Απουσιολόγοι

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Κουλάρετε με τα σπασικλάκια! Κι εγώ απουσιολόγος είμαι!:P
Βέβαια άτυπα δεν το έχω εγώ γιατί τη βαριέμαι την ιστορία γενικά, οπότε το έχω παραχωρήσει σε κάποιον που βέβαια δεν είναι ούτε στο τοπ10 βαθμολογικά του τμήματος. Απλά ξέρω οτι είναι υπεύθυνο άτομο.
τοπ10 ;
lol
Το απουσιολόγιο το δίνεις σε όποιον θες ή σ αυτόν με το χαμηλότερο βαθμό μετά απο 'σενα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τυπικά το δεύτερο, ουσιαστικά το πρώτο. Ούτως ή άλλως δικιά μου ευθύνη είναι, άρα το δίνω σε όποιον θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
παιδιά και εγώ απουσιολόγος είμαι από την 1η σας φαίνομαι για σπασικλάκι??(όποιος πει ναι το έφαγα!)

Πάντως δεν σβήνω απουσίες εύκολα, μόνο αν είμαι σίγουρη ότι ο καθηγητής δεν θα το καταλάβει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desolator_X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Και γω απουσιολογος ειμαι ρε παιδια απο την 1η Γυμνασιου απο το 1ο τριμηνο...Και οχι, δεν ειμαι καθολου σπασικλακι ή φλωρος ή σνομπ ή δεν ξερω και γω τι αλλο...Περιττο να σας πω οτι ολοι μου οι συμμαθητες, σχεδον, εχουν τουλαχιστον 15 απουσιες λιγοτερες απο οτι θα επρεπε κανονικα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν το κάνω όπως σας είπα και πριν επειδή μετά εγώ θα βρώ τον μπελά μου...όμως μερικές φορές όταν πχ μ λένε φεύγω δεν τους βάζω απουσία
Οι καθηγητές πάντως δεν το καταλαβαίνουν, ούτε που βλέπουν το απουσιολόγιο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Η άποψη μου πάνω στο θέμα είναι ότι υπάρχουν 2 κατηγορίες απουσιολόγων:
1)Τα Σπασικλάκια
2)Οι Cool
Τώρα όσο αφορά την 1η Ομάδα,βγάζει 20 καθαρό χώρις βέβαια αυτό να τον καθιστά σκασικλάκι ή φυτό.Όμως αν του πείς να σβήσει καμιά απουσία θα σου πει ότι αυτό είναι ποινικό αδίκημα,κτλπ.Ωστόσο αν ήταν για την κοπέλα του θα το έκανε...
Τώρα η 2η Ομάδα είναι πολύ χαλαρή που όταν τους πείς να σου σβήσουν απουσίες το κάνουν αν νομίζουν ότι θα περάσει απαρατήρητο ως πρός τους καθηγητές πάντα...
Βγάζουν έναν σχετικά μεγάλο βαθμό για αυτό και έχουν το απουσιολόγιο της τάξης...
Όμως αυτό δεν τους επηρεάζει καθόλου..Το κάνουν για να αισθάνονται καλά με τον ευατό τους...
Αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Τώρα όσο αφορά την 1η Ομάδα,βγάζει 20 καθαρό χώρις βέβαια αυτό να τον καθιστά σκασικλάκι ή φυτό.Όμως αν του πείς να σβήσει καμιά απουσία θα σου πει ότι αυτό είναι ποινικό αδίκημα,κτλπ.Ωστόσο αν ήταν για την κοπέλα του θα το έκανε...
Εγώ δηλαδή ανήκω στα ΣΠΑΣΙΚΛΑΚΙΑ???Πρώτη φορά μου το λένε αυτό..Φυσικά και δεν σβήνουμε απουσίες για ψήλου πήδημα και είναι λογικό, πριν ζητήσετε κάτι από τον απουσιολόγο ελάτε στην θέση του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
ειμαι απουσιολογος απο την πρωτη γυμνασιου μεχρι και τωρα στην β λυκειου....
δεν θεωρω τον εαυτο μου "σπασικλακι"....ειμαι πολυ χαλαρος γενικα και με τις σχεσεις με τους καθηγητες και με τους συμμαθητες μου...δεν ταιριαζει στον χαρακτηρα μου το "σπασικλακι" νομιζω...απο οσο ακουω απο τους συμμαθητες μου...με θεωρουν υπερβολικα οικειο προσωπο τους...φυσικα υπαρχουν και τα κομπλεξικα της ταξης, νταξ, που μου εχουν "κολλησει ταμπελες" αλλα οχι για το οτι ειμαι απουσιολογος αλλα κυριως για τη μουσικη που ακουω...(metal)...δεν ειναι λιγοι αυτοι που με εχουν πει "σατανιστη" και αλλες τετοιες μακακιες...αν και γω ειμαι και δηλωνω χριστιανος ορθοδοξος...
ως απουσιολογος "υπηρετω" την "ιδιοτητα" μου και κανω αυτο που πρεπει να κανω..
την εχω χαρισει σε ολους τους συμμαθητες μου..απο μια φορα τον καθεναν γιατι πιστευω ο καθενας δικαιουται δευτερη ευκαιρια...αν την χαρισω σε καποιον και δευτερη φορα..θα την χαρισω και στους υπολοιπους απο 2η φορα...
φυσικα την λεω αγρια σε οποιονδηποτε καθηγητη/οποιαδηποτε καθηγητρια που φερει φασιστοειδεις αντιληψεις και τεινει να θιξει τα ανθρωπινα δικαιωματα...πιθανον..
δεν φοβαμαι να μιλησω και δε με ενδιαφερει ο βαθμος μου..διαβαζω για τον εαυτο μου και για να κερδισω κατι απο το σχολειο...
προσπαθω να μην το λεω σε παρεα και γενικα σε φιλους τον βαθμο μου και ουτε κατα διανοια να εχω υποτιμησει καποιον που εχει βγαλει χαμηλοτερο βαθμο...ελεος...
απεχθανομαι τα "φυτα" και πανω απο ολα τις "ψωναρες"...ειναι οτι το χειροτερο να υπερηφανευεσαι και ειδικα για κατι που δεν εχει νοημα οπως οι βαθμοι ή το απουσιολογιο...δυστυχως αρκετοι το κανουν συχνα...αυτο ομως δηλωνει ματαιοδοξια και χαμηλη αυτοπεποιθηση οπως και κομπλεξ....
και στην τελικη.εγω ειμαι ενα τιποτα...ενα σκουπιδι...με ποιο δικαιωμα να παω και να πω:"Εγω ειμαι ο καλυτερος της ταξης!"????ΕΛΕΟΣ....


γιωργος in flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
The story of my life.



Την πρώτη ώρα που κοιτάς ποιος λείπει, κοιτάει και ο καθηγητής οπότε πώς γίνεται να μην βάλεις σε κάποιον απουσία; Σε εμάς τουλάχιστον έριχνε και ο καθηγητής μια ματιά.

Δεύτερον: από τη στιγμή που κάποιος γράφεται στο απουσιολόγιο, για να "ξεγραφτεί" θέλει από κάτω υπογραφή του αντίστοιχου καθηγητή (εκ νέου υπογραφή που πιστοποιεί ότι εσφαλμένα γράφτηκε εκεί). Αλλιώς, βρίσκει τον μπελά του ο απουσιολόγος.




Τώρα εάν ορίζετε "σπασίκλα" τον απουσιολόγο που δεν σβήνει απουσίες για να καλύψει άλλους και να βρει ο ίδιος τον μπελά του χωρίς να φταίει κιόλας (μια απλή ευθύνη είναι και τίποτα παραπάνω)... απλά απαξιώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
@mafiozos θα παρω την κατηγορια 2!!
Τεσπα προχωπικα μου εχουν γινει πολλες προτασεις απο συμμαθητες μου να μην βαλω απουσια κτλπ ΑΛΛΑ το θεμα ειναι πως οι καθηγητες μας ειναι ατομα τα οποια κοιταν εκτος απο καποιους βλακες με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω τπτ και στο τελος να μου την λενε κιολας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Ο δικος μας ειναι πολυ φυτο...το τσιρακι των καθηγητων..τι απουσια να σβησει ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ είμαι αναπληρωτάκι για 2/13 και μου φαίνεται καλό το να μην έχεις το απουσιολόγιο. Θέλει μεγάλη ευθύνη να το κρατήσεις. Το παίρνω μόνο την ώρα των αγγλικών και των γερμανικών (αγγλικά γιατί είναι βαθμοθήρας η απουσιολόγος και πήγε στο απροχώρητο, και γερμανικά γιατί πήγε γαλλικά :P) και φυσικά όποτε λείπει η ορίτζιναλ απουσιολόγος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γ' Λυκείου πάντως αν μπορείτε δώστε το αλλού. Θα σας φύγει ένα βάρος! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Σιγά ρε παιδιά δεν είναι και τόσο βάρος το συμπληρώνεις και τελείωσε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Προφανώς δεν έχουν ξυπνήσει οι συμμαθητές σου για να σε πρήζουν. Άσε που οταν τελειώνει το πρόγραμμα δεν έχω καμία όρεξη να κάθομαι να κόβω χαρτάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tanoulitsa

Νεοφερμένος

Η Τανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Παιδια η κολητη μου ειναι απουσιολογος και δευτερη η αλλη κολητη μου! τριτος ο κολητος μουκαι 4ος ενα παιδι της παρεας μας 5ος ειναι ο Λευτερης ο οποιος εχει ενα κολημα με το απουσιολογιο και μονο αυτος το περνει ο εκτος κολημενος κανεις απο τους αλλους! Δεν μας νοιαζει και απουσιες δεν βαζουμαι μεταξυ μας αρα.....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Nαι.
Εσείς δηλαδή έχετε 5 απουσιολόγους ε ;
Αν λείπε ο 1 πάει 2 αν και αυτος ο 3 κτλ.
Ποιος ο λόγος να λένε οια να πλωρωτές ότι είχαν μια φορά απουσιλόγιο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Προφανώς δεν έχουν ξυπνήσει οι συμμαθητές σου για να σε πρήζουν. Άσε που οταν τελειώνει το πρόγραμμα δεν έχω καμία όρεξη να κάθομαι να κόβω χαρτάκια.

Άσε που επειδή είμαι λίγο τσαπατσούλαρος, μπορεί να λερώσω το απουσιολόγιο ή να το χάσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχικό μήνυμα από miv (Εμφάνιση μηνύματος)
Προφανώς δεν έχουν ξυπνήσει οι συμμαθητές σου για να σε πρήζουν. Άσε που οταν τελειώνει το πρόγραμμα δεν έχω καμία όρεξη να κάθομαι να κόβω χαρτάκια.
Άσε που επειδή είμαι λίγο τσαπατσούλαρος, μπορεί να λερώσω το απουσιολόγιο ή να το χάσω...
Ρε παιδιά πώς να το λερώσετε το απουσιολόγιο τι είναι???Πάνω από αυτό θα την τρώτε την τυρόπιτα???:P:P
Καλά όσο για το να το χάσεις και εγώ το είχα χάσει μια φορά και έψαξα σε όλο το σχολείο...Τελικά το είχα αφήσει έξω από όταν κάναμε γυμναστική ΜΑΖΙ με το βιβλίο ύλης!


Α και τώρα που το θυμήθηκα μια φορά πήγα να κόψω το χαρτάκι από το απουσιολόγιο και δεν έβρισκα το βιβλίο ύλης. Με φώναξε ο διευθυντής, με έβρισε, με είπε ανεύθυνη και επειδή του έλεγα ότι δεν ξέρω που είναι και ότι εγώ τι φταίω μπορεί να το πήρε κάποιος καθηγητής μου έλεγε ότι έχω μεγάλη γλώσσα και τα λοιπά. Και τελικά το βρήκε η γραμματέας κάτω από την τσάντα της φιλολόγου... Καλά και το περίεργο είναι ότι μετά μου έλεγαν "και άμα δεν το βρίσκαμε τι θα γινόταν??" Εκεί τα πήρα, και έφυγα χωρίς να πώ τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Έχουν και θράσος μερικοί μερικοί καθηγητές/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top