Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

SotirisR.

Νεοφερμένος

Ο SotirisR. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Οκ, άρα με την λογική αυτή φέτος το πιάνω.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οκ, άρα με την λογική αυτή φέτος το πιάνω.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!


Ναι κι εγώ το πιστεύω!΄Οπως και να έχει, αφού έχεις δηλώσει όλες τις σχολές της Αθήνας μπορώ να πω με συγκρατημένη αισιοδοξία ότι κατά 99,9% σε κάποια θα μπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SotirisR.

Νεοφερμένος

Ο SotirisR. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Άντε να δούμε. Ευχαριστώ και πάλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tomkodo

Νεοφερμένος

Ο tomkodo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα,εδωσα πανελληνιες το 2017 και περασα σε σχολη ημμυ στα χανια αλλα επειδη δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενος και δεν μου αρεσει το αντικειμενο εκανα 10% για την μηχανολογων και αεροναυπηγων στην πατρα με βαση 17.517 μορια.Τα δικα μου ειναι 16.000 αλλα και 2η επιλογη στους μηχανικους παραγωγης και διοικησης στα χανια με βαση 13.438 μορια.Ποσες πιθανοτητες πιστευετε οτι εχω για να μπω στους αεροναυπηγους και ποσες στους παραγωγης και διοικησης;

Σας ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
καλησπερα,εδωσα πανελληνιες το 2017 και περασα σε σχολη ημμυ στα χανια αλλα επειδη δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενος και δεν μου αρεσει το αντικειμενο εκανα 10% για την μηχανολογων και αεροναυπηγων στην πατρα με βαση 17.517 μορια.Τα δικα μου ειναι 16.000 αλλα και 2η επιλογη στους μηχανικους παραγωγης και διοικησης στα χανια με βαση 13.438 μορια.Ποσες πιθανοτητες πιστευετε οτι εχω για να μπω στους αεροναυπηγους και ποσες στους παραγωγης και διοικησης;

Σας ευχαριστω
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δεν νομίζω πως θα περάσεις, υπάρχει μεγάλη διαφορά μορίων.

Για το ΗΜΜΥ ξανασκέψου το πάντως, είναι πολύ καλή σχολή, μην την απορρίπτεις έτσι ελαφρά τη καρδία.
Και σίγουρα καλύτερη από τους μηχανικούς παραγωγής και διοίκησης.

Μέσα στο πανεπιστήμιο μπορεί να βρείς κάποιον τομέα που σε ενδιαφέρει στο γνωστικό αντικείμενο.
Κατά την άποψή μου, αν δεν περάσεις στο αεροναυπηγών, μην αφήσεις το ΗΜΜΥ όπως και να έχει.

Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elkal

Νεοφερμένος

Η Elkal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Σε αυτην την σελιδα του υπουργειου https://results.it.minedu.gov.gr/ μπορουν να εισελθουν προς το παρον μονο οι υποψηφιοι με το 90% και οσοι κανουν 10% θα μπορουν την ημερα των βασεων;

Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ. Γιατί κ εγώ με το 10% δίνω και εγω και με πετάει έξω το παραπάνω link λέγοντας ότι δεν υπάρχει τέτοιος υποψήφιος

Το result. It. Minedu θα ανοίξει για τους υποψήφιους 10% μόνο την ημέρα της ανακοίνωσης των βασεων; . Γιατί έως τώρα δέχεται μόνο το 90% για τις βαθμολογίες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SotirisR.

Νεοφερμένος

Ο SotirisR. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν δέχεται μόνο το 90% των εξεταστέων. Πάντως, όσοι είναι με το 10%, σίγουρα δεν μπορούν να εισέλθουν. Λίγη ακόμα υπομονή και την Τρίτη (λογικά) θα μπορούμε να μπούμε κανονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elkal

Νεοφερμένος

Η Elkal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν δέχεται μόνο το 90% των εξεταστέων. Πάντως, όσοι είναι με το 10%, σίγουρα δεν μπορούν να εισέλθουν. Λίγη ακόμα υπομονή και την Τρίτη (λογικά) θα μπορούμε να μπούμε κανονικά.

Αχα, μάλιστα. Καλή σου επιτυχία αν δίνεις και εσύ ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SotirisR.

Νεοφερμένος

Ο SotirisR. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Με το 10% είμαι εγώ, δεύτερη χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christianam23

Νεοφερμένος

Η Christianam23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ. Γιατί κ εγώ με το 10% δίνω και εγω και με πετάει έξω το παραπάνω link λέγοντας ότι δεν υπάρχει τέτοιος υποψήφιος


Στην αρχή εγώ αγχώθηκα γιατί νόμιζα ότι έχω κάνει κάτι λάθος στην διαδικασία του 10% αλλά άμα το σκεφτείς είναι λογικό. Η εφαρμογή έχει ανανεωθεί για να δέχεται κωδικούς με το 18 μπροστά. Εμείς που έχουμε 17 τι θα μπούμε να δούμε;τους βαθμούς μας από πέρσι;Ή την σχολη που εχουμε ηδη περασει; Θα ανοίξει την ημέρα των βάσεων. Καλή σου επιτυχιαα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elkal

Νεοφερμένος

Η Elkal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Στην αρχή εγώ αγχώθηκα γιατί νόμιζα ότι έχω κάνει κάτι λάθος στην διαδικασία του 10% αλλά άμα το σκεφτείς είναι λογικό. Η εφαρμογή έχει ανανεωθεί για να δέχεται κωδικούς με το 18 μπροστά. Εμείς που έχουμε 17 τι θα μπούμε να δούμε;τους βαθμούς μας από πέρσι;Ή την σχολη που εχουμε ηδη περασει; Θα ανοίξει την ημέρα των βάσεων. Καλή σου επιτυχιαα


Επίσης, σε ποια σχολή θέλεις να περάσεις :);

Έχω 14600 με το 6% λέτε να πιάνω δημόσια διοίκηση η κοινωνική πολιτική παντειου η να περιμένω την επιλογή της φιλοσοφίας της Πάτρας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Christianam23

Νεοφερμένος

Η Christianam23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.

george777

Νεοφερμένος

Ο george777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
καλησπέρα! εδωσα περυσι κι εβγαλα 15556 στο 5ο πεδιο! τι πιθανότητες εχω για ΛΟΧΡΗ στο ΟΠΑ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairy1999

Νεοφερμένος

Η mairy1999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα! Πέρασα σε μια σχολή με το 10% και έκανα την εγγραφή μου σε αυτήν στέλνοντας ταυτόχρονα αίτηση για να διαγραφώ από την παλιά μου. Θα ήθελα να ρωτήσω πότε θα πρέπει να επιστρέψω το πάσο. Επιπλέον, θα θα χρειαστεί να κανω και κάτι άλλο για να ολοκληρωθεί η εγγραφή μου στη νέα σχολή και να απαλλαχθώ από την παλιά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα! Πέρασα σε μια σχολή με το 10% και έκανα την εγγραφή μου σε αυτήν στέλνοντας ταυτόχρονα αίτηση για να διαγραφώ από την παλιά μου. Θα ήθελα να ρωτήσω πότε θα πρέπει να επιστρέψω το πάσο. Επιπλέον, θα θα χρειαστεί να κανω και κάτι άλλο για να ολοκληρωθεί η εγγραφή μου στη νέα σχολή και να απαλλαχθώ από την παλιά?


Θα πρέπει να παρακολουθείς τις ανακοινώσεις στο σάιτ της νέας σου σχολής. Θα ανακοινώσουν τις ημερομηνίες που θα πρέπει να πας στη γραμματεία καθώς και τα δικαιολογητικά που θα πρέπει να προσκομίσεις για να ολοκληρωθεί η εγγραφή σου. Αν ανατρέξεις στις αντίστοιχες περσινές ημερομηνίες των ανακοινώσεων, πιθανότατα να βρεις περσινή ανακοίνωση εγγραφής πρωτοετών και είναι σχεδόν σίγουρο ότι και φέτος ακριβώς τα ίδια θα ζητάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stark21

Νεοφερμένος

Ο Stark21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπέρα και συγνώμη αν έχει υποθει ξανα η ερώτηση αλλά μήπως μπορείτε να μου εξηγήσετε τι παίζεται με τις βασεις για όσους θέλουν να κάνουν το 10%;.πέρασα ψηφιακά συστήματα έχοντας γράψει 15187 στο 2ο πεδίο και εν τέλη δεν μου φαίνεται ενδιαφέρουσα η σχολη και σκεφτομαι να δηλώσω εκτός ή και Αθήνα αν παίζεται τίποτα με τις βασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

EvangANge

Νεοφερμένος

Η EvangANge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Έγραψα πανελλήνιες φέτος (2018) και πέτυχα 13.673 μόρια! Πέρασα όμως σε σχολή τρίτης επιλογής ...το όνειρο μου ήταν να περάσω στο ΑΠΘ Κινηματογράφου (13867 μορια)
Επειδη δεν μου αρεσε η σχολη που περασα (και για λογους οικονομικους-αποστασης)θέλω να κάνω 10%....πιστεύεται ότι θα καταφέρω να περάσω;
Είναι 194 μόρια πιο πάνω από τα μόρια που εβγαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας! Έγραψα πανελλήνιες φέτος (2018) και πέτυχα 13.673 μόρια! Πέρασα όμως σε σχολή τρίτης επιλογής ...το όνειρο μου ήταν να περάσω στο ΑΠΘ Κινηματογράφου (13867 μορια)
Επειδη δεν μου αρεσε η σχολη που περασα (και για λογους οικονομικους-αποστασης)θέλω να κάνω 10%....πιστεύεται ότι θα καταφέρω να περάσω;
Είναι 194 μόρια πιο πάνω από τα μόρια που εβγαλα


Το 10% είναι απρόβλεπτο και κανένας δεν μπορεί να προφητεύσει τα αποτελέσματα. Επίσης ποτέ δεν συγκρίνουμε τις βάσεις του 90% με τις βάσεις του 10% του ίδιου έτους. Ο μόνος τρόπος για να πάρουμε μια ιδέα είναι να συγκρίνουμε τις βάσεις του 90% της προηγούμενης χρονιάς με τις βάσεις του 10% της φετινής. Συνήθως οι βάσεις του 10% είναι χαμηλότερες από τις βάσεις του 90% όμως ειδικά για τη σχολή που ενδιαφέρεσαι συμβαίνει το αντίθετο. Αυτό φαίνεται από τα μόρια εισαγωγής των προηγούμενων ετών.
Βάση εισαγωγής 90% 2015-13424 μόρια, βάση εισαγωγής 10% 2016-15755 μόρια.
Βάση εισαγωγής 90% 2016-14890 μόρια, βάση εισαγωγής 10% 2017-16854 μόρια.
Βάση εισαγωγής 90% 2017-14660 μόρια, βάση εισαγωγής 10% 2018-15970 μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EvangANge

Νεοφερμένος

Η EvangANge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μια δεύτερη ερώτηση έχω να κάνω...
Το τμήμα κινηματογράφου έχει αριθμό εισακτέων 85
Οι βάσεις λενε ότι ήταν 72 αρχικές θέσεις(και τόσοι ήταν οι επιτυχόντες)
(4 ήταν από 10% επίσης)

Τα μόρια σταμάτησαν στα 13.847
Έβγαλα 13.673 και έβαλα ΠΡΩΤΗ μου επιλογή κινηματογράφο στο μηχανογραφικό
Εφόσον είχαν άλλες 9 ΟΛΌΚΛΗΡΕΣ ΘΕΣΕΙΣ(!) γιατί δεν πήραν και μένα(ή τελοσπαντων άλλους 5-6);

Έχω καταλάβει κάτι λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια δεύτερη ερώτηση έχω να κάνω...
Το τμήμα κινηματογράφου έχει αριθμό εισακτέων 85
Οι βάσεις λενε ότι ήταν 72 αρχικές θέσεις(και τόσοι ήταν οι επιτυχόντες)
(4 ήταν από 10% επίσης)

Τα μόρια σταμάτησαν στα 13.847
Έβγαλα 13.673 και έβαλα ΠΡΩΤΗ μου επιλογή κινηματογράφο στο μηχανογραφικό
Εφόσον είχαν άλλες 9 ΟΛΌΚΛΗΡΕΣ ΘΕΣΕΙΣ(!) γιατί δεν πήραν και μένα(ή τελοσπαντων άλλους 5-6);

Έχω καταλάβει κάτι λάθος;


Αν προσθέσεις τους εισαχθέντες με το 90%, με το 6% του 10% του 2017, με το 4% του 10% του 2016, Εσπερινών, ΕΠΑΛ ,
85 θα βγουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top