Βιντεοπαιχνίδια

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Παιχνιδάρα για το wii u.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
συμπαθητικό το donkey, νοσταλγικό ίσως, αλλα δεν μπορώ να χαρακτηρίσω αυτού του είδους τα games ως σοβαρό gaming..

η nitendo έμεινε για λίγο στην κορυφή των πωλήσεων χάρη στο Zelda, αλλα πλέων την ξαναπέρασε το ps4, αυτό δείχνει ότι ήταν απλά μία φούσκα
απευθύνεται σε νοσταλγούς και περιστασιακούς παίκτες ή σε παιδάκια που θέλουν κάτι χαρούμενο και απλό,
αν και εγω αν είχα παιδί θα του έπαιρνα κατευθείαν ps4 η pc:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
συμπαθητικό το donkey, νοσταλγικό ίσως, αλλα δεν μπορώ να χαρακτηρίσω αυτού του είδους τα games ως σοβαρό gaming..

η nitendo έμεινε για λίγο στην κορυφή των πωλήσεων χάρη στο Zelda, αλλα πλέων την ξαναπέρασε το ps4, αυτό δείχνει ότι ήταν απλά μία φούσκα
απευθύνεται σε νοσταλγούς και περιστασιακούς παίκτες ή σε παιδάκια που θέλουν κάτι χαρούμενο και απλό,
αν και εγω αν είχα παιδί θα του έπαιρνα κατευθείαν ps4 η pc:P

Θα σου φανεί περιεργο αλλά το παιχνίδι είναι αρκετά δύσκολο. Παραθέτω βαθμολογίες μεγάλων gaming site toy εξωτερικού.

Polygon – 8.5 / 10
IGN – 9 / 10
GameSpot – 6 / 10
Joystiq – 4 / 5
Polygon – 8.5 / 10
GamesRadar – 4 / 5
Nintendo Life – 9 / 10
DigitalSpy – 4 / 5
NintendoWorldReport – 8.5 / 10
CVG – 8 / 10

Δεν το έχω τελειώσει. Είμαι στο τρίτο κόσμο αλλά κατά τη γνώμη μου είναι το καλύτερο platform όλων των εποχών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Donkey Kong Country 2... Απίστευτο OST από David Wise.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
το παιχνίδι ναι είναι πολύ καλό, αλλα είναι το μοναδικό ΑΑΑ της κονσόλας, δλδ με ποια λογική θα πάρει κάποιος swich για να παίξει μόνο zelta ενώ μπορεί με τα ίδια χρήματα να πάρει ps4 ή xbox και να έχει πρόσβαση στα πάντα.

βασικό είναι και το multiplayer. ps4 έχουν πάρα πολλοί, αν πάρει κάποιος αποκλείετε να μην βρεί έναν γνωστούς στο psn και να μην τον κάνει φίλο. Swich που έχουν ελάχιστοι οι επιλογές είναι περιορισμένες και σε παρέα εκτός από παιχνίδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
συμπαθητικό το donkey, νοσταλγικό ίσως, αλλα δεν μπορώ να χαρακτηρίσω αυτού του είδους τα games ως σοβαρό gaming..

Τι πάει να πει σοβαρό gaming; Υπάρχουν πολλές και διάφορες κατηγορίες τόσο παιχνιδιών όσο και παικτών.

η nitendo έμεινε για λίγο στην κορυφή των πωλήσεων χάρη στο Zelda, αλλα πλέων την ξαναπέρασε το ps4, αυτό δείχνει ότι ήταν απλά μία φούσκα
απευθύνεται σε νοσταλγούς και περιστασιακούς παίκτες ή σε παιδάκια που θέλουν κάτι χαρούμενο και απλό

Αν θέλει η Νintendo μπορεί να δείξει τα δοντάκια της με τις αποκλειστικότητες της. Παιχνίδια τα οποία είναι μοναδικά με οποιαδήποτε προσπάθεια απομίμηση τους να πέφτει στο κενό. Οι οποίες φυσικά απαιτούν και το ανάλογο πρωτότυπο hardware στο οποίο επίσης αποτυγχάνουν οι άλλες εταιρίες.


το παιχνίδι ναι είναι πολύ καλό, αλλα είναι το μοναδικό ΑΑΑ της κονσόλας, δλδ με ποια λογική θα πάρει κάποιος swich για να παίξει μόνο zelta ενώ μπορεί με τα ίδια χρήματα να πάρει ps4 ή xbox και να έχει πρόσβαση στα πάντα.

Εντάξει το Wii U ήταν μια αποτυχία για διάφορους λόγους αλλά το Switch μπορεί να πάει μπροστά παρά τα διάφορα λάθη που συνεχίζει να επαναλαμβάνει η Nintendo.
Δεν είναι μόνο το Zelda, είναι κι άλλα παιχνίδια, όπου ακόμη κι αν είναι λίγα, όλο κι αυξάνονται.
Τα παιχνίδια αυτά μπορείς να τα παίζεις για καιρό, όχι σαν τα των Sony & MS όπου τα τερματίζεις και μετά από ένα διάστημα στην πλειοψηφία τους στο συρτάρι ή στην χειρότερη για πούλημα.
Στα πάντα; Έχουν μεγάλη γκάμα αλλά τα μισά είναι ανακυκλωσεις γνωστών παιχνιδιών ή του ίδιου στυλ και του ίδιου τρόπου παιχνιδιού. Τίποτα καινούριο/διαφορετικό. Αυτό πρεσβεύουν οι κονσόλες της Nintendo και για αυτό είναι λόγος αγοράς ΚΑΙ των δικών της κονσολών. Άσε που είναι και φορητό. Το ΧΒ1 μου το έχω στο σπίτι στο νησί. Αν είχα Switch θα το έπαιρνα σίγουρα μαζί μου. Αντ' αυτού έπαιρνα το ... PSVITA μέχρι πρόσφατα


βασικό είναι και το multiplayer. ps4 έχουν πάρα πολλοί, αν πάρει κάποιος αποκλείετε να μην βρεί έναν γνωστούς στο psn και να μην τον κάνει φίλο. Swich που έχουν ελάχιστοι οι επιλογές είναι περιορισμένες και σε παρέα εκτός από παιχνίδια

Προσωπικά σπάνια έπαιζα και παίζω multiplayer. Δε βρίσκω κάτι το τρομερό, όχι σε βαθμό να είναι απαραίτητο και μάλιστα οποιαδήποτε στιγμή.
Στο Switch δε πας τόσο να παίξεις multiplayer(το οποίο το βρίσκω φοβερό -- στην ιδέα για την ώρα) αλλά local σε μια πλατεία(για τα παιδιά) ή με κάποιον/-ους φίλους σου κάπου αλλού να περάσετε καλά.
Δε θα ξεχάσω ποτέ το καθημερινό Mario Kart στη πλατεία του χωριού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edouardos

Νεοφερμένος

Ο edouardos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Εχει παιξει κανεις just dance; Αξιζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
βασικό είναι και το multiplayer. ps4 έχουν πάρα πολλοί, αν πάρει κάποιος αποκλείετε να μην βρεί έναν γνωστούς στο psn και να μην τον κάνει φίλο. Swich που έχουν ελάχιστοι οι επιλογές είναι περιορισμένες και σε παρέα εκτός από παιχνίδια
To πραγματικό muliplayer θα το ζήσεις στο wiiu. Coop με 2, 3, 8 παίκτες ταυτόχρονα στην ίδια κονσόλα.


ΤΑν θέλει η Νintendo μπορεί να δείξει τα δοντάκια της με τις αποκλειστικότητες της. Παιχνίδια τα οποία είναι μοναδικά με οποιαδήποτε προσπάθεια απομίμηση τους να πέφτει στο κενό. Οι οποίες φυσικά απαιτούν και το ανάλογο πρωτότυπο hardware στο οποίο επίσης αποτυγχάνουν οι άλλες εταιρίες.
Το Wii U μια χαρά κονσόλα είναι. Έχει παιχνιδάρες μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
η πρώτη μου επαφή με το gaming ήταν με το nitento NES 2 το 1995 που για την εποχή του ήταν φοβερό. αλλα από τότε έχουν περάσει 22 χρόνια και η Nitento έχει κολλήσει στο παρελθόν

multiplayer εννοώ διαδικτυακό με φίλους που μπορεί να είναι οπουδήποτε
στο pc μου ανα πάσα στιγμή στο steam υπάρχουν 5-6 γνωστοί online που παίζουν κάποιο παιχνίδι, το ίδιο συμβαίνει και στο Psn
συγκρίνεται η εμπειρία του να παίζεις battlefield η battlefrond με άλλους 64 παίκτες ταυτόχρονα με το να παίζεις εως 6 άτομα αγώνες Mario cart?

εντάξει σίγουρα το τι αρέσει στον καθένα είναι υποκειμενικό, αλλα εγώ δεν θα μπορούσα να αφήσω παιχνιδιάρες εκατομμύριων ευρώ, όπως wicher, god of war,assasins creed, shadow of mordor, GTA και εκατοντάδες άλλους τίτλους για να παίζω donkey kong και άλλα remake των 90ς

στην εποχή του 4k και του VR η κοσνόλα της nitento είναι και αδύναμη τεχνολογικά και περιορισμένη σε software τίτλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εχει παιξει κανεις just dance; Αξιζει;

Έχω παίξει ή μάλλον έχω χορέψει :P Διασκεδαστικό παρειστικο παιχνίδι με πoλύ γέλιο.Μόνο και μόνο για το χαβαλέ, αξίζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
εντάξει σίγουρα το τι αρέσει στον καθένα είναι υποκειμενικό, αλλα εγώ δεν θα μπορούσα να αφήσω παιχνιδιάρες εκατομμύριων ευρώ, όπως wicher, god of war,assasins creed, shadow of mordor, GTA και εκατοντάδες άλλους τίτλους για να παίζω donkey kong και άλλα remake των 90ς

στην εποχή του 4k και του VR η κοσνόλα της nitento είναι και αδύναμη τεχνολογικά και περιορισμένη σε software τίτλους

Και στο wiiu υπάρχουν παιχνιδάρες όπως το The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Pikmin, Star Fox Zero, Super Mario 3D World, New Super Mario Bros. Wii U, Splatoon, Xenoblade Chronicles X που είναι μάλιστα αποκλειστικότητες.


Όποιος θέλει μια δεύτερη κονσόλα ή εχει τούμπανο pc καλύτερα να επενδύσει τα λεφτά σου στη παιχνιδομηχανή της nintendo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Δεν το έχω τελειώσει. Είμαι στο τρίτο κόσμο αλλά κατά τη γνώμη μου είναι το καλύτερο platform όλων των εποχών.
Οι unboxholics συμφωνούν μαζί μου
https://www.youtube.com/watch?v=okDT9dM__1E&feature=youtu.be&t=1450

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Mario + Rabbids Kingdom Battle. Προτότυπο με πολύ βάθος παιχνίδι.

Αν συνεχίσει η Νιντεντο έτσι σε λίγα χρόνια θα ξαναγίνει κυρίαρχος. To Οnline θα είναι φοβερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
μόλις τελείωσα το dragons dogma στο pc
ωραίο rpg, με συμπαγής story και ωραία quest.
τα τοπία οι πόλεις και τα κάστρα μαγευτικά!
ο κόσμος ωραία φτιαγμένος αναμιγνύοντας ελληνική μυθολογία με μεσαιωνική ευρώπη

αρνητικά του παιχνιδιού οι τεράστιες αποστάσεις, οι διάλογοι, και τα pawns που σπάνε καρύδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Είχε πολλά fetch quests που με κούρασαν αρκετά, αφού μπήκα στη διαδικασία να τα κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Αποφάσισα να συνεχίσω το zelda winkwaker για το Wii U. Μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα τα triforce shards και το τέλος είναι κοντά.


Κατά τη γνώμη μου το 2ο καλύτερο zelda όλων των εποχών μετά το ocarina of time του n64 που ήταν επανάσταση για την εποχή του και δύσκολα κάποιος θα το ξεπεράσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
tomp rider (2013)

Πρίν το ξεκινήσω περίμενα ένα χαλαρό παιχνίδι εξερεύνησης με γρίφους και κανένα πιστολίδι. Καμία σχέση.
η λάρα είναι μια φοιτήτρια αρχαιολογίας που ναυαγεί με την ομάδα της κάπου στην Ιαπωνία και εκεί αρχίζουν όλα.
κακουχίες, αίμα, βία, επιβίωση.
Από ένα αθώο και φοβισμένο κορίτσι μετατρέπεται σε έναν αιματοβαμμένο survivor, επιπέδου john Rambo!

σε σχέση με τα παλιά tomp rider και τις ταινίες, εδώ ο χαρακτήρας της λάρας χτίζεται πολύ καλύτερα και πιο φυσικά
στις ταινιες είναι ένας άτρωτος χαρακτήρας στυλ υπερήρωα που γουστάρει περιπέτεια
εδώ είναι ένας απλός άνθρωπος που προσπαθεί να σώσει την ζωή του

όποιος δεν έχει ασχοληθεί με τα νέα tomp rider αξίζει να το κάνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.

Ζωγράφισε η nintendo πάλι.
10/10 από IGN
https://www.ign.com/games/super-mario-odyssey

Το έχω στην κατοχή μου από χθες. Καμία σχέση με ότι mario έχουμε συνατήσει μέχρι τώρα. Οι πίστες δεν είναι γραμμικές αλλά σε βάζουν να ψάξεις κάτι μπλε μαπανάνες για να ξεκλειδώσεις την επόμενη πίστα. Υποστηρίζει co op και η χρήση των joycon είναι άψογη.

Μπράβο Nintendo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.

Ζωγράφισε η nintendo πάλι.
10/10 από IGN
https://www.ign.com/games/super-mario-odyssey

Το έχω στην κατοχή μου από χθες. Καμία σχέση με ότι mario έχουμε συνατήσει μέχρι τώρα. Οι πίστες δεν είναι γραμμικές αλλά σε βάζουν να ψάξεις κάτι μπλε μαπανάνες για να ξεκλειδώσεις την επόμενη πίστα. Υποστηρίζει co op και η χρήση των joycon είναι άψογη.

Μπράβο Nintendo.

Διερωτώμαι αν πλησιάζει το θρυλικό Super Mario Sunshine (για μένα ένα σκαλί άνω του Super Mario 64). Το Odyssey είναι το τρίτο, μετά τα δύο προαναφερθέντα, Mario που είναι πραγματικά μη γραμμικό με ανοιχτούς κόσμους. Οπωσδήποτε θα περιέλθει στην κατοχή μου κάποια στιγμή. Καλό λιώσιμο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Akratitos

Νεοφερμένος

Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Ρε μαγκες να ρωτησω κατι? Το football manager 2018 δεν εχει online?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top