Ενδοσχολικές Εξετάσεις 2017-18

schoolakias

Νεοφερμένος

Ο schoolakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πότε ξεκινούν οι ενδοσχολικές εξετάσεις 2018 για τα γενικά λύκεια; Περιμένω απάντηση στο μήνυμα που έστειλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μέσα στο διάστημα από 10 μέχρι 25 Μαϊου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Περιμένω απάντηση στο μήνυμα που έστειλα.

Ίσως αν ήσουν πιο ευγενικός θα σού απαντούσε κάποιος πιο γρήγορα.:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Η Α' και η Β' Λυκείου ξεκινούν γύρω στις 13-14 Μαΐου και τελειώνουν 31 Μαΐου-1 Ιουνίου και η Γ' Λυκείου θα ξεκινήσει μετά τη λήξη του σχολικού έτους (η Γ' τελειώνει μισό περίπου μήνα αργότερα), γύρω στην 1η Ιουνίου δηλαδή. Λογικά για την Γ' η διαδικασία δε θα διαρκέσει πάνω από εβδομάδα, αφού έχουμε μόνο 4 μαθήματα και αμέσως μετά ακολουθούν οι πανελλαδικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Α' και η Β' Λυκείου ξεκινούν γύρω στις 13-14 Μαΐου και τελειώνουν 31 Μαΐου-1 Ιουνίου και η Γ' Λυκείου θα ξεκινήσει μετά τη λήξη του σχολικού έτους (η Γ' τελειώνει μισό περίπου μήνα αργότερα), γύρω στην 1η Ιουνίου δηλαδή. Λογικά για την Γ' η διαδικασία δε θα διαρκέσει πάνω από εβδομάδα, αφού έχουμε μόνο 4 μαθήματα και αμέσως μετά ακολουθούν οι πανελλαδικές.
Παρατάθηκε σε όλους νομίζω η σχολική χρονιά μέχρι τέλος Μαΐου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Σε όλους; Και θα προλάβετε να γράψετε 14-18 μαθήματα πριν τις πανελλαδικές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Νομίζω πως όλοι δίνουν 4 μάθηματα πλέον. Ποια τάξη τα δίνει όλα; (Δεν είμαι σίγουρος). Επίσης καλό είναι να υπάρχουν πιο ήπιοι τόνοι. Άλλωστε σκέψου περίπου 20 Μαΐου τελειώνει το έτος και 6 Ιουνίου ξεκινάν οι πανελλαδικές. Κάπου εκεί ανάμεσα δίνουμε εξετάσεις τώρα ποιες μέρες ακριβώς λίγη σημασία έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Νομίζω πως όλοι δίνουν 4 μάθηματα πλέον. Ποια τάξη τα δίνει όλα; (Δεν είμαι σίγουρος). Επίσης καλό είναι να υπάρχουν πιο ήπιοι τόνοι. Άλλωστε σκέψου περίπου 20 Μαΐου τελειώνει το έτος και 6 Ιουνίου ξεκινάν οι πανελλαδικές. Κάπου εκεί ανάμεσα δίνουμε εξετάσεις τώρα ποιες μέρες ακριβώς λίγη σημασία έχει.

Δε σε καταλαβαίνω. Δεν υπήρξα ειρωνικός ή επιθετικός, απλά έκανα μια ερώτηση.

Δε δίνουν όλες οι τάξεις 4 μαθήματα, γι'αυτό και εξέφρασα την απορία μου. Και το σχολικό έτος τελειώνει 31, όχι 20, είναι δέκα μέρες διαφορά. Και δε μιλάω για εμάς που θα προλάβουμε, οι απορίες μου αφορούν τις άλλες δύο τάξεις, που δε δίνουν 4. Ίσως αγνοώ κάποια σημαντική πληροφορία, γι'αυτό και ρώτησα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε σε καταλαβαίνω. Δεν υπήρξα ειρωνικός ή επιθετικός, απλά έκανα μια ερώτηση.

Δε δίνουν όλες οι τάξεις 4 μαθήματα, γι'αυτό και εξέφρασα την απορία μου. Και το σχολικό έτος τελειώνει 31, όχι 20, είναι δέκα μέρες διαφορά. Και δε μιλάω για εμάς που θα προλάβουμε, οι απορίες μου αφορούν τις άλλες δύο τάξεις, που δε δίνουν 4. Ίσως αγνοώ κάποια σημαντική πληροφορία, γι'αυτό και ρώτησα :P
Οι καθηγητές μας λένε πως για όλους (και για εμάς που πάμε πρώτη λυκείου) το έτος λήγει 31 Μαΐου (μέχρι τότε γίνεται μάθημα). Μετά ξεκινούν οι εξετάσεις, ενδοσχολικές (σε Α' και Β' σε όλα τα μαθήματα, σε Γ' τα 4) και μετά Πανελλήνιες για όσους έχουν. Δεν ξέρω αν θα γίνονται παράλληλα ενδοσχολικές σε μας και Πανελλήνιες στην Γ' βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
χανουμε και το μισο καλοκαιρι μας για κατι εντελως αχρηστο αλλα τελος παντων δεν θα ανοιξω κουβεντα εδω γιατι μπορω να μιλαω για ωρες για αυτο το συστημα που θελουμε να το αποκαλουμε και εκπαιδευτικο και σε τετοιες συζητησεις παντα βγαινω ο κακος της υποθεσης και ολοι στρεφονται εναντιον μου οπως ειδαμε στο παρελθον . Για φετος επισημη εγκυκλιος ακομα δεν βγηκε αλλα μου φαινεται παραλογο να ξεκιναν 1 Ιουνιου και να τα γραφουμε ΟΛΑ τα μαθηματα. Ή θα γραφουμε διπλη βαρδια καθημερινα ολοι την βδομαδα ή θα το παρουμε μεχρι Ιουλιο φετος . Να δω τι αλλη κωλοτουμπα θα κανει το κουβερνο του ΣΥΡΙΖΑ . Αυτο το κουβερνο που θα εσκιζε τα μνημονια , θα μας εβγαζε απο την ΕΕ , θα καταργουσε τον ΕΝΦΙΑ και τις πανελληνιες και θα εφερνε την αναπτυξη .... Ορσεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
κανενα καλοκαιρι δεν χανεις απλα σου χαλαει τα σχέδια να εισαι 13 ωρες την ημερα στο Internet.Οταν στο μελλον δουλευεις τι θα πεις δεν ερχομαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Εγω ακουσα οτι μετα το δευτερο δεκαημερο του Μαΐου θα ξεκινησουν οι ενδοσχολικες.Παντως επισημη ανακοίνωση δεν εχει βγει απο το Υπουργείο Παιδείας.Μαλλον εχουν ξεχασει οτι τελείωσε το Πασχα και συνεχιζουν να ψηνουν αρνια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
Ειπα και εγω δεν θα απαντησει ο ιστορικος εχθρος μου . Ο Volkswagen . Παντοτε οτι ελεγα εγω σου φαινονταν παραλογο και ειχες παντα κατι να πεις .. Το ιδιο και εγω για τα δικα σου posts . Το καλοκαιρι σε πληροφορω οτι δεν καθομαι σχεδον καθολου αλλα τρεχω και δεν φτανω , εχω παντα πολλες ασχολιες οπως βοηθεια συγγενων και οικογενειας στις δουλειες τους , δουλειες μεσα στο σπιτι , παραλια , φιλους και ολα αυτα για να τους εχω ολους ικανοποιημενους μεσα σε μια μερα. Και φετος δεν μου φταναν ολα αυτα αλλα και extra μαθηματα σε αρχαια και εκθεση προετοιμασιας για πανελληνιες... Αλλα αυτα παθαινεις οταν ζεις σε μια χωρα που μονιμως κραζει τις αλλες πως ζουν αιωνες πισω οταν η ιδια κολλησε στο 1821 . Βγαζω επιθετικο τονο απο αγαντιση και δεν θελω ουτε να θιξω καναν πατριωτη ουτε εσενα προσωπικα ουτε κανεναν αλλα αυτη ειναι η αληθεια . Εσυ αυτη τη στιγμη με εκρινες χωρις να με ξερεις κατι που ειναι λαθος !!!! Η δουλεια παντα ειναι καλη οτι δουλεια και να ειναι το ιδιο χρησιμη ειναι παντου (απο βοθρατζης εως και γιατρος το ιδιο) ολες χρησιμες ειναι . Οι δουλειες εχουν στοιχεια ωφελιμισμου (ωφελουν οχι μονο εσενα αλλα και την κοινωνια γενικοτερα) μην μου τις συγκρινεις τωρα με τις εξετασεις που δεν ωφελουν ουτε εσενα τον ιδιο ...

Νικο , μαθητες και καθηγητες ολο υποθεσεις κανουμε . Αφου μας τα βγαζουν ολα τελευταια στιγμη τωρα θα τους μαθουμε ? Αντε καλο Ιουλιο προβλεπω φετος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Ειπα και εγω δεν θα απαντησει ο ιστορικος εχθρος μου . Ο Volkswagen . Παντοτε οτι ελεγα εγω σου φαινονταν παραλογο και ειχες παντα κατι να πεις .. Το ιδιο και εγω για τα δικα σου posts . Το καλοκαιρι σε πληροφορω οτι δεν καθομαι σχεδον καθολου αλλα τρεχω και δεν φτανω , εχω παντα πολλες ασχολιες οπως βοηθεια συγγενων και οικογενειας στις δουλειες τους , δουλειες μεσα στο σπιτι , παραλια , φιλους και ολα αυτα για να τους εχω ολους ικανοποιημενους μεσα σε μια μερα. Και φετος δεν μου φταναν ολα αυτα αλλα και extra μαθηματα σε αρχαια και εκθεση προετοιμασιας για πανελληνιες... Αλλα αυτα παθαινεις οταν ζεις σε μια χωρα που μονιμως κραζει τις αλλες πως ζουν αιωνες πισω οταν η ιδια κολλησε στο 1821 . Βγαζω επιθετικο τονο απο αγαντιση και δεν θελω ουτε να θιξω καναν πατριωτη ουτε εσενα προσωπικα ουτε κανεναν αλλα αυτη ειναι η αληθεια . Εσυ αυτη τη στιγμη με εκρινες χωρις να με ξερεις κατι που ειναι λαθος !!!! Η δουλεια παντα ειναι καλη οτι δουλεια και να ειναι το ιδιο χρησιμη ειναι παντου (απο βοθρατζης εως και γιατρος το ιδιο) ολες χρησιμες ειναι . Οι δουλειες εχουν στοιχεια ωφελιμισμου (ωφελουν οχι μονο εσενα αλλα και την κοινωνια γενικοτερα) μην μου τις συγκρινεις τωρα με τις εξετασεις που δεν ωφελουν ουτε εσενα τον ιδιο ...

Νικο , μαθητες και καθηγητες ολο υποθεσεις κανουμε . Αφου μας τα βγαζουν ολα τελευταια στιγμη τωρα θα τους μαθουμε ? Αντε καλο Ιουλιο προβλεπω φετος

Τοση γκρινια για το ποτε θα γινουν οι ενδοσχολικες εξετασεις;
Κανεις χαλαρα το διαβασματακι ολης της υλης σε 1-2 ημερες πας γραφεις και μετα παραλια...τι αλλο θες,η καλυτερη περιοδο της ζωης σου.
Εσυ θα περασεις πολυ καλα στο μελλον ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
πρωτον δεν υποστηριζω την ελλαδα.Επισης οσες δουλειες και να χεις δεν ειναι κοπος να ανοιξεις το βιβλιο να διαβαζεις λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Γιάννη πραγματικά πολύ φορτωμένο πρόγραμμα. Φώτη όταν Όταν λες δεν υποστηρίζω Ελλάδα τι εννοείς; Στην eurovision;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
Ρε φίλε δεν λέω ότι είναι κόπος απλά δεν ωφελεί πουθενά η ύπαρξη εξετάσεων . Όχι ότι αυτά που μαθαίνουμε γενικότερα στο Λύκειο είναι χρήσιμα αλλά anyway . Άλλος αντιδραστικός που απαντάει μόνο για την αντίδραση. Κύριε Unseen αν έχετε βαρύτερο πρόγραμμα με γεια σας με χαρά σας . Δεν χρειάζεται να ειρωνεύεστε τους υπόλοιπους . Για μένα είναι υπερφορτωμένο . Ο Φώτης νομίζω ότι εννοεί πως δεν συμφωνεί με τους πολιτικούς και με την δομή του Ελλαδιστάν .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Αυτο εννοώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Ρε φίλε δεν λέω ότι είναι κόπος απλά δεν ωφελεί πουθενά η ύπαρξη εξετάσεων . Όχι ότι αυτά που μαθαίνουμε γενικότερα στο Λύκειο είναι χρήσιμα αλλά anyway . Άλλος αντιδραστικός που απαντάει μόνο για την αντίδραση. Κύριε Unseen αν έχετε βαρύτερο πρόγραμμα με γεια σας με χαρά σας . Δεν χρειάζεται να ειρωνεύεστε τους υπόλοιπους . Για μένα είναι υπερφορτωμένο . Ο Φώτης νομίζω ότι εννοεί πως δεν συμφωνεί με τους πολιτικούς και με την δομή του Ελλαδιστάν .

Πολλα δεν ωφελουν πουθενα ωστοσο γινονται.Ειμαι σιγουρος οτι εαν ψαξεις 100 χρονια πριν θα βρεις και καποια αλλη εξεταση που δεν ηταν τελικα χρησιμη αλλα γινοταν.Η καθε εποχη εχει τα δικα της προβληματα και αχρηστα πραγματα.
Δεν εχεις αδικο στο οτι πολλα απο αυτα που κανεις στο λυκειο πιθανον να μην επηρεαζουν αμεσα τη ζωη σου στο μελλον.
Ωστοσο εαν κοιταξεις πιο μακροπροθεσμα θα δεις οτι ακομα και αυτα τα αχρηστα,που πιθανον να ξεχαστουν πραγματα συντελεσαν με τον εναν η τον αλλο τροπο στην συνολικη μορφωση του χαρακτηρα που εχεις σημερα.Δεν ειναι δηλαδη τοσο απλα τα πραγματα.Καμια γνωση δεν ειναι αχρηστη,αλλα σιγουρα μπορει να μην ειναι σχετικη με το σκοπο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ρε φίλε δεν λέω ότι είναι κόπος απλά δεν ωφελεί πουθενά η ύπαρξη εξετάσεων . Όχι ότι αυτά που μαθαίνουμε γενικότερα στο Λύκειο είναι χρήσιμα αλλά anyway . Άλλος αντιδραστικός που απαντάει μόνο για την αντίδραση. Κύριε Unseen αν έχετε βαρύτερο πρόγραμμα με γεια σας με χαρά σας . Δεν χρειάζεται να ειρωνεύεστε τους υπόλοιπους . Για μένα είναι υπερφορτωμένο . Ο Φώτης νομίζω ότι εννοεί πως δεν συμφωνεί με τους πολιτικούς και με την δομή του Ελλαδιστάν .

Η υπαρξη των εξετασεων (οποιασδηποτε μορφης) ωφελει εως ένα σημείο. Επίσης αυτά που μαθαίνετε στο λύκειο γενικότερα όχι απλώς είναι χρήσιμα αλλά ΠΟΛΥΤΙΜΑ για κάθε πολίτη. Οι γνώσεις του σχολείου δεν αποσκοπούν να σε κάνουν διάνοια στη φυσική ή στα αρχαία αλλά να σε διδάξουν βασικές αρχές και τρόπο σκέψης. Κια δυστυχώς όπως εσύ θεωρείς πολλά άχρηστα πράγματα στο Λύκειο έτσι θεωρούν και πολλοί άλλοι και καταλήγουμε να έχουμε μια κοινωνία με ανιστόρητους και γκαρσόνια που θέλουν κομπιουτεράκι να κάνουν προσθαφαίρεση. Θα έπρεπε να νιώθετε ΤΥΧΕΡΟΙ που έχουμε την ευκαιρία να βρισκόμαστε σε ένα τόσο πλούσια γνωσιακό εκπαιδευτικό σύστημα, πράγματα που έμαθα στο λύκειο δεν τα έχουν κάνει καν σε πανεπισήμια (!) εξωτερικού. Το κακό είναι πως η πλειοψηφία διαβάζει απλά για να διαβάσει ή να πάρει βαθμό και μετά γεια σας.
Δε γίνεται να θεωρείτε άχρηστη τη βιολογία (γενικής παιδείας), την κοινωνιολογία ή ακόμη και τη λογοτεχνία... Αλίμονο πόσο χειρότερη θα γίνει πια η ελληνική κοινωνία εάν αμελείτε και τη μαγεία της γνώσης που σας δίνεται ΔΩΡΕΑΝ;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top