Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
προσπαθησα να δω το sense8 δυο φορες. και τις δυο αποκοιμηθηκα. τωρα πια το βλεπω σαν καταναγκαστικο εργο οποτε δεν παιζει να κατσω να το δω τωρα συντομα :P
το orange is the new black ηταν ωραιο αλλα θυμαμαι οτι το εχω παρατησει στην 4η σεζον, ισως το ξεκινησω καποια στιγμη παλι.

in other news, ειδα σχεδον ολο το love, death and robots και ηταν αρκετα καλυτερο απο ο,τι περιμενα
Στο νέτφλιξ είναι όλα αυτά που λέτε;
Εγώ ο νέρντουλας είδα το our planet και τώρα βλέπω το one strange rock. :P
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Τελευταία ακούγεται πολύ και η πρόσφατη παραγωγή του Netflix, What/If.
Με φιλόδοξη σύνοψη, αλλά μέτρια βαθμολογία (click) παρουσιάζεται στο imdb.

Την έχει δει κανείς; Σχόλια; =)
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τελευταία ακούγεται πολύ και η πρόσφατη παραγωγή του Netflix, What/If.
Με φιλόδοξη σύνοψη, αλλά μέτρια βαθμολογία (click) παρουσιάζεται στο imdb.

Την έχει δει κανείς; Σχόλια; =)

Την είδα. Αν την βλέπεις γνωρίζοντας ότι είναι κακή, την απολαμβάνεις. Mη κάνεις το λάθος να γκουκλάρεις σπόιλερ, ήθελα να επιβεβαιώσω κάτι πολύ μικρό και έμαθα τα πάντα τελικά. Not fun. :P
Πάντως αξίζει και μόνο για την Ρενέ. Θεά.
https://www.digitalspy.com/tv/ustv/a27580499/what-if-netflix-renee-zellweger-review/
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Την είδα. Αν την βλέπεις γνωρίζοντας ότι είναι κακή, την απολαμβάνεις. Mη κάνεις το λάθος να γκουκλάρεις σπόιλερ, ήθελα να επιβεβαιώσω κάτι πολύ μικρό και έμαθα τα πάντα τελικά. Not fun. :P
Πάντως αξίζει και μόνο για την Ρενέ. Θεά.
https://www.digitalspy.com/tv/ustv/a27580499/what-if-netflix-renee-zellweger-review/


Η Ρενέ σαν ηθοποιός μου είναι κάπως αδιάφορη, αλλά διάβασα ένα αφιέρωμα σε μία εφημερίδα σήμερα και τα σχόλια ήταν εγκωμιαστικά ως προς την δουλειά της στη σειρά - από συντελεστές, συναδέλφους, μέχρι και τον κριτικό. Με τα spoiler δεν έχω ιδιαίτερο θέμα, αν δεν είμαι πολύ hooked. Λέω να την δοκιμάσω λοιπόν, με ιντρίγκαρες! :P Ευχαριστώ! ^^
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Ρε παιδια, το Chernobyl δεν υποτιθεται οτι ειναι στο νετφλιξ? Γιατι δεν μπορω να το βρω με τιποτα? :confused:
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε παιδια, το Chernobyl δεν υποτιθεται οτι ειναι στο νετφλιξ? Γιατι δεν μπορω να το βρω με τιποτα? :confused:

Toυ HBO είναι.
Δεν ξέρω αν πρέπει να βάλω πειρατικό λινκ, αλλά μπορείς να το βρεις πολύ εύκολα. :P
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Τελευταία ακούγεται πολύ και η πρόσφατη παραγωγή του Netflix, What/If.
Με φιλόδοξη σύνοψη, αλλά μέτρια βαθμολογία (click) παρουσιάζεται στο imdb.

Την έχει δει κανείς; Σχόλια; =)


είδα το πρώτο επεισόδιο. καλό ήταν αν και λίγο φορτωμένο με περιττά δραματική μουσική/ εφέ. δεν ξέρω αν θέλω να δω το δεύτερο επεισόδιο, olivia δώσε μου κίνητρο να μην την αφήσω στη μέση την σειρά :hehe:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Το Chernobyl αξίζει, αν και ειναι κάπως υπερτιμημένη σειρά.

Δείτε το Catch-22
https://www.imdb.com/title/tt5056196/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

Επίσης βλέπω και το νέο κύκλο του the 100 που τέλειωσε υπέροχα πέρσυ.


Ενδιαφέρουσα σειρά και το Russian doll.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
είδα το πρώτο επεισόδιο. καλό ήταν αν και λίγο φορτωμένο με περιττά δραματική μουσική/ εφέ. δεν ξέρω αν θέλω να δω το δεύτερο επεισόδιο, olivia δώσε μου κίνητρο να μην την αφήσω στη μέση την σειρά :hehe:

Παιδί μου, κοντινά ατελείωτα πλάνα που πάει να κυλήσει δάκρυ αλλά δεν, φλας μπακς που βγάζουν τη πιστούλα μέχρι να δείξουν τι έγινε, σύμπτωση στην σύμπτωση και κακοί απ το πουθενά να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα. ΔΕΣ ΤΗΝ!! :hehe:
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Είδα ότι θα βγει σειρά σε συνέχεια του Ετερος Εγώ στο cosmote tv. Και έβλεπα τη διαφήμιση και δεν ήξερα τι είναι, νόμιζα θα δείξει την ταινία κάποτε. Περιμένω το true detective της Ελλάδας! :clapup:
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
είδα το πρώτο επεισόδιο. καλό ήταν αν και λίγο φορτωμένο με περιττά δραματική μουσική/ εφέ. δεν ξέρω αν θέλω να δω το δεύτερο επεισόδιο, olivia δώσε μου κίνητρο να μην την αφήσω στη μέση την σειρά :hehe:
Επανέρχομαι μετά το πρώτο επεισόδιο. Πόσο supercalifragilisticexpialidocious είναι η κυρία και βλέπει 10^6 κινήσεις μπροστά; :hehe: Από την μία, σοβαρά μιλώντας, δεν μου κίνησε το ενδιαφέρον, από την άλλη η τρολλιά μέσα μου ζει για την στιγμή που θα αποκαλυφθεί το τραγικό παρελθόν - τι της κάνανε της κοπέλας - που θα εξηγεί την monster φύση της :hehe:
Επίσης βλέπω και το νέο κύκλο του the 100 που τέλειωσε υπέροχα πέρσυ.
Δεν έχω δει καθόλου την 6η season! Αξίζει; Μου άρεσε πολύ η σειρά!
Παιδί μου, κοντινά ατελείωτα πλάνα που πάει να κυλήσει δάκρυ αλλά δεν, φλας μπακς που βγάζουν τη πιστούλα μέχρι να δείξουν τι έγινε, σύμπτωση στην σύμπτωση και κακοί απ το πουθενά να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα. ΔΕΣ ΤΗΝ!! :hehe:
I'M SOLD :hehe:
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως τελείωσα κι εγώ το Τσερνόμπιλ.
Παιδιά, σοκαριστικό.
Μου άρεσε πάρα πολύ που έδειξαν πώς επηρεάστηκε ο κόσμος από πολλές πλευρές, δημιουργείς πληρέστερη εικόνα για το τι πραγματικά συνέβη. Βέβαια πιο πολύ στεναχωρέθηκα εκεί που
σκότωναν τα ζώα, εκ των οποίων τα περισσότερα κατοικίδια που τους έκαναν χαρούλες.
Η καρδιά μου με έπιασε, λίγο λίγο το πήγαινα. :P

Xαίρομαι πάντως που έχουν δηλώσει ότι δεν θα ακολουθήσει 2η σεζόν, στέκεται εξαιρετικά ως μίνι-σειρά και δεν χρειάζεται να τη ξεχειλώσουν. Και σε διάφορες κριτικές και συγκρίσεις ο κόσμος θα έπρεπε να κρατάει ακριβώς αυτό: είναι μίνι-σειρά. Δεν χρειάζεται σύγκριση με BB/GOT. :P

Αυτά, προτείνετε άλλες σειρές να χαραμίσω τον χρόνο μου μέχρι να τελειώσει η εξεταστική.

Επανέρχομαι μετά το πρώτο επεισόδιο. Πόσο supercalifragilisticexpialidocious είναι η κυρία και βλέπει 10^6 κινήσεις μπροστά; :hehe: Από την μία, σοβαρά μιλώντας, δεν μου κίνησε το ενδιαφέρον, από την άλλη η τρολλιά μέσα μου ζει για την στιγμή που θα αποκαλυφθεί το τραγικό παρελθόν - τι της κάνανε της κοπέλας - που θα εξηγεί την monster φύση της :hehe:

I'M SOLD :hehe:

Τραβάτε με κι ας κλαίω. :girl_angel:
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Tην αγαπώ και περιμένω με ανυπομονησία τη 3η σεζόν. Άσχετο-σχετικό, αλλά πόσο τρομακτικά επίκαιρη παίζει να είναι;


Πάρα πολύ. :worry: Ναι ξέρω θα σε σοκάρω, και γω σοκαρίστηκα την περασμένη βδομάδα αλλά έχουν βγει 3 επεισόδια. Αύριο αν δεν κάνω λάθος 4ο. :hehe:

Big little lies, then.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Επανέρχομαι μετά το πρώτο επεισόδιο. Πόσο supercalifragilisticexpialidocious είναι η κυρία και βλέπει 10^6 κινήσεις μπροστά; :hehe: Από την μία, σοβαρά μιλώντας, δεν μου κίνησε το ενδιαφέρον, από την άλλη η τρολλιά μέσα μου ζει για την στιγμή που θα αποκαλυφθεί το τραγικό παρελθόν - τι της κάνανε της κοπέλας - που θα εξηγεί την monster φύση της :hehe:
Ξεκίνησα το δεύτερο επεισόδιο αλλά δεν με τράβηξε να το δω όλο, το άφησα σχεδόν στην μέση. Μου θυμίζει σαπουνόπερα (λίγο ακραίο ίσως το σχόλιο αλλά ήθελα να τονίσω ότι μου βγάζει κάτι "δεύτερο") που απέκτησε κοινό μόνο και μόνο επειδή είναι στο νετφλιξ. :/:

Είδα και δύο επεισόδια από το Master of None του Aziz Ansari (Parks and Recreation). Πολυ μέτρια και είχα προσδοκίες. Άλλη μια σειρά που θα μείνει στην μέση.

Επίσης είδα και το 3ο επεισόδιο της 5ης σεζόν του Black Mirror (αυτό με την Miley Cyrus). Μέτριο και με κακό χιούμορ. Απογοήτευση και από εκεί. :closed:
 

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Hello, world! Εγώ δε βλέπω σχεδόν καθόλου σειρές, πέρα απ' το Game of Thrones που το έβλεπα επειδή το είχα ξεκινήσει το '11, αλλά αυτό το Chernobyl φαίνεται εξαιρετικό, είδα και το trailer, θα το ψάξω.
Έχετε κάποια ισπανόφωνη, σχετικά σύντομη, σειρά να προτείνετε (καθαρά για βελτίωση listening); Είδα πέρυσι το Casa de papel, με βόλεψε επειδή είχε σχετικά λίγα επεισόδια, και ψάχνω κάτι αντίστοιχο (σε αριθμό επεισοδίων, όχι σε θεματολογία). Gracias! :)
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Δεν έχω δει καθόλου την 6η season! Αξίζει; Μου άρεσε πολύ η σειρά!
Μια από τα ίδια.

Το the 100 ενώ τo βλέπω και αναρωτιέμαι κάθε φορά γιατί το βλέπω, έχει καποια επεισόδια διαμάντια που με κάνουν να αλλάξω γνώμη.

Για παράδειγμα το season finale της s05 θεωρώ το καλύτερο season finale σε σειρά που έχω δει.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top