Όταν θα γίνω φοιτητής...

vaggelis1984

Νεοφερμένος

Ο vaggelis1984 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Όταν θα γίνω φοιτητής ...θα βάλω πολύ ψηλά τον πήχη!!!:)

Για πείτε μου τη γνώμη σας για το παρακάτω
https://www.dapfys.gr/viewtopic.php?p=163&sid=01a995a8adb84b9d9999281ab08e0b7b#163
:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αυτά είναι άθλια πράγματα που δυστυχώς γίνονται παντού γιατί δεν υπάρχει σοβαρή επιτήρηση στις εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Καφρίλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
μάλλον για τρολ το έκανε... ο τύπος έχει ένα ποστ μόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ίσως, αλλά τέτοια γίνονται συνέχεια. Για να μη μιλήσουμε για αντιγραφές μέσα στην αίθουσα, εκεί γίνεται ακόμα μεγαλύτερος χαμός. Περνάνε άτομα μαθήματα χωρίς να ξέρουν ΤΙΠΟΤΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Αλήθεια Anarki,τέτοιες καφρίλες γίνονται και σε ανεβασμένες σχολές;Όπως π.χ ΗΜΜΥ,Ιατρική,Μηχανολόγων Μηχανικών κλπ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ίσως γίνονται και περισσότερο σε αυτές απο οτι σε πιο "εύκολες" σχολές. Θα τα δεις μόνος σου, εδώ γίνονται πολύ πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O_G

Νεοφερμένος

Ο O_G αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Είναι πολύ άσχημα αυτά τα φαινόμενα, γιατί έτσι μειώνονται εκείνοι που βασίζονται στις δικές τους δυνάμεις και στο προσωπικό τους διάβασμα. Είναι λυπηρό να διαβάζεις όλη μέρα και να στη βγαίνει κάποιος, που ούτε το εξώφυλλο του βιβλίου δεν ξέρει, μόνο και μόνο επειδή είναι μπασμένος στα σκονάκια [και όλα τα σχετικά].
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν είναι τόσο αυτό το θέμα, τον εαυτό τους κοροϊδεύουν όσοι κάνουν τέτοια πράγματα. Το πρόβλημα είναι οτι αυτά μαθαίνονται, και όχι μόνο εντός Ελλάδας, οπότε ο απόφοιτος που θέλει να ασχοληθεί σοβαρά με το αντικείμενό του θα αντιμετωπίσει μια καχυποψία απο εργοδότες/πανεπιστήμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Η μιζέρια σε όλο της το μεγαλείο......Διάβασε ρε καραγκιόζη να περάσεις την σχολή σου(γενικά το λέω).... Αφού θα χρειαστούν κάποτε οι γνώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Γι' αυτό έχουμε ανθρώπους που δεν ξέρουν πώς να κάνουν τη δουλειά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexanderV

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Φόρτσα Ελλαδάρα !
Μακάρι να ήταν αυτό το μόνο "μειονέκτημα" της χώρας μας...
:mad:
-----------------------------------------
Ρε γαμώτο δεν μπορείτε να φανταστήτε πόσο εκνευρίζοναι με την αδικία που επικρατεί... Από την πολιτική κι την δικαιοσύνη μέχρι την εκπαίδευση κι τον αθλητισμό...
Κι μιλάω για πρωτοφανή γεγονότα κι όχι μη αποδεδιγμένα...
Εχω αρκετά παραδείγματα τόσο από την περιοχή μου όσο κι πανελλαδικά αλλά δεν αξίζει να τα γράψω, είναι γνωστά λίγω πολύ σε όλους μας...
:mad:
Θα μπορούσαμε να ήμαστε ΠΟΛΥ καλύτεροι χωρίς τη ρουσφετιά κι τις σκοπιμότητες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nellufo

Νεοφερμένος

Η nellufo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
ποτε δεν θα μπορουσα να σκεφτω οτι γινονται τετοια πραγματα...
ειμαι τοσο αθωα ή.... χαζη.μμ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι σε αρκετα ξενα πανεπιστημια (η πηγη δεν ειναι απολυτως αξιοπιστη) στις περισσοτερες εξετασεις δεν υπαρχει καν επιτηρητης και τα παιδακια ουτε που σκεφτονται να αντιγραψουν.. αν και υπαρχει zero tolerance στα καλα πανεπιστημια δεν νομιζω οτι το κανουν γιατι φοβουνται.. μαλλον εχουν καταλαβει αυτο που ειπε ο NFK..

προσωπικα ειμαι υπερ της αντιγραφης στο σχολειο, στα γενικης παιδειας που ειναι αχρηστα anyway.. φετος ειχα παρει το γραπτο του κοριτσιου που καθοταν πισω μου για την μεταφραση (το επιχειρημα μου οτι αφου μπορει η θεωρητικη να βγαλει μονη της την μεταφραση, μπορω και εγω, αποδειχτηκε λιγο ακαρπο οποτε επρεπε να αυτοσχεδιασω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
τέτοιες καφρίλες γίνονται και σε ανεβασμένες σχολές;Όπως π.χ ΗΜΜΥ,Ιατρική,Μηχανολόγων Μηχανικών κλπ;

Δυστυχώς ΣΕ ΟΛΕΣ τις σχολές γίνονται....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
ΌΟΟΟΟΟΟΟταν θα γίνω φοιτητής, θα ξαναπάρω μηχανή, θα ξαναγίνω αλήτης!

εχω ακουσει οτι σε αρκετα ξενα πανεπιστημια (η πηγη δεν ειναι απολυτως αξιοπιστη) στις περισσοτερες εξετασεις δεν υπαρχει καν επιτηρητης και τα παιδακια ουτε που σκεφτονται να αντιγραψουν...

τιλεςρε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Γι' αυτό έχουμε ανθρώπους που δεν ξέρουν πώς να κάνουν τη δουλειά τους.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι μαθαίνουν από νωρίς στη διαφθορά. Η δουλειά που κολλάει; Μια εξεταστική, ένα δίπλωμα κι ένας τίτλος κρίνει αν ξέρεις να κάνεις τη δουλειά σου; Όχι, δεν μαθαίνεις καμία δουλειά στο πανεπιστήμιο. Αυτά τα μαθαίνεις πολύ αργότερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
προσωπικα ειμαι υπερ της αντιγραφης στο σχολειο, στα γενικης παιδειας που ειναι αχρηστα anyway.. φετος ειχα παρει το γραπτο του κοριτσιου που καθοταν πισω μου για την μεταφραση (το επιχειρημα μου οτι αφου μπορει η θεωρητικη να βγαλει μονη της την μεταφραση, μπορω και εγω, αποδειχτηκε λιγο ακαρπο οποτε επρεπε να αυτοσχεδιασω)

Φέτος τα γενικής παιδείας, του χρόνου κάτι μαθήματα που θεωρείς άχρηστα στις σχολές :)

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι μαθαίνουν από νωρίς στη διαφθορά. Η δουλειά που κολλάει; Μια εξεταστική, ένα δίπλωμα κι ένας τίτλος κρίνει αν ξέρεις να κάνεις τη δουλειά σου; Όχι, δεν μαθαίνεις καμία δουλειά στο πανεπιστήμιο. Αυτά τα μαθαίνεις πολύ αργότερα...

Μπορεί να μην του φαίνεται αλλα στις σχολές μαθαίνεις τόσο κάποια πολύ βασικά και απαραίτητα πράγματα, όσο και τον τρόπο σκέψης. Με την αντιγραφή και τα δύο γιοκ

Ελπίζω όσοι λέτε οτι σιχαίνεστε αυτήν την μέθοδο τώρα να κρατήσετε την ίδια στάση και αργότερα και όχι "έλα μωρέ το μάθημα άχρηστο είναι κτλ" γιατί πραγματικά με την κατάσταση που επικρατεί με τις αντιγραφές/σκονάκια/whatever (σε κάποιες σχολές μέχρι και τα θέματα παίρνουν απο πριν) μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Eru δεν έχει καμία λογική η απάντησή σου στο πρώτο quote. Κατ' αρχάς νομίζω (και απ' ό,τι έχω δει) δεν υπάρχουν άχρηστα υποχρεωτικά μαθήματα στις περισσότερες σχολές, ακόμα κι αν υπάρχουν όμως τι κακό έχει το να αντιγράφεις σ' αυτά; Οτιδήποτε δεν σε κάνει καλύτερο επαγγελματία έχει σχέση με την εγκυκλοπαιδική σου μόρφωση και είναι επιλογή σου αν θα το αξιοποιήσεις ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.


Κατ' αρχάς νομίζω (και απ' ό,τι έχω δει) δεν υπάρχουν άχρηστα υποχρεωτικά μαθήματα στις περισσότερες σχολές

στις περισσότερες..:P Εμείς πχ στο πρώτο έτος έχουμε "ιστορία της ιατρικής":bye: (και χημεία που εμένα προσωπικά δε θα μου χρησιμεύσει σχεδόν σε τίποτα :p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top