Ποιες γλώσσες προγραμματισμού γνωρίζετε;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ποιές γλώσσες προγραμματισμού γνωρίζετε? Έστω και λίγο, αρκει να μπορείτε να φτιάξετε καποια απλά προγράμματακια με αυτές, οχι να ειστε απαραίτητα εξπερ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καμια. δεν ασχολουμε με τετια με αποτελεσμα να μην εχω ιδεα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Mercy!! Βάλτε php ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :PPPPPPPPPPPPPPPPP!!!! Αφού το λέει και εδώ από κάτω! ;p

Έλεος μου έβαλες asp και html, και δεν έβαλες php. :P
PHP:
<?php echo "Put php in the poll!"; ?>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Η μόνη σοβαρή και αξιόλογη προσπάθεια που έχω κάνει ήταν να μάθω Visual Basic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear :
Mercy!! Βάλτε php ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :PPPPPPPPPPPPPPPPP!!!! Αφού το λέει και εδώ από κάτω! ;p

Έλεος μου έβαλες asp και html, και δεν έβαλες php. :P
PHP:
<?php echo "Put php in the poll!"; ?>

Ευχαριστημένος? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
yeap, thx!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Κάτι ξέρω από C/C++, Java και αρκετή html...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Βαλτε επιλογές ρε: C#, python, Fortran, Perl, assembly, σνομπάρω και τον assembler και γράφω σε binary μεσ'τη program memory!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Προστέθηκαν αρκετές... Αν θέλετε βάζω και Cobol, Algol και Logo :P. Χελωνίτσα κι έτσι :P
Btw, ανεβάζω και μια ωραία εικονίτσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • fuck_mod_perl.sized.jpg
    fuck_mod_perl.sized.jpg
    83.4 KB · Εμφανίσεις: 2,571

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Btw, ανεβάζω και μια ωραία εικονίτσα...
Γιατί όλοι νομίζουν οτι perl γράφουν μόνο για server side scripting; Εμένα μου έχει λύσει τα χέρια σε εφαρμογές άσχετες με web. Εντάξει, είναι καλή η php αλλά είναι για συγκεκριμένη δουλεια, άλλη απο αυτή της perl.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Κάτι ξέρω από C/C++, Java και αρκετή html...


Η HTML δεν είναι γλώσσα προγραμματισμού, έλεος.
HTML = HyperTextMarkupLanguage
(κοινώς: γλώσσα τοποθέτησης αντικειμένων σε μία ιστοσελίδα)
Επιπροσθέτως, γνωρίζω HTML σημαίνει έχω φάει κάνα δύο λούκια με objects' alignment κ.λ.π.
(πληροφοριακά τα παραπάνω)
Εγώ ασχολούμαι με SQL (Mysql 4, SQL Server 2000), PHP (4), VB .net 1.1, C, C++, Javascript και με γοητεύει η χρηστικότητα όσο και η δυσκολία της Actionscript (Flash Programming Language)

Anywayz....
.NET && PHP ruleeeeeee :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
pascal, C, qbasic και κάτι λίγο visual basic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dt008 :

Η HTML δεν είναι γλώσσα προγραμματισμού, έλεος.


Συμφωνώ. Για poserιά το είπα. Σιγά τη γλώσσα. pHp rules, αλλά δεν έχω ιδέα δυστυχώς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
To "MIPS" που κολλάει δίπλα απο την assembly; (επίσης δέν είναι γλώσσα αλλά αρχιτεκτονική)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xmavidis

Νεοφερμένος

Ο xmavidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Από γλώσσες προγραμματισμού γνωρίζω: php, SQL, ψευδόγλωσσα και C (μόλις άρχισα :) ).
Και από markup (X)HTML και CSS
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Εγώ ξέρω Python, λίγη PHP και τώρα άρχισα Java :)

ΥΓ : Ξέρω και HTML αλλά αφού λέτε ότι δεν είναι γλώσσα προγραμματισμού :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skeftomilos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Skeftomilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
HTML και SQL έχουν κάτι κοινό. Δεν είναι γλώσσες με διαδοχικές εντολές αλλά γλώσσες περιγραφικές.

Code:
<h2 align="center">Βιβλία</h2>

HTML: Τοποθέτησε μια επικεφαλίδα που να λέει Βιβλία και κεντράρισέ την στην οθόνη.

Code:
SELECT * FROM Books WHERE Author LIKE 'Καζαντζάκης' ORDER BY Title

SQL: Φέρε όλα τα βιβλία του Καζαντζάκη ταξινομημένα κατά τίτλο.

Με λίγα λόγια θέλω να πω ότι ούτε η SQL είναι γλώσσα προγραμματισμού, αλλά αυτό δε μειώνει την αξία του να την γνωρίζει κανείς, ειδικά αν είναι προγραμματιστής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Skeftomilos:
...
Με λίγα λόγια θέλω να πω ότι ούτε η SQL είναι γλώσσα προγραμματισμού, αλλά αυτό δε μειώνει την αξία του να την γνωρίζει κανείς, ειδικά αν είναι προγραμματιστής.

όχι μόνο δε τη μειώνει, την αυξάνει κατακόρυφα..

T-SQL rulez:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Kαμμία απολύτως... :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
πόσο τυχερός είσαι....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top