο! :alljumpy: :clapup: :clapup:

Είσαι επίσημα οικονομολόγος! :D
Αχ...χάρηκα πολύ! :kissing: :hug: :panwkatw:

ψιτ...χρωστάς κέρασμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top